Trener przed meczem | Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Mecz z gatunku tych najważniejszych

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Przed nami bez wątpienia bardzo ważny mecz, ale po nim pozostaną jeszcze cztery. Wygrana na Lechii nie będzie oznaczała, że już jest koniec, choć wszyscy będą to powtarzać. Doświadczenia z poprzednich sezonów sugerują, że walka będzie trwała do końca - mówi Aleksandar Vuković.

- Wiemy, na których zawodników na pewno nie możemy liczyć w Gdańsku. Vesović i Cafu wypadli z powodu kartek. Ze względów zdrowotnych nie zagrają Inaki Astiz, Jarosław Niezgoda i Radosław Majecki. Mateusz Wieteska i Kasper Hamalainen trenowali normalnie i będą brani pod uwagę na sobotę. Bierzemy do Gdańska 20 zawodników w tym trzech bramkarzy. Jest to kadra, z której można wyłonić bardzo dobrą jedenastkę - dodał trener Legii.

Wnioski po Lechu

- Nie zagraliśmy wyjątkowego meczu, bo w pewnym momencie bardziej równaliśmy do rywala, niż zmuszaliśmy go do tego, by równał do nas. Mimo to stworzyliśmy pięć sytuacji stuprocentowych i pięć kolejnych, z których można było ugrać więcej. Brak skuteczności był podstawowym problemem, przez który wróciliśmy z zerowym dorobkiem.

- Fajnie by było, gdybym usłyszał jakikolwiek komentarz, dotyczący ataku na piłkę przed zdobyciem bramki dla Lecha. Wątpię żeby odbiór i cisza była taka sama, gdyby taka sytuacja była w drugą stronę. Taki mamy klimat...

- Faktycznie dośrodkowania w Poznaniu nam nie wychodziły, ale tak czasami bywa. Mieliśmy czas tylko na regenerację. Trening był bardziej dla zawodników, którzy nie grali w środę.

O Lechii Gdańsk

- Lechia jest mocna na początku meczu. Szybko ruszają na przeciwnika, musimy być na to gotowi. Potrzebna jest solidność i koncentracja przez 90 minut. Na pewno jest to mecz z gatunku tych najważniejszych. Siła koncentracji i mentalność będzie bardzo istotna.

- W pierwszym meczu, który prowadziłem, zremisowaliśmy z Lechią 0-0. Było to trzy dni po odpadnięciu z Trnawą, a ja musiałem się bronić, mówiąc, że to nie jest Lechia, która walczyła sezon wcześniej o utrzymanie, tylko Lechia, która będzie grała o tytuł mistrzowski. Dziś mogę powiedzieć, że miałem rację, a ci którzy wtedy z remisu robili wstyd czy porażkę, mogą się zastanowić. To samo dotyczy następnego naszego rywala z którym grałem, czyli Piasta Gliwice. Znajdźcie co mówiłem o tym zespole. Tamten mecz z Legią do dziś jest jedyną ich przegraną na swoim stadionie.

- Zdajemy sobie sprawę, że lewa strona Lechii jest ich dużą siłą. Bardzo dużo punktów w tym sezonie dał im Mladenović. U nas nie zagra Vesović, ale mamy innych zawodników, którzy są w stanie zagrać na tej pozycji. Będziemy chcieli zablokować tę broń rywali.

- Trudno przewidzieć czy ten mecz będzie otwarty, czy zadecyduje jeden gol. Wydawało mi się, że mecz z Cracovią może być otwarty i ofensywny, a skończyło się prawie 0-0. Tutaj z kolei sytuacja jest odwrotna. Ostatnie dwa mecze były na 0-0 i nie było w nich zbyt wielu sytuacji. Takie spotkania najmniej podobają się kibicom, ale są najbardziej jakościowe i dużo dają, by inaczej wypadać w europejskich pucharach. Jest w nich najmniej błędów indywidualnych i taktycznych.

