Stan rywalizacji 2-2! | fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 100-94 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki

W czwartym meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Arką Gdynia 100-94!!! Stan rywalizacji 2-2. Piąte decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę w Gdyni o godzinie 12:30. Będzie je można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.

Fotoreportaż z meczu - 73 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 114 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Od początku rywalizacja była wyrównana aczkolwiek to Arka łatwiej dochodziła do klarownych sytuacji do zdobycia punktów, Po celnym rzucie za trzy Sebastiana Kowalczyka, legioniści wyszli na prowadzenie 9:8, ale błyskawicznie dwukrotnie tym samym odpowiedzieli rywale. Skuteczni, silni rywale warszawian nie pozwalali stołecznym na zbyt wiele, co znalazło odzwierciedlenie w rezultacie pierwszej kwarty, którą Arka wygrała 33:20.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Kolejne minuty to dobra dyspozycja Josha Bostica, któremu starał się odpowiadać Filip Matczak. Przewaga gości topniała z każdą chwilą, dodatkowo zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza często uciekał się do przewinień. Po faulu niesportowym Bartłomieja Wołoszyna Legia zbliżyła się na pięć punktów i jak się okazało to był impuls do dalszej walki, bowiem po trafieniach Mariusza Konopatzkiego i Sebastiana Kowalczyka było blisko remisu. Kompletnym zaskoczeniem dla rywala były dwa trafienia z dystansu Adama Linowskiego. Udany wjazd pod kosz zaliczył Filip Matczak czym ustalił wynik pierwszej połowy – 47:47.

Trzecią kwartę od dwóch celnych trójek rozpoczęli goście. To był jednak tylko niemrawy początek gospodarzy – w miarę upływu czasu legioniści wrócili na dobre tory i po trzech skutecznych akcjach Kuby Karolaka wyszła na prowadzenie 60:58. Prowadzenie swojego zespołu powiększył Keanu Pinder po tym jak, nietypowo dla niego, trafił za trzy punkty. Warszawianie złapali wiatr w żagle i nie zamierzali poprzestawać na skromnym prowadzeniu. Po 30 minutach gry stołeczni koszykarze cieszyli się z rezultatu 69:64.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

To nie wszystko na co stać było tego dnia zawodników trenera Tane Spaseva. Heroiczną walkę warszawian doceniali kibice, którzy bardzo głośnym dopingiem próbowali pomóc swoim ulubieńcom. Przynosiło to skutek – Legia wciąż prowadziła grając jeszcze lepiej niż dotychczas. Po „trójce” Sebastiana Kowalczyka i punktach spod kosza Mariusza Konopatzkiego było już 82:72 dla gospodarzy. Gdynianie bardzo pragnęli szybko odrobić stratę, ale przez kilka chwil byli w niemałym szoku, jakby zastanawiając się jak doszło do sytuacji w której się znaleźli. Nie zważali na to legioniści, którzy byli jak w transie. Niesamowitą pracę wykonywał Jakub Karolak raz za razem dziurawiąc kosz rywali. Gdynianie dali radę zbliżyć się na 6 punktów, co nastąpiło po rzutach Deivydasa Dulkysa i Jamesa Florenca, ale Legia była zbyt silna. Ostatnie sekundy to już wielka radość na trybunach, bowiem koszykarze Legii, skazywani na porażkę, pokazali serce do walki i raz jeszcze zaskoczyli Arkę zwyciężając 100:94.

Koszykówka: Legia Warszawa 100-94 Arka Gdynia
Kwarty: 20-33, 27-14, 22-17, 31-30

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
0. M. Kołodziej 4
8. F. Matczak 15 (1)
3. J. Karolak 31 (3)
7. S. Kowalczyk 20 (2)
17. R. Patiejew 4
- - -
18. M. Konopatzki 11
19. P. Nowerski 3
1. M. Kucharski 0
15. A. Linowski 6 (2)
33. J. Sadowski -
45. J. Bilbao 0
25. K. Pinder 6 (1)

Arka Gdynia [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
21. B. Wołoszyn 9
0. J. Florence 20 (2)
16. A. Łapeta 10
3. J. Bostić 29 (5)
9. M. Ginyard 4
- - -
11. M. Pontika 2
10. M. Witliński -
30. J. Garbacz 0
7. K. Szubarga 6
91. D. Wyka 0
44. D. Dulkys 11 (3)
55. R. Upshaw 3

Komisarz: Zbigniew Błażkowski
Sędziowie: Marek Ćmikiewicz, Sławomir Moszakowski, Tomasz Trybalski

widzów: 299

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak i Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z meczu - 73 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 114 zdjęć Michała Wyszyńskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
wrt - 10.05.2019 / 20:40, *.vectranet.pl

od zawsze uważam że to jest świństwo interesować się koszykówką tylko w przerwie od ekstraklasy. tak jak za iti nie ma Legii to na Cwks wszyscy, teraz nikogo tam nie ma.

