REKLAMA

Legia z licencją i nadzorem finansowym

Woytek, źródło: PZPN

We wtorek na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w Ekstraklasie o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/2020. Legia Warszawa otrzymała licencję, ale został nałożony nadzór finansowy.
Już w październiku 2018 roku stołeczny klub został objęty nadzorem finansowym w związku z dość istotnymi odchyleniami względem złożonej prognozy w procesie zasadniczym przyznawania licencji. Wówczas dziura budżetowa klubu była na poziomie 40 milionów złotych.

* * *

Kluby z licencją na uczestnictwo w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020, u których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej:

Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin.

Kluby z licencją na uczestnictwo w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020, u których zastosowano nadzór infrastrukturalny:

Pogoń Szczecin, Wisła Płock

Kluby z licencją na uczestnictwo w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020, u których zastosowano nadzór finansowy:

Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Legia Warszawa

Kluby z licencją na uczestnictwo w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020, u których zastosowano nadzór finansowy i infrastrukturalny:

Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Arek - 14.05.2019 / 23:03, *.tpnet.pl

A to ciekawe. My mamy nadzór, a Lechia? Inna rzecz, że chyba na prawdę idą chude lata.

odpowiedz
ja32 - 14.05.2019 / 21:51, *.mm.pl

Jak Bogusław odchodził to zostawił na koncie 60 mln PLN. Jak Bogusław rządził to co roku graliśmy w pucharach.

odpowiedz
Xyz - 14.05.2019 / 22:45, *.orange.pl

@ja32: to Bogusia zarządzanie pieniędzmi do dziś się za nami ciągnie.. dowiedz się ile kontrakty wynosiły, ile za podpis brał zawodnik, ile jego agent/menager i na koniec ile on przebywał na boisku.. mistrz na 100 lecie kosztował więcej niż Ci się wydaje. Fakt że nie tylko to miało znaczenie w brakujących 40 mln na dziś.

Wszyscy cenią Bogusia za LM za MP ale nikt się nie zastanowi gdzie dziś była by Legia z tak rozrzutnym zarządem.

Wiele wiele innych spraw też pewnie jest o których nie mamy/mam pojęcia co nie zmienia faktu że DM też święty nie jest..

odpowiedz
ja32 - 15.05.2019 / 01:03, *.mm.pl

@ja32: była gdzie była, w Lidze Mistrzów.
Gdzie jest teraz? ...

Ile jeszcze lat Dariusz będzie usprawiedliwiany tym że Bogusław mu coś zostawił? Poważnie pytam, bez żartów.
2 lata to za mało? Jeszcze ze dwa trzeba? Z poważnych rzeczy to już tylko kontrakt Jędzy został. Reszta to pestki. Dariusz miał oszczędzać, od pierwszej konferencji to powtarzał. A tymczasem jak koszty były 160m PLN, tak dalej są. Nie więcej 3 letnich kontraktów dla trenerów porozdaje. Niech więcej transferów gotówkowych (Agra!) zrobi.

odpowiedz
aarti - 15.05.2019 / 09:54, *.tpnet.pl

Kontrakty wynosiły, tyle ile powinny. Dobrych piłkarzy trzeba opłacać, a że byli dobrzy, to świadczą o tym wyniki w europejskich pucharach i kasa, która z tego powodu szerokim strumieniem płynęła do klubu. Po prostu nie rozumiesz jednego. Boguś płacił, bo go było na to stać, ponieważ tak zarządzał klubem, że zapewniał mu niemałe wpływy. A Mioduski tak nim zarządza, że wpływy są bardzo małe, a więc stać go na zatrudnianie słabych piłkarzy, co widać po drastycznym spadku jakości drużyny. I stąd jego płacze, że Leśnodorski dał piłkarzom za duże kontrakty. Zamiast postarać się o zapewnienie wpływów, które by wystarczyły na pokrycie tych kontraktów (co bez problemu robił Leśnodorski), obecny właściciel szuka winy u poprzednika, a nie widzi, źe po prostu prowadzenie klubu na takim poziomie sportowym, jak robił to jego poprzednik, po prostu go przerasta.

odpowiedz
Pnk - 15.05.2019 / 12:42, *.centertel.pl

@Xyz: Przypominam, że za BL został spłacony ogromny dług wobec ITI. A teraz co? Nie ma długu, nie ma LE, nie ma kasy... No brawo loczek.

odpowiedz
Zielarski - 15.05.2019 / 20:29, *.co.uk

@Xyz: nie zapominaj że transakcja przejęcia Legii została z finansowana z hajsu z LM

odpowiedz
pnk - 14.05.2019 / 21:01, *.chello.pl

Kto mi przypomni ile razy mieliśmy nadzór za Bogusia?

odpowiedz
dens - 14.05.2019 / 21:15, *.t-mobile.pl

@pnk: Boguś odchodząc trochę Legię z frędzlem skubnął.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.05.2019 / 16:10, *.play-internet.pl

@dens:

Tak, zostawiając paredziesiat milionow na koncie klubu...