- Ten sezon jest dosyć przewidywalny. Rywale nie mają zbyt wiele możliwości, by teraz wyskoczyć z nowym systemem gry. Z jednej i drugiej strony jest podobnie. Ta słynna dyspozycja dnia może odegrać decydującą rolę - dlatego piłka nożna jest tak ceniona i kochana, bo jest nieprzewidywalna. Ciężko określić kto w tym dniu będzie miał więcej efektywnych zawodników. Po pięciu spotkaniach mam bardzo dużo powodów do tego, by myśleć, że ten mecz jest tym, w którym będziemy mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony.

- W poprzednich latach najtrudniejsze mecze ligowe graliśmy po finałach Pucharu Polski. Finał na Narodowym jest bardzo emocjonującym meczem, traktuje się go wyjątkowo. Energia, która się tam tworzy powoduje, że potrzeba więcej czasu na regenerację i powrót do tego samego poziomu przygotowania. Wydaje mi się, że finał dla Lechii jest bardzo istotny, ale mają do niego aż 5 dni, więc w żadnym wypadku nie będą kalkulować. Wiem, że trudno jest grać w lidze po finale.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
mac - 28.04.2019 / 12:33, *.mgk.pl

Kuzwa ale mamy znawców tematu pewnie ani razu nie kopneli w życiu a KOZACZĄ Pozdrawiam ZNAWCÓW

odpowiedz
AliMario - 27.04.2019 / 22:34, *.centertel.pl

Dlaczego to wygląda tak że mamy huśtawkę nastrojów???... Po pierwszej połowie miałem wrażenie że po mistrzostwie...i jeszcze cztery mecze....w tym z Piastem który może...okaże się niebawem ..ufffff...

odpowiedz
Jerry - 27.04.2019 / 22:10, *.47.115

Kuchy King...Nowego Dworu :-)

odpowiedz
MatWij - 27.04.2019 / 21:55, *.129.154

eh a Muniek śpiewał kiedyś "Mówili o Nim KING..."

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 21:43, *.play-internet.pl

Wrzutki Szymanskiego pilkarskie jaja.

odpowiedz
MatWij - 27.04.2019 / 21:46, *.129.154

@Hiszpan: Nic do dodania. Nie potrafi jednej dobrej piłki zagrać, a dalej miejsce na boisku zajmuje :(

odpowiedz
Rafix - 27.04.2019 / 21:40, *.chello.pl

Jeżeli dalej bedziemy sprzedawać Polaków pokroju Michalaka, a w zamian kupować piłkarzy typu Agra, to nic nie osiągniemy.

odpowiedz
Raf - 27.04.2019 / 21:35, *.t-mobile.pl

Dopóki będą grali SZ i K to będzie w każdym meczu katastrofa.

odpowiedz
Wqoorviony - 27.04.2019 / 21:34, *.247.80

(L) sprzedała ten mecz. Po obejrzeniu I połowy nie mam co do tego wątpliwości...

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 21:34, *.play-internet.pl

Stolarski leszczu barowy ...

odpowiedz
Jerry - 27.04.2019 / 22:06, *.47.115

@Hiszpan: przeproś :-)

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 22:34, *.play-internet.pl

@Jerry: Przepraszam

odpowiedz
AliMario - 27.04.2019 / 21:34, *.centertel.pl

I co z tego że najważniejszy skoro grają bardzo mało ambitnie...odnoszę również wrażenie że o mistrzostwie możemy zapomnieć, im się poprstu nie chce ...

odpowiedz
MatWij - 27.04.2019 / 21:32, *.129.154

Niestety sen o kolejnym mistrzostwie dobiega końca :( A Szymański za którego miliony już liczyli nie potrafi JEDNEJ, dokładnej piłki zagrać.

odpowiedz
Raf - 27.04.2019 / 21:36, *.t-mobile.pl

@MatWij: Zawsze tak było i nic tego nie zmieni. Ten piłkarz jest bardzo słaby, nikt Go nie kupi - niestety. Plus gwiazda KK, to samo.