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 15:20, *.com.pl

79:95. Gdyby wygrali pierwszy mecz w Gdyni, a był on do wygrania.....to nasi byliby już w półfinale. Ale to tylko takie "gdybanie".

odpowiedz
???? - 10.05.2019 / 12:38, *.com.pl

Obawiam się, że dla Spaseva, aby nie robić jemu przykrości, Arka odpuściła sobie te dwa mecze w Warszawie.

odpowiedz
Mario - 10.05.2019 / 12:11, *.plus.pl

Dawać Czarną na główną stronę!

odpowiedz
???? - 10.05.2019 / 12:31, *.com.pl

@Mario: i do "typowy janusz". Ciekawe, czy też będziecie pod jej urokiem, gdyby wam zupę przepaliła, albo przy prasowaniu spaliła koszulę. Ale to za parę lat. Bo teraz to jeszcze dziecko.

odpowiedz
autor - 10.05.2019 / 16:45, *.vectranet.pl

@????: Tobie chyba przepaliła się zyłka w mózgu

odpowiedz
???? - 10.05.2019 / 18:30, *.com.pl

@autor: Trzeba mieć PRAKTYKĘ. Aparycja przemija z latami. Teraz na pierwszą stronę, a później .... do szafy.

odpowiedz
typowy janusz - 10.05.2019 / 11:23, *.82.70

Oglądam te galerie tylko dla tej Czarnuli. Świetna jest! :D

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 10:36, *.com.pl

W drugim meczu w Legii nie było słabych punktów. Może i lepiej, że grali bez dwóch swoich " tuzów", bo udowodnili iż koszykówka to także gra zespołowa. I bardziej liczy się drużyna, niż pojedyncze "gwiazdki".

odpowiedz
do Żylety - 10.05.2019 / 09:49, *.com.pl

kto wczoraj prowadził doping?

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 10:39, *.com.pl

@do Żylety: ślepy byłeś ? Ten co zawsze.

odpowiedz
do Żylety - 10.05.2019 / 10:43, *.com.pl

@Kibic (L): oglądałem w TV

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 18:38, *.com.pl

@do Żylety: odp. Ten co zawsze

odpowiedz
GL - 10.05.2019 / 08:00, *.tpnet.pl

Ciezko bedzie w Gdyni ale podbudowani ostatnimi zwyciestwami badzmy dobrej mysli ze poradza ! LEGIA !!

odpowiedz
ZW - 10.05.2019 / 07:45, *.tpnet.pl

CzarnuLa musi byc na meczach LEGII zawsze ! LEGIA !!

odpowiedz
???? - 10.05.2019 / 10:41, *.com.pl

@ZW: do ZW i Bolo. Tego kwiatu to "pół światu".

odpowiedz
Lebaid - 10.05.2019 / 07:29, *.play-internet.pl

Karolak, jak w transie!!!

odpowiedz
Bolo - 10.05.2019 / 06:40, *.chello.pl

Czarna grzechu warta poprowadziła Legię do zwycięstwa. Tak trzymać!

odpowiedz
mały (mr) - 10.05.2019 / 00:14, *.chello.pl

Wielki mecz całej drużyny. Dzięki Panowie za emocje i wygraną w pełni zasłużoną. Jeszcze tylko niedziela i później 2 razy Włocławek, czego serdecznie życzę. Chamskie przyśpiewki (po meczu jeszcze w autobusie) to brak poszanowania dla tych co sprawiają radość na parkiecie , ale to już się niestety wpisało gdy od czasu gdy piłka kopana przychodzi na piłkę "klepaną". Szkoda, bo traci koszykówka kibiców w osobach zasłużonych zawodników Legii. Przez chamskie zachowanie pseudo- kibiców przestali przychodzić na mecze zasłużeni dla Legii zawodnicy,- Andrzej Pstrokoński i Włodek TRAMS, wpisani DO GALERII SŁAW LEGII. Też szkoda.

odpowiedz
Arek - 09.05.2019 / 22:24, *.tpnet.pl

No i co, można? można.

