Adam Hlousek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Od lipca zagra w Viktorii Plzeň

Hlousek odchodzi z Legii!

Woytek, źródło: fcviktoria.cz, 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Adam Hloušek podpisał obowiązujący od lipca trzyletni kontrakt z FC Viktoria Plzeň. Umowa Czecha z Legią wygasa 30 czerwca 2019 roku, a stołeczny klub nie podjął odpowiednio wcześnie rozmów w sprawie jej przedłużenia. Z kolei sam zawodnik nie chciał czekać na decyzję mistrzów Polski, która najprawdopodobniej zapadłaby dopiero po sezonie. Od początku roku mógł negocjować z każdym klubem. Legia nie zarobi na 30-letnim obrońcy ani grosza.

Hlousek trafił na Łazienkowską zimą 2016 roku. Do teraz wystąpił w 134 spotkaniach, w których zdobył 4 gole i zanotował 9 asyst.

Do tej pory wraz z Legią obrońca zdobył trzy mistrzostwa Polski i dwa Puchary Polski.

- W Polsce doświadczyłem największych osiągnięć w mojej karierze. Do końca sezonu jestem zawodnikiem Legii, ale od początku wiedziałem, że nie chcę czekać aż się skończą rozgrywki i wtedy wybierać, bo wiązałoby się to z bardzo dużym ryzykiem. Chciałem mieć spokojny koniec sezonu i skupić się na tym co najważniejsze, czyli na meczach. Miałem kilka ofert z Europy Wschodniej i z Ameryki, ale nie chciałem z nich skorzystać. Na grę w Ameryce przyjdzie czas, teraz chcę walczyć o europejskie puchary i tytuł mistrzowski. Mam 30 lat i nadal chcę grać na najwyższym poziomie, dlatego wolałem Pilzno. Nie mam jeszcze tytułu mistrza w Czechach - do czego przyzwyczaiłem się już w Polsce - więc mam nadzieję powalczyć niego w Viktorii - powiedział Hlousek dla oficjalnego serwisu czeskiego klubu.

Vuković o Hlousku: - To jest wzór profesjonalizmu i człowiek, na którego można było liczyć od samego początku i tak będzie do końca. Jest znowu z nami i ma duże szanse na to, że pojawi się na boisku. Adam to wzór tego, jak piłkarz powinien podchodzić do swojego zawodu. Gdybyśmy mieli samych Adamów Hlousków, to nigdy nie mielibyśmy problemów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.