fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

35. kolejka Ekstraklasy: Piast liderem

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W piątkowych spotkaniach górą byli gospodarze. Arka ograła Zagłębie Sosnowiec natomiast Wisła Kraków okazała się lepsza od Korony. W sobotę trzy punkty zainkasowała Cracovia i nadal pozostaje w grze o 4. miejsce. Śląsk uciekł z miejsca spadkowego po wygranej z Wisłą Płock, a Górnik zapewnił sobie utrzymanie wygrywając w Legnicy. W niedzielę Piast rzutem na taśmę pokonał Jagiellonię a Legia tylko zremisowała z Pogonią i straciła pozycję lidera. Lechia podzieliła się punktami z Zagłębiem Lubin.

35. kolejka:

Arka Gdynia 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków 1-0 Korona Kielce
Śląsk Wrocław 2-1 Wisła Płock
Miedź Legnica 0-1 Górnik Zabrze
Cracovia 1-0 Lech Poznań
Piast Gliwice 2-1 Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa 1-1 Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk 1-1 Zagłębie Lubin

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
LWL - 12.05.2019 / 19:59, *.tpnet.pl

Druga polowa lepsza ale dala tylko remis a jedyne pocieszenie ze Lechia nie wygrala wiec dystans zostal utrzymany. !!!

odpowiedz
mks 1948 - 12.05.2019 / 18:43, *.centertel.pl

POGON I TAK ZABIERZE PUNKTY piastowi w imie dawnej przyjazni pozdrawiam

odpowiedz
News⚽️Legia - 12.05.2019 / 23:43, *.215.22

Amen.

odpowiedz
Robson - 12.05.2019 / 17:53, *.play-internet.pl

Prawda jest taka że w naszej Legii od kilku lat jest brak profesjonalizmu. Trenerzy bez doswiadczenia pilkarze slabi az do bólu i nue chciani w innych klubach. Legia tak naprawde nue zasluguje na Mistrzostwoi tylko i wylacznie przez politykę pana mioduskiego opartą na minimalaznie. To nie jest druzyna tylko zbiór nieudacznikow. W poprzednich latach fartem zdobywalismy mistrzostwo.W ubieglym roku wybronil je na Arek Malarz a w tym niestety cierzniak nam je zawalil. To jest kolejna bramka z wolnegi do ktorej nawet sie nie ruszyl. Nuech nasi pilkarze popatrza na Piasta po straceniu bramki jsk szybko chcieli i zdobyli znowu prowadzenie.Tyle w temacie

odpowiedz
LWL - 12.05.2019 / 16:33, *.tpnet.pl

Oczywiscie to dotyczy 1 polowy a w drugiej zobaczymy !!!

odpowiedz
LWL - 12.05.2019 / 16:28, *.tpnet.pl

Do Trenera: Gramy do swego i rywali bramkarza, w poprzek boiska i do rywali to tak jest przygotowana LEGIA do dzisiejszego meczu !!!

odpowiedz
zaba285 - 12.05.2019 / 19:37, *.lukman.pl

@LWL: dokładnie to było z Cracovia i Piastem. ciągłe granie w poprzek i mało akcji bramkowych

odpowiedz
LWL - 12.05.2019 / 16:23, *.tpnet.pl

Co gra Legia P.Trenerze przez tydzien przygotowywania sie do meczu ?

odpowiedz
Bear - 12.05.2019 / 15:11, *.orange.pl

No to Piast ograł trzecią drużynę z czołówki.
Wygrał na wyjeździe z Lechią, wygrał na wyjeździe z Legią a teraz ogrywa Jagiellonię.
Podejrzewam że Piast wygra wszystko do końca i o tytuł mistrzowski nie będziemy bić się z Lechią a właśnie z Piastem.

odpowiedz
LWGZ - 12.05.2019 / 14:58, *.tpnet.pl

Niestety pierwszy z trzech w ktorych Podlasie rozdaje karty po mysli gospodarzy !!!!

odpowiedz
Wolfik - 12.05.2019 / 14:57, *.mm.pl

Tydzień temu pisałem, że Piast nie ma z kim przegrać. Dzisiejsza ich wygrana z Jagą w kontekscie naszego meczzu w Białymstoku może mieć znaczenie kolosalne.

A piękną, zwycięską dla nich bramke zdobył nie kto inny jak Jodłowiec, zawodnik Legii....

