fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Pod ścianą

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środę Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w swoim przedostatnim spotkaniu w tym sezonie. Po remisie w ostatniej kolejce mistrzowie Polski stracili pozycję lidera tabeli, więc najbliższe starcie będzie dla nich niezwykle ważne. W przypadku porażki lub remisu oraz wygranej Piasta zaprzepaszczą szanse na obronę tytułu.

Gra Legii w grupie mistrzowskiej rozczarowuje. Podopieczni Aleksandara Vukovicia nie wygrali dwóch ostatnich meczów, co kosztowało ich łącznie stratę pięciu punktów. Szczególnie ostatni remis z Pogonią mocno skomplikował sprawę i sprawił, że w tym sezonie nie jest już wszystko zależne od stołecznego klubu. Teraz karty rozdaje Piast, który ma przed sobą autostradę do pierwszego w historii mistrzostwa kraju. W ostatniej kolejce Legia potwierdziła to, z czym ma problem już od dłuższego czasu. Zawodnicy "Wojskowych" bardzo słabo grają w pierwszych połowach meczów - często schodzą na przerwę przy niekorzystnym wyniku. Nie inaczej było w ubiegłą niedzielę, kiedy Pogoń prowadziła do przerwy. Dużo zmieniło się po zmianie stron, kiedy legioniści zaczęli grać lepiej, lecz wystarczyło to tylko na zdobycie jednego gola.

Vuković nie do końca trafił ze składem i ustawieniem piłkarzy, do czego pośrednio przyznał się już w pierwszej połowie, kiedy za Iuriego Medeirosa wprowadził późniejszego strzelca bramki Dominika Nagya. Dosyć szybko z boiska zszedł również Andre Martins, jednak w jego przypadku zadecydował uraz, którego doznał w pierwszych 45 minutach. Kontuzja Portugalczyka okazała się na tyle poważna, że środkowy pomocnik nie zagra już w tym sezonie, o czym poinformował na konferencji prasowej Vuković. Wobec tego w środku pola prawdopodobnie ponownie zobaczymy duet Antolić-Cafu.

W środę Legia zagra w Białymstoku o wszystko, jednak stadion Jagiellonii jest miejscem, gdzie ostatnimi czasy piłkarzom ze stolicy gra się trudno. W ostatnich trzech meczach padły dwa remisy, a raz górą byli gospodarze. Ostatni raz trzy punkty Legia przywiozła z Białegostoku w sezonie 2016/17, kiedy ograła przeciwników 4-1.

Forma: Pogoń (1-1), Piast (0-1), Lechia (3-1), Lech (0-1), Cracovia (1-0)

Jagiellonia cały czas walczy o czwarte miejsce w tabeli, dające jej prawo do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Wydaje się, że o tę lokatę klub stoczy batalię z Cracovią, która obecnie ma na koncie tyle samo punktów. W ostatniej kolejce "Jaga" przegrała w niesamowitych okolicznościach z Piastem. Najbliższy rywal Legii wyrównał stan meczu na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, lecz nie dowiózł remisu do końca, ponieważ za chwilę do siatki zdołał trafić Tomasz Jodłowiec. W jednej z ostatnich akcji Imaz ponownie stanął przed szansą na pokonanie Szmatuły z rzutu karnego, lecz tym razem przegrał z nim pojedynek. Tym samym Jagiellonia poniosła trzecią porażkę w czterech ostatnich spotkaniach.

W swoim ostatnim domowym pojedynku Jagiellonia pokonała Pogoń 4-2. W dwóch wcześniejszych meczach u siebie podopieczni Ireneusza Mamrota również nie przegrali. Najpierw pokonali 2-1 Miedź Legnica, a potem zremisowali 3-3 z Lechem. Ekipa z Białegostoku dobrze czuje się przed swoją publicznością, co sprawia, że w środę wyjdą na boisko niezwykle zmotywowani, aby sięgnąć po potrzebne im trzy punkty.

W tym sezonie Legia rozegrała jedno wyjazdowe spotkanie z Jagiellonia, które zremisowała 1-1. Wówczas już w 1. minucie do siatki gospodarzy trafił Ivan Runje, natomiast do remisu doprowadził w samej końcówce Sandro Kulenović.

