Rapid Wiedeń na finale Pucharu Austrii z RB Salzburg
REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów 2018/19 (1)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach finały krajowych pucharów rozegrano nie tylko w Polsce, ale również w Austrii, Słowacji i we Francji. Fani Rapidu Wiedeń w Klagenfurcie (320 km z Wiednia) stawili się w kilkanaście tysięcy osób. Na trybunach zaprezentowali pokazy pirotechniczne i jedną bardziej wymagającą choreografię, składającą się z chorągiewek tworzących barwy klubu oraz malowanego, kilkudziesięciometrowego transparentu oraz postaci Toreadora (celowo na zielono), który wbił włócznię w byka (nawiązanie do klubu z Salzburga).

Na finale Pucharu Słowacji, w którym Spartak Trnava mierzył się z MSK Żilina, lepiej i liczniej zaprezentowali się fani z Trnawy. Na niskiej trybunie stadionu w Nitrze, zaprezentowali malowaną sektorówkę, kartoniadę oraz skromny pokaz pirotechniczny. Spartaka wspierała delegacja Korony Kielce (20). Po meczu policja chciała szybko wygonić z trybun fanów Żiliny, używając m.in. broni gładkolufowej. Poważnie ucierpiało 20 fanów.

We Francji na meczu PSG z Rennes doszło do walki fanów obu ekip, którą dość niespodziewanie (mimo znacznej przewagi) wygrali fani Stade Rennes.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Rennes na finale Pucharu Francji z PSG (w Paryżu):PSG na finale Pucharu Francji z Rennes (w Paryżu):


Rapid Wiedeń na finale Pucharu Austrii z RB Salzburg (w Klagenfurcie):Spartak Trnava na finale Pucharu Słowacji z MSK Żilina (w Nitrze):

MSK Żilina na finale Pucharu Słowacji ze Spartakiem Trnava (w Nitrze):REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.