Gerard Badia - fot. Mishka / Legionisci.com

Badia: Zabawa będzie do samego końca

Fumen, źródło: Legionisci.com

Gerard Badia: Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytej bramki, jak i ze zwycięstwa. Szczególnie, że nie jest łatwo grać z takimi drużynami. Legia gra o mistrzostwo, tak jak my. Powiedziałem o tym i dużo ludzi zaczęło się śmiać, drwić, bo "Co to jest Piast? To jest k.... nic". Ładnie gramy, pozostały trzy mecze do końca, a jak ostatecznie będzie - czas pokaże. Zabawa będzie do samego końca.

- Musimy mówić otwarcie o mistrzostwie. To nie jest ten etap sezonu, że do końca jest 20 meczów. Zostały tylko trzy. Wygraliśmy z Lechią Gdańsk, wygraliśmy w Warszawie i pokazaliśmy, że Piast ma siłę i dobrych zawodników. Mamy realne szanse, więc dlaczego mamy nie iść na szczyt? Oczywiście, byłoby to niespodzianką, bo rok temu broniliśmy się przed spadkiem. Jednak graliśmy konsekwentnie, robimy cały czas to samo. Mamy fajny zespół nie tylko czysto piłkarsko, ale również tak po ludzku. Radością jest grać i spędzać czas z takimi zawodnikami. Kto nie wierzy - zapraszam do szatni.

- Czy Lechia odpuści po wygraniu Pucharu Polski? Mam nadzieję, że tak (śmiech). Słyszałem, że impreza była do samego rana. Może ich jeszcze trzyma... A tak całkiem serio, to myślę, że nie będzie łatwo. Zostały trzy bardzo dobre drużyny i zobaczymy jak to się skończy. Niemniej, uważam, że to Legia będzie groźniejsza. Co sezon jest tak samo. Na koniec sezonu zawsze potrafi znaleźć się na podium. Legia zawsze walczy, bo jak nie skończy jako mistrz, to nie będzie dla niej dobry sezon. Natomiast, jeśli Piast wyląduje w pierwszej trójce, to już się mówi, że to był zajebisty sezon.

- Trener Fornalik nie krył zadowolenia po zwycięstwie. On ma taki styl, że jest konsekwentny, że skupia się na kolejnym spotkaniu. Teraz wchodzimy w decydującą fazę i trzeba grać o mistrza. Jeśli to nie jest naszym celem, to ja idę na wakacje.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Pacho - 05.05.2019 / 10:02, *.2.34

Fajna wypowiedź. Będzie się działo. Ps. Sponsorami drużyn są firmy wiadomo z jakiej działki. Wiadomo kto czerpie profity...
Manedzerowie zawodników działają w podobny sposób.

odpowiedz
Krys008 - 05.05.2019 / 09:14, *.serv-net.pl

Lubię gościa. Piłkarz przeciętny, dobry, ale nigdy nie bardzo dobry, ale inteligentny i zawsze daje z siebie 100 procent. Z takich zawodników Piast stworzył prawdziwy zespół. My mamy dobrych zawodników, nie mamy drużyny. Ciagle rewolucje nic nie pomogą. Nam potrzebny trener. Weźmy takiego Stokowca i po roku zapomnimy o naszych problemach. Z niechcianego w Legii Czerwińskiego Fornalik zrobił jednego z lepszych obrońców Ligi. Swoją drogą warto by spróbować podebrać Sedlara, bo Valencia to już raczej poza zasięgiem, niestety.
Życzę Wam wicemistrzostwa zasłużyliście grą i tym jaki tworzycie zespół.

odpowiedz
dejne3 - 05.05.2019 / 11:06, *.plus.pl

@Krys008: Źadnego Rudego który w książce Hadaja wypowiada się negatywnie o Legii ,nigdy nie bedzieszLegionistą

odpowiedz
Wolfik - 05.05.2019 / 15:08, *.mm.pl

@Krys008: A coż takiego zrobił ten Stokowiec, którego tak wszyscy chwalą? Zobył z Lechią puchar (przy pomocy Marciniaka w Częstochowie) po żałosnym finale? Proszę Cię, nie dajmy się zwariować.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 05.05.2019 / 21:11, *.chello.pl

