Młodzież: mecze środowe

Juniorzy młodsi po zaciętym meczu zremisowali 0-0 z Polonią i obronili prowadzenie w tabeli CLJ U17. Powody do zadowolenia mają gracze Legii U15, którzy w zaległym pojedynku pokonali 2-1 Jagiellonię Białystok i powrócili po dłuższej przerwie na fotel lidera CLJ U15. Ewentualne zwycięstwo w grupie dałoby w obu przypadkach awans do półfinału mistrzostw Polski. Gorzej poszło Legii U14 - nasi gracze byli nieskuteczni, a udane zagrania przeplatali z błędami, przegrywając ostatecznie aż 0-4 z liderującą Wisłą Płock. W czwartek zaległe spotkanie z Varsovią rozegrali gracze zespołu U12, którzy zaprezentowali się z dobrej strony, a w I połowie błysnęli dodatkowo skutecznością.

CLJ U17: MKS Polonia Warszawa 02/3 0-0 Legia U17

Strzały (celne): Polonia 18 (6) - Legia 16 (8)

Legia: Kacper Tobiasz - Dawid Barnowski, Marcel Myszka [03], Ariel Mosór [03], Damian Urban Ż (87' Kacper Imiołek [03]) - Kajetan Staniszewski [03](34' Jakub Kwiatkowski [03], 90' Ignacy Dawid [03]), Michał Kochanowski, Kacper Gościniarek, Jakub Czajkowski (63' Patryk Pierzak [03]), Dawid Grzelak (50' Michał Sparwasser) - Szymon Włodarczyk [03]. Rezerwa: Sebastian Krejer [03], Kamil Rokosz
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik

CLJ U15: Legia U15 2-1 (2-0) Jagiellonia Białystok 04
1-0 2 min. Igor Strzałek (dobitka strzału Marcela Krajewskiego)
2-0 34 min. Dawid Kiedrowicz (rzut karny po faulu na nim samym)
2-1 79 min. Oliwier Wojciechowski (z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 17 (9) - Jagiellonia 13 (7)

Legia: Kacper Michalski, Dawid Kuczyński – Szymon Bednarz, Tomasz Okulicki, Jakub Rutkowski, Patryk Winiarski, Kacper Włoch, Kacper Jakóbczyk, Igor Strzałek, Marcel Krajewski, Dawid Kiedrowicz, Hubert Wierucki, Wiktor Nowak, Adam Dębiński, Sebastian Kieraś, Wiktor Puciłowski [05]
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Tomasz Bąbel

Legia U14 0-4 (0-2) Wisła Płock 05
0-1 5 min. Bartłomiej Grzegórski (głową, as. Jakub Brzeziński z rzutu rożnego)
0-2 40 min. gol samobójczy (as. Adam Bonkowski z rzutu rożnego)
0-3 61 min. Oskar Tomczyk (głową, b.a.)
0-4 66 min. Bartłomiej Grzegórski (as. Jakub Borucki)

Strzały (celne): Legia 14 (6) - Wisła 10 (5)

Legia: Aleksander Mickielewicz [06] - Sebastian Wysocki, Szymon Gaj (Kpt), Benedykt Piotrowski, Lucio Ceci, Filip Składowski, Grzegorz Burakowski, Oskar Lachowicz, Maciej Bochniak, Milan Bazler, Michał Wojciechowski, Wiktor Kaiuk, Filip Zwoliński, Jakub Szewczak
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Piotr Ciołkowski

Nieudane spotkanie z liderem zaliczyli piłkarze Legii U14. Płoczanie błyskawicznie zdobyli gola po stałym fragmencie gry i cofnęli się, licząc - jak się okazało, słusznie - na ewentualne błędy przeciwnika. Legioniści tworzyli sobie dogodne okazje, ale nie trafiali nawet z kilku metrów. Tuż przed przerwą, po kolejnym rzucie rożnym, nasz obrońca na tyle niefotunnie uderzył piłkę, że zaskoczył nawet golkipera Legii. Co gorsza, podobna sytuacja miała miejsce po godzinie gry - wprawdzie Mickielewicz zdołał jeszcze obronić na poprzeczkę nieszczęśliwe wybicie swojego kolegi, jednak dobitka głową Tomczyka była już skuteczna. O ile do tego momentu można powiedzieć, że Legia miała przewagę, to kolejny kwadrans należał do podbudowanych korzystnym wynikiem płocczan, którzy atakowali i szybko zdobyli czwartą bramkę. Rozpaczliwe próby zdobycia w końcówce gola honorowego nie przyniosły już efektu.

UKS Varsovia '07 - Legia Warszawa U12

Legia: Marcel Pernal - Mateusz Różański, Sebastian Baranowski, Dawid Foks, Maciej Jaroszewski, Michał Reterski, Aleks Płoszka, Michał Korba, Piotr Bzducha [08], Piotr Bergiel, Kuba Nawrocki
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

Drużyna młodzików rozegrała zaległe spotkanie na boisku Varsovii, zajmującej do tej pory pozycję wicelidera w grupie pierwszej, I ligi młodzików. Co ciekawe, obie drużyny uczestniczyły w weekend w turnieju w Estonii, z dobrym efektem (2. i 5. miejsce). W meczu widać było całkiem wysoką kulturę piłkarską obu drużyn. Trzeba też powiedzieć, że nasi gracze trzymają ostatnio równą, wysoką formę i choc w początkowych minutach spotkania trwała wymiana ciosów i bramek, inicjatywa zaczęła się przesuwać w stronę ładnie i skutecznie grających podopiecznych Jakuba Zapaśnika. Druga połowa przyniosła z obu stron mniej goli, ale grę i tak można uznać za jak najbardziej zadowalającą. W sobotę Legia U12 rozegra mecz z Drukarzem Warszawa.