Forma: Piast (1-2), Pogoń (4-2), Lechia (0-1), Zagłębie (0-2), Cracovia (1-0)

Spotkanie Jagiellonia - Legia, podobnie jak wszystkie inne w tej kolejce, rozpocznie się w środę o 20:30. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

15.05, 20:30 Canal+, Canal+ 4K Ultra HD

Autor: Wiśnia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 15.05.2019 / 22:18, *.play-internet.pl

Vuko dobry kolega Rado nabija licznik występów.

odpowiedz
Szef - 15.05.2019 / 21:33, *.tpnet.pl

Trener na lata wątpię czy doczeka początku umowy. Pore na eksperymenty znalazł

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 15.05.2019 / 21:28, *.plus.pl

Carlitos, Remy na ławce, Medeiros poza składem o co tu chodzi ,żart jakiś jeśli tak to mało udany. Vukovic trener na lata oby nie dotrwał do lata.

odpowiedz
Yeti - 15.05.2019 / 21:03, *.play-internet.pl

Ku.wa co ta Legia wyprawia w Białymstoku. Jakaś masakra. To jest dobre podsumowanie tego gównianego sezonu.

odpowiedz
Hiszpan - 15.05.2019 / 21:02, *.play-internet.pl

Ale Wietes to zmieścił jak rasowy snajper. Wszystko było siłą technika i timing.

odpowiedz
bolo - 15.05.2019 / 20:22, *.net.pl

Vuko (jeśli chodzi o skład) to taki SA-bis. Zdjęcie w 1-szej połowie Portugalczyka to przyznanie się do błędu i szukanie taktyki w czasie meczu. Panie trenerze trochę więcej odwagi.

odpowiedz
Bear - 15.05.2019 / 19:19, *.orange.pl

Mam jeszcze prośbę do młodszych kibiców, nawet jeżeli Legia dzisiaj nie wygra i nie obroni mistrzostwa to nie załamujcie się.
Kiedyś na mistrzostwo czekało się po kilka ładnych lat, z drużyną jest się na dobre i na złe a wszelakie frajerstwo i kibice sukcesu niech spadają.
Legia na dobre i na złe !

odpowiedz
Hiszpan - 15.05.2019 / 18:45, *.play-internet.pl

Ale Vuko się pogubił. 6 zmian miota się nic nie wie na pewno.

odpowiedz
brasu - 15.05.2019 / 20:51, *.vectranet.pl

@Hiszpan: w zyciu to pewne sa tylko podatki i smierc.
dlaczego wiec uwazasz ze sie pogubil? miał zagrac tak jak pierwsza połowe z pogonia?
vesovic w ostatnich meczach sporo dawal w ofensywie - i tam go przeniosl. ktos musial wejsc na prawa obrone wiec postawil na stolarskiego.
z lewej zarowno hlousek jak i rocha sa niepewni, z ta roznica ze czech wydaje sie byc silniejszy, wiec na fizycznie grajaca jagiellonie moze byc.
nagy dał dobra zmiane z pogonia.
srodek pola raczej nie podlega dyskusji bo tu zbyt wielu opcji nie mial, ewentualne przeniesienie szymanskiego do srodka lub remy'ego.
jedyne zaskoczenie to chyba brak carlitosa, ale czy aby na pewno az tak wiele daje druzynie?
zobaczymy jak to wyjdzie. nie jest to jednak kwestia pogubienia sie vuko a szukanie najbardziej optymalnego ustawienia. 3mam kciuki. tylko wygrana i potkniecie piasta!

odpowiedz
Hiszpan - 15.05.2019 / 21:27, *.play-internet.pl

@brasu: I jak tam kolego wierzymy nadal

odpowiedz
GL - 15.05.2019 / 18:18, *.tpnet.pl

Trudna przeprawa "LEGII Warszawa " !!

odpowiedz
Darek - 15.05.2019 / 17:55, *.t-ipconnect.de

Pod sciana to my jesteśmy od co najmniej 2 lat.A po meczu niech pilkarzyki nie zapomna o moim ulubionym tlumaczeniu czyli wyciagniemy wnioski z tego meczu.
Za duzo tu najemnikow.Oni maja w dupie czy Legia zdobedzie mistrzostwo Polski.Im ma sie na koncie zgadzac.Dzisiaj sa w Legii jutro beda na Cyprze a za rok w drugiej lidze hiszpańskiej lub spatkowiczu w Grecji.
Gonic ich w niedzielę.
Albo jeszcze dzis jak znowu dadza dupy.

