Radosław Majecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

MŚ U-20: Polska 0-2 Kolumbia. Grał Majecki

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu mistrzostw świata U-20 reprezentacja Polski (rocznik 1999) przegrała w Łodzi 0-2 z Kolumbią. Całe spotkanie rozegrał tylko jeden legionista - Radosław Majecki. Bramkarz miał wiele pracy i popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, ale nie był w stanie uchronić drużyny przed porażką. Kolejne spotkanie podopieczni Jacka Magiery rozegrają 26 maja o godz. 20:30 w Łodzi z Tahiti.

U-20: Polska 0-2 Kolumbia
0-1 - 23' Ivan Angulo
0-2 - 93' Luis Sandoval

Polska: 1. Radosław Majecki - 5. Serafin Szota, 6. Sebastian Walukiewicz (55, 11. Jakub Bednarczyk), 15. Jan Sobociński, 18. Adrian Stanilewicz - 10. David Kopacz, 16. Bartosz Slisz, 7. Tomasz Makowski, 8. Mateusz Bogusz (68, 20. Marcel Zylla), 3. Tymoteusz Puchacz (82, 17. Adrian Benedyczak) - 9. Dominik Steczyk

Kolumbia: 13. Kevin Mier - 4. Anderson Arroyo, 3. Andrés Reyes (90, 19. Carlos Terán), 2. Carlos Cuesta, 16. Brayan Vera - 7. Iván Angulo (78, 20. Johan Carbonero), 5. Andrés Balanta, 8. Jaime Alvarado, 6. Andrés Perea, 11. Luis Sinisterra - 10. Cucho Hernández (60, 9. Luis Sandoval)

żółte kartki: Vera, Alvarado

sędziował: Mustapha Ghorbal (Algieria)
widzów: 17 463

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy A Senegal wygrał 3-0 (2-0) w Lublinie z Tahiti. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Tabela:
1. Senegal 3 3-0
2. Kolumbia 3 2-0
3. Polska 0 0-2
4. Tahiti 0 0-3

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 24.05.2019 / 18:34, *.inetia.pl

Dobry występ. Co prawda, przy pierwszym golu nie pomógł, ale kilka bramek wybronił. Ogólnie ta pierwsza bramka coś mi przypomina. Bo takie właśnie gole najczęściej tracił Artur Boruc, z początku kariery w Legii. Najlepiej było wymierzyć mu centralnie w nogi, piłka przelatywała wtedy albo między nimi, albo pod zawodnikiem, w zależności jak ten się złożył. Wróżę Majeckiemu równie barwnej kariery.

odpowiedz
Pacho - 24.05.2019 / 21:36, *.55.175

@Mateusz z Gór: faktycznie źle nie zagrał, ale reszta tragedia. Z Senegalem też będzie w plecy i to nawet bardziej. A Taiti pojedziemy bo to wogole żenada. Czytałem co mówił Magiera, jak im poszło i co zrobią. Dobrze że już nie jest trenerem Legii...

odpowiedz
tomiacab - 24.05.2019 / 16:41, *.virginm.net

co do samego Majeckiego jeszcze, to wiem, ze wszyscy tesknimy za młodym wychowankiem Pana Dowhania, który nawiązałby do czasów Boruca, Fabiana... wiec wszyscy się tak trochę oszukujemy, że się po latach doczekaliśmy. Niestety tylko się oszukujemy. Gdzie ten chłopak poziomem do wspomnianych bramkarzy, kiedy to oni wchodzili do pierwszego składu. Tuidać, ze małolat jest ciągnięty za uszy w górę, bo miodek pewnie oczami wyobraźni już liczy miliony za niego. Prawda jest tak iz gołym okiem widać, ze to nie ta para kaloszy.

odpowiedz
Peter mokotuff - 25.05.2019 / 01:45, *.play-internet.pl

@tomiacab: 100% racji..zawodnik nie posiada wystarczających umiejętności by grać z numerem 1

odpowiedz
L - 24.05.2019 / 14:28, *.play-internet.pl

Do wszystkich co jadą po Magierze - ci piłkarze wyszli tak zesrani ze nie umieli prosto kopnąć piłki. Jeśli nie wytrzymują presji to nawet Guardiola tu nie pomoże. Jak to jest ze Polscy piłkarze zadko kiedy radzą sobie z presją a Kolumbijczycy wychodzą i grają na luzie? Tylko Majecki i Makowski (z lechii) dali radę.