odpowiedz
MatWij - 27.04.2019 / 21:44, *.129.154

@Raf: Ciekawe tylko jak długo Mioduski będzie zmieniał trenerów, zamiast spojrzeć prawdzie w oczy i zatrudnic prezesa z prawdziwego zdarzenia. Jakoś to nie to samo co JAKOŚĆ.

odpowiedz
Bartez - 27.04.2019 / 21:31, *.biz.pl

Legii gratuluję trzeciego miejsca, szczerze. A Pan Mioduski, mam nadzieję, wyciągnie właściwe konsekwencje wobec siebie, bo wobec Panów Leśnodorskiego i Wandzla już nie, i odda większość pieniędzy zarobionych PRZEZ KLUB na Lidze Mistrzów i dokona właściwych wzmocnień.

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 21:29, *.play-internet.pl

Vikovic zero wyczucia jaki Kucharczyk Szymański Hama????

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 21:28, *.play-internet.pl

Na meczu z Pogonią i Lubinem będzie z 1000 osób łącznie....

odpowiedz
Analityk - 27.04.2019 / 21:24, *.chello.pl

Medeiros za Szymańskiego już !

odpowiedz
Hiszpan - 27.04.2019 / 21:23, *.play-internet.pl

Ale oni są qwa słabi...

odpowiedz
piotr_zabki - 27.04.2019 / 21:17, *.jjs.pl

szymański, kucharczyk hama woooooon

odpowiedz
Jerry - 27.04.2019 / 21:22, *.47.115

@piotr_zabki: 100 % racji. Dokładzm jeszcze Remyego i Carlitosa.

odpowiedz
KowaL - 27.04.2019 / 20:57, *.vectranet.pl

Won z fatalczykiem z tym łamaga z tym piłkarskim zerem

odpowiedz
Tolek - 27.04.2019 / 20:52, *.centertel.pl

Ja się pytam. Skoro barwy L to zielono biało czerwone, to czemu cały sezon L gra w barawach sraczkowato-szaro-bordowych???

odpowiedz
LGZ - 27.04.2019 / 17:41, *.tpnet.pl

Do Trenera: O co dzis gramy ?

odpowiedz
... - 27.04.2019 / 14:39, *.vectranet.pl

vuco wracaj do Jagi

odpowiedz
Mareeeek - 27.04.2019 / 11:43, *.plus.pl

Nie można liczyć na czyjeś potknięcia bo zamiast nich będzie spółdzielnia. Wszyscy zrobią ile się da aby tylko Legia nie zdobyła a właściwie nie obroniła kolejny raz z rzędu tytuł MP. W nosie mam w jakim stylu Legia to zrobi. Jaka liga taki Mistrz. Walczyć, trenować, Warszawa musi panować! I tak ma być po wsze czasy. Pozdry :)

odpowiedz
Marcinek 31 - 27.04.2019 / 09:59, *.play-internet.pl

@pacho: masz rację :)

odpowiedz
Tom - 27.04.2019 / 09:24, *.t-mobile.pl

Kuchy na boisku i w plecy!!!

odpowiedz
Marcinek 31 - 27.04.2019 / 07:36, *.play-internet.pl

Co wy za pierdoly wypisujecie o sedziowaniu że Lechię ciągna, a co nas to kur.. Obchodzi, zawsze tak było ale mistrz i tak został na Ł3, MIELIŚMY JAKOŚĆ PIŁKARSKA i pewność siebie na boisku i żaden sędzia nawet nie wiem jakby się starał to gówno zrobi, a teraz jest panika drżenie kończyn bo co zrobić? Zespołowo jesteśmy gorsi od lechi i piasta