odpowiedz
x - 15.05.2019 / 18:54, *.plus.pl

@Darek : a co to znaczy "spatać"?

odpowiedz
Darek - 15.05.2019 / 21:34, *.t-ipconnect.de

@x: Jedna literka a jaka roznica.Dzieki panie Janie Miodku.Cale zycie sie czlowiek uczy.Moj blad.

odpowiedz
L - 15.05.2019 / 17:13, *.as43234.net

Taki scenariusz. LEGIA remis Piast przegrywa z Pogonia. I LEGIA MISTRZ!!!!! W niedziele..

odpowiedz
Bear - 15.05.2019 / 16:58, *.orange.pl

Powiem wam , że jeżeli Legia wygra dzisiaj w Białymstoku a Piast polegnie w Szczecinie to golę się na łyso :)

odpowiedz
Wolfik - 15.05.2019 / 18:40, *.mm.pl

@Bear: Trzymam Kolegę za słowo :). A swoją drogą to wygodna "fryzura" (wiem, bo noszę :)

odpowiedz
Bear - 15.05.2019 / 19:05, *.orange.pl

@Wolfik:
Jeżeli tak się stanie to na pewno słowa dotrzymam :)
A swoją drogą już kiedyś taką fryzurę miałem, na lato idealna ! :)
Może jakaś większa akcja, ktoś się dołączy ?
Jeżeli Legia wygra w Białymstoku a Piast polegnie w Szczecinie to golimy wszyscy glace !

odpowiedz
jano - 15.05.2019 / 16:31, *.orange.pl

Pod jaką ścianą? Już po mistrzostwie parafrazując już jesteśmy rozstrzelani!

odpowiedz
L1916 - 15.05.2019 / 16:27, *.242.40

Walczyć Legio!!! A naszym zadaniem jest wierzyć i wspierać. Bo Legia to nie piłkarze, to my i historia, której nikt nie dorówna.
Przywilejem jest spojrzeć na nią z poziomu boiska, więc wykorzystajcie ten przywilej.

odpowiedz
m4 - 15.05.2019 / 16:09, *.hexaoperator.com

ludzie my z Jagiellonia wygramy a Piast dzis przerypie w Szczecinie..i tyle w temacie Jaga bez Jesus'a to nie Jaga.. ja jak pisalek Imaz od lipca u nas:) Dlatego sie wykartkowal:)

odpowiedz
Taaaa - 15.05.2019 / 17:16, *.centertel.pl

@m4: i karnego nie trafił żeby było ciekawiej :) a po drugie ma kontrakt do 30.06.2022

odpowiedz
xman - 16.05.2019 / 10:17, *.play-internet.pl

@m4: znafca

odpowiedz
Yeti - 15.05.2019 / 16:09, *.netfala.pl

Pod ścianą to my byliśmy przed meczem z Pogonią, który należało wygrać. Teraz to my jesteśmy pod dnem.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.05.2019 / 16:00, *.play-internet.pl

Pomijając wątpliwą formę piłkarzy widzę i wątpliwą formę na forum.

Same płaczki, panienki i strachajły...

Szanse małe ale walczy się do końca a jeśli nie to obejrzyjcie Dobranockę, papu i spać.

Skoro jesteśmy w stanie odrobić 7 punktów do Lechii a potem stracić 7 punktów do Piasta to jesteśmy w stanie wygrać dwa ostatnie mecze. A Piast będzie miał nerwy i presję z którymi nie są na codzień zaznajomieni.