odpowiedz
Kraken - 24.05.2019 / 15:16, *.t-mobile.pl

@L: zesrani? Ooo to zupelnie jak ich trener odkad go pamietam, nawet jak byl kopaczem

odpowiedz
Kieł - 24.05.2019 / 15:45, *.t-mobile.pl

@L: Co ty piszesz człowieku? A czy nie rolą trenera jest zmotywować i odpowiednio nastawić podopiecznych? Motywacją czasami można góry przenosić, no a na pewno pomóc w ich przenoszeniu. Magiera ma charyzmę torby z Tesco i z takim polotem właśnie zagrała jego drużyna.

odpowiedz
olew - 24.05.2019 / 16:07, *.vectranet.pl

@Kieł: ta drużyna nie miała jednej wyuczonej akcji , żadnego planu gry, gdyby nie bramkarz byłaby piątka ... przegrać z Kolumbią to nie jest wstyd, ale oni nie próbowali grać, a trener po meczu pogodny ...

odpowiedz
Kraken - 24.05.2019 / 16:22, *.t-mobile.pl

@olew: no pogodny, bo ciepla fuszka jest, mierny ale wierny Zibiemu, ktory cementuje takie miernoty trenerskie, bo mu nie beda fikac

odpowiedz
Zbycho(L) - 24.05.2019 / 14:22, *.chello.pl

Kto ze skautów wypatrzył tego Zylle, chyba ślepy jakiś. Na początku 4 podania z tego trzy do przeciwnika. Później nie lepiej. Jeżeli to ma być zamiennik za Szymańskiego to znowu obniżamy poziom. To już wolę chimerycznego Szymiego. Jak tak mają wyglądać wzmocnienia to czarno widzę koniec następnego sezonu.

odpowiedz
eth - 24.05.2019 / 13:49, *.tpnet.pl

Majecki najsensowniej grał z nich wszystkich. Dobrze, że koniec końców ten Zylla do nas nie trafia.

odpowiedz
L - 24.05.2019 / 14:24, *.play-internet.pl

@eth: Dokładnie Zylla tragedia! A wielka gwiazda Walukiewicz do momentu kontuzji najgorszy na boisku.

odpowiedz
Kieł - 24.05.2019 / 11:33, *.tpnet.pl

To było zderzenie polskiej myśli trenerskiej już nie ze ścianą a ze skałą. Największym problemem polskiej piłki są trenerzy. A raczej ich brak. Kto ma szkolić tych dzieciaków? Potencjał jest, gdzie trenować też jest więc wiadomo o co chodzi. Tragedia po prostu.

odpowiedz
Mariol - 24.05.2019 / 20:19, *.wanadoo.fr

@Kieł: Dobrze napisałeś.Polska myśl szkoleniowa, i tyle w temacie.

odpowiedz
tomiacab - 24.05.2019 / 11:18, *.145.201

Mam nadzieję, że ktoś go kupi tego lata. Zanim wszyscy zauważą, że to przeciętniak. Zdecydowanie za słaby na Legie. Ma pewne atuty, jak zachowanie na linii, dobry refleks i warunki fizyczne. Na przedpolu i przy dośrodkowaniach dramat aż kryminał w żargonie piłkarskim.

odpowiedz
Peter mokotuff - 25.05.2019 / 15:59, *.t-mobile.pl

@tomiacab: 100% racji

odpowiedz
olew - 24.05.2019 / 10:57, *.vectranet.pl

polska reprezentacja to jest bardzo kiepska drużyna , no i bez trenera... inna sprawa , że Kolumbia lałaby nas w każdej kategorii od niemowlaków po 80+, tam grają w piłkę ...

odpowiedz
Juri - 24.05.2019 / 10:29, *.centertel.pl

Szacunek i wsparćie dla trenera Magiery.

