fot. Ekstraklasa
REKLAMA

Wyniki 36. kolejki Ekstraklasy: Piast bliżej mistrzostwa

Mishka, źródło: Legionisci.com

W środę dokończona została 36. kolejka Ekstraklasy. Drużyny walczące o mistrza Polski zawiodły. Lechia przegrała z Lechem, Legia z Jagiellonią, a Piast zremisował w Szczecinie. Nadal o puchary walczy Cracovia, która pokonała w Lubinie Zagłębie. We wtorek rozegrane zostały trzy mecze grupy spadkowej. Cenne zwycięstwo w Zabrzu odniosła Wisła Płock, a Śląsk zapewnił sobie utrzymanie wygrywając z w Legnicy. W poniedziałek Arka pokonała Wisłę Kraków i także zapewniła sobie ekstraklasowy byt. Do utrzymania Miedź musi wygrać ostatnie spotkanie i liczyć na porażkę płocczan u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, które we wtorek uległo u siebie Koronie 2-4.

36. kolejka:
Arka Gdynia 3-1 Wisła Kraków
Miedź Legnica 0-2 Śląsk Wrocław
Zagłębie Sosnowiec 2-4 Korona Kielce
Górnik Zabrze 0-1 Wisła Płock
Lech Poznań 2-1 Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin 1-2 Cracovia
Jagiellonia Białystok 1-0 Legia Warszawa
Pogoń Szczecin 0-0 Piast Gliwice

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
CRACOVIAK - 16.05.2019 / 11:28, *.hornet.pl

Mioduski liczy na sportową postawę Lecha..hmm

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2019 / 10:14, *.mm.pl

Tylu zmarnowanych szans na obronę MP to ja nie pamiętam. Co ciekawe, dalej jesteśmy w grze (teoretycznie). To tylko pokazuje jaką "potęgą" jest ta liga.

Jeśli Piast zmarnowałby taką okazję, to byłoby frajerstwo dekady.

odpowiedz
JanuszWąsaty - 16.05.2019 / 10:20, *.chello.pl

@Wolfik: Wolfik marzycielu, nie śnij. Poznańska panna się podłoży, to oczywiste.

odpowiedz
robert - 15.05.2019 / 23:05, *.29.251

czy remis piasta w ostatnim meczu I wygrana legii da nam mistrza?

odpowiedz
Legijne Piaseczno - 15.05.2019 / 23:08, *.plus.pl

@robert: Tak

odpowiedz
PrzemoL - 15.05.2019 / 21:02, *.chello.pl

Piękna bramka, Wieteska właśnie podsumował ten sezon i cały obraz zarządzania klubem przez mioduskiego.

odpowiedz
Maniek - 14.05.2019 / 09:16, *.netfala.pl

Kiedy bilety na Zagłębie? Z Białymstolcem wygramy i gramy o mistrza z Zagłębiem.

odpowiedz
zenek - 14.05.2019 / 08:33, *.mmc.com

Panowie poczekajmy jeszcze z koronacją Piasta, który od środy grał będzie w nowej dla siebie roli czyli lidera. Do tej pory przystępowali do meczów z wygodnej pozycji, nikt na nich nie zwracał uwagi, nic nie musieli, a każda kolejna wygrana zbliżała ich do czołówki. Natomiast czym innym jest wychodzić na boisko w roli lidera, gdzie wszyscy na ciebie patrzą i oczekiwania są już inne. W tym wypadku o wyniku z reguły decyduje mentalność na odpowiednim poziomie. Ostatnie tytuły mistrzowskie Legia zdobywała właśnie tym, że w przeciwieństwie do innych zespołów, taką mentalność w sobie miała (zebrane doświadczenie z poprzednich sezonów). Natomiast doświadczenie pokazuje, że takie ciśnienie w ostatnich kolejkach trudno jest wytrzymać zwłaszcza zespołom, które takiego doświadczenia nie mają. Także nie zdziwiłbym się jeżeli w środę zobaczymy zupełnie inną drużynę Piasta. Oczywiście może się okazać, że piłkarze z Gliwic wytrzymają ciśnienie i zdobędą tytuł. Niezależnie od tego kto mistrzostwo zdobędzie, wszyscy się chyba zgodzimy, że Legia jest prowadzona w sposób chaotyczny, spontaniczny, na papierze z wizją, w praktyce nie ma odpowiednich osób w klubie, którzy na piłce się znają (mam na myśli piłkę na profesjonalnym poziomie a nie tzw polską myśl szkoleniową). Tylko LEGIA