PS. Oczywiście pisze o Piaście w Szczecinie bo Kuchenki szeroko nogi rozłożą w ostatnim meczu.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 15.05.2019 / 15:23, *.188.151

Pod ścianâ? to I można odbić sie od ściany!nokałtujác przeciwnika !Pytanie czy piłkarze zagrajà an 100% I czy bèdà agresywnie grać i czysto!

odpowiedz
Ja1916 - 15.05.2019 / 15:19, *.centertel.pl

Kibicuję Legii od 1993 roku, bywały lepsze i gorsze czasy. Pamiętam sezony gdy Legia do pucharów się nie kwalifikowała, ale ogólnie bywa - nie zawsze przecież trzeba wygrywać. No ale takiej drużyny bez jaj, charakteru, ambicji i woli walki to na przestrzeni tych lat nie było niestety. Lepsze już niskie miejsce, ale po walce, a nie to co dzieje się obecnie. Obecni kopacze taki mi obrzydzili oglądanie meczów Legii, jak nikt wcześniej. Mam wrażenie że ważne tylko by kasa się zgadzała, a zaangażowanie jakiekolwiek to może okazyjnie. Jeśli Legia nie wygra mistrza, to ucierpią tylko jej kibice, bo Ci "piłkarze-zawodowcy" mają to raczej gdzieś i pojadą szczęśliwi na urlopy.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 15.05.2019 / 17:37, *.t-mobile.pl

@Ja1916: 100 proc. racji kolego. Pozdrawiam.

odpowiedz
Michal - 15.05.2019 / 17:53, *.plus.pl

@Ja1916: Ja też zacząłem kibicować w 1993.100 % racji kolego.Też jestem tego zdania.Pozdrawiam

odpowiedz
matus007 - 15.05.2019 / 12:54, *.play-internet.pl

JAZDA Z KURRR..., WALCZYĆ DO KOŃCA!!

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 15.05.2019 / 12:50, *.plus.pl

Dywagacje czy Piast wygra czy nie, nie mają sensu ponieważ szansa na to że my wygramy kolejne dwa mecze jest minimalna, trzeba było wygrywać przez cały sezon, zamiast teraz płakać i liczyć że innym się nie powiedzie, żałosne.

odpowiedz
Afro - 15.05.2019 / 13:02, *.chello.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn: o właśnie.

odpowiedz
Beka - 15.05.2019 / 12:49, *.203.71

Dobra, co tam mistrzostwo, najważniejsze, że komisja ligi przyznała licencję na przyszły sezon, wprawdzie z nadzorem finansowym, ale zawsze coś. Znów będzie można oprawy robić i kary do kasy regularnie odprowadzać.

odpowiedz
Kamuflaż - 15.05.2019 / 12:42, *.tpnet.pl

"Pod ścianą" to już jesteśmy od 2 lat, teraz to już pikujemy prosto w dół! Wy na prawdę wierzycie, że ta zgraja miernot bez ambicji, wyjdzie dzisiaj i będzie walczyła? Życzę powodzenia !

odpowiedz
Roma - 15.05.2019 / 12:34, *.plus.pl

Jak prezes zapłaci zaległe premie za aktualne (póki co) mistrzostwo - będzie dobrze, jak nie - to zobaczymy co będzie.

odpowiedz
AM (L) - 15.05.2019 / 12:10, *.centertel.pl

Jazda z k.... !!!
===========
Trzeba mocno wierzyć bo sytuacja LEGII jest tragiczna, prawie beznadziejna. Ale podobno wiara czyni cuda !!!

odpowiedz
Bear - 15.05.2019 / 12:03, *.orange.pl

Najbardziej prawdopodobny scenariusz na dzisiaj, wg mnie to remis Legii w Białymstoku i zwycięstwo Piasta a wszyscy wiedzą co to oznacza.
Ale jestem kibicem Legii i mimo wszystko zawsze będę wierzył, będę wierzył w to że piłkarze Legii staną na wysokości zadania i będą ostro walczyć o zwycięstwo, i będziemy mieli dzisiaj odrobinę szczęścia że Piast przegra w Szczecinie...

odpowiedz
Bart - 15.05.2019 / 12:17, *.plus.pl

@Bear: Nawet taki scenariusz nic definitywnie nie oznacza, bo przy porażce Piasta w ostatniej kolejce i naszym zwycięstwie, to my wtedy jesteśmy mistrzami.

odpowiedz
M@c - 15.05.2019 / 12:34, *.chello.pl

@Bart: Wierzysz w cuda? Prostytutki z Poznania rozłożą nogi przed Piastem.

odpowiedz
oLaf - 15.05.2019 / 13:01, *.vectranet.pl

@M@c : to niestety prawda na 100% : (

odpowiedz
Gocław - 15.05.2019 / 16:48, *.chello.pl

@Bart:
Jak wierzysz, że Lech zabierze punkty Piastowi, to obejrzyj wczorajszy wywiad prezesa Lecha i jego wypowiedzi na ten temat.