odpowiedz
PierworodnySyn - 24.05.2019 / 09:31, *.hexaoperator.com

chcieliscie Magiere za trenera. Po tym co wczoraj zobaczylem ta technike ten geniusz taktyczny to rozgrywanie akcji...to bardz sie ciesze ze tego partacza pogonil Mioduch. Ludzie dajcie juz spokoj z tymi zasluzonymi dla Legii.. Magic byl obiektem drwin na trybunach na starej zylecie podobnie jak Nędza i Padlina... kto chodzil w latach '90 na mecze ten wie oczym mowie. Do tego jego ulubiencami wiecznie sa mlokosy...cos chyba jest na rzeczy...

odpowiedz
Roen - 24.05.2019 / 10:18, *.centertel.pl

@PierworodnySyn: Dokładnie mam te same przemyślenia... Pamiętam jak na żylecie była szydera z Magier, który uchodził za łamagę...
Może jest to legionista, nie wiem, nie znam go. Umiejętności piłkarskie miał słabe...

odpowiedz
tomiacab - 24.05.2019 / 11:13, *.145.201

@Roen: a jak się tu niektórzy obudzili kiedy pudełkiem, że Magiera jest słaby. On był tylko dobrym rozwiązaniem dla Legii mną tamten czas. Nie musiał poznawać zrzuty, bo już ja znał ot cała tajemnica sukcesu w LM

odpowiedz
oLaf - 24.05.2019 / 12:07, *.vectranet.pl

@PierworodnySyn: nie przesadzaj - to nie wina trenera że piłkarze przewracają się o własne nogi, przyjąć podania (bez odskoku piłki na 3 metry) nie potrafią - różnica byłą 2-ch klas między nami a Kolumbią! : (

odpowiedz
Krzeszczu - 24.05.2019 / 14:05, *.128.145

@oLaf: jek nie wina trenera to kogo? Pana Mietka szatniarza czy pani Wandzi sprzataczki? A moze tego co kosi trawe?
Zagladam tu coraz zadziej bo durnota na tym forum mnie totalnie dobija, a widze ze nic sie nie zmienilo.

odpowiedz
Wolfik - 24.05.2019 / 15:44, *.mm.pl

@Krzeszczu: Trener U-20 może nauczyć taktyki (chociaż nie wiem), bo to raczej selekcjoner niż trener. Jeśli w klubach większośc gra w poprzek i do najbliższego, to tak samo zagra w kadrze.

Jeśli trener kadry ma uczyć piłkarza 20-letniego przyjęcia, zwodu czy biegania to lepiej darujmy sobie takie reprezentacje. Skoro najlepszy nasz obrońca ligowy wali babola na środku boiska bo nie wie co zrobić z piłką, to co tu dajej komentować.....

odpowiedz
tomiacab - 24.05.2019 / 16:35, *.virginm.net

@Krzeszczu: nie no teraz to pieprzysz głupoty. Magiera jest słaby ale oddajmy mu to co jego, a nie przypisujmy mu tego co innych. To, ze zawodnik nie umie przyjać piłki, to może być wina trenera z klubu (szkoleniowca), a nie trenera - selekcjonera. Może faktycznie zagladaj tu rzadziej.

odpowiedz
uvamuva - 24.05.2019 / 16:58, *.videotron.ca

@Wolfik: Ten najlepszy obrońca powinien zejść już w 15 minucie jak zobaczył gwiazdki po nokaucie, a wuefista Magiera trzymał go, aż zrobiło mu się ciemno przed oczami, puścił pawia i wywieźli go na sygnale ze wstrząsem mózgu.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.05.2019 / 17:58, *.bredband2.com

@tomiacab: o co ci chodzi? przecierz gosciu napisal wyraznie "to nie wina trenera", to jak nie wina trenera to pytam sie qrwa kogo?
i uj z zagladaniem tutaj do tej studni inteligencji.

odpowiedz
Miszapraga - 24.05.2019 / 09:04, *.plus.pl

A ja z innej beczki, niesamowita regresja na Śląsku.Katowice spadek, Chorzów spadek, Rybnik spadek, Sosnowiec spadek .Tam tak ciekawy kibolski klimat i piłka tam umiera

odpowiedz
yyy - 24.05.2019 / 09:36, *.chello.pl

@Miszapraga: Tym większy paradoks że mistrza zabrał nam klub właśnie ze Śląska...