Jeśli Legia nie obroni mistrzostwa, będzie to prawdziwy chichot historii.

odpowiedz
GL - 12.05.2019 / 13:56, *.tpnet.pl

Zostaly trzy akty do mistrzowstwa a za tydzien wierzymy w szczesliwe zakonczenie !!

odpowiedz
Stx - 12.05.2019 / 12:55, *.plus.pl

Dajcie link do meczu. Wielka prośba.

odpowiedz
miron - 12.05.2019 / 12:23, *.play-internet.pl

Dzisiaj piast remisuje szajs wygrywa Legia przegrywa i kabaret pod tytułem mistrz Polski trwa dalej!

odpowiedz
ZW - 11.05.2019 / 15:31, *.tpnet.pl

Podlasie rozdaje karty odpowiednio z Piastem w Gliwicach,z LEGIA w B-stoku i Lechia w Gdansku walczac o 4 premiowane miejsce a te karty oby byly szczesliwe dla LEGII w B-stoku a dla pozostalych dwoch rywali niekoniecznie po ich mysli.

odpowiedz
LGZ - 10.05.2019 / 13:43, *.tpnet.pl

LEGIO gramy swoje nie ogladajac sie na innych i dazac do zwyciestwa przez caly czas trwania meczu !!!

odpowiedz
LWL - 10.05.2019 / 12:20, *.tpnet.pl

LEGIE czeka trudne zadanie co oznacza ze nie stac na odniesienie zwyciestwa 3-1 a " Mistrz RP " tylko jeden - LEGIA !!!

odpowiedz
LWGZ - 10.05.2019 / 12:07, *.tpnet.pl

Nalezy przypomniec ze Podstawski pokazal Legionistom w pierwszym meczu sezonu jak jest dobrym pilkarzem a Pogon wtedy wygrala 2-1 co bylo duza Jego zasluga !!!!

odpowiedz
ZW - 10.05.2019 / 11:57, *.tpnet.pl

Do Wielkiej Fety szykuje sie tez Mazowsze a Pomorze nie powiedzialo ostatniego slowa !!

odpowiedz
L - 10.05.2019 / 11:55, *.co.uk

Oby Twoje słowa stały sie prawda Władek. Pozdrawiam. LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Romek - 10.05.2019 / 11:52, *.play-internet.pl

Piast idzie na majstra. Wielka Feta na Śląsku się szykuje....

odpowiedz
Bródno - 10.05.2019 / 14:54, *.play-internet.pl

@Romek : No tak dla was drugie miejsce za wielką Legią to powód do dumy i świętowania

odpowiedz
Bródno II - 11.05.2019 / 02:30, *.net.nz

@Romek : To idźcie na majstra, jak lubicie ten zawód to spoko ale żeby cały Śląsk świętował zaraz? Dziwne zwyczaje tam macie.

odpowiedz
GL - 10.05.2019 / 11:52, *.tpnet.pl

Czeka nas mecz po portugalsku bo Podstawski z Pogoni grajacy przedtem w rezerwach FC Porto moze zmierzyc sie z piecioma rodakami ktorzy graja w LEGII !!

odpowiedz
Gepetto - 10.05.2019 / 14:42, *.chello.pl

@GL: ten Podstawski grał tylko w rezerwach jako kapitan, bo zadeklarował chęć gry dla Polski. Nawet chyba powołania zaczął odrzucać jak się do seniora zaczął zbliżać. Natomiast jego brat to tylko Portugalia. Mają matkę i ojca z naszych narodowych krwi i kości. Teraz już wiesz dlaczego tylko gra w Pogoni ?

odpowiedz
Kris - 10.05.2019 / 11:06, *.t-mobile.pl

Wlodeczku bierz maciorę ze sobą :)

odpowiedz
Władeczek - 10.05.2019 / 09:33, *.netfala.pl

Emocje finalne się zaczynają faken. Nie mogę się doczekać, bo jak pamiętacie wcześniej zapowiadałem, że będę w niedzielę na Ł3. I będę faken! Maciora zaczeka aż wróce do domu i po wygranej Legii dziabne schłodzoną maciorke. Mój ekspercki nos czuje, że Legia wygra wszystkie mecze do końca i będzie mistrzem. Wtedy to skrzynka macior stanie w spiżarce!

odpowiedz
R - 10.05.2019 / 11:34, *.chello.pl

@Władeczek: faken

odpowiedz
Mamut - 10.05.2019 / 19:30, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Na którym sektorze będziesz?

odpowiedz
Arek - 10.05.2019 / 23:58, *.tpnet.pl

@Władeczek: jak Ci się sprawdzi, to jak dla mnie je...ij sobie nawet całą beczkę tej maciory faken.

odpowiedz
Miszapraga - 11.05.2019 / 23:20, *.plus.pl

@Władeczek: ło maj gad:0

odpowiedz