Stawiam, że średnia wieku piłkarzy Lecha w tym meczu, nie przekroczy 20 lat.

odpowiedz
Iceman1916 - 15.05.2019 / 11:37, *.orange.pl

Artykuł nie powinien się nazywać "Pod ścianą", tylko "Gra o honor". Jedyny mecz który dało się oglądać bez stanu przedzawałowego to ten pierwszy po odejściu Sa Punto z przetrzebioną Jagą. Potem to męka i gonienie wyników prawie w każdym meczu. Gdyby nie Gdańsk i mega fart z Cracovią to byśmy jeden punkt mieli w rundzie. Ktoś w jednym z wywiadów powiedział prawdę, że mamy najlepszych zawodników ale nie mamy drużyny na mistrza. Myślę że nawet ci najbardziej oddani kibice pogodzili się już że stratą mistrzostwa. Ja już liczę tylko na honorową walkę do ostatnich minut dziś iw niedzielę.

odpowiedz
jacekbigboner23 - 15.05.2019 / 11:26, *.centertel.pl

spokojnie szymanski miał dobry mecz z jaga 10 kolejek temu więc jest szansa ze teraz wypadnie kolejny dobry mecz :D

odpowiedz
Filip - 15.05.2019 / 11:18, *.t-mobile.pl

Akurat mistrzostwo w tym roku by nam zaszkodzilo. Nie dostali pilkarze premii za zeszle mistrzostwo a teraz jeszcze za 2019 rok. Skonczyli bysmy jak Wisla. Gramy tak jak kasa pozwala czyli 2 miejsce. Z LE i tak odpadniemy w lipcu. Dobrze ze nie gramy w smiesznym superpucharze.

odpowiedz
pawelk1504 - 15.05.2019 / 10:59, *.play-internet.pl

Jaką ścianą?
Tylko naiwni jeszcze łudzą się.
Sami, jak zwykle MP przegraliśmy.
Jak można po 30 kolejce mieć 7pkt przewagi i po 35 kolejce mieć już 1pkt w plecy?
Nieudaczników mamy, a nie piłkarzy i tyle...

odpowiedz
NAS - 15.05.2019 / 11:46, *.centertel.pl

@pawelk1504: powiedz co ty osiągnąłeś w życiu, że naszych piłkarzy nazywasz nieudacznikami? Ile mistrzostw Polski masz na koncie w czymkolwiek? Ja cały czas wierzę i myślę że każdy PRAWDZIWY kibic wierzy, bo jestem kibicem a nie klawiaturowym płaczkiem! Nie poddawaj się, ukochana ma...

odpowiedz
kaznodzieja - 15.05.2019 / 15:33, *.tpnet.pl

@NAS:
zaprawdę powiadam ci: naiwność twoja jest wielka a rozczarowanie będzie jeszcze większe

odpowiedz
lob - 15.05.2019 / 10:59, *.chello.pl

Mój skład na jagę :

Cierzniak (Majecki ) - Stolarski, Remy, Wieteska, Jędrzejczyk - Vesovic,, Cafu, Antolic, Nagy - Carlitos - Niezgoda
W rezerwie : jeden z bramkarzy Majecki lub Cierzniak, Rocha, Szymański, Medeiros, Kucharczyk, Hamalainen, Kulenovic.
Chyba na obecną chwilę nie ma lepszej opcji.
Jędza za Rochę na lewej obronie w tym meczu bo Rochą ich skrzydłowi by kręcili jak wiatrakiem. Jędza się nie da tak kręcić. Vesovic na skrzydło, a nie do obrony , jak mamy Stolarskiego. Vesovic na obronie to głupota trenerów. Rado na trybuny co najwyżej. Medeirosa powinniśmy wpuścić od 60 minuty na podmęczoną jagę. To samo z Szymańskim, niech zacznie mecz od ławki. zmiany zrobić w zależności od wyniku na boisku.
W takim zestawieniu i odpowiedniej taktyce mamy pewne zwycięstwo.

