Kasper Hämäläinen - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Hämäläinen powoli żegna się z Legią

Wiśnia, źródło: Przegląd Sportowy / Legionisci.com

Wydaje się, że dni Kaspera Hämäläinen w Polsce są już policzone. Wraz z końcem sezonu wygasa jego kontrakt z Legią i nie zanosi się na to, aby został przedłużony. Reprezentant Finlandii będzie prawdopodobnie kontynuował swoją karierę za granicą. W Polsce spędził aż 6,5 roku. - Nie ma rozmów w sprawie przedłużenia umowy - powiedział pomocnik w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

32-letni zawodnik był bohaterem jednego z głośniejszych transferów ostatnich lat. W styczniu 2016 roku trafił do Legii z Lecha Poznań, w którym był jednym z najlepszych piłkarzy. Hämäläinen długo nie mógł przebić się do podstawowego składu nowej drużyny. Ogólnie przez cztery sezony rozegrał 110 meczów, w których zdobył 22 gole. Kibicom na zawsze zapadną w pamięci jego trafienia przeciwko Lechowi, które na kilka minut przed końcem dały Legii upragnione trzy punkty.

Kasper Hämäläinen dobrze będzie wspominał swój pobyt w Polsce. To tutaj zdobył swoje pierwsze trofea - cztery mistrzostwa kraju, Superpuchar i dwa Puchary Polski. Grał również w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Pacho - 24.04.2019 / 16:54, *.55.177

Szkoda. Jeden z inteligentniejszych piłkarzy na boisku. Wzrokowo czlapak ale statystyki pokazywały że potrafił dużo biegać i co bardzo ciekawe szybko...mozna by go jeszcze na rok i do skautingu albo trenowania młodych.

odpowiedz
Zenek Bielany - 24.04.2019 / 13:03, *.tpnet.pl

Dajcie mu nowy kontrakt, na rok, na pewno się opłaci!

odpowiedz
??? - 23.04.2019 / 23:18, *.icpnet.pl

o jakim gnébieniu Lecha piszecie? Wczesniej "gnebil" Legie, a potrafil Legii trafic nie raz...
po prostu wykonywal swoja prace

odpowiedz
matus007 - 23.04.2019 / 22:21, *.play-internet.pl

Łajza pierwszej maść to co zrobił Lechowi, mimo że grał w (L) pogonić gościa i Krzyż na drogę czort z tymi jego bramkami z Lechem.Pozdrawiam prawdziwych kibiców Legii

odpowiedz
piotro - 23.04.2019 / 23:03, *.tpnet.pl

@matus007: czy aby koledze sufit na łeb się nie spier...ił

odpowiedz
Otto - 23.04.2019 / 22:04, *.chello.pl

Za zgnębienie Łacha wieczny szacun Kasper! - nic dodać, nic ująć :)))))

odpowiedz
LWL - 23.04.2019 / 20:24, *.tpnet.pl

Zeby gral tak jak w Lechu to nalezal by jeszcze wiekszy szacunek ! "L" !!!

odpowiedz
Orleksra - 23.04.2019 / 20:13, *.com.pl

Za zgnębienie Łacha wieczny szacun Kasper!

odpowiedz
grzesiek - 23.04.2019 / 19:51, *.centertel.pl

Hama to troche taki kucharczyk ciekawe czy kuchego zostawia

odpowiedz
oLaf - 23.04.2019 / 19:04, *.vectranet.pl

był dobry... w Lechu.

W Legii ... "człapak", jeden dobry mecz na 4 rozegrane, teraz dopiero zasuwa bo mu się kontrakt kończy...

Strzelił parę goli za które dziękujemy (szczególnie z Lechem : ), ale... jest coraz starszy z wielkim kontraktem więc... chyba czas się rozstać. Gorzej , że ci , któzy przychodzą (Medeiros nie jest naszym zawodnikiem tyko wypożyczony) wcale nie są lepsi od Hamy... : O

odpowiedz
Pablo1 - 23.04.2019 / 18:43, *.tpnet.pl

Dzięki Hama! Byłeś i jesteś wartościowym zawodnikiem i człowiekiem.

Trzymam kciuki za dalszą drogę!

DZIĘKUJEMY! :)

odpowiedz
Bear - 23.04.2019 / 18:25, *.orange.pl

Jak widać po sezonie będzie solidne przewietrzenie szatni.
Hlousek odchodzi, Hamalainen również, nie wiadomo co dalej z Carlitosem, Medeirosem, czy odejdą Malarz, Radović ?
W pierwszej kolejności powinni pozbyć się Agry :)

odpowiedz
Kamil - 23.04.2019 / 20:28, *.t-mobile.pl

@Bear: Agra powinien dostać napier szanse gry

odpowiedz
WojtasTHC - 24.04.2019 / 02:55, *.vectranet.pl

@Kamil: prawda jest taka ze Agra ch..ja gra, parę szans dostał od Pindy i chłopak częściej po czole się kopał niż czymś zabłysnął.

odpowiedz
Bear - 24.04.2019 / 12:45, *.orange.pl

@Kamil:
Agra dostał kilka razy szansę, i oglądając to co wyprawia na boisku byłem w ciężkim szoku że podobno zawodowy piłkarz może grać tak słabo.
Z Agry nic dobrego nie będzie, gdyby coś miało być to w tych meczach w których dostawał szansę byłoby widać jakiś zalążek umiejętności, talentu a nie było widać kompletnie nic.
Z całego zaciągu portugalskiego odpalili Rocha i Medeiros ale Agry należy się pozbyć i to jak najszybciej.

odpowiedz
Ehh - 23.04.2019 / 18:12, *.plus.pl

Troche szkoda, jakos zawsze wzbudza sympatie, a i potrafi fajnie kombinacyjnie poklepac. Jesli odejdzie, dzieki Hama za to karcenie łaszka, ta cisza na stadionie, tego sie nie zapomina !

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 23.04.2019 / 18:12, *.centertel.pl

Bardzo dobry zawodnik, szkoda ze nie pokazał wszystkich swoich umiejętności i ostatnio mało grał ale bramki strzelone pyrom i ten szał radości zostanie na zawsze w pamięci. Fajnie jakby skończył swoją przygodę z Legia mistrzostwem Polski i żeby jeszcze strzelił parę bramek na odchodne.

odpowiedz