odpowiedz
LWL - 13.05.2019 / 20:10, *.tpnet.pl

@ Bie (L) any: Taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny bo przegrana Piasta jest nie do uwierzenia widzac co graja ! "L" !!!

odpowiedz
Legia⚽️News - 13.05.2019 / 16:57, *.94.35

BydLak - 7 godzin temu, *.plus.pl
No to w srode koło 2230 poznamy mistrza nad mistrze. Zbieranina niechcianych grająca w blaszaku upokorzy milionowych bogaczy hegemonow futbolu chorwackoserbskoportugalakiego pod wezwaniem jaśnie pana biznesmana loczka

odpowiedz
Lugi - 15.05.2019 / 10:02, *.direct-adsl.nl

@Legia⚽️News: z czym do Europy?

odpowiedz
PrzemoL - 13.05.2019 / 16:24, *.chello.pl

Jak wczoraj wracałem z meczu to zacząłem się zastanawiać nad jedną rzeczą. Wszyscy widzą, że mioduski ciągnie Legię w dół, coraz niżej i nie zanosi się na to, żeby było lepiej, a wręcz przeciwnie. No i zacząłem sobie zadawać pytanie: jak wielkie układy ma mioduski z niektórymi kibicami, że do tej pory z Żylety nie poleciały żadne hasła przeciwko temu człowiekowi? Co się musi wydarzyć, żeby wreszcie można było dać upust emocjom i wyrazić jasno co kibice myślą o "prezesie", który stopniowo, krok po kroku wyniszcza nasz klub? Bardzo mocno mnie to zastanawia i, choć wiem, że nie otrzymam prawdziwej odpowiedzi, to mam jedynie nadzieję, że w końcu ten kudłaty pajac nasłucha się i będzie słuchał co mecz. Co prawda, nie chciałbym protestu, jak za iti, ale kiedy ta kula śnieżna zacznie rosnąć coraz szybciej, tocząc się z tej wielkiej góry, to obawiam się, że to będzie jedyny sposób, żeby przemówić korposzczurowi do rozumu. Takie tam przemyślenia, człowieka wściekłego, po tym co widzi od początku samodzielnych rządów mioduskiego.

odpowiedz
El Mariano - 13.05.2019 / 16:54, *.chello.pl

@PrzemoL: Nie wyzywaj od pajacy bo wiesz nie wszyscy są frustratami. Prezes jest w porządku a jak szukasz innego to może na Konwiktorską się przenieś?;)

odpowiedz
PrzemoL - 13.05.2019 / 17:49, *.chello.pl

@El Mariano: Kiedyś napisałem (jakoś w trakcie tego sezonu), że powinniśmy się cieszyć, że nie mamy gorszego prezesa, bo walczylibyśmy o 8, jak wisła kraków. Jednak z każdym dniem zaczynam się coraz bardziej obawiać, że prędzej czy później do podobnego scenariusza mioduski doprowadzi. Poza tym, dlaczego mam nie nazywać go pajacem, skoro wielokrotnie wszystkich okłamywał? Tym sposobem przejdę do pytania; dlaczego twierdzisz, że jest taki w porządku? Jakoś od samego początku jego rządów, jest z naszą Legią coraz gorzej. Powiem tylko tyle (a mam nadzieję, że będę w przyszłości zmuszony wypluć te słowa): za rządów mioduskiego Legia nic nie osiągnie, a kiedy będziemy martwić się o pierwszą 8, to wtedy obudzą się tacy zwolennicy jak Pan, Panie El Mariano.