odpowiedz
dino - 15.05.2019 / 10:56, *.108.201

Pod sciana to byliśmy w niedziele po zwyciestwie Piasta nad Jaga, no coz szykuje sie najgorszy sezon od 2010, bez zadnego trofeum. Miodek King, chcial po taniości to ma. W 2010 prezesami byli Piotr Zygo i Paweł Kosmala, Miodek jest z tej samej gliny ulepiony, Miodko-fani współczuję wam z całego serca.

odpowiedz
e(L)o - 15.05.2019 / 10:55, *.vectranet.pl

I po meczu wszyscy będą mogli na urlopy zasłużone wyjechać. Ostatni mecz o pietruszkę zagramy rezerwami i wygramy!

odpowiedz
Wolfik - 15.05.2019 / 10:47, *.mm.pl

Jeśli Piast przegra mistrzostwo w sytuacji w jakiej sie znajduje, to będą frajerami dekady.

Nam pozostaje wierzyć....i pilnować wicemistrzostwa bo i to pewne nie jest w kontekscie meczów z Białymstoku i Warszawie.

A właściciel/prezes w jednym może spojrzeć w lustro i pogratulować sobie super decyzji które do tego stanu rzeczy doprowadziły.

odpowiedz
warszawiak1234 - 15.05.2019 / 10:30, *.chello.pl

Tak jak napisał przedmówca. Na Mistrza pracuje się od lipca do maja. Nie oczekujmy teraz CUDU. Owszem, jest możliwe potknięcie się Piasta ale nie liczmy na to. Po ostatnich wyczynach naszych ulubieńców możemy liczyć na 6 punktów w dwóch meczach i dzisiejszy CUD w Szczecinie? Wątpię ale wiara czyni CUDA. Więc wierzmy. Jednak jak sobie pomyślę jacy wspaniali zawodnicy Legii zdobywali wicemistrzostwo, trzecie miejsce, bądź byli niżej klasyfikowani, to w porównaniu do tej dzisiejszej mizerii - to szkoda słów. Z uwagi na wiek (56l.), pamiętam posuchę lat 70tych, 80tych aż do pamiętnego 1993. Czekało się długo, oj czekało......śpiewaliśmy nawet "Jezu uczyń CUD"..... nawet i to nam PZPN zasrał, dopiero 1994 dał radość. A dzisiaj? Tamci zawodnicy byli gotowi umierać za Legię - w odróżnieniu od większości dzisiejszego składu. Nie chcę nikogo obrażać ale za rok, przy tym prezesie, tym trenerze, tych zawodnikach, może być problem z pierwszą ósemką.

odpowiedz
aaa - 15.05.2019 / 10:24, *.orange.pl

spokojnie L jak Liverpool w rewanżu będzie 0:4 . Przecież piłkarze to profesjonaliści .

odpowiedz
Juri - 15.05.2019 / 10:16, *.centertel.pl

Golimy do jajca .

odpowiedz
Przemko - 15.05.2019 / 09:35, *.netfala.pl

Nie oczekuję cudów. Niech wygra lepszy. Na mistrzostwo pracuje się cały sezon, a nie w ostatnich meczach sezonu. Punkty frajersko stracone na początku sezonu są tak samo ważne jak te z końca sezonu. Dlatego wku.wia mnie tłumaczenie po przegranym meczu na początku sezonu, że jest jeszcze mnóstwo kolejek do rozegrania. Teraz brakuje właśnie tych punktów straconych na początku sezonu.

odpowiedz
Szef - 15.05.2019 / 09:09, *.tpnet.pl

Można w necie obejrzeć?

odpowiedz
Bilu - 15.05.2019 / 10:22, *.254.52

@Szef: Mozna.

odpowiedz
Szef - 15.05.2019 / 10:50, *.tpnet.pl

@Bilu: a gdzie?

