Andre Martins - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Andre Martins: Lechia nie przegrała przez decyzję sędziego

Woytek, źródło: se.pl / Super Express - Wiadomość archiwalna

- Generalnie uważam, że przepisy dotyczące zagrania ręką powinny być bardziej ujednolicone. Albo w tą, albo w tamtą. Wydaje mi się, że w tym momencie jest za duże pole do interpretacji. Ja mogę daną sytuację ocenić tak, a ty inaczej. To samo z sędziami. I później robi się zamieszanie. Natomiast w Gdańsku sędziowie mieli czas do oceny, mieli VAR. Podjęli taką a nie inną decyzję. Kontrowersje w piłce były, są i będą… Natomiast pewne jest jedno: Lechia nie przegrała przez decyzję sędziego. Legia była w tym meczu lepsza. No spójrzmy na dalszy przebieg meczu: grali u siebie, OK., mieli przewagę nad nami, bo prowadzili w tabeli, ale… W takim meczu, na własnym boisku, ustawić 10 zawodników z tyłu i nawet nie próbować atakować? My pokazaliśmy w drugiej połowie siłę - mówi ANdre Martins w rozmowie z Super Expressem.

Portugalczyk przyznaje, że bardzo podoba mu się w Warszawie, w Legii i chciałby zostać na kolejny sezon.

- Jestem tu bardzo szczęśliwy. Kocham to miasto, pokochałem ten klub. Czuję się tu znakomicie. (...) W tym mieście jest wszystko czego potrzeba. Chcesz iść do muzeum, proszę bardzo – wybór jest niesamowity. Sam zwiedziłem już na przykład Muzeum Neonów i Muzeum Powstania Warszawskiego. Chcesz iść na spacer – nie ma sprawy, pełno możliwości, jak choćby to fajne miejsce nad rzeką, nie mówiąc już o Starym Mieście, gdzie zawsze zabieram przyjaciół z Portugalii. Warszawa robi na mnie duże, bardzo pozytywne wrażenie. No i klub. Zawsze grałem w zespołach, które biły się o tytuł. Legia oferuje to samo.

- Bardzo bym chciał zostać. Bardzo. Jak mówiłem, Legia podała mi rękę w trudnej sytuacji, więc chciałem i chcę się odwdzięczyć. I myślę, że jeśli chodzi o chęć pozostania, to mówię nie tylko za siebie, ale i za Iuriego Medeirosa. A wiem co on uważa, bo się kumplujemy, znamy się od dawna.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Barti - 04.05.2019 / 10:19, *.vectranet.pl

Andre i Iuri muszą zostać. Robią różnice. Są świetni! Tyle w temacie.

odpowiedz
Friki - 02.05.2019 / 22:00, *.icpnet.pl

@Sputnik 44: pisali jakiś czas temu, że Legia uruchomiła klauzulę. Ale tak patrząc teraz po jego wypowiedziach, to chyba uruchomili nie ta co trzeba... Martins to ansolutna podstawa w srodku. Zwłaszcza na puchary, bo tam już nie będzie tyłu drwali to będzie miał chłop warunki do pogrania w piłkę.

odpowiedz
dino - 02.05.2019 / 16:51, *.108.201

@czarna owca:
Bedzie Marciniak

odpowiedz
syjon85 - 02.05.2019 / 14:08, *.play-internet.pl

Andre to trochę taki Leszek Pisz ... :-)

odpowiedz
:) - 02.05.2019 / 13:50, *.62.89

@czarna owca:
a to rudy wybiera skład sędziowski? oooo nie wiedziałem

odpowiedz
RS - 02.05.2019 / 13:38, *.e-cho.pl

Bardzo dobra wypowiedź. Graliśmy 11 na 11, na boisku rywala przy ich kibicach. Oni strzelili 1 bramkę, my 3.

odpowiedz
Eri - 02.05.2019 / 12:20, *.play-internet.pl

@Senior: Została w latach '70/80 ;)

odpowiedz
czarna owca - 02.05.2019 / 11:21, *.comcast.net

jestem ciekawy kogo wyznaczy Boniek na sobotni mecz z Piastem.
Ma pewno kogos, kto nienawidzi Legie.
Frankowski, a moze Zlotek?

odpowiedz
Tomek - 02.05.2019 / 10:30, *.warszawa.pl

@Sputnik 44: zawsze mogą spróbować go wypożyczyć na kolejny sezon lub jak to było w przypadku Vadisa, zapłacić ileś tam za transfer a reszte ceny wyrównać przy kolejnym transferze do kolejnego klubu. Opcje są tylko żeby jeszcze checi były. Sam piłkarz tez ma duzo do powiedzenia chociaz wiadomo ze przy kwocie odstepnego 6M jego zdanie bedzie gdzies na koncu

odpowiedz
Bubu - 02.05.2019 / 09:01, *.vectranet.pl

@Senior: Teraz to mlodego czlowieka ciezko na rower wyciagnac ,nie mowiac juz o treningu ,za cieżko ,zapocony ,takie ch e czasy ,ale to nasza wina ,doroslych bo niepotrafimy zaoferowac nic lepszego

odpowiedz
olew - 02.05.2019 / 08:39, *.vectranet.pl

miły i dobry grajek , uliczka do Szymańskiego super !

odezwał się Kristof -rzecznik Bońka, przepustka ?

odpowiedz
jackie - 02.05.2019 / 07:56, *.chello.pl

Również liczę, że z Iurim zostaniecie na przyszły sezon. :)

A w 19/20 będziesz miał okazję grać w co najmniej fazie grupowej europejskich pucharów. Z Legią zdobędziecie piątego mistrza z rzędu, oczywiście okraszonego Pucharem Polski. :)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.05.2019 / 06:07, *.chello.pl

Bardzo dobry piłkarz, wiele wnoszący do gry Legii. Powinien zostać.

odpowiedz
Senior - 02.05.2019 / 05:27, *.com.pl

GDZIE ta Legia z lat '70/80 XX w. ? Wtedy nie byli nam potrzebne zagraniczne pół talenty piłkarskie.

odpowiedz
Arek - 02.05.2019 / 00:18, *.tpnet.pl

No wszystko fajnie. Ale, - kiedyś już też taki jeden kochał Warszawę. Czy tam się zakochał w Warszawie, no na jedno wychodzi. A poważnie, to dobry jest i mam nadzieję, że zostanie. I Medeiros też mógłby zostać, ale to już pewnie będzie problem.

odpowiedz
ZieLu - 01.05.2019 / 22:54, *.inetia.pl

Jezeli wszystko będzie na styku to spółdzielnia nas upier.doli słysząc ze betony do fify i uefy sie będą puszczać... Nie wierze żeby to nie były to te wspomniane przeprosiny rudego z rts

odpowiedz
Sputnik 44 - 01.05.2019 / 22:04, *.cyfrowypolsat.pl

@Pablo: z Martinsem będzie łatwo - wystarczy wykorzystać klauzulę w umowie o jej przedłużeniu. Natomiast 6 M za Medeirosa... W to nie uwierzę.

odpowiedz
Pablo - 01.05.2019 / 21:51, *.t-mobile.pl

Nie wyobrażam sobie walki o puchary bez nich dwóch. Miodek powinien zrobić wszystko żeby ich zatrzymać.

odpowiedz