Stan rywalizacji 2-2!

Legia Warszawa 100-94 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki - Wiadomość archiwalna

W czwartym meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Arką Gdynia 100-94!!! Stan rywalizacji 2-2. Piąte decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę w Gdyni o godzinie 12:30. Będzie je można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.

Fotoreportaż z meczu - 73 zdjęcia Woytka

Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Kamila Marciniaka

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 114 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Od początku rywalizacja była wyrównana aczkolwiek to Arka łatwiej dochodziła do klarownych sytuacji do zdobycia punktów, Po celnym rzucie za trzy Sebastiana Kowalczyka, legioniści wyszli na prowadzenie 9:8, ale błyskawicznie dwukrotnie tym samym odpowiedzieli rywale. Skuteczni, silni rywale warszawian nie pozwalali stołecznym na zbyt wiele, co znalazło odzwierciedlenie w rezultacie pierwszej kwarty, którą Arka wygrała 33:20.

Kolejne minuty to dobra dyspozycja Josha Bostica, któremu starał się odpowiadać Filip Matczak. Przewaga gości topniała z każdą chwilą, dodatkowo zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza często uciekał się do przewinień. Po faulu niesportowym Bartłomieja Wołoszyna Legia zbliżyła się na pięć punktów i jak się okazało to był impuls do dalszej walki, bowiem po trafieniach Mariusza Konopatzkiego i Sebastiana Kowalczyka było blisko remisu. Kompletnym zaskoczeniem dla rywala były dwa trafienia z dystansu Adama Linowskiego. Udany wjazd pod kosz zaliczył Filip Matczak czym ustalił wynik pierwszej połowy – 47:47.

Trzecią kwartę od dwóch celnych trójek rozpoczęli goście. To był jednak tylko niemrawy początek gospodarzy – w miarę upływu czasu legioniści wrócili na dobre tory i po trzech skutecznych akcjach Kuby Karolaka wyszła na prowadzenie 60:58. Prowadzenie swojego zespołu powiększył Keanu Pinder po tym jak, nietypowo dla niego, trafił za trzy punkty. Warszawianie złapali wiatr w żagle i nie zamierzali poprzestawać na skromnym prowadzeniu. Po 30 minutach gry stołeczni koszykarze cieszyli się z rezultatu 69:64.

To nie wszystko na co stać było tego dnia zawodników trenera Tane Spaseva. Heroiczną walkę warszawian doceniali kibice, którzy bardzo głośnym dopingiem próbowali pomóc swoim ulubieńcom. Przynosiło to skutek – Legia wciąż prowadziła grając jeszcze lepiej niż dotychczas. Po „trójce” Sebastiana Kowalczyka i punktach spod kosza Mariusza Konopatzkiego było już 82:72 dla gospodarzy. Gdynianie bardzo pragnęli szybko odrobić stratę, ale przez kilka chwil byli w niemałym szoku, jakby zastanawiając się jak doszło do sytuacji w której się znaleźli. Nie zważali na to legioniści, którzy byli jak w transie. Niesamowitą pracę wykonywał Jakub Karolak raz za razem dziurawiąc kosz rywali. Gdynianie dali radę zbliżyć się na 6 punktów, co nastąpiło po rzutach Deivydasa Dulkysa i Jamesa Florenca, ale Legia była zbyt silna. Ostatnie sekundy to już wielka radość na trybunach, bowiem koszykarze Legii, skazywani na porażkę, pokazali serce do walki i raz jeszcze zaskoczyli Arkę zwyciężając 100:94.

Koszykówka: Legia Warszawa 100-94 Arka Gdynia
Kwarty: 20-33, 27-14, 22-17, 31-30