odpowiedz
Komentator - 15.05.2019 / 12:37, *.centertel.pl

@Szef: soccer-live.pl

odpowiedz
Szef - 15.05.2019 / 13:41, *.tpnet.pl

@Komentator: dzieki

odpowiedz
Kedar1985 - 15.05.2019 / 09:05, *.orange.pl

Jak nie zdobędą mistrza to chociaż jest szansa, że wreszcie w klubie zaczną się prawdziwe zmiany a nie kosmetyczne. Bo ostatnie mistrzostwa to mydlenie oczu i zapominanie, że tak na serio jest kiepsko co europejskie puchary Nam przypominały.

odpowiedz
Tomek - 15.05.2019 / 10:29, *.113.189

@Kedar1985: Naprawdę uważasz, że ewentualny brak mistrzostwa kogokolwiek, a przynajmniej Mioduskiego coś nauczy? Odkąd ten człowiek jest prezesem klubu, Legia stacza się ostro w dół. W tym sezonie prawdopodobnie skończy się fart przy zdobywaniu mistrzostwa ale Mioduski nie wyciągnie z tego żadnych wniosków. Co więcej on się tym nie przejmie zupełnie ponieważ odejdzie mu coś takiego jak zapłacenie premii piłkarzom za zdobyty tytuł mistrzowski. Ten człowiek przez ponad dwa lata samodzielnych rządów całkowicie rozwalił Legię. Zmienia trenera co 4 miesiące, kupuje cała masę zawodników którzy okazują się całkowitymi piłkarskimi sierotami (Moneta, Pasquato, Phillips, Sadiku, Agra, Antolic czy Kulenovic) a Ci którzy grają też nie są żadnym wzmocnieniem drużyny (Cafu, Vesovic, Rocha czy Meideiros). To jak on rządzi niech wyznacznikiem będą europejskie puchary, w których za rządów pana Mioduskiego ani razu nie zagraliśmy w grupie, a odpadaliśmy z takimi potęgami jak Tiraspol, Trnawa czy największa hańba w historii Legii, a więc dwumecz z luksemburskim Dundelage. To jest Legia pod rządami Mioduskiego. Ciągle opowiada kłamstwa, oszukuje i miesza. Podnieca się budową akademii a pożytku z tej akademii nie będzie żadnego, bo będą tam wychodzić takie wirtuozy piłki jak Szymański, gość który nie potrafi dośrodkować piłki z rzutu rożnego czy wolnego, gość który 90% dryblingów przegrywa, w każdym meczu notuje masę niecelnych podań albo celnych ale do przeciwników. Tak to będzie wyglądać. Mioduski to kłamca i gość który jest nastawiony tylko na kasę. Opowiada że Legia ma strategię rozwoju. Więc się pytam jaka jest ta strategia bo mnie już ch... strzela jak słucham tego jego pier... o jakiejś strategii. Strategia Mioduskiego jest taka, żeby sprzedać Szymańskiego za 10 mln Euro (gość co najwyżej wart 1 mln) i dlatego musimy tego kogoś oglądać na boisku, bo na siłę jest promowany i choćby miał milion strat w jednym meczu to i tak Mioduski będzie go kazał wystawiać. Po odkupieniu przez Mioduskiego udziałów od Leśnodorskiego i Wendzla pisałem że Legię z Mioduskim nie czeka nic dobrego i dzisiaj niestety ale okazuje się że miałem rację (zresztą nie tylko ja, bo kilka osób uważało tak samo). Legia upada i możemy za to podziękować tylko i wyłącznie Mioduskiemu

odpowiedz
PrzemoL - 15.05.2019 / 10:57, *.chello.pl

@Tomek: 100% racji. Też strasznie obawiałem się przyszłości, kiedy mioduski przejmował Legię, bo bałem się, że korpoczłowiek będzie najpewniej działał tak jak normalnie działają korporacje, a to raczej nie prowadzi do niczego dobrego dla klubu piłkarskiego. Co więcej, mam wrażenie, że mioduski chce iść drogą podobną do lecha. Promować młodych i sprzedawać za sporą kasę, a wyniki i trofea są sprawą drugorzędną. Problem w tym, że u nas, z tych młodych to jest jedynie Szymański, który zatrzymał się w rozwoju jakoś 2 lata temu, a kolejnych nie widać. W lechu przynajmniej jest kilku młodych, tylko gdzie jest lech wszyscy widzimy. To nie jest gra warta świeczki, a ewentualne talenty z akademii pojawią się za jakieś 10 lat (bo i tak nie wiadomo ile ich będzie, jeśli w ogóle. Człowiek to nie sprzęt elektroniczny, że co rok można wypuszczać nowy, lepszy model). Tylko, że Legia to nie lech, wisła czy inne klubiki. Tutaj wszystko jest potrzebne na już. I tak, dzięki "genialnemu" "prezesowi" z "wizją" i "strategią" kroczymy w kierunku właśnie lecha, czy wisły kraków. Nic tylko bić brawo.