odpowiedz
Gepetto - 24.05.2019 / 13:58, *.chello.pl

@Miszapraga: asior jesteś jak ZS do śląska porównałeś... to tak jak napisać Warszawa w łódźkim ...

odpowiedz
Pio - 24.05.2019 / 08:51, *.play-internet.pl

Srebrny Jacek potwierdził swoją myśl z zeszytów i ten sam błysk co w Legii jak już grala bez pomysłu vadisa, grabarz polskiej młodzieży

odpowiedz
Kraken - 24.05.2019 / 09:08, *.t-mobile.pl

@Pio: sluchajac konferencji przezylismy stekane deja vu. Czy Rudy Prezes dalej zadowolony z pozionu szkolenia i trenerki w PL?

odpowiedz
Krzeszczu - 24.05.2019 / 08:04, *.128.144

Chyba za malo siatkonogi.
No to teraz wedle tradycji, mecz otwarcia juz byl, zaraz mecz o wszystko a pozniej juz o honor.
Jest d.n.a? To trzeba zap.....c!

odpowiedz
Pacho - 25.05.2019 / 07:57, *.55.110

@Krzeszczu: tym razem będzie ciut inaczej z tym samym wynikiem. Rozwalimy Taiti. Napompujemy balon. I dostaniemy ostry wpier...l z Senegalem.

odpowiedz
dejne3 - 24.05.2019 / 07:11, *.plus.pl

Jaka liga taka reprezenegacja groch z kapustą ?bez jakiejkolwiek kol wiek taktyki Ci młodzi ludzie ze swoją grą zakończą po trzech meczach zmagania Wstyd nasza myśl szkoleniowa taktyczna została daleko w tyle

odpowiedz
Roma - 24.05.2019 / 00:23, *.centertel.pl

No to mecz otwarcia za nami, pozostają jeszcze ...

odpowiedz
Kamuflaż - 23.05.2019 / 23:10, *.tpnet.pl

PMS w swojej krasie, idealnie odwzorowanie Ekstraklapy w pigułce - klepiemy od obrońcy do bramkarza i "sru" dzida do przodu "moze się uda". Środka w ogóle nie ma, pochowani jak partyzanci za okupacji, a napastnika chyba magiera zapomniał zabrać. Generalnie, ta młodzież nie nadaje się do gry w piłkę nożną, bo nie potrafią grać! Są tak tępi technicznie że oczy krwawią, nie mają na domiar złego ambicji, kręcą się po tej murawie jak gołębie na chodniku.

Na sterze ambiwalentny Jacek, wytwór naszej szkoły trenerskiej - to się nie uda!

odpowiedz
Wolfik - 24.05.2019 / 15:46, *.mm.pl

@Kamuflaż: Dokładnie mam takie same przemyślenia. Z jedną róznicą - nie wiem co miałby zrobić Magiera, skoro dostał z klubów taki materiał, jaki dostał.

odpowiedz
m4 - 23.05.2019 / 23:01, *.chello.pl

gral to za duzo powiedziane...

odpowiedz
Fan Trenera Magiery - 23.05.2019 / 22:45, *.t-mobile.pl

Brawo trenerze, porywające widowisko, błyskotliwa selekcja i taktyka!!! wracaj do nas stworzycie tu wyśmienite trio polsko-serbskiej myśli szkoleniowej z Lką w sercu.

odpowiedz
LGZ - 23.05.2019 / 22:40, *.tpnet.pl

Z Tahiti wygramy a z Senegalem oby nie bylo tak jak z Kolumbia !!!

odpowiedz
lob - 23.05.2019 / 22:39, *.chello.pl

Nie ma co komentować. brać wszystkich piłkarzy z Kolumbii do Legii.............i ich trenera też, wraz z jego sztabem...........

odpowiedz
LWGZ - 23.05.2019 / 22:36, *.tpnet.pl

Nieudany start ale trzeba przyznac ze Kolumbia byla lepsza wiec wygrala zasluzenie !!!!

odpowiedz