PS. Dodam tylko, że scenariusz jaki przewiduję jest taki, że kiedy już będziemy typowym ligowym średniakiem, to mioduski stwierdzi, że więcej pieniędzy nie zamierza marnować i zostawi nasz klub, co może doprowadzić do jeszcze większego upadku (chyba, że trafi się normalny właściciel). Tak więc podtrzymuję to co powiedziałem na samym początku: z jednej strony dobrze, że mamy mioduskiego (na tę chwilę), a nie kogoś pokroju iti, ale patrząc na drogę, przez niego obraną, widzę przyszłość w niezwykle ciemnych barwach.

odpowiedz
Arek - 13.05.2019 / 22:35, *.tpnet.pl

@PrzemoL: też mam obawy. Natomiast, że Mioduski się zwinie prędko to ja wątpię. Zwłaszcza, że akademia się buduje, a to było/jest jego oczko w głowie. Pamiętam czasy protestu i było to dla mnie przerażające, dlatego liczę mimo wszystko, że wracać do tego to my jednak nie będziemy.

odpowiedz
ZAGI - 16.05.2019 / 00:53, *.plus.pl

@PrzemoL:
Pudel podejmuje duzo zlych decyzji, ale ma hajs i szczescie, przeciez to jest najlepszy okres w historii Legii, kiedy zdobywala wiecej majstrow?

odpowiedz
LGZ - 13.05.2019 / 15:23, *.tpnet.pl

Jezeli nie "LEGIA" to zdecydowanie Piast bo lepszy od Lechii ale zyjemy nadzieja ze zdobedziemy ostatnie trofeum i w dwoch meczach ktore pozostaly zagramy i zdobedziemy max pkt a poza jeszcze raz nadzieja ze inne wyniki beda po naszej mysli !!! Czy tak sie stanie - zobaczymy ?

odpowiedz
BIE(L)ANY - 13.05.2019 / 15:04, *.chello.pl

W środę wygrywamy z Białymstolcem, a Piast remisuje z Pogonią... taki scenariusz widzę. LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
Miecio - 13.05.2019 / 13:57, *.netfala.pl

Generalnie wolę aby mistrzem został Piast niż Lechia. Zasłużyli na to. Zespół bez gwiazd, bez dużych pieniędzy, taki trochę kopciuszek naszej ligi jak niedawno Leicester w Premiership. Pokazali, że można zbudować zespół dobry jak na polskie warunki bez dużych pieniędzy. Niech to będzie cysterna lodowatej wody dla decydentów Legii, Lecha, Lechii i innych "kolosów" na glinianych nogach. Szczególnie dla Legii, która mając taki budżet, stadion, kibiców, potencjał (nigdzie w Polsce nie ma takich pieniędzy jak w stolicy), powinna Ekstraklasę wciągnąć nosem w rundzie zasadniczej, a w rundzie finałowej grać rezerwami, juniorami, dla których byłoby to wielkie doświadczenie. Niestety mamy prezesa, który otacza się klakierami nie znającymi się na piłce, dla którego PR jest najważniejszy, do tego który za nic nie bierze odpowiedzialności tylko zwala winę na innych.

odpowiedz
LWGZ - 13.05.2019 / 13:53, *.tpnet.pl

Zostala nadzieja w Pogoni przy jednoczesnym zwyciestwie "LEGII" !!!!

odpowiedz
kwazimodo - 13.05.2019 / 11:58, *.tpnet.pl

W środę wszystko będzie już jasne.

odpowiedz
Bear - 13.05.2019 / 11:55, *.orange.pl

Jestem w stanie uwierzyć w stratę punktów Lechii w Poznaniu, ale nie wierzę że Piast straci punkty w Szczecinie.
Są dwie opcje :
1.Piast przegrywa w Szczecinie a Legia wygrywa w Białymstoku, wtedy wskakujemy na pozycje lidera i wszystko w naszych rękach.
2.Piast remisuje w Szczecinie a Legia remisuje w Białymstoku, wtedy i tak mamy 1 pkt straty do Piasta i niepewność do ostatniej kolejki.

Serce cały czas za Legią i cały czas podpowiada że jednak obronimy mistrzostwo, ale rozum mówi co innego.
Po sezonie powinna być w Legii rewolucja kadrowa.

