fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pasquato odchodzi z Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Cristian Pasquato po sezonie odejdzie z Legii Warszawa. Włoch poinformował za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, ze rozpoczął ostatni tydzień w stołecznym klubie. Włoski pomocnik nie był zgłoszony do rozgrywek rundy wiosennej w Ekstraklasie. Ostatni raz w barwach pierwszego zespołu zagrał 15 grudnia 2018 roku.

Pasquato rozegrał dla Legii 36 meczów, w których strzelił trzy gole. Został ściągnięty jako następca Vadisa Odjidji-Ofoe, lecz z tą rolą sobie nie poradził. Pomimo tego, że pobyt 29-latka w Polsce można określić jako bezbarwny, to jednak z naszego kraju wyjedzie z dwoma trofeami - pucharem oraz mistrzostwem Polski.

O tym, że przyszłość zawodnika w Legii raczej nie będzie rysowała się w świetlanych barwach można było dostrzec już rok temu. W czerwcu po powrocie drużyny ze zgrupowania w Warce został odsunięty od pierwszej drużyny z powodów pozasportowych. W rezerwach grał przez dwa miesiące, a wrócił dopiero, kiedy do klubu przyszedł Ricardo Sa Pinto, ale na zimowy obóz już się nie załapał.

Statystyki Pasquato w Legii
Ekstraklasa: 29/2
Puchar Polski: 6/1
Europejskie puchary: 1/0
Suma: 36 meczów i 3 gole


fot. Instagram Cristiana Pasquato

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.