Legia Warszawa - ŁKS Łomża - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

III liga: Legia II Warszawa 3-0 ŁKS Łomża. Powrót Majeckiego

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 24. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli ŁKS-em Łomża 3-0. Legioniści objęli prowadzenie po bramce Macieja Rosołka. Kolejne dwa gole dołożyli Mateusz Bondarenko i Oskar Wojtysiak. Cały mecz rozegrał Radosław Majecki, który wraca do formy po urazie żeber, ale nie miał zbyt wiele pracy.

Od pierwszych minut to legioniści przeważali, a ich rywal miał duży problem, aby wyjść z własnej połowy. Podopieczni Piotra Kobiereckiego prowadzenie objęli już w 7. minucie za sprawą Macieja Rosołka, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową wpakował futbolówkę do siatki. Chwilę później legioniści powinni mieć już dwubramkową przewagę, jednak golkiper przyjezdnych nie dał się pokonać Piotrowi Cichockiemu w sytuacji sam na sam. Nasi przeciwnicy pierwszy strzał w tym meczu oddali w 28. minucie, zza pola karnego przymierzył Jakub Jakimiuk. Po jego uderzeniu futbolówka minęła słupek gospodarzy, była to najgroźniejsza akcja ŁKS-u Łomża w całym spotkaniu. W 30. minucie z rzutu wolnego przymierzył Radosław Pruchnik, jednak gości uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie za wiele się nie zmieniło, to legioniści prowadzili grę. W 51. minucie Piotr Cichocki wpadł w pole karne, jednak bramkarz skutecznie nabił go futbolówką. W 69. minucie prawą flanką pognał Mateusz Praszelik, po czym dośrodkował piłkę do Oskara Wojtysiaka. Piłkarz, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie, był bliski zdobycia gola, niestety piłka nieco mu odskoczyła. W 74. minucie Konrad Matuszewski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, gdzie głową do siatki skierował ją Mateusz Bondarenko. Nie minęły dwie minuty, a legioniści prowadzili już 3-0. Lewą stroną podłączył się Maciej Rosołek i dograł piłkę do niekrytego Oskara Wojtysiaka, a ten tym razem skutecznie dołożył nogę. Podczas doliczonego czasu gry do drugiej części meczu, bliski zdobycia bramki był Bartosz Brodziński, futbolówka po jego woleju jedynie otarła się o poprzeczkę. Po chwili spróbował jeszcze Radosław Pruchnik, jednak uderzył niecelnie. Cały mecz legionistów wspierała dopingiem grupa kibiców.

W 83. minucie na murawie pojawił się Aleksander Waniek, który ostatni swój mecz rozegrał w październiku 2017 roku podczas młodzieżowej ligi UEFA przeciwko Breiðablik. Waniek od tamtego czasu dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe. Mamy nadzieję, że 20–latka będą omijać wszelkie kontuzje i wróci do regularnej gry.

III liga: Legia II Warszawa 3-0 (1-0) ŁKS Łomża
1-0 - 7' Maciej Rosołek
2-0 - 74' Mateusz Bondarenko
3-0 - 75' Oskar Wojtysiak (as. Maciej Rosołek)

Legia II: 30. Radosław Majecki - 2. Mateusz Leleno, 4. Mateusz Bondarenko, 13. Bartosz Brodziński, 3. Konrad Matuszewski - 18. Piotr Cichocki (72' 9. Łukasz Zjawiński), 15. Radosław Pruchnik, 14. Michał Karbownik, 7. Mateusz Praszelik (83' 8. Aleksander Waniek), 16. Michał Bajdur (63' 6. Oskar Wojtysiak) - 11. Maciej Rosołek (79' 23. Grzegorz Aftyka)
Rezerwa: 12. Gabriel Kobylak, 17. Bartłomiej Ciepiela, 20. Radosław Cielemęcki
Trener: Piotr Kobierecki

ŁKS: 12. Paweł Lipiec - 17. Mateusz Mocarski (80' 3. Hubert Cendrowski), 5. Konrad Kamienowski, 6. Reinaldo Melao Do Nascimiento (77' 4. Dawid Pastorczyk), 8. Michał Sadowski, 9. Michał Tarnowski, 11. Jakub Jakimiuk, 14. Daniel Kacprzyk (61' 7. Kuba Wardzyński), 16. Bartłomiej Ziemak, 25. Paweł Wasiulewski, 27. Rafał Zalewski (83' 22. Tomasz Brzozowski)