odpowiedz
Marcinek 31 - 27.04.2019 / 07:22, *.play-internet.pl

Nie wiem jak wy panowie ale mistrzem Polski nie będzie legia niestety :((( dwa mistrzostwa na pełnym farcie, to i tak dużo, jak patrzę na grę lechi i piasta to widze pewność siebie gra jest poukładane, nawet jak przegraja jedno lub dwa spotkania dalej dążą do tego mistrzostwa nie bujaja się na remisach jak kiedyś Jagiellonia i Lech aby tylko nie przegrać, szczególnie Piast idzie jak burza jak po swoje, a my wygladamy cienko pewności siebie może z 60% i im ważniejszy mecz tym panika większa, piłkarze nie mają DNA zwycięzcy i tu jest problem

odpowiedz
Pacho - 27.04.2019 / 09:52, *.55.154

@Marcinek 31: Legia z wielkiej litery się pisze.

odpowiedz
AAA - 27.04.2019 / 00:30, *.chello.pl

Vuko :chcesz mieć w CV MP jako trener? Nie wystawiaj tego dywersanta Fatalczyka.To dwulicowiec i kombinator.
O jego "umiejętnościach " piłkarskich to kiedyś powstanie książka gdzie motywem przewodnim będzie jak taki mega słaby piłkarz grał w takim klubie jak Legia Warszawa tyle lat...dziobak,lizus ,miernota i wielki populista.
Kuchy King buhaha

odpowiedz
Pako - 27.04.2019 / 19:45, *.centertel.pl

@AAA: plus Szymański w pakiecie

odpowiedz
antek - 27.04.2019 / 00:12, *.chello.pl

Skąd on naliczył 20 ja naliczyłem 15 w tym emeryt Rado ,o Hlouszko co tu pisać

odpowiedz
Maxcko - 26.04.2019 / 23:26, *.inetia.pl

Panowie, przestańcie psioczyć na Vuko. Madrze gada, nie pompuje balona żeby dodatkowo nie stresowac zawodnikow i ma racje ze w dupoklasie każdy z każdym może wygrać. Pamiętajcie ze to nie on marnuje te setki, ale odkąd zastąpił RSP to przynajmniej mamy te sytuacje. Szkoda wpadki z łachem ale do ostatniego meczu wszystko jest możliwe. Możemy i chcemy pojechać wszystkich, ale wtopy tez sie zdarzają. Wystarczy ze ktoś taki jak Martins wypadnie ze składu i to od razu widać. Nie mamy w kadrze równej jakości grajków niestety.

odpowiedz
gazza - 26.04.2019 / 20:54, *.inetia.pl

Czy to znaczy że mecz meczowi nie równy ?
Jeden ważny a drugi nie ?
Vuko - tu jest Legia i każdy mecz jest ważny bo reprezentujecie nasz klub !

odpowiedz
Hiszpan - 26.04.2019 / 18:11, *.play-internet.pl

Vuko dograj ten sezon i idz ponauke do druzyn typu Miedz Arka Śląsk.

odpowiedz
LGZ - 26.04.2019 / 15:28, *.tpnet.pl

Do Trenera: A ten w Poznaniu ?

odpowiedz
m4 - 26.04.2019 / 14:14, *.hexaoperator.com

Czy bedzię na meczu odnowienie dawnego układu z lat 90 z barćmi z Gdańska?

odpowiedz
Kibic - 26.04.2019 / 14:33, *.icpnet.pl

@m4: Dobrze by było.

odpowiedz
L - 26.04.2019 / 15:30, *.play-internet.pl

@m4: ochłoń chłopie. Rywalizacja między lechia a nami jest codziennie w mławie czy innych miastach a ty chcesz układu?? Powiedz to chłopakom z mławskiej wiary...

odpowiedz
LWB - 26.04.2019 / 16:50, *.play-internet.pl

@m4: znasz obecne realia czy żyjesz wspomnieniami?

odpowiedz
oLaf - 26.04.2019 / 14:12, *.vectranet.pl

weź nic nawet nie mów o lidze Europy, bo my tam od razu dostajemy od nikomu nieznanych drużyn.