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2019 / 12:44, *.179.238

@Bear: Kalendarz nam zdecydowanie nie sprzyja. Zagłębie i Jagiellonia o coś walczą, w przeciwieństwie do Lecha Czy Pogoni. Najważniejszy jednak fakt to ten, że gramy po prostu słabo. Jedyna nadzieja to nieprzewidywalnośc ligi, bo w praktyce Piast nie ma z kim przegrać.

odpowiedz
atmosferic - 13.05.2019 / 13:45, *.orange.pl

@Bear: a 3 opcja? Piast wygrywa w szczecinie a Legia remisuje badz przegrywa w bialymstoku - i Piast mistrzem - dla mnie najbardziej prawdopodobna opcja - nie oszukujmy sie Mioduski zawalil sezon od samego poczatku dajac trenera klafuriciowi potem zatrudnil sa pinto ktory gral na hamulcua a teraz serbski parodysta - ja od meczu z trnawa wiedzialem ze ten sezon Legia skonczy z pustymi rekoma - vukovic pokazal co potrafil z dudelange u siebie

odpowiedz
Bear - 13.05.2019 / 15:17, *.orange.pl

@Wolfik:
Masz racje, trzeba liczyć na nieprzewidywalność naszej ligi , ale w praktyce też uważam że Piast nie ma z kim przegrać..

odpowiedz
Bear - 13.05.2019 / 15:22, *.orange.pl

@atmosferic:
Oczywiście że jest taka opcja i powiem Ci szczerze że rozum podpowiada mi właśnie taką opcje.
Ale napisałem dwie opcje w miarę optymistyczne dla nas.
Mioduski nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego i to jest problem.
Trzymam się zdania które podkreślam za każdym razem, bez względu na to czy Legia obroni mistrzostwo czy nie, po sezonie potrzebna jest rewolucja kadrowa i trener z doświadczeniem ja na prawdę postawiłbym na Pana Fornalika i to nie ze względu na to że Piast rozgrywa kapitalny sezon, tylko dlatego że Pan Fornalik zna doskonale naszą ligę i z niejednej drużyny potrafił wycisnąć co się da, nie poradził sobie jako selekcjoner kadry ale weźmy pod uwagę że prowadzenie kadry a porowadzenie klubu w lidze to zupełnie inna sprawa.
Ale szczerze wątpię w jakąś większą rewolucje... Wydawało mi się kiedyś że Mioduski to rozsądny facet ale każdą kolejną decyzją po prostu się kompromituje.
Serce cały czas za Legią i obyśmy 19 maja mogli wspólnie świętować.

odpowiedz
Tomek - 13.05.2019 / 11:50, *.113.189

Piast w środę zostanie mistrzem. Legia pod wodza wielkiego biznesmena pana Mioduskiego od dwóch lat leci ostro w dól i właśnie fart ze zdobywaniem mistrza się skończył. Czas na poważne zmiany, łącznie ze zmianą prezesa i ludźmi odpowiedzialnymi za transfery bo pan Mioduski się do tego nie nadaje. Panie Mioduski kończ już i wstydu oszczędź.

odpowiedz
NAS - 13.05.2019 / 11:48, *.centertel.pl

Walka i wiara do końca!!!

odpowiedz
BydLak - 13.05.2019 / 09:36, *.plus.pl

No to w srode koło 2230 poznamy mistrza nad mistrze. Zbieranina niechcianych grająca w blaszaku upokorzy milionowych bogaczy hegemonow futbolu chorwackoserbskoportugalakiego pod wezwaniem jaśnie pana biznesmana loczka

odpowiedz
Szlachta Gliwic - 13.05.2019 / 13:36, *.plus.pl

@BydLak: Tylko nie w blaszaku. I jakich tam niechcianych, przecież u nas zostali przyjęci!

odpowiedz
Gienek - 13.05.2019 / 09:26, *.netfala.pl

Po tym co pokazała Legia w meczu z Pogonią nie wierzę w wygraną w Białymstoku ale mam nadzieję, że... Legia wygra. Nadzieja umiera ostatnia.

odpowiedz