@Wolfik: Trzeba być sprawiedliwym! Stokowiec zrobił z Lechii drużynę liczącą się w naszej extraklasie. Fakt,liga słaba ale na tle innych drużyn Lechia wygląda nieżle.
Natomiast trzeba zauważyć,że w LEGII nie ma możliwości spokojnej pracy przez rok,dwa....presja wyniku powoduje ,że NIKT -właściciel,zarząd,kibice- nie zniosą porażek,które muszą być przy spokojnej budowie zespołu! Dlatego w Legii musi być trener,który ma autorytet i umiejętności na wysokim poziomie!!! Żaden Stokowiec czy Probierz tego nie zapewni,zwłaszcza,że wielokrotnie bardzo negatywnie o Legii się wypowiadali .Stokowiec nawet jako zawodnik !
Potrzebny trener z nazwiskiem albo trzeba zaufać swojemu i nie zwalniać go po kilku przegranych!!!!!!

odpowiedz
krys008 - 05.05.2019 / 21:18, *.serv-net.pl

@Wolfik: Kolego z tego materiału, jakim dysponuje wydusił absolutnie maksa. Nie dostaje nowych piłkarzy, a pod jego opieką większość piłkarzy robi postęp, rozwija się. Po tym poznaje się dobrego trenera. W Zagłębiu robił również świetną pracę, z przeciętnym Zagłębiem grał w pucharach i wstydu nie było. Do tego inteligenty, rozsądny, facet z klasą, a po RSP (wcześniej Hasi i Jozak) tęsknię za kimś takim na ławce Legii. Także dla mnie Stokowiec, a także Probież to w tej chwili najlepsi trenerzy w lidze. A co do nie dajmy się zwariować, to czemu nie, czasem trzeba trochę zwariować, żeby nie oszaleć. Dlatego Stokowiec tak, ja to widzę! Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
Hiszpan - 05.05.2019 / 09:09, *.play-internet.pl

Jesli juz to niech oni beda mistrzem oby nie szajs.

odpowiedz
dejne 3 - 05.05.2019 / 11:45, *.plus.pl

@Hiszpan: Oby tak nie było że to Gliwice rozdają karty w walce o MP 2019

odpowiedz
Brrromek - 05.05.2019 / 07:14, *.chello.pl

Trzeba przyznac ze maja duzo lepszych grajkow od naszych.

odpowiedz
golik - 05.05.2019 / 10:41, *.chello.pl

@Brrromek: Jakich lepszych ?? Są dobrze poukładani przez trenera i to realizują. Motorycznie też są ok. Zneutralizowali nasze atuty które pokazaliśmy w Gdańsku. Wczoraj Vesovic spróbował 2-3 razy wygrać pojedynki z Duńczykiem i potem tego zaniechał. Będzie niespodzianka jak zdobędą MP tylko co mogą osiągnąć w Europie?

odpowiedz
Zyga - 05.05.2019 / 13:19, *.t-mobile.pl

@golik: myślę, że oni opykaliby Dudelange...więc argument z Europą nieco wątpliwy.

odpowiedz
Simon - 05.05.2019 / 15:03, *.play-internet.pl

@golik: a wy co pokażecie w Europie??

odpowiedz
Revit - 05.05.2019 / 19:53, *.centertel.pl

@Zyga: ta jasne...gdybyc każdy może ale prawda jest taka że jeśli Legia przegra w tym roku mistrza to na 99,99% taki piast czy lechia nic nie ugrają w Europie przykre jest to ale cała Europa poszła do przodu..tylko nasza kopana ciągle w miejscu stoi

odpowiedz
pol - 06.05.2019 / 00:46, *.chello.pl

@Brrromek: wcale NIE TRZEBA PRZYZNAĆ

odpowiedz