odpowiedz
ktoto - 15.05.2019 / 15:38, *.tpnet.pl

@Tomek:
pytanie - kiedy większość kibiców przejrzy na oczy?
i kiedy cały stadion solidarnie zacznie się domagać odejścia dyletanta Mioduskiego?!

odpowiedz
Kle - 15.05.2019 / 17:00, *.centertel.pl

@ktoto: Kuchenki rok temu pokazały, jak domagają się odejścia i czy ktoś odszedł? Nie sądzę.

odpowiedz
Michal - 15.05.2019 / 18:34, *.plus.pl

@Tomek: 100 % racji.

odpowiedz
mart - 15.05.2019 / 08:39, *.Gawex.PL

Powiem krótko i na temat. Wystarczyło wygrać u siebie z Piastem i mieć 7ptk przewagi na moment przed meczem z Pogonią następnie przy remisie z Pogonią i zwycięstwie Piasta zostałoby 5ptk a nie -1... można liczyć na cuda bo Pogoń postawi się Piastowi, ale skoro oni potrafią wygrać cały mecz grając w 10... łapiąc karnego w ostatnich minutach myślę, że są tak zmobilizowani, że pójdzie im to z automatu. A my mamy mecz z Jagą gdzie remis wybrałbym w ciemno... przykre, ale prawdziwe i smutne. Wystarczy zobaczyć sobie statystyki punktowe u siebie po 30kolejkach ile ma ich Legia a ile Piast... Ł3 powinna być twierdzą a nie przyjeżdża tu byle plebs a nasi kopią się po czole...

odpowiedz
DzyndzeL - 15.05.2019 / 08:12, *.plus.pl

Trzeba zagrać mega ofensywie skład na Babe Jage:
Majewski
Stolarczyk Remy Jędrzejczak Kucharczyk
Cafu Hamolajnen Radovicz
Carlitos Niezgoda Kulenowicz
Tylko zwycięstwo!

odpowiedz
ZwisieL - 15.05.2019 / 09:17, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL:
Rafal Majka
Stolnica Rajmund Jędker Kucharski
Cafe Late Radoskór
Zgoda Kulowicz Careca

odpowiedz
xman - 15.05.2019 / 10:02, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: A ten jak zwykle swoje, pod każdym postem to samo. Naucz się chłopie nazwisk piłkarzy.

odpowiedz
oLaf - 15.05.2019 / 13:07, *.vectranet.pl

@ZwisieL: Carrera się pisze! i Kulełapać! ;)

odpowiedz
Bródno - 15.05.2019 / 17:08, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Ale z ciebie dzyndzel

odpowiedz
KuraqL - 15.05.2019 / 07:35, *.32.241

Jak mawiał klasyk: " Już za późno,wszystkie pod ścianę. A dawaj no pod ścianę..." A tak na poważnie, to ciężko być optymistą, patrząc na to wszystko co się dzieje. Ale nasza ekstraklapa lubi pokazać drugie oblicze. Z jednej strony jak byśmy zdobyli jednak tytuł to znowu będzie że "wszystko jest w należytym porzadku", a jak się nie uda to może ktoś w klubie przejrzy na oczy... A na ostatni mecz w niedzielę trzeba iść i nie ma gadania, chociaż akcja z biletami rzeczywiście słaba... Pozdrawiam wiernych kibiców.

odpowiedz
Sfinks - 15.05.2019 / 07:11, *.gov.pl

Po wszystkim juz jest, nie ma co nakręcać atmosfery bo rozczarowanie będzie większe, cudów nie ma. Jakby sam klub wierzył to by bilety na Zagłebie sprzedawał.

odpowiedz