My musimy drżeć żeby jakiekolwiek trofeum zdobyć w tym roku (Puchar Polski przegrany z drugoligowcem... coś w stylu Miedzi, nie jest to druga Barca, bez jaj).

odpowiedz
Władeczek - 26.04.2019 / 13:42, *.netfala.pl

Vukowić jak nie wygracie z szajsem to nie masz po co wracać do Wawy faken!

odpowiedz
WETERAN - 26.04.2019 / 14:15, *.chello.pl

@Władeczek: Z szacunkiem gamoniu do trenera! I następnym razem poproś kogoś dorosłego, żeby sprawdził twoje bzdury zanim klikniesz "dodaj".

odpowiedz
tomiacab - 26.04.2019 / 14:25, *.128.171

@Władeczek: po pierwsze to dla Ciebie Pan Trener Vuković. Po drugie będziesz chyba sam na niego czekał jak Ci tak śpieszno do rozliczania z wyników, jak do gróźb w sieci.

odpowiedz
Legia(1916) - 26.04.2019 / 14:31, *.105.68

@Władeczek: Ochłoń. Jak widać maciora ci szkodzi !

odpowiedz
Tomek 82 - 26.04.2019 / 22:49, *.play-internet.pl

@WETERAN: zapomniał tabletek wziąść

odpowiedz
Forest79 - 26.04.2019 / 23:15, *.t-mobile.pl

@Tomek 82: za dużo na raz zeżarł

odpowiedz
zaba285 - 26.04.2019 / 23:36, *.lukman.pl

@Władeczek: odpisując temu typowi Władeczkowi karmicie trolla. siedzi dziecko przed kompem, pisze głupoty i się cieszy że ktoś odpisuje. zignorujcie typa, to zniknie razem z tymi debilnymi wpisami

odpowiedz
Lol - 27.04.2019 / 18:12, *.play-internet.pl

No nie obsrajcie się. 'Z szacunkiem', 'dla ciebie pan' - może jeszcze wyliżecie Vuko rowa skoro takie fajne z was fanki? Typ jest trollem i trzeba go olać, ale wasza realcja jest równie przesadzona co idiotyczna.

odpowiedz
Bear - 26.04.2019 / 13:36, *.orange.pl

Ta liga jest tak nieprzewidywalna , że ciężko jednoznacznie stwierdzić że mecz z Lechią będzie tym o mistrzostwo.
Zakładając pesymistyczny wariant że wygra Lechia , będą mieli 3 pkt przewagi,ale równie dobrze później Lechia może się potknąć a Legia wygrać wszystko. Odwrotna sytuacja, Legia wygrywa z Lechią ale nie zapominajmy że mamy jeszcze mecz z Piastem który radzi sobie na prawdę bardzo dobrze i śmiem twierdzić że jest lepszy od Lechii, do tego wyjazd do Białegostoku.
Wszystko się może zdarzyć, ale jakby nie patrzeć sobotni mecz będzie o prawdziwe być albo nie być.

odpowiedz
Legia - 26.04.2019 / 13:55, *.t-mobile.pl

@Bear: O być albo nie być gra Zagłębie Sosnowiec. My o 3 pkt. Jak nie zdobędziemy mistrzostwa, nic się stanie. Wielu twierdzi wręcz, że byłoby nawet lepiej, jakiś impuls do zmian.

odpowiedz
Legia Mokotów - 26.04.2019 / 14:09, *.vectranet.pl

@Legia: Co ty chrzanisz jak nie będzie mistrza to wyprzedaż i koniec Legii na kilka lat

odpowiedz
Legia - 26.04.2019 / 14:36, *.t-mobile.pl

@Legia Mokotów: Będzie to będzie. Może trzeba oczyszczenia klubu z nierobów, zwalniaczy trenerów, ludzi bez ambicji lub pojęcia o piłce. Tytuł wszystkich uspokoi, znowu będzie cacy. I znowu Dundelange a potem korpolisty Prezesa. Ja tego mistrzostwa nie chcę.

