fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pasquato odchodzi z Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Cristian Pasquato po sezonie odejdzie z Legii Warszawa. Włoch poinformował za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, ze rozpoczął ostatni tydzień w stołecznym klubie. Włoski pomocnik nie był zgłoszony do rozgrywek rundy wiosennej w Ekstraklasie. Ostatni raz w barwach pierwszego zespołu zagrał 15 grudnia 2018 roku.

Pasquato rozegrał dla Legii 36 meczów, w których strzelił trzy gole. Został ściągnięty jako następca Vadisa Odjidji-Ofoe, lecz z tą rolą sobie nie poradził. Pomimo tego, że pobyt 29-latka w Polsce można określić jako bezbarwny, to jednak z naszego kraju wyjedzie z dwoma trofeami - pucharem oraz mistrzostwem Polski.

O tym, że przyszłość zawodnika w Legii raczej nie będzie rysowała się w świetlanych barwach można było dostrzec już rok temu. W czerwcu po powrocie drużyny ze zgrupowania w Warce został odsunięty od pierwszej drużyny z powodów pozasportowych. W rezerwach grał przez dwa miesiące, a wrócił dopiero, kiedy do klubu przyszedł Ricardo Sa Pinto, ale na zimowy obóz już się nie załapał.

Statystyki Pasquato w Legii
Ekstraklasa: 29/2
Puchar Polski: 6/1
Europejskie puchary: 1/0
Suma: 36 meczów i 3 gole


fot. Instagram Cristiana Pasquato

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
L - 14.05.2019 / 18:56, *.tpnet.pl

Nie rozumiem dlaczego nie dostał prawdziwej szansy. To hamalainen dla vuko jest podstawowym zawodnikiem a pasquato to sie na ławke nie łapie? W tej naszej Legii to chyba losują kogo zostawić a kogo odsunąć.

odpowiedz
Szaro-szary - 15.05.2019 / 07:28, *.centertel.pl

@L: długo nie będziesz rozumiał wielu rzeczy jeśli nie zaczniesz czytać uważnie. Więc przypomnę: Pasquato nie został zgłoszony do rozgrywek. Teraz zagadka: 1. przez Sa Pinto 2. przez Vuko 3. Przez Berga

odpowiedz
HarryM - 23.05.2019 / 10:53, *.skybroadband.com

@Szaro-szary: wybieram Jan Urban

odpowiedz
775 - 14.05.2019 / 14:58, *.centertel.pl

I w pierwszej kolejności właśnie powinno odbyć się wietrzenie szatni, mnóstwo pieniędzy można zaoszczędzić na odpaleniu niepotrzebnych nam piłkarzy. Prezesie idź za ciosem i utnij jeszcze z 6, 7.

odpowiedz
Mr T - 15.05.2019 / 10:15, *.101.125

@775:To nie tak. Jak piłkarz ma ważny kontrakt to ciężko tu coś poradzić. Taki problem będziemy mieli teraz z Agrą. On ma kontrakt ważny jeszcze dwa lata, a pewnie nikt go nawet na wypożyczenie nie będzie chciał.

odpowiedz
775 - 15.05.2019 / 13:29, *.tpnet.pl

@Mr T: Wiem, że to nie tak iż można zwolnić każdego piłkarza w dowolnym momencie. Mówiąc "odpalić" miałem na myśli wynegocjować korzystne dla klubu warunki odejścia albo poszukać opcji wypożyczenia. Swoją drogą już sobie dywagując to powinno się wreszcie pomyśleć o jakimś systemie "motywacyjnym" który pozwalałby na jakieś zmiany wynagrodzenia, np. nie łapiesz się do I składu przez miesiąc to pensja leci o 50% itp. Niektórzy zupełnie siadają na dupie po podpisaniu lukratywnego kontraktu nie dbając o ambicje sportowe.

odpowiedz
FcL. - 14.05.2019 / 10:26, *.32.252

Niestety przedłużono kontrakt z Kucharczykiem. O ile za strzelone gole jestem mu wdzięczny. O tyle jego forma jest gorsza od Pasquato. I zapewne jest to wina wieku. Raczej zostawiłbym go jako instrutkora dla nizszych roczników. Zdecydowanie jest już za słaby na pierwszy skład.

odpowiedz
piterek00 - 13.05.2019 / 23:34, *.inetia.pl

:((((((((((

odpowiedz
Rado(L) - 13.05.2019 / 23:29, *.centertel.pl

Flaga Italii i Meksyku to barwy Śląska. Legia to flaga Węgier!

odpowiedz
xD - 13.05.2019 / 22:52, *.vectranet.pl

i ariwederczi roma xD

odpowiedz
biały - 13.05.2019 / 20:48, *.telkab.pl

na drugim zdjęciu wygląda jakby trzymał Vrdoljaka na rękach :O

odpowiedz
Andreas - 13.05.2019 / 20:42, *.chello.pl

Kto go rekomendowal do Legii? Toc to kryminał. Czekam na kolejne outy za tydzień.

odpowiedz
LWGZ - 13.05.2019 / 20:24, *.tpnet.pl

Szkoda ze nie dostal szansy na gre !! Powodzenia !! LEGIA !!!!

odpowiedz
EdiSolo - 13.05.2019 / 20:23, *.plus.pl

Płaczu nie będzie.

odpowiedz
ido(L) - 13.05.2019 / 20:13, *.vectranet.pl

żegnaj pascuato arivederci roma arivederci italy!!!!!

odpowiedz
Kiel - 13.05.2019 / 20:10, *.lukman.pl

Jedyny gość, który potrafi podać piłkę do przodu. Na pewno grałby lepiej niż Cafu, Antolić czy Szymański i inna Agra. O Rado czy Hamie nie wspominając. Dla mnie niezgłoszenie go do rozgrywek było nieporozumieniem.

odpowiedz
zaba285 - 13.05.2019 / 20:42, *.lukman.pl

@Kiel: częściowo się z tym zgadzam, tak naprawdę chyba nie dostał szansy. ale nie wiemy, czy forma sportowa nie poleciała w dół, czy po prostu trzeba promować innych zawodników jak np "młody talent" Szymański, który gra piach prawie cały sezon

odpowiedz
Jasio - 14.05.2019 / 07:37, *.55.177

@zaba285: nie dostał szansy? A czy mecze Legii to ty czasami ogladasz? On zagrał 36 razy!

odpowiedz
zduneq - 14.05.2019 / 13:30, *.inetia.pl

@Jasio: hahaha, 36 razy to on był na boisku.sprawdź ile minut grał w tych 36 meczach.

w tym sezonie "zagrał" w 7 meczach co przełożyło się na 86 minut!

https://www.transfermarkt.pl/cristian-pasquato/leistungsdatendetails/spieler/62379/saison/2018/wettbewerb/PL1/verein/255

w poprzednim sezonie wystąpił w 22 meczach i miał 1000 minut czyli średnio zagrał po 45 minut na mecz.

https://www.transfermarkt.pl/cristian-pasquato/leistungsdatendetails/spieler/62379/plus/0?saison=2017&verein=255&liga=&wettbewerb=PL1&pos=&trainer_id=

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.05.2019 / 19:40, *.cyfrowypolsat.pl

2 lata czasu, prawie 40 meczy, 1 piękny gol. I to by było na tyle, nie bedziemy tęsknić...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.05.2019 / 19:18, *.inetia.pl

Widać w internecie jest równie błyskotliwy jak na boisku. Z tymi flagami to jest jakieś 2/10. Temu odchodzi. w Legii jest wielu słabszych zawodników, którzy grają znacznie lepiej, bo się starają i nie mają w głowie nasrane. A Pasquato to się nadaje na podwórko. Szkoda, bo ja cały czas uważam, że on w piłkę grać potrafi, ale nie chce. Ale skoro nie chce to niech sobie idzie. Najlepiej do Górnika, pisać o francuskich flagach.

odpowiedz
6/9 - 13.05.2019 / 19:56, *.ilabs.pl

@Mateusz z Gór: .Czasem lepiej milczeć.

odpowiedz
Zgred - 13.05.2019 / 19:17, *.as13285.net

Szkoda że wczoraj nie zagrał może byłby lepszy od tych kaleczniakow co przegrali mistrza

odpowiedz
Obcy - 13.05.2019 / 18:55, *.t-mobile.pl

Kasę pociągnął do końca i łaskawie się zabiera.

odpowiedz
zdzichu - 13.05.2019 / 19:06, *.play-internet.pl

@Obcy: a co ty byś z kasy zrezygnował? Siłą Mioduskiemu nie kazał podpisywać że sobą kontraktu i ustalić takich nie innych zarobków.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 13.05.2019 / 19:19, *.centertel.pl

@zdzichu: piłkarz z ambicją szukałby innego klubu, żeby grać, a nie siedzieć na trybunach.

odpowiedz
Obcy - 13.05.2019 / 20:01, *.t-mobile.pl

@vadisodjidjiaofoe: 100 procent racji.

odpowiedz
romekt - 13.05.2019 / 22:13, *.chello.pl

@vadisodjidjiaofoe: Jasne - Ty byś tak właśnie postąpił ...

odpowiedz
Fan - 13.05.2019 / 18:53, *.play-internet.pl

Powodzenia legendo...

odpowiedz