Karolina Szewczyk i Mariusz Godlewski - fot. Krzyys / Legionisci.com

Kapitan o pojedynkach z LUK i BAS

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mariusz Godlewski (kapitan Legii): Dlaczego przegraliśmy z Politechniką? Myślę, że mieli więcej argumentów siatkarskich po swojej stronie. Prezentowali się lepiej na środku. Ich środkowi nie brali zbytnio udziału w akcjach, ale gdy już byli wykorzystywani, wówczas trudno ich było zatrzymać. Ich największy atut stanowił atakujący, który praktycznie nie popełniał błędów. Gdy rywale mieli problem, co zrobić z piłką, wtedy po prostu wystawiali do niego, a on kończył.

Z kolei jeśli chodzi o starcie z Białymstokiem, to w pierwszym secie zagraliśmy fajną siatkówkę bez błędów, aż do końcówki seta, kiedy BAS nas niejako złamał. Prowadziliśmy nawet 5-6 punktami, a w końcówce przegrywaliśmy 22-23. Szczęśliwie to my tryumfowaliśmy w tej odsłonie meczu.
W drugim secie Białystok zaczął grać ciut lepiej, nie robił aż tylu błędów co w pierwszym, a my chyba za bardzo chcieliśmy doprowadzić do stanu 2-0 i sami zaczęliśmy się mylić, co niestety BAS wykorzystał.
Trzeci set był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Wprawdzie przytrafiały nam się błędy, ale od razu potrafiliśmy wyjść z opresji. Można powiedzieć, że kontrolowaliśmy przebieg tej części spotkania.
W czwartym secie BAS postawił wszystko na jedną kartę. Przeciwnicy zaczęli mocno bić zagrywki, odjechali nam na 3-4 punkty. Było tak nerwowo, że nadal nie wierzę, iż udało nam się wyszarpać ten set w samej końcówce.

Kapitalną robotę zrobił Daniel Rosa, który zablokował w najważniejszym momencie sezonu środkowych Białegostoku. Ta sztuka nie udawała się przez cały sezon. Cieszymy się z wygranej i że przerwaliśmy znakomitą passę BAS. Czekamy na wynik piątkowego spotkania BAS z Politechniką Lubelską.
Co mogliśmy zrobić, to zrobiliśmy. Reszta pozostaje w rękach siatkarzy z Białegostoku i Lublina. Mam nadzieję, że końcowy wynik piątkowego meczu będzie nam dawał szansę pojechać do Kędzierzyna-Koźla, zagrać jeszcze dwa mecze i powalczyć o awans do pierwszej ligi.