Co to jest za drużyna, co śledziem je...ie tak

odpowiedz
mordko - 09.05.2019 / 22:33, *.vectranet.pl

@Arek: ależ pięknie to się dziś niosło :)

odpowiedz
Ja wielki - 09.05.2019 / 23:07, *.centertel.pl

@Arek: prostaty wracaj kibicować na stadion

odpowiedz
Johnson - 09.05.2019 / 23:10, *.chello.pl

@Ja wielki : a ty nie wracaj nawet na halę

odpowiedz
przemo - 11.05.2019 / 04:35, *.tpnet.pl

@Arek: Tutaj to nie pasuje. Bo dla mnie Arka to w rzeczywistości dawny Prokom Trefl Sopot tylko z przeniesioną siedzibą do Gdyni.

odpowiedz
Chamstwo wygrało! - 09.05.2019 / 21:59, *.vectranet.pl

Prawda jest taka że to był najbardziej wulgarny mecz kosza na jakim byłem. Czułem się jak na stadionie. Dziękuję panowie , cały tydzień odreagowalem ;)

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 08:21, *.com.pl

@Chamstwo wygrało!: to ty mało widziałeś i słyszałeś.

odpowiedz
Kibic (L) - 10.05.2019 / 08:23, *.com.pl

@Chamstwo wygrało!: FOLKLOR musi być. Hala to nie Kościół.

odpowiedz
;) - 10.05.2019 / 09:47, *.com.pl

@Chamstwo wygrało!: Pięknie się nam Bobicz rozkręcił hehe

odpowiedz
Fi(L)et - 09.05.2019 / 21:56, *.chello.pl

O ktorej w nd mecz?

odpowiedz
(L)egia - 09.05.2019 / 21:50, *.252.154

Do boooooju Legio marsz!!! Do boooooooju Legio marsz!!!!!

odpowiedz
Kalbar - 09.05.2019 / 21:49, *.chello.pl

Brawa dla Warszawskich koszykarzy, kto by pomyślał że Legia da popalić Arce w koszykówce. Jeszcze raz Brawo!!!

odpowiedz
Rahim - 09.05.2019 / 21:30, *.t-mobile.pl

Karolak przekot, Kowalczyk też zajebisty! Brawo cała drużyna! Jedziemy do Gdyni po zwycięstwo!

odpowiedz
???? - 09.05.2019 / 21:20, *.com.pl

I mecz 97:91 dla Legii, II mecz 100:94 dla Legii. Oba zespoły rzuciły po trzy punkty więcej w drugim meczu. A stan rywalizacji 2-2. Nasi w 100% zrealizowali to co można było od nich wymagać po rundzie zasadniczej.

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2019 / 20:55, *.centertel.pl

Kurde gdybyśmy dysponowali jeszcze sprawnym Prewittem to w niedzielę pewnie byśmy ograli tą szpArkę :P

odpowiedz
Kibic (L) - 09.05.2019 / 20:54, *.com.pl

Jakby nie było 2:2 w meczach play-off to SENSACJA. Teraz Gdynia. Czy Sekcja Koszykówki planuje wyjazd grupowy kibiców naszej drużyny? Doping jest potrzebny, żeby nasi nie czuli się osamotnieni.

odpowiedz
Kumati - 09.05.2019 / 20:57, *.centertel.pl

@Kibic (L): tak, będzie czarter do Gdańska.

odpowiedz
Kibic (L) - 09.05.2019 / 21:22, *.com.pl

@Kumati: Kto pyta, nie błądzi.

odpowiedz
Saska Kepa (L) - 09.05.2019 / 20:32, *.t-mobile.pl

Dzie-ku-je-my!!! :) Na Bemowie dzis pieklo!!! :)

odpowiedz
cyniek - 09.05.2019 / 19:55, *.vectranet.pl

brawo panowie

odpowiedz
Peter - 09.05.2019 / 19:55, *.vectranet.pl

Dokładnie jak 17 lat temu z Prokomem! :-D

odpowiedz
Cch - 09.05.2019 / 19:44, *.plus.pl

Karolak mistrzostwo zagrał

odpowiedz
M - 09.05.2019 / 19:41, *.com.pl

Brawo Legia

odpowiedz