REKLAMA

Legia z sekcją futsalu

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legia.com

Legia Warszawa powołała do życia sekcję futsalu, która będzie funkjonowała na bazie stowarzyszenia Win Win. Win Win od 2013 roku, dzięki zaangażowaniu SKLW, prowadziło program aktywizacji sportowej dla młodzieży z warszawskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz założyło własny zespół.

Nowo powstała sekcja Legii zadebiutuje w sezonie 2019/20 w rozgrywkach II ligi, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. Legioniści swoje mecze rozgrywać będą w hali OSiR Włochy, przy ulicy Gładkiej, gdzie w minionym sezonie występowali także zawodnicy Win Win (również w II lidze futsalu)."To wielki powód do satysfakcji, że po powstaniu sekcji ampfutbolowej nasza piłkarska rodzina znowu się powiększa. Autentyczna pasja i poświęcenie zawodników, którzy na swojej drodze życiowej mijali wiele przeszkód, przekonały nas, żeby pomóc w ich rozwoju sportowym i profesjonalizować organizację klubu. Dziękujemy kibicom Legii za wieloletnie zaangażowanie w działalność stowarzyszenia i wspieranie marzeń chłopców, którzy dzięki sportowi zyskali nowe perspektywy. Powstanie sekcji futsalowej postrzegamy jako projekt o charakterze społecznym. Legioniści kolejny raz pokazali ogromną siłę pozytywnego zmieniania trudnej rzeczywistości" - powiedział członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski.

"Bycie częścią Legii Warszawa to dla nas zaszczyt i spełnienie marzeń. Osoby tworzące nasze stowarzyszenie to wieloletni, oddani kibicie Legii. Wywodzimy się z projektu dla młodzieży zagrożonej wykluczeniami, prowadzonego przez kibiców przy wsparciu klubu. Projekt społeczny trwa i trwać będzie nadal, ale od blisko roku inwestujemy nasze środki głównie w futsal. Jest to dynamiczna odmiana piłki nożnej, z którą wiążemy dalekosiężne plany na przyszłość. Klub już od tego sezonu został wzmocniony doświadczonymi zawodnikami. Rozpoczynamy grę od II ligi, ale naszym zadaniem jest jak najszybszy awans do Ekstraklasy i walka o najwyższe cele, tak jak na Legię Warszawa przystało" - mówi opiekun sekcji Krzysztof Nowiński.

Sekcja współpracować będzie z dzielnicą Włochy oraz OSiR-em Włochy, zaś ambasadorem sekcji jest były kapitan Legii, Jakub Rzeźniczak.

Więcej informacji znajdziecie na legiafutsal.com oraz na fanpage sekcji na Facebooku: https://www.facebook.com/LegiaWarszawaFutsal/.

Nasz serwis został patronem medialnym sekcji - wkrótce uruchomimy dział poświęcony legijnemu futsalowi, podobnie jak ma to miejsce z sekcjami koszykówki, siatkówki i rugby.

Sekcja Futsal ogłasza nabór do drużyny!

Jeżeli chcesz reprezentować barwy Legii Warszawa i być częścią budowy silnej sekcji futsalowej Legii Warszawa, wyślij swoje zgłoszenie wraz ze swoim piłkarskim CV na maila: testy@legiafutsal.com.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
pytanie - 05.07.2019 / 14:51, *.214.242

Czy wystartuja w sezonie futsalu 19/20 ??

odpowiedz
:) - 19.05.2019 / 15:44, *.amazonaws.com

Ja bym widział sekcję baseball... oczywiście mam na myśli grę :)

odpowiedz
rad - 10.05.2019 / 13:56, *.t-mobile.pl

Czy jest szansa na powrót hokeja?

odpowiedz
Adam - 09.05.2019 / 21:42, *.t-mobile.pl

Fajnie by było, gdyby powstała drużyna amatorska piłki nożnej Legia III, w której występowaliby tylko ochotnicy, żadnych diet i wynagrodzeń i która występowałaby w regularnych rozgrywkach.

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 20:58, *.t-mobile.pl

@zorientowany: Trenerem tylko Sa Pinto, miałby blisko z ławki, żeby się rzucić na sędziego, ewentualnie jakiegoś zawodnika

odpowiedz
in - 09.05.2019 / 20:23, *.ckmediator.pl

Kucharczyka do tej sekcji ale szybko ,bo grać nie umie ,podawać nie umie,strzelać umie - tylko biegać potrafi

odpowiedz
zorientowany - 09.05.2019 / 19:41, *.chello.pl

Tak bym widział pierwsza szóstkę drużyny futsalowej:
Malarz
Wieteska Rocha
Szymański Radovic
Kucharczyk

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 18:58, *.t-mobile.pl

I kiedy wreszcie jakas modernizacja hali??

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 18:56, *.t-mobile.pl

Kiedy hokej ja sie pytam??? Bogus obiecal Lokhead zapomnial?

odpowiedz
tomiacab - 09.05.2019 / 17:56, *.virginm.net

Fajnie, fajnie :) "Wszyscy na futsal!!!" ;)

odpowiedz
tomiacab - 09.05.2019 / 17:55, *.virginm.net

@Ding: Ooooo to by było dobreeee

odpowiedz
oLaf - 09.05.2019 / 17:26, *.vectranet.pl

i dobrze, im więcej sekcji tym lepiej!

odpowiedz
Kamil - 09.05.2019 / 16:26, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Szymańczak, Agro a kim oni są bo w Legii takich nazwisk nie ma

odpowiedz
DzyndzeL - 09.05.2019 / 15:45, *.plus.pl

A nie moznaby do sekcji futsalu podesłać paru ogorasów z pierwszej drużyny (np Kucharczyk, Szymańczak, Agro)??

odpowiedz
Ding - 09.05.2019 / 15:00, *.play-internet.pl

Kiedy szczypiorniak?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.