odpowiedz
PrzemoL - 26.04.2019 / 15:01, *.chello.pl

@Legia: Jak nie chcesz mistrzostwa, to nie nazywaj się kibicem Legii. Mimo iż uważam, że kolejne mistrzostwo to w pewnym sensie przekleństwo, bo utrzyma tylko obecny stan rzeczy, ale oczywistym jest, że bez mistrzostwa i (oby nie) europejskich pucharów, to będzie walka o 8 i nic ponad to. Uwierz mi, że brak mistrzostwa nie sprawi, że dokonane zostaną zmiany na lepsze, wręcz przeciwnie. Na kolejny mistrzostwo przyjdzie nam czekać wiele lat. Poza tym, jesteśmy najlepszym klubem w Polsce i każde trofeum, w tym kraju, powinno być głównym celem i powodem do radości każdego człowieka mieniącego się kibicem Legii. Proste.

odpowiedz
Legia - 26.04.2019 / 15:24, *.t-mobile.pl

@PrzemoL: Szanuję Twoje zdanie. Jednakże kolejne zdobywane psim swędem tytuły tylko pogrążają ten klub w jeszcze większym chaosie, długach i nieporadności. Będzie co ma być. Kiedyś muszą przyjść chudsze lata.

odpowiedz
PrzemoL - 26.04.2019 / 15:34, *.chello.pl

@Legia: ok, rozumiem. Oczywiście, że będzie co ma być i chude lata przyjdą. Tylko nie rozumiem po co o nie prosić? Poza tym, skoro tytuły pogrążają nasz klub, to zapytam tak: co by było, gdyby tych tytułów w ogóle nie było, a my byśmy byli ligowym średniakiem? Uważam, że wtedy byśmy byli pogrążeni dużo bardziej, aniżeli w przypadku wygrywania wszystkiego w naszym kraju. Cieszmy się tym co mamy, bo wiadomo, że kolejna LM to może za kolejne 20 lat się trafi.

odpowiedz
Legia - 26.04.2019 / 15:43, *.t-mobile.pl

@PrzemoL: Wtedy przestalibyśmy chodzić z głową w chmurach i bardziej docenialibyśmy, co mamy. A jak byśmy byli średniakiem ? To byśmy byli. To jakaś hańba walczyć o np. o 8-kę ? Przekonaliśmy sami siebie, że jesteśmy najlepsi i na swoim klepisku jakoś się prześlizgamy, ale Europa weryfikuje nas szybko. To kiedyś pęknie i zapewne szybciej niż później. Może więc lepiej szybciej przeżyć chude lata i cieszyć się powrotem na szczyt niż kolejne lata żyć w iluzji sukcesu ?

odpowiedz
Wolfik - 26.04.2019 / 15:53, *.mm.pl

@Bear: Zgadzam się co do Piasta. Juz przed rundą dodatkową pisałem, że "gdzie dwóch sie bije...". Zarówno my jak i Lechia mogą wygrać wszystko, jak i wszystko przegrać. Tak czy owak, tegoroczny mistrz bedzie najsłabszy od lat.

odpowiedz
Patrzeimysle - 26.04.2019 / 18:17, *.com.pl

@Bear: to zobacz terminarz i powiedz kto poza Cracovią będzie z Lechią walczył na maksa? W 3 ostatnich kolejkach Lechia już może dopisać sobie 9 pkt. Lech, Jaga i Lubin się podłożą. Taka moja opinia.

odpowiedz
zaba285 - 26.04.2019 / 23:40, *.lukman.pl

@Patrzeimysle: i jeszcze sędziowie ciągną Lechię za uszy. jak nie wygramy w Gdańsku to będzie słabo. przy remisie Piast może być liderem i wtedy będzie ciekawie...

odpowiedz
Arek - 26.04.2019 / 23:44, *.tpnet.pl

@Patrzeimysle: nie tylko Twoja.

odpowiedz