To niech i loczek tak skubie...

odpowiedz
Wolfik - 15.05.2019 / 18:48, *.mm.pl

@Tomek Mokotów: Skąd takie info? Z pierwszego wywiadu z Mioduskim po tym, kal został jedynym akcjonariuszem co innego wynikało.

odpowiedz
oLaf - 14.05.2019 / 20:33, *.vectranet.pl

no w pięknym towarzystwie się znależliśmy....3-ch prawie spadkowiczów, bankrut Wisła i ... Legia.

Gratulacje Loczek. : (

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2019 / 20:15, *.mm.pl

Legia po Polska w pigułce. W kilka lat po historycznym awansie do LM (który miał sposowować finansowe i sportowe "odjechanie" konkurencji) mamy nadzór finasowy i dziurę w budźecie. To się nazywa "profesjonalne" zarządzanie.

Ale mając do czynienia z róznymi firmami jakoś specjalnie mnie to nie dziwi.

odpowiedz
Mlbets - 14.05.2019 / 19:13, *.centertel.pl

To kup jeden z drugim od Mioduskiego klub i zarządzajcie lepiej, kupujcie tych 2-3 super piłkarzy co okienko, wygrywajcie lige w połowie sezonu. Kto Wam broni? Wykladacie kasę i loczek na pewno sprzeda.

To tak zapomniałem - Polaczek zawsze najmadrzejszy, najwięcej wie o prowadzeniu klubu, trenowaniu, biznsach.

odpowiedz
Darek - 14.05.2019 / 20:08, *.t-ipconnect.de

@Mlbets: A Ty majac takie pieniadze ze bylo by Cie stac odkupic Legii od Mioduskiego sprowadzil bys do klubu Necida,Eduardo czy Agre?
Wlozyl bys te pieniadze do walizki i wrzucil do Wisly i bylby z nich wiekszy pożytek.

odpowiedz
aarti - 15.05.2019 / 10:04, *.tpnet.pl

@Mlbets: A czemu my mamy kupować? Poza tym ile ten klub po 2 latach zarządzania przez Mioduskiego jest wart? Moim zdaniem nie za dużo. Klub od 2 lat nie zarabia na siebie, czyli jest fatalnie zarządzany. I stwierdzi to każdy myślący człowiek, nie ważne czy Polaczek, czy Rumunek, czy Niemiaszek. Po prostu jeśli firma przez pięć lat zarabiała na siebie, a 2 lata po przejęciu jej przez nowego właściciela ma nadzór finansowy, to tylko kompletny dyletant będzie twierdził, że czarne jest białe.
Chciał Mioduski pozarządzać klubem, to spełnił swoje fanaberie. Za rok, czy dwa odda ten klub za przysłowiowa złotówkę, bo tyle on będzie wart po okresie jego radosnego zarządzania. Teraz nie opłaca się go kupować, bo ewidentnie widać, że za jakiś czas właściciel odda go za grosze.

odpowiedz
Mlbets - 15.05.2019 / 10:33, *.centertel.pl

@Darek :

Jasne, że nie. Kupiłbym Messiego, Ronaldo i może jeszcze Buffona na bramkę. A już w planach byłby Mbappe.

odpowiedz
loko - 14.05.2019 / 19:00, *.vectranet.pl

po szybkich batach w pucharach miodek sprzeda klub za 1zl żeby zminimalizowac straty

odpowiedz
Kibic - 14.05.2019 / 18:22, *.net.pl

Jak już mówiło nie raz wielu ekspertów, nie ma tak na świecie, żeby każdy transfer był strzałem w dziesiątkę. Z ostatniego okienka mamy Martinsa i Medeirosa. Obaj nie raz pomogli Legii w zdobywaniu zwycięstw.

odpowiedz
Juri - 14.05.2019 / 18:18, *.centertel.pl

Przecież pan Dariusz miał z własnej kieszeni dołożyć.

odpowiedz
eth - 14.05.2019 / 18:17, *.tpnet.pl

Tłuste lata się kończą i trzeba zdać sobie z tego sprawę. Ostatnim ratunkiem dla naszego zadłużonego klubu jest Liga Europy w tym sezonie - i dobry w niej wynik. Jeśli trzeci raz z rzędu nie awansujemy do fazy grupowej, zupełnie obiektywnie uważam, że za rok nie będzie europejskich eliminacji bo podamy sobie ręce z Lechem (5-6-7 miejsce)

odpowiedz
Hiszpan - 14.05.2019 / 17:57, *.play-internet.pl

Pięknie gdzie te miliony za LM??? Majstersztyk.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 14.05.2019 / 17:50, *.amazonaws.com

Czekam na opinie fan klubu Mioduskiego.

odpowiedz
As - 14.05.2019 / 17:48, *.chello.pl

idealne podsumowanie rządów Loczka...

odpowiedz
maf20 - 14.05.2019 / 17:37, *.legionowodom.pl

Obawiam się, że to może być koniec "galaktycznej", lub próbującej aspirować do tego miana Legii. Koniec obecnych kontraktów, koniec wzmocnień, tani trener, w większym stopniu młodzież i zmiana priorytetów z mistrzostwa kraju + liga mistrzów na stabilność finansową i inwestowanie w akademię.

odpowiedz
cyniek - 14.05.2019 / 17:26, *.vectranet.pl

kiedys w jakims wywiadzie sam kudlacz przyznal ze premie za mistrza 20172018 jeszcze sa nie wyplacone niby mialy byc wyplacone do konca tego sezonu czyli kasy brak na premie i kopacze sie buntuja

odpowiedz
idoL - 14.05.2019 / 17:23, *.vectranet.pl

kto te nadzory daje kto sie ciagle miesza jakie miliony moze tysiace bylo wojskowy byl dorze ech ci prywaciaze i drobnoskubaczo ciułacze

odpowiedz
Bubu - 14.05.2019 / 17:22, *.t-mobile.pl

Jakis Vacik

odpowiedz
Darek - 14.05.2019 / 17:09, *.t-ipconnect.de

Nadzor finansowy nad Legia?Nie ma sie czym przejmowac.Wisla Krakow ma 80 milionow dlugu i dlug caly czas rosnie i komisja przymyka na to oko to my mozemy sie jeszcze spokojnie zadluzac.
Ogolnie fajne sa te wymogi.90% klubow ich nie spelnia ale co tam.Teraz awansuje Rakow ze starym stadionem i lks z jedna trybuna i wszystko jest ok.
A najlepsze to nadzor finansowy i infrastruktuarny na miedz i sosnowiec w rozgrywkach uefa.
Troche juz zyje na tym swiecie i nasza liga caly czas mnie zadziwia.Kazdy klub i tak ma swoj wlasny podrecznik licencyjny wedlug ktorego spelnia wymogi i gra w ekstraklasie.
A wezmy taka arke.Gralismy tam ostatnio i murawa wygladala jakby stado dzikow tam buszowalo ze 3 dni przed meczem.I co? I wszystko dobrze.A slask wroclaw i tak pojdzie po raz kolejny po pieniadze do miasta bo bez tych pieniedzy juz od kilku lat by grali w 3 lidze.Tylko dzieki kasie podatnika graja kolejny sezon w ekstraklasie.Coz z tego ze sie zbytnio nie przemeczaja wazne ze pilkarzyki we wroclawiu zyja sobie ponad stan za pieniadze podatnika.

odpowiedz
Ja - 14.05.2019 / 17:23, *.chello.pl

@Darek Jest się czym przejmować, to pokazuje, że klub jest źle zarządzany.

odpowiedz
Darek - 14.05.2019 / 17:48, *.t-ipconnect.de

@Ja: Ja rozumie nie trafic z transerem jednym badz drugim.Ale nie 17 z rzedu.Jezeli milosciwie nam panujący pan Dariusz woli sprowadzic po raz kolejny 8 ogorow zamiast dwoch pilkarzy co zrobia roznice na boisku to czyja to wina ze klub sie zadluza?Moja czy Twoja?Ja wspieram klub jak moge.Kupuje te koszulki,reczniki i inne kufle.Na meczu jestem dwa razy do roku bo wyjechalem za chlebem za granice.Wydaje w rok wiecej niz nie jeden da za karnet.I co mam z tego? Gowno.Budzet mamy kilkakrotnie wiekszy niz taki Piast.I co?Dziadow z siebie robimy.Za chwile przegrane mistrzostwo.Zacznie sie nowy sezon.Sciagna tu kokejne pokraki w stylu Agry.Kolejna beznadziejna jesien i gonienie rywali na wiosne.Tak tych rywali co maja 15 krotnie mniejszy budzet niz my.Mam wrazenie ze nami kibicami ktos sobie nabija swoja kieszen i wyciera nami swoja morde.

odpowiedz
Chomiczowka - 14.05.2019 / 18:42, *.150.199

@Darek : 100% zgody

odpowiedz
Sputnik 44 - 14.05.2019 / 17:08, *.cyfrowypolsat.pl

A wiadomo jaka jest teraz ta dziura budżetowa? Bo z wywiadów z kudłatym wynika, że bedziemy ją łatać wyprzedażą...

odpowiedz
Alan - 14.05.2019 / 17:05, *.t-mobile.pl

Po co nam taki budżet ? Widział ktoś budżet Piasta Gliwice ? Nie powiem ze to jeszcze MP 2018/2019 bo ja nie z tych co dzielą skórę na niedźwiedzia patrz ostatnia oprawa I TAK PANOWIE.....

odpowiedz
ss - 14.05.2019 / 17:48, *.tpnet.pl

@Alan: teraz budżet u nich pójdzie ,premia za mistrzostwo , koszty wyjazdów w przypadku el do LM itp i w następnym sezonie Piast walczy o utrzymanie

odpowiedz
Mb - 14.05.2019 / 17:02, *.com.pl

Ida chude lata.

odpowiedz
Zgred - 14.05.2019 / 16:51, *.02.net

No to mamy przyczynę słabej formy pewnie nie wypłacono hajsu i są zaległości

odpowiedz