Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia U15 w meczu na szczycie CLJ pokonała na wyjeździe 2-1 UKS SMS Łódź. Gorzej poszło juniorom starszym. którzy ulegli 1-4 Jagiellonii. Legia U16 wygrała 5-1 ze Zniczem Pruszków, bardzo pewnie zaprezentowali się też gracze z rocznika 2006 w meczu z FFA. W lidze U14, po dramatycznym i pełnym zwrotów pojedynku Legia wygrała 4-3 na boisku Radomiaka. Legia U12 zajęła 2. miejsce w międzynarodowym turnieju Elva Elite Cup w Estonii. Mecze ligowe rozegrali zawodnicy z roczników 2008, 2009 i mł., prezentując się z bardzo dobrej strony. Juniorzy Legii Bemowo pokonali 3-0 APN Ostrołęka. Pozostałe zespoły UWKS miały mniej powodów do zadowolenia.

CLJ U18: Jagiellonia Białystok 4-1 (2-0) Legia U18
1-0 5 min. Maciej Bortniczuk
2-0 28 min. Szymon Pankiewicz
3-0 77 min. Eryk Matus
3-1 79 min. Bartłomiej Ciepiela (z karnego)
4-1 90 min. Przemysław Chyrchała

Legia: Gabriel Kobylak – Nikodem Niski (46' Dawid Olejarka), Jan Goliński, Mieszko Lorenc, Dawid Wach – Wiktor Preuss (60' Mateusz Leszczuk), Łukasz Łakomy (75' Michał Gładysz), Piotr Kusiński, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski (70' Przemysław Czado), Mateusz Misiak
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Tomasz Bąbel

Znicz Pruszków 1-5 (0-1) Legia Warszawa U16
0-1 38 min. Marcel Niesłuchowski b.a.
0-2 48 min. Patryk Pierzak (as. Jakub Kwiatkowski)
0-3 51 min. Patryk Pierzak (z rzutu wolnego)
0-4 68 min. Patryk Pierzak (karny po faulu na Filipie Szewczyku)
0-5 80 min. Kacper Markowski (samobójcza, as. Oliwier Olszewski)
1-5 87 min. Wiktor Bućko (po rzucie rożnym)

Strzały (celne): Znicz 6 (3) - Legia 26 (11)

Legia: Sebastian Krejer – Miłosz Pacek, Tomasz Okulicki [04], Filip Szewczyk, Arkadiusz Ziarko – Ignacy Dawid, Kacper Skwierczyński, Bartosz Wicenciak (75' Patryk Bek [04]) – Patryk Pierzak, Marcel Niesłuchowski (46' Michał Butkiewicz), Jakub Kwiatkowski (56' Oliwier Olszewski). Rezerwa: Antoni Klan
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Norbert Misiak

Bardzo dobry występ podopiecznych Tomasza Kycki, którzy pewnie poradzili sobie ze Zniczem. Juz do przerwie nasi gracze z rzadka dawali gospodarzom wyjść z własnej połowy (choć ci przeprowadzili trzy groźne kontry, i napastnikom zabrakło centymetrówe by oddać groźny strzał). Dość jednak powidzieć, że już przed przerwą niezwykle aktywny Jakub Kwiatkowski mógł mieć na swoim koncie hat-tricka. Gdy nie szło po zespołowych akcjach, z pomocą przyszedł.. gracz Znicza, który podał piłkę we własnym polu Marcelowi Niesłuchowskiemu, a ten z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale za to poprawiła się skuteczność. Dwa gole w ciągu zaledwie 6 minut gry zdobył Patryk Pierzak, który udanie nadrabia stracony z powodów zdrowotnych okares. Kilanaście minut później nasz pomocnik miał już na koncie hat-tricka, po trafieniu z rzutu karnego. W 80. minucioe po rajdzie Oliwiera Olszewskiego piłkę do własnej bramki wbił obrońca MKS, ale gospodarze walczyli o gola honorowego i dopięli celu w 87. minucie, gdy Bućko wykorzystujac moment dekoncentracji legionistów, strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania. Trezy zdobyte w niedzielę punkty dały graczom Legii U16 awans na fotel lidera Ekstraligi, z tą samą ilością punktów co Escola Varsovia.

CLJ U15: UKS SMS Łódź 04 1-2 (1-1) Legia U15
0-1 4 min. Wiktor Kamiński b.a. (po akcji Adama Dębińskiego)
1-1 11 min. Jakub Kołodenny (as. Kacper Rzepkowski)
1-2 56 min. Dawid Kiedrowicz (as. Igor Strzałek)

Legia: Dawid Kuczyński, Kacper Michalski – Joel Franciszek Mpika, Szymon Bednarz, Jakub Rutkowski, Marcel Krajewski, Wiktor Nowak, Sebastian Kieraś, Kacper Włoch, Adam Dębiński, Igor Strzałek, Dawid Kiedrowicz, Wiktor Kamiński, Hubert Wierucki, Patryk Winiarski, Kacper Jakóbczyk, Wiktor Puciłowski [05].
Trener: Rafał Gębarski

Legioniści z zespołu U15 rozegrali jedno z lepszych spotkań w tej rundzie; nasi gracze szybko objęli prowadzenie, gdy po walce o piłkę wygranej przez Adama Dębińskiego piłkę wyłuskał ostatecznie Wiktor Kamiński, który plasowanym strzałem po ziemi, tuż przy słupku, pokonał Pawlaka. Broniący pozycji lidera łodzianie szybko odpowiedzieli golem po strzale Jakuba Kołodennego, i stan gry się wyrównał. Legia starała się grać konsekwentnie, zawodnicy dobrze się ze sobą komunikowali, dzięki czemu reakcje na wydarzenia boiskowe były szybkie, a poczynania ofensywne SMS były niweczone odpowiednio wcześnie. Gospodarze zagrozili naszej bramce po stałym fragmencie gry, ale nie zdołali oddać w zamieszaniu podbramkowym celnego strzału. Legia była długo przy piłce, ale w I połowie nie przekładało się to jeszcze na zbyt wielką ilość dogodnych sytuacji, gdyż zawodnicy SMS grali zdyscyplinowanie i z dużą determinacją.

Po przerwie szala zwycięstwa zdawała się przechylać powoli na stronę Legii, ale to łodzianie pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję, nie zdołali jej jednak wykończyć strzałem. W odpowiedzi otwierającym podaniem popisał się Igor Strzałek, a bramkę (jak się okazało, na wagę zwycięstwa) zdobył strzałem w okienko, tuż przy słupku, Dawid Kiedrowicz. Legia przejęła inicjatywę i niesiona korzystnym wynikiem stworzyła sobie kilka kolejnych okazji. Zmęczeni łodzianie nie zdołali już odpowiedzieć tak, jak przed przerwą.

Legia zbliżyła się do lidera na 3 punkty (ma o 1 mecz rozegrany mniej), ale o poprawę sytuacji w tabeli nie będzie łatwo i nie jest to też celem samym w sobie. W środowym zaległym meczu z Polonią na K6 trener Gębarski będzie musiał sobie poradzić m.in. bez Wiktora Kamińskiego, który pojechał na zgrupowanie kadry. W następny weekend z kolei jeszcze jedno trudne spotkanie, z Escolą przy Łazienkowskiej. Choć w pierwszym meczu wysoko wygrali legioniści, mecz był wyrównany i wszystko jest możliwe.

Radomiak Radom SA 05 3-4 (2-1) Legia U14
0-1 17 min. Lucio Ceci (as. Filip Borowski)
1-1 26 min. Adam Płatos
2-1 32 min. Marcel Szymański
2-2 72 min. Maciej Bochniak (as. Filip Borowski)
2-3 74 min. Maciej Bochniak (as. Filip Borowski)
2-4 77 min. Filip Borowski (gł., as. Filip Zwoliński z rzutu wolnego)
3-4 79 min. Marcel Szymański

Legia: Aleksander Mickielewicz [06], Michał Malinowski [06] - Karol Haber, Szymon Gaj, Bartosz Mikołajczyk, Maciej Bochniak, Filip Borowski, Benedykt Piotrowski Grzegorz Burakowski, Oskar Lachowicz, Lucio Ceci, Filip Składowski, Milan Bazler, Viktor Kaiuk, Jakub Szewczak, Michał Wojciechowski, Sebastian Wysocki, Filip Zwoliński.
Drużynę w dniu dzisiejszym poprowadził trener Mateusz Majewski.

Legioniści zaprezentowali się odmiennie w dwóch połowach. Choć pierwszą odsłonę zaczęli dobrze , a Lucio Ceci zdobył po akcji z Filipem Borowskim prowadzenie, potem w ich poczynania wkradło się nieco chaosu, brakowało też impulsu na skrzydłach. Gospodarze byli szczególnie groźni po stałych fragmentach gry i w końcu dwukrotnie zdołąli wpisać się na listę strzelców.

W przerwie doszło do kilku przemeblowań. Na boisku na "szpicę" wszedł Milan Bazler, a Ceci z Bochniakiem oraz Piotrowski z Mikołajczykiem zamienili się pozycjami. Zmiany okazały się trafione, a Legia opanowałą środek pola i zaczeła dominować na boisku, choć długo nie przynosiło to efektu bramkowego. Gracze z Warszawy szybko operowali piłką i zmieniali strony, stosowali sporo prostopadłych podań otwierających i wrzutek ze skrzydeł. Trafienie wyrównujące padło na 8 minut przed końcem spotkania, właśnie po jednej z wielu akcji oskrzydlających. Zaraz potem niemal kopia rozegrania piłki, i po wrzutce Borowskiego kolejną swoją bramkę zdobył Bochniak. w 77. minucie ważnego, jak się później okazało, gola na 2-4 zdobył Borowski, wykorzystując doskonałe dogranie z rzutu wolnego autorstwa Filipa Zwolińskiego. W tej sytuacji nawet wpadka jednego z obrońców, skrzętnie wykorzystana przez reprezentacyjnego napastnika Marcela Szymańskiego tuż przed końcem spotkania, nie mogła zmienić tego, że trzy punkty pojechały do Warszawy.

Legia U13 - FFA Warszawa 06

Legia: Michał Malinowski, Aleksander Mickielewicz - Rafał Boczoń, Mikołaj Chodorski, Oskar Jenner, Karol Kosiorek, Igor Rosa, Maciej Saletra, Kacper Włodarek, Jakub Żewłakow, Adam Bąkiewicz, Wiktor Ziółkowski, Maciej Złotkowski, Piotr Żołyński
Drużynę w dniu dzisiejszym prowadził trener Jakub Renosik.

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrali zawodnicy Legii z rocznika 2006 w pojedynku z liderującym FFA Warszawa. Oba zespoły grały zdyscyplinowany, ale i "kulturalny" futbol, nie murując za wszelką cenę bramki. I jedni, i drudzy stworzyli sobie po kilka dogodnych okazji, jednak dzięki dobrze funkcjonującemu w Legii środkowi pola oraz pewnie dyrygującemu obroną Rafałowi Boczoniowi, Michał Malinowski miał mniej roboty niż jego vis-a-vis w bramce FFA, Paweł Stanek (znany zresztą z występów w Legii), i zdołał zachować czyste konto. Po twardym, taktycznym, ale "piłkarskim" (z obu stron, co jest wciąż rzadkie w naszych ligach) meczu Legia przybliżyła się do zajęcia miejsca dającego awans do najwyższego poziomu rozgrywek na Mazowszu w rundzie jesiennej (awansem do Ekstraligi wojewódzkiej U14 są nagradzane na koniec sezonu po dwie najlepsze drużyny z obu I lig warszawskich U13), ale jeszcze bardziej cieszy dobra postawa na boisku, i jeden z lepszych meczów w tym roku.

Turniej "Elva Elite Cup", rocznik 2007 i mł.:

W rozgrywanym w Estonii, mocno obsadzonym turnieju Elva ELite Cup, legioniści zajęli dobre 2. miejsce w stawce 14 drużyn. W 12 rozgrywanych meczach podopieczni Jakuba Zapaśnika ponieśli tylko jedną porażkę, z późniejszym triumfatorem CSKA Moskwa. Wygrali za to m.in. z West Ham United, Tottenham Hotspur czy Dynamem Kijów. Legioniści prezentowali się bardzo dobrze drużynowo jak i indywidualnie. Bramkarz Legii - Jakub Misiewicz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład Legii: Jakub Misiewicz - Mateusz Różański, Maciej Jaroszewski, Leon Ziętek, Kuba Solecki, Michał Korba, Kuba Nawrocki, Dawid Foks, Aleks Płoszka, Michał Reterski, Piotr Bergiel oraz 3 gracze testowani
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

Przyszłość Włochy 07/8 - Legia U11

Strzały (celne): Przyszłość 2 (2) - Legia 54 (37)

Legia: Marcel Grzejda (br), Maciej Chojnowski, Raul Bazler, Piotr Komorowski, Daniel Wyrozumski, Filip Nieckarz, Marcel Kiełbasiński, Piotr Bzducha, Adam Niewiadomski, Szymon Rusin, Daniel Foks
Trenerzy: Rafał Klimkowski, Mateusz Legierski

Legia U10 - KS Warszawiak 08

Strzały (celne): Legia 42 (30) - Warszawiak 20 (12)

Legia: Denys Stoliarenko, Franciszek Golański [00] - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Igor Brzozowski [10], Piotr Bartnicki, Vincent Ziętek, Mateusz Strzelecki, Kuba Piaseczny, Wiktor Milewski, Kacper Ziółkowski, Aleksander Badowski [10]
Drużynę prowadzili w dniu dzisiejszym Rafał Wajman i Mateusz Legierski

Legia LSS U11 - ATP II Warszawa 08

Strzały (celne)[II-IV kwarta]: Legia 42 (32) - ATP 11 (6)

Legia LSS: Alex Ferreira Lourenco, Fabian Radziński, Jan Bartoszek, Kajetan Piaskowski, Lucjan Napieralski, Maciej Suwik, Kuba Kuciński, Oskar Kurc, Norbert Augustyniak, Jakub Ciesielski, Kuba Rzępołuch, Adam Kulicki
Trener: Łukasz Listwan

APN Ostrołęka 03 0-3 (0-0) CWKS Legia Bemowo 03
0-1 Mikołaj Wiśniewski (as. Jan Kołodziejski)
0-2 Mikołaj Wiśniewski (as. Kornel Przewoźny)
0-3 Marcin Staszyc (b.a., po własnym przechwycie)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski (46' Mateusz Zalega) - Karol Gozdalik, Jan Kołodziejski, Mateusz Sidor, Kacper Wypych [04] - Jakub Wąchocki (Kornel Przewoźny), Jan Sienicki, Antoni Sidor [04] (Kacper Cetlin), Mikołaj Wiśniewski, Michał Rak (Marcin Staszyc), Kacper Polak (35' Filip Grygorczuk)
Trener: Łukasz Winek

Drukarz II Warszawa 02 1-0 CWKS Legia Bemowo 02/03B
Gol:
1-0 90+4 min. Damian Stępień

CWKS Legia: Mateusz Zalega - Rafał Kazała (62' Kuba Skwirtniański), Kacper Romanowski (75' Maksymilian Dobosz), Karol Sulkowski, Marcin Staszyc, Mateusz Beśka (60'Kacper Kubiszer), Kacper Cetlin (75' Jan Michna), Konrad Kisiel (80' Mikołaj Toporek), Kornel Przewoźny (80' Bazyli Grabiec), Arkadiusz Waszak, Jakub Wąchocki
Rezerwa: Jakub Żołędowski

FC Puma 07/8 - CWKS Legia Bemowo 07/8

CWKS Legia: Szymon Ruczaj [08] - Eryk Boesler, Filip Gnaś [08], Aleksander Greczkowski, Kajetan Młynarski [08], Mikołaj Sienicki, Mateusz Snopkiewicz [08], Jan Winek, Tomasz Drużba, Piotr Galczak [08], Julek Plachecki [08], Wiktor Polak, Aleksander Szałek [08]

Legia Ladies:

Legia Ladies LSS U16 8-1 Piastovia Piastów 03/4

Legionistki pewnie pokonały ostatnią w tabeli Piastovię, umacniając się na drugim miejscu w tabeli mazowieckiej ekstraligi U16, z 10 punktami w 5 rozegranych meczach.

Legia Ladies LSS U14 4-3 (1-2) AP Diamonds Academy 06/7
Gole dla Legii:
1-0 2 min. Martyna Caban
2-2 38 min. Zofia Lewandowska
3-2 42 min. Karolina Piechna
4-3 59 min. Zofia Lewandowska

Strzały (celne): Legia Ladies 16 (11) - AP Diamonds 7 (5)

Legia Ladies: Roxana Wolska [07] - Maja Filipczak [08], Zofia Lewandowska, Helena Janik [08], Maria Handzelewicz [07], Martyna Caban, Helena Komorowska [07], Karolina Piechna, Zuzanna Witkowska [08], Julia Rupniewska [08], Gabriela Kuca, Julia Kęciek [08]
Trenerzy: Anita Abramczyk, Dariusz Radko, Agata Koprowicz

Drużyna młodziczek Legii, po meczu trzymającym w emocjach do ostatnich chwil, pokonały AP Diamonds Academy. Choć legionistki rozpoczęły mecz od błyskawicznego trafienia, przez większą cześć I połowy byłynieco bierne i nie współpracowały ze sobą zbyt płynnie, co wykorzystały zawodniczki gości, zdobywając dwa gole. Krótka mobilizacja i przypomnienie o zadaniach w przerwie meczu, podziałały bardzo dobrze na Legia Ladies. Ofensywa dała efekt po 12 minutach drugiej odsłony, gdy na 2-2 wyrównała Karolina Piechna. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ofensywne wejście (grającej do przerwy na środku obrony, a po przerwie jako defensywny pomocnik) Zofii Lewandowskiej zakończyło się zwycięską bramką, na minutę przed końcem gry.