fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Komunikat Legii ws. publikacji Przeglądu Sportowego

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

W czwartkowym wydaniu Przeglądu Sportowego opublikowany został materiał pt. "Lechia nie odpuszcza Legii" w którym według informacji gazety ludzie reprezentujący Legię dzwonili do działaczy Piasta, zachęcając do złożenia skargi do Komisji Ligi na rzekome oplucie Hateley'a przez Mladenovicia w meczu gliwiczan z Lechią.

Temat ujawnił na łamach "PS" Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk: – Piast potwierdził działania Legii skierowane przeciwko Mladenoviciowi. Celem było nałożenie kary przez Komisję Ligi na niewinnego zawodnika, co skutkowałoby znacznym osłabieniem Lechii Gdańsk na korzyść Legii.

Legia Warszawa wydała komunikat w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego treść:

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule Przeglądu Sportowego pt. „Lechia nie odpuszcza Legii”, oświadczamy, że po meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice, Legia Warszawa nie prowadziła żadnych działań przeciwko Filipowi Mladenoviciowi, ani żadnemu innemu zawodnikowi Lechii Gdańsk, a także nie nakłaniała nikogo do złożenia „skargi” do Komisji Ligi, której celem miałoby być „nałożenie kary przez Komisję Ligi na niewinnego zawodnika”.

Jest faktem, że przedstawiciele Legii Warszawa pytali przedstawicieli Piasta Gliwice czy złożyli lub mają zamiar złożyć protest do Komisji Ligi Ekstraklasy, bo sytuacja była kontrowersyjna i szeroko komentowana. Jedynym celem tych pytań było uzyskanie informacji, a nie nakłanianie do jakichkolwiek działań. Takie rozmowy między wszystkimi klubami, mające na celu wymianę informacji i poglądów, prowadzone są regularnie i są w pełni zgodne ze standardami europejskiego rynku piłkarskiego.

Pytanie było zresztą zasadne, ponieważ za bardzo podobne zachowanie (uznane przez Komisję Ligi za zamiar oplucia) podczas meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, zawodnik Legii Warszawa Carlos Miguel Ribeiro Dias "Cafú" został ukarany czerwoną kartką, a Komisja Ligi ukarała go trzema meczami dyskwalifikacji (czyli łącznym wykluczeniem na pięć spotkań) oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Stanowczo podkreślamy, że przypisywanie Legii Warszawa i jej przedstawicielom jakichkolwiek intencji niezgodnych z przepisami lub duchem fair play, jest niezasadne, nieuczciwe i nie ma nic wspólnego z prawdą. Rozumiemy emocje związane z ostatnią fazą rozgrywek Lotto Ekstraklasy i dyskusje na temat decyzji sędziowskich, które dotyczą sytuacji mogących być niejednoznacznie interpretowanych. Legia Warszawa wielokrotnie takich sytuacji doświadczała i w razie potrzeby reagowała na nie zgodnie z przepisami oraz procedurami obowiązującymi w lidze. W ostatnich dniach mamy jednak do czynienia z nagonką na niespotykaną dotąd skalę, która może być odbierana jako próba wywierania presji na sędziów przed nadchodzącymi meczami z udziałem Legii, decydującymi o tytule mistrzowskim. Tworzy to bardzo niebezpieczny precedens, podważający wiarygodność i wizerunek Ekstraklasy, a publiczne, nieprawdziwe oskarżenia pozwalają zadać pytanie, czy zasady fair play są rzeczywiście przez wszystkich respektowane.

Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Antyniemiec - 04.05.2019 / 08:38, *.tpnet.pl

@Kalbar: zobacz kto jest wydawcą i wszystko jasne.

odpowiedz
R - 04.05.2019 / 05:50, *.tpnet.pl

@adam: kto to jest sedzia Stefaniak? Skad jest i jaka lige sedziuje lub w jakim sądzie orzeka?

odpowiedz
kontroler_biletow - 04.05.2019 / 04:13, *.152.138

no i proszę informacja ...

odpowiedz
Kibic - 04.05.2019 / 00:21, *.84.166

Podła gra ze strony prezesa Lechii! Próbuje brzydkich chwytów! Nieładnie!

odpowiedz
News⚽️Legia - 03.05.2019 / 21:33, *.135.17

#boniekout !

odpowiedz
gazza - 03.05.2019 / 20:48, *.inetia.pl

Samo zapytanie Piasta było nietaktem - Wstydzić się powinni działacze naszego klubu , przynoszą wstyd i hańbę !

odpowiedz
adam - 03.05.2019 / 20:13, *.mgk.pl

odnośnie [ przeglądu sportowego] plotka ,szkoda mówić,miernota,co do Bońka szkoda gadać,z niego taki prezes, jak był do d..y trenerem,jak i teraz chyba na mocnym kacu znwca oceny sędziego Stefaniaka.

odpowiedz
Grzeprz - 03.05.2019 / 15:45, *.play-internet.pl

@Nikki: Początek lat 80 gdy Boniek przyjeżdżał na Legię z Widzewem pamiętam jak wychodził przed meczem murawę to dostawał najwięcej wyzwisk i tak przez cały mecz. Pamieta dobrze jak był tu witany.

odpowiedz
Kalbar - 03.05.2019 / 15:32, *.chello.pl

Kiedyś to była fajna gazeta a teraz to zwykły brukowiec szukający sensacji.

odpowiedz
Arek - 03.05.2019 / 14:59, *.tpnet.pl

@Wolfik: już teraz to niczego specjalnego nie oczekuję. Jak rudy startował na prezesa związku to łudziłem się, że coś się zmieni, że szkolenie się poprawi, a tu jest w zasadzie jak było, albo jeszcze gorzej. A o Janie spoconym już pisałem, że on dla mnie już jest mistrzem świata. Jak w jednym zdaniu typ 5 razy sobie zaprzecza, to Stefańskie, Marciniaki, Frankowskie, czy nawet Messi z Ronaldo nie umywają się do naszego Jana. I pomyśleć, że ktoś taki w ławach sejmowych zasiadał.

odpowiedz
VELVR - 03.05.2019 / 14:19, *.plus.pl

Nieładnie donosić, oj nieładnie

odpowiedz
tomiacab - 03.05.2019 / 14:13, *.145.238

@Jimmy L : dokładnie tak

odpowiedz
tomiacab - 03.05.2019 / 14:13, *.145.238

@Jimmy L : dokładnie tak

odpowiedz
bronek49 - 03.05.2019 / 12:48, *.chello.pl

musimy wygrać zdecydowanie następne mecze żeby pozamykać wszystkim przeciwnikom mordy

odpowiedz
Inteligent - 03.05.2019 / 11:27, *.t-mobile.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: ja qrwa czytam i co mi zrobisz?

odpowiedz
Wolfik - 03.05.2019 / 11:18, *.mm.pl

@Arek: Czego Ty Kolego oczekujesz? A kto to jest ten Merk. Wszak Boniek, Stokowiec, Tomaszewski, Hajto i inne eksperty zęby zjedli na przepisach i wszysko wiedzą najlepiej. Co tam dla nich opinia jakiegoś tam sędziego.

odpowiedz
rdzenny - 03.05.2019 / 10:19, *.forcepoint.net

całą prawie lige będą bolały dupy jak powieziemy piasta 3-0 !!! a ryżego cwaniaka z udziałami w sts na pewno !!! wspieramy p[olski sport ryży cwaniaku z pzpn (r)

odpowiedz
SEBO(L) - 03.05.2019 / 09:41, *.chello.pl

Rudy z wąsami wspiera rudego z brodą... Cyrk.

odpowiedz
Yeti - 03.05.2019 / 08:34, *.play-internet.pl

Boniek, co?! ...Przepraszaj!

odpowiedz
Piotrek - 03.05.2019 / 07:09, *.t-mobile.pl

Chociaż ciężki jest czas...

odpowiedz
Marcin - 03.05.2019 / 01:12, *.chello.pl

@tommm: ehh boli.. Boli.. Musi boleć...:)

odpowiedz
Arek - 03.05.2019 / 00:04, *.tpnet.pl

Markus Merk to nie jakiś byle ch...j, więc rudy ch...u przepraszaj! Najpierw Stefańskiego, a potem Legię. A jak już to zrobisz to do dymisji pajacu! Won!!!

odpowiedz
zdzich - 02.05.2019 / 23:35, *.awacom.net

@Sputnik 44: Pięknie napisane. Oni wszyscy już od czasów Kazimierza Deyny mają taki ból, jak Legia wygrywa, na tyle duży, że nawet na meczu reprezentacji gwizdali (co prawda na śląsku wtedy).
Na utarcie im nosa, przydałoby się dobrze zagrać.

odpowiedz
Ździch - 02.05.2019 / 23:11, *.net.pl

@Sputnik 44: Ale patrząc tylko i wyłącznie na klub, to jednak ci z Poznania potrafią zachować resztki klasy po porażkach z nami.

A Olimpia/Lechia Danzig musi się jeszcze wiele nauczyć.

odpowiedz
Ździch - 02.05.2019 / 22:57, *.net.pl

@Gce: Ligii?? To jakaś postać z Quo Vadis Sienkiewicza?

odpowiedz
Nikki - 02.05.2019 / 22:22, *.chello.pl

Boniek nigdy nie był fanem Legii - co było widać, słychać i czuć. Ten dobry kiedyś piłkarz niestety okazał się miernotą trenerską o czym wszyscy wiemy, więc nie powinien zabierać głosu w sprawach na których się nie zna. Będąc prezesem PZPN powinien sobie wziąć na wstrzymanie w wiadomym temacie a on jak widać z przyjemnością wsadził kij w mrowisko z całkowitą więc pewnością można stwierdzić, że w tej nagonce, która aktulanie jest widoczna - ma swój udział. Za "klepanie" bzdur powinien przeprosić bo tak nakazuje kultura osobista ale jak widać temu rudemu panu jest ona obca i nie przeprosi, widocznie nie życzy Legii tytułu mistrzowskiego. Mam nadzieję, że nie zostaną zmienione przepisy dotyczące kadencyjności prezesa PZPN i są to ostatnie podrygi konającej ostrygi.

odpowiedz
Siwy Częstochowa - 02.05.2019 / 20:37, *.centertel.pl

@Sputnik 44: Zgadzam się

odpowiedz
Gce - 02.05.2019 / 20:33, *.vectranet.pl

@tommm:
Ładne macie mniemanie o sobie..
Drużyna z takim budżetem powinna mieć spokojnie po 20 pkt przewagi nad resztą Ligii a wy co roku drżycie do ostatniej kolejki czy będzie 1 miejsce

odpowiedz
Markus Merk - 02.05.2019 / 19:53, *.play-internet.pl

Karnego nie było. Czy Boniek już przeprosił Stefańskiego?

odpowiedz
(L)ech - 02.05.2019 / 19:16, *.vectranet.pl

@Muniek:
ale nawet jeśli policzy się mecz ze Śląskiem jako pierwszy (chociaż wykluczenie trwało 2-3 minuty), to potem Cafu pauzował z Wisłą, Jagą i Górnikiem. a w kolejnym meczu (z Pogonią) już grał...

skąd oni wzięli ten piąty mecz wykluczenia???

odpowiedz
Muniek - 02.05.2019 / 19:08, *.chello.pl

@(L)ech: jeszcze czerwona kartka

odpowiedz
(L)ech - 02.05.2019 / 18:48, *.vectranet.pl

mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zostało policzone:
trzy mecze dyskwalifikacji Cafu = łączne wykluczenie na pięć spotkań

odpowiedz
Young - 02.05.2019 / 18:36, *.com.pl

Moje najszczersze kondolencje. Lechia Gdańsk k.... szajs.

odpowiedz
tommm - 02.05.2019 / 18:16, *.cyfrowypolsat.pl

Po prostu wszyscy mają ogromny ból du... że to Legia znowu będzie mistrzem. Takie jest nasze środowisko piłkarskie. Zero szacunku do lepszego.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 02.05.2019 / 18:02, *.btcentralplus.com

Ale kto czyta Przekret ??? To jest szmata niemiecka. Tylko do wycieranie du...sie nadaje.

odpowiedz
Jimmy L - 02.05.2019 / 17:43, *.t-ipconnect.de

Gdansk kiedys wolne miasto pod Kuratel niemiecka teraz Polskie . Przeglad sportowy kiedys Polski teraz wykupiony przez niemiecki Konzern. Wiadomo za kim beda za duzo jest Polskiej prasy w niemieckich rekach niestety.

odpowiedz
Sputnik 44 - 02.05.2019 / 17:05, *.cyfrowypolsat.pl

Ojjj bolą Lechistów du..y, bolą. W Poznaniu mają na to sprawdzone specyfiki, na pewno pomogą ;)

odpowiedz