Ćwierćfinał play-off

Arka Gdynia 79-75 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 75-79. Legioniści od początku do końca dzielnie walczyli z najlepszą ekipą sezonu zasadniczego. Stan rywalizacji 1-0 dla Arki. Drugie spotkanie na Pomorzu legioniści rozegrają już w sobotę o godzinie 17:00, a trzeci mecz odbędzie się w najbliższy wtorek na Bemowie o godzinie 20:00.

Rywale Legii przystępują do rywalizacji o półfinał jako zdecydowani faworyci. Arka przegrała tylko pięć spotkań w sezonie zasadniczym, a Legia została osłabiona kontuzją najskuteczniejszego gracza - Omara Prewitta.

Pierwszy mecz rozpoczął się od krótkiego prowadzenia "Wojskowych" 6-3, ale z biegiem czasu gospodarze rzucali coraz lepiej i pierwszą kwartę wygrali dziewięcioma punktami (25-14). W drugiej odsłonie powiększyli przewagę do 16 oczek (34-18), ale legioniści się nie poddali i po celnych rzutach Pindera i Matczaka doskoczyli do Arki na 5 punktów (36-31). Sekundy przed przerwą Matczak sfaulował Bosticia przy rzucie za trzy punkty i gracz gospodarzy wykorzystał trzy próby osobiste i do szatni Arka zeszła prowadząc 8 punktami.

Trzecią kwartę Arka wygrała 21-17, ale legioniści nie złożyli broni i przez ostatnie 10 minut regularnie odrabiali straty, by doprowadzić do wyniku 68-71 na 4 minuty przed końcem. Przez kolejne 150 sekund legioniści nie potrafili trafić do kosza. Uczynił to dopiero Pinder 90 sekund przed końcem, doprowadzając do wyniku 73-69 dla Arki, a 52 sekundy przed końcem Matczak zmniejszył stratę do zaledwie dwóch oczek! Niestety ostatnie sekundy należały do gospodarzy, którzy trafiali osobiste po taktycznych faulach "Wojskowych" i ostatecznie pokonali Legię 79-75.

Koszykówka: Arka Gdynia 79-75 Legia Warszawa
Kwarty: 25-14, 14-17, 21-17, 19-27