fot. UEFA
REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w eliminacjach Ligi Europy

Redakcja, źródło: 90minut.pl

Legia Warszawa zajęła 2. miejsce w tabeli w sezonie 2018/19 i w połowie lipca rozpocznie eliminacje do Ligi Europy. Legioniści przystąpią do rozgrywek od 1. rundy. Legia ze współczynnikiem 24.500 będzie oczywiście rozstawiona, co oznacza, że trafi na potencjalnie słabszego przeciwnika. Tak samo będzie w 2., 3. i 4. rundzie eliminacyjnej.

Losowanie par 1. i 2. rundy odbędzie się 18 lub 19 czerwca. Mecze 1. rundy zaplanowano na 11 i 18 lipca natomiast spotkania rundy 2. na 25 lipca i 1 sierpnia.

I runda el. LE

Drużyny rozstawione:
1. Legia Warszawa 24.500
2. FCSB Bukareszt (Rumunia) 23.000
3. Malmo FF (Szwecja) 20.000
4. Partizan Belgrad (Serbia) 18.000
5. Molde FK (Norwegia) 13.500
6. Apollon Limassol (Cypr) 12.000
7. Hapoel Beer Szewa (Izrael) 12.000
8. Videoton (Węgry) 9.000
9. Dinamo Mińsk (Białoruś) 9.000
10. Spartak Trnawa (Słowacja) 8.500
11. Żalgiris Wilno (Litwa) 6.000
12. Aberdeen FC (Szkocja) 5.500
13. NK Osijek (Chorwacja) 55.475
14. Odense (Dania) 5.405
15. Rangers FC (Szkocja) 5.250
16. HSK Żrinjski Mostar (BiH) 5.250
17. Kajrat Ałmaty (Kazachstan) 5.000
18. FK Vardar Skopje (Macedonia Północna) 5.000
19. AEL Limassol (Cypr) 4.985
20. FK Kukesi (Albania) 4.750
21. Alaszkert Erywań (Armenia) 4.500
22. FK Cukaricki Belgrad (Serbia) 4.450
23. Klimarnock FC (Szkocja) 4.425
24. Szachtior Soligorsk (Bałoruś) 4.375
25. FK Witebsk (Białoruś) 4.375
26. NK Domżale (Słowenia) 4.250
27. Crusaders FC (Irlandia Północna) 4.250
28. FK Ventspils (Łotwa) 4.250
29. Stjarnan (Islandia) 4.250
30. FK Rabotnicki Skopje (Macedonia Północna) 4.250
31. IFK Norrkoping (Szwecja) 4.180
32. FK Haugesund (Norwegia) 4.040
33. SK Brann (Norwegia) 4.040
34. CS Fola Esch (Luksemburg) 4.000
35. FC Vaduz (Liechtenstein) 4.000
36. Toboł Kostanaj (Kazachstan) 3.850
37. Ordabasy Szymkent (Kazachstan) 3.850
38. Cracovia 3.850
39. Nefczi Baku (Azerbejdżan) 3.800
40. Sebail FK (Azerbejdżan) 3.850
41. NK Olimpija Lublana (Słowenia) 3.750
42. Cork City FC (Irlandia) 3.750
43. Dinamo Tbilisi (Gruzja) 3.750
44. Maccabi Hajfa (Izrael) 3.725
45. CSKA Sofia (Bułgaria) 3.500
46. NK Żeljeznicar Sarajewo (BiH) 3.500
47. Lewski Sofia (Bułgaria) 3.500

Drużyny nierozstawione:
48. Riteriai Wilno (Litwa) 3.250
49. FK Buducnost Podgorica (Czarnogóra) 3.250
50. FC Levadia Tallin (Estonia) 3.250
51. Universitatea Craiova (Rumunia) 3.190
52. FC Dunajska Streda (Słowacja) 3.125
53. MFK Rużomberok (Słowacja) 3.125
54. B36 Torshavn (Wyspy Owcze) 3.000
55. Czichura Saczchere (Gruzja) 3.000
56. OFK Titograd Podgorica (Czarnogóra) 3.000
57. Debreceni VSC (Węgry) 3.000
58. NS Mura Murska Sobota (Słowenia) 3.000
59. Torpedo Kutaisi (Gruzja) 2.750
60. FC Progres Niedercom (Luksemburg) 2.750
61. Milsami Orhei (Mołdawia) 2.750
62. Honved Budapeszt (Węgry) 2.500
63. FC Flora Tallin (Estonia) 2.500
64. FK Lipawa (Łotwa) 2.500
65. Cliftonville (Irlandia Północna) 2.500
66. Hibernians FC (Malta) 2.500
67. KR Reykjavik (Islandia) 2.500
68. Balzan FC (Malta) 2.250
69. Shamrock Rovers FC (Irlandia) 2.250
70. NK Siroki Brijeg (BiH) 2.250
71. College Europa FC (Gibraltar) 2.000
72. Connah`s Quay Nomads FC (Walia) 1.750
73. NSI Runavik (Wyspy Owcze) 1.750
74. Bananc Erywań (Armenia) 1.750
75. St. Patrick`s Athletic FC (Irlandia) 1.750
76. FK Akademija Pandev Strumica (Macedonia Północna) 1.600
77. Petrocub Hincesti (Mołdawia) 1.550
78. Sparenta Nisporeni (Mołdawia) 1.550
79. Teuta Durres (Albania) 1.500
80. Flamurtari Vlore (Albania) 1.500
81. Kuopion Palloseura (Finlandia) 1.455
82. Rovaniemi Palloseura (Finlandia) 1.455
83. FC Inter Turku (Finlandia) 1.455
84. Breidablik (Islandia) 1.450
85. Stumbras Kowno (Litwa) 1.350
86. FC Prisztina (Kosowo) 1.250
87. KI Klaksvik (Wyspy Owcze) 1.250
88. UE Sant Julia (Andora) 1.250
89. RFS Ryga (Łotwa) 1.125
90. AS La Jeunesse d`Esch (Luksemburg) 1.100
91. Lori Wanadzor (Armenia) 1.050
92. Gzira United FC (Malta) 1.025
93. JK Trans Narva (Estonia) 1.000
94. FK Zeta Golubovci (Czarnogóra) 0.825

ZIELONY - drużyny potwierdzone
CZERWONY - drużyny niepotwierdzone
ŻÓŁTY - drużyny, które zapewniły sobie awans, ale nie wiadomo, od której rundy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
kreoon - 22.05.2019 / 10:47, *.214.242

Grube firmy , fajny wyjazd turystyczny , kibicowsko tez ciekawie , pastwisko koło stadionu , prąd z agregatu sektor gości oddzielony ławkami drewnianymi....Już czuje ten klimat lat 90tych....

odpowiedz
Bbmvjj - 21.05.2019 / 08:23, *.amazonaws.com

Cholera na tą chwilę za silne są te ekipy dla Legii ;)

odpowiedz
Krzeszczu - 21.05.2019 / 08:02, *.128.139

Andora, wyspy owcze, lichtenstein, geeeeeezus, klekajcie narody.
Legia to chyba jedyny klub na swiecie dla ktorego w europie nie ma juz slabych druzyn.

odpowiedz
Ginpasterz - 20.05.2019 / 22:56, *.203.158

Pytanie do redakcji. Czy w związku z faktem iż jednego dnia jest losowanie dwóch rund to czy po wylosowaniu RFS Ryga możemy w kolejnej rundzie trafić np na zwycięzcę pary Partizan Belgrad vs Balzan FC

odpowiedz
dino - 21.05.2019 / 18:19, *.108.201

@Ginpasterz:
Nie mozemy, bo w kolejnej rundzie zarówno my jak i Partizan bedziemy rozstawieni

odpowiedz
DzyndzeL - 20.05.2019 / 22:37, *.chello.pl

Na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych drużyn.

odpowiedz
LWGZ - 20.05.2019 / 19:41, *.tpnet.pl

Nie mamy pilkarzy i bramkarzy klasowych ! To co mamy ?

odpowiedz
Artur - 21.05.2019 / 07:29, *.amazonaws.com

@LWGZ: Dariusza mamy.

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 20.05.2019 / 19:23, *.vectranet.pl

Trafimy na KI Klaksvik z Wysp Owczych. Szukajcie już promów.

odpowiedz
TYTUS - 20.05.2019 / 18:38, *.tkk.pl

KiboL , po co pieprzysz takie głupoty , Malarz jest dobry , ale nie krytykuj Majeckiego , który równierz sprawdził się w bramce .

odpowiedz
LWGZ - 20.05.2019 / 18:37, *.tpnet.pl

Czy zagramy w rundzie wstepnej czy od 1 i kiedy losowanie czy wiadomo ?

odpowiedz
LWGZ - 20.05.2019 / 18:31, *.tpnet.pl

AJAX potwierdzil jakim jest klubem zdobywajac MIstrza i odpadajac w polfinalach LM a LEGIA zostala daleko od pamietnego dwumeczu w 2015r.! Dokad zmierzasz LEGIO zobaczymy od nowego sezonu i w eliminacjach do LE.!!!!

odpowiedz
KibicL - 20.05.2019 / 17:17, *.vectranet.pl

Ja wiem jedno. Gdyby w bramce był Malarz oczywiście w formie z poprzednich sezonów to Legia miałaby mistrza. Prawda jest taka, że na tą chwilę Legia nie ma klasowych bramkarzy. Jeżeli ktoś uważa że tak nie jest to niech mi przypomni jakąś spektakularną obronę w wykonaniu Majeckiego (choć to dopiero pieśń przyszłości) lub Cierzniaka. Po prostu wszystko co miało wpaść to wpadało. Takim samym bramkarzem był J. Dudek nie wliczając finału LM. Pamiętne karne. Jednym słowem typowa przeciętność.

odpowiedz
oLaf - 20.05.2019 / 18:58, *.vectranet.pl

@KibicL: eeee tam - pamiętasz jak na własnym stadionie z Wisłą puścił 2 bramki w 3 minuty??? Malarz/Cierzniak - wieku nie oszukasz, refleks już nie ten, skoczyli się. Niech młody broni.

odpowiedz
Friki - 20.05.2019 / 19:04, *.tpnet.pl

@KibicL: No, a jakby e środku grał Vadis to hoho. Byśmy pozamiatali ligę i puchary.

odpowiedz
Mariol - 20.05.2019 / 16:35, *.wanadoo.fr

Z klubami z Wysp Owczych,Malty i Finlandii powinnismy sobie poradzić.Mamy szanse powalczyć z klubami z Estonii,Walii i irlandi,a z pozostałymi może być cieżko i z małymi szansami.Niestety taka jest teraz rzeczywistość.

odpowiedz
Stasiakk - 20.05.2019 / 18:41, *.inetia.pl

@Mariol: z klubami z walii polegna są gówno drużyna byli i będą nie kibicuje nikomu z ekstraklasy ale taki hajs jaki pakuja w wojskowych to jest wstyd Portugalczyk raz do domu obrona do zmiany prezes tym bardziej tyle

odpowiedz
eduardo - 20.05.2019 / 21:27, *.tpnet.pl

@Stasiakk: chlopie probowalem Cie przeczytać, ale bez przecinkow jest ciezko

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 20.05.2019 / 15:55, *.ip-point.pl

Wszyscy za mocni nawet niema po co wychodzić na parkiet

odpowiedz
dino - 20.05.2019 / 15:24, *.bt.net

Losowanie III rundy 22 lipca, a IVtej 5 sierpnia

odpowiedz
Warszawiak1234 - 20.05.2019 / 14:46, *.chello.pl

Co sie stalo z Legia grajaca 2 Lata temu z Ajaxem jak rowny z rownym. Gdzie w tym sezonie Ajax.........a gdzie My?! Ale zjazd......

odpowiedz
Eri - 20.05.2019 / 17:40, *.play-internet.pl

@Warszawiak1234: daj ajaxowi naszego prezesa

odpowiedz
sprite - 20.05.2019 / 14:19, *.play-internet.pl

Wiadomo, kiedy będą losowania 3 rundy oraz 4 ?

odpowiedz
Alex Bielany - 20.05.2019 / 13:32, *.centertel.pl

Jeszcze rok czy dwa rzadow pudla i zadnych pucharow nie bedzie

odpowiedz
m4 - 20.05.2019 / 13:31, *.hexaoperator.com

Panowie po co ta spina na razie zasluzone urlopy w miedzy czasie efekt miotly a potem do fazy grupowej LE i gitara:)

odpowiedz
Kokos - 20.05.2019 / 18:44, *.chello.pl

@m4: "zasluzone urlopy"???? oni na urlopie to są od kilku tygodni, bo na boiskach to nie popracowali.

odpowiedz
No i h...j...po pucharach.... - 20.05.2019 / 13:27, *.com.pl

:(

odpowiedz
mazovia ciechanow - 20.05.2019 / 13:24, *.orange.pl

typuje fc inter turku z finlandii

odpowiedz
Pio - 20.05.2019 / 12:47, *.240.99

Typuję AS La Jeunesse d`Esch (Luksemburg) ;)

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 20.05.2019 / 12:38, *.vectranet.pl

W pierwszej odpadniemy z jakimiś Wyspami Owczymi.

odpowