fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Sezon bez trofeum

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa nie może sezonu 2018/2019 zaliczyć do udanych. Na ostatniej prostej przegrała walkę o mistrzostwo Polski, w rundzie finałowej rozgrywek wygrywając zaledwie dwa mecze z siedmiu. Legioniści odpadli także w 1/4 finału Pucharu Polski, przez co nie zdobyli w tym sezonie żadnego trofeum. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2009/2010, kiedy to Legia zajęła dopiero 4. miejsce w tabeli i nie awansowała do europejskich pucharów, a w 1/4 finału Pucharu Polski przegrała z Ruchem Chorzów.

Miniony sezon to także szybka i bolesna porażka w eliminacjach do europejskich pucharów - z Ligą Mistrzów legioniści pożegnali się w 2. rundzie el. (0-2, 1-0 ze Spartakiem Trnava), natomiast w Lidze Europy potknęli się już na pierwszym rywalu (1-2, 2-2 z Football 1991 Dudelange).

Trofea Legii w ostatnich latach:
2008/2009 - brak
2009/2010 - brak
2010/2011 - PP
2011/2012 - PP
2012/2013 - MP, PP
2013/2014 - MP
2014/2015 - PP
2015/2016 - MP, PP
2016/2017 - MP
2017/2018 - MP, PP
2018/2019 - brak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Arek - 20.05.2019 / 23:02, *.tpnet.pl

Gdyby tak spojrzeć na dawne czasy można dojść do wniosku, że wcale nie jest tak źle:)

odpowiedz
Jacek - 20.05.2019 / 15:54, *.chello.pl

Ja zacząłem chodzić na Ł 3 w 72 roku na prawdziwą żyletę (Polsilver) to niech każdy co narzeka policzy sobie ile musieliśmy czekać na mistrza. PP były. Ale mieliśmy szczęście podziwiać Deynę, Gadochę, Ćmikiewicza (trzech muszkieterów) i Tadzia Nowaka. To byli grajki. Dziś to tylko grojki. Nie narzekajmy więc na jeden sezon bez trofeum. Może niektórym wystudzą się głowy.

odpowiedz
L - 20.05.2019 / 19:40, *.tpnet.pl

@Jacek: Rozumiem twój tok rozumowania i po części jest on logiczny. Kiedyś mistrzostwo to było coś upragnionego, coś na co się czekało lata. Dziś trochę się przyzwyczailiśmy ale to dlatego że warunki na zdobywanie mistrzostwa nasz klub ma zdecydowanie najlepsze. Frustracja kibiców wynika z panującej od prawie 3 lat beznadziei i braku jakiegokolwiek światełka w tunelu. Mamy prezesa który nie wie nic o piłce nożnej, trenerów którzy nie wiedzą nic o trenowaniu a piłkarze zachowują się jakby grali za karę. Brak mistrzostwa tylko uwypukla te wszystkie problemy u nas w klubie. Kiedyś mistrzostwo było rzadziej ale spójrz na jakim poziomie byli nasi rywale - Ruch, Widzew, Wisła, Górnik Zabrze - to były zespoły dające sobie świetnie rade w Europie a teraz....

odpowiedz
Hillman - 20.05.2019 / 14:49, *.chello.pl

ale od 2011 jesteśmy regularnie na podium i gramy rok w rok w pucharach
Jeszcze rok i wyrównamy rekord Gieksy (10 razy z rzędu w Europejskich Pucharach)

odpowiedz
olew - 20.05.2019 / 12:58, *.vectranet.pl

raz na jakiś czas można przegrać , ale mnie bardziej od mistrzostwa brak dobrej gry

odpowiedz
Ding - 20.05.2019 / 12:37, *.play-internet.pl

Pierwszy od 9 lat sezon bez trofeum też jest pewnym osiągnięciem. ;-)

odpowiedz
legion56 - 20.05.2019 / 12:25, *.t-mobile.pl

Gdyby gracze, których chcemy wywalić byli lepsi to grali by w Barcelonie!

odpowiedz
ARTURO VIDELEC - 20.05.2019 / 11:50, *.97.134

OUT OUT OUT OUT OUT !!!!!!!!
-Cierzniak, Malarz,
-Vesovic, Rocha, Astiz
-Cafu, Antolic, Agra, Radovic, Kopczynski, Hameleinen, Philips, Kucharczyk, Medeiros
-Kulenovic, Kante !!!!!!!!!

odpowiedz
Kalbar - 20.05.2019 / 11:35, *.plus.pl

Oby nie był to początek lat chudych.

odpowiedz
Rafa(L) - 20.05.2019 / 12:36, *.144.254

@Kalbar: To są już niestety "chude lata" pod wodzą Pana Darka!.Masakra! Strach pomyśleć co oni latem zrobią.

odpowiedz
DzyndzeL - 20.05.2019 / 11:15, *.chello.pl

Lista do odstrzału :
Malarz
Jędrzejczak
Rocza
Radovic
Nagi
Szymańczak
Agra
Antolovic
Carlitos
Kulenowicz

Zostawić kręgosłup: Majewski - Wieteska - Martens - Niezgoda i wokół nich budować drużynę z najlepszych i zaangażowanych Polaków (Starzynski, Furman, Mak, Buksa, Pawłowski, Czerwiński).

odpowiedz
Dzyndzel jest poebany - 20.05.2019 / 12:05, *.centertel.pl

@DzyndzeL: MAK???
Ktory Pawlowski?
Rocha gra niezle, Jedzy nikt nie wezme, Nagya pewnie sprzedadza za 3 mln do wloch.
Nie znasz nawet nazwisk pilkarzy.

Starzynski zaangazowany? Gdyby byl zaangazowany dawno by gral w innym klubie. Taka prawda. Sam bym go chetnie u nas sprawdzil.

odpowiedz
KKK - 20.05.2019 / 12:46, *.12.142

@DzyndzeL: dlaczego Carlitos? Trochę nastrzelał, walczył dla drużyny, jak coś nie szło to widać było u niego złość

odpowiedz
MIODUSKI oszuscie - 20.05.2019 / 10:56, *.vodafone-ip.de

MIODUSKI jeszcze nie podałeś się do dymisji czekają kibice LEGII z całej Polski kup i okradnij sobie jakąś inną firmę przez 2 lata swoich samodzielnych rządów zniszczyłes i OKRADLES wszystko co się dało

odpowiedz
Kami(L) - 20.05.2019 / 12:53, *.ifsworld.com

@MIODUSKI oszuscie : Przedstaw mu ofertę wykupu, to sobie pójdzie. Jeśli nie masz, to sam się podaj do dymisji. Niestety jesteśmy skazani na niego, dopóki nie znajdzie się nowy inwestro, tak samo jak wcześniej byliśmy skazani na ITI. Jedyne co byłoby dobrym ruchem i czego możwmy wymagać od Locka, to zatrudnienie prezesa z prawdziwego zdarzenia, bo jak widać sam sobie nie radzi.

odpowiedz
Kibic - 20.05.2019 / 10:40, *.plus.pl

Sporo tych pass przerwanych w tym sezonie...

odpowiedz
Szkoda - 20.05.2019 / 10:29, *.co.nz

Tak źle nie było już od dłuższego czasu, nawet PP zaprzepaściliśmy. Wystarczylo wygrać dwa mecze i MP byłoby znowu nasze. W klubie powinno dojść do gruntownych zmian, i nie chodzi tu tylko o piłkarzy.

odpowiedz
załamany - 20.05.2019 / 10:24, *.chello.pl

"Miodek" coś ty zrobił z tym klubem?! Podaj się do dymisji!

odpowiedz
synek jerunie - 20.05.2019 / 10:10, *.com.pl

jo się pytom, kaj jest ta legia? Gorole powiodajom że kajś w Azji.

odpowiedz
Alan - 20.05.2019 / 09:53, *.t-mobile.pl

A niby jak mieliśmy zdobyć MP jak w ostatnich 4 meczach zdobyliśmy 2 pkt dla przypomnienia trener Klafuric w grupie mistrzoskiej miał dużo lepsze wyniki, no nic zobaczymy jak będzie z pucharach bo to również bardzo wazne

odpowiedz
Ryszard - 20.05.2019 / 10:08, *.com.pl

@Alan: Dla przypomnienia ostatnie 4 mecze w grupie mistrzowskiej za Klafurica: 10 pkt. na 12 możliwych.

odpowiedz
Kibic - 20.05.2019 / 09:46, *.t-mobile.pl

I jak mamy teraz żyć ? Jak funkcjonować, co dzień wstawać z łóżka ? Przecież dla nas liczy się tylko mistrzostwo !!!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 20.05.2019 / 09:45, *.centertel.pl

Brak determinacji w zatrzymaniu Vadisa był początkiem końca. Od dwóch lat nie ma lidera w tym zespole. I nie ma wyników. Plan pudla to zarabiać na udzielaniu kredytów Legii i na sprzedaży piłkarzy (patrz - centrum szkoleniowe). Planu na drużynę nie widać.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 09:03, *.t-ipconnect.de

Caly ten sezon byl do dupy od poczatku do konca.Poczatek sezonu i radosny futbol za Klafuricia z trójką obroncow.Standardowo przegrany superpuchar Polski.Pozniej porazki w kwalifikacjach do europejskich pucharow.Caly czas gra w kratke.Klotnia Mioduskiego z Jedrzejczykiem przez co Jedrzejczyk odsuniety byl od druzyny.Wyporzyczony Jodlowiec ktory mial duzy wplyw na zdobyte przez piasta mistrzostwo.Nasz zawodnik pozbywa nas tytulu.Pinto za ktorym druzyna nie byla i stracila wtedy duzo punktow.
Porazka u siebie z wisla plock 1 do 4 czy w Krakowie z wisla 4 do 0 gdzie nawet miedzianka szmacianka potrafila tam wygrac.Dwie porazki w poznaniu z beznadziejna w tym sezonie amika.I przegrany puchar Polski z druzyna z nizszej klasy rozgrywkowej.
I niech mi teraz pan Mioduski powie ze za jego rzadow Legia sie rozwija.

odpowiedz
Rafał - 20.05.2019 / 08:59, *.tpnet.pl

Miszcz Miszcz Legia Miszcz. Panowie POKORY!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Ali - 20.05.2019 / 08:50, *.249.134

może taki scenariusz był Legii potrzebny bo gorzej już być nie może. Błagam tylko kibiców, nie śpiewajcie więcej "nie poddawaj sie"...

odpowiedz
lhm - 20.05.2019 / 09:16, *.vectranet.pl

@Ali:
A skąd ten optymizm, że gorzej być nie może? Oczywiście, że może. Przy tym prezesie? Za rok walka o "ósemkę", a w perspektywie kilku lat katastrofa finansowa i w efekcie "długofalowej polityki" spadek

odpowiedz
kibic(L) - 20.05.2019 / 09:54, *.icpnet.pl

@lhm: Dokładnie tak. Nadchodzą bardzo chude lata dla klubu. Nie ma pieniędzy, nie ma wiedzy i pomysłu jak klub ma funkcjonować. Przypadek goni przypadek. To się nie może dobrze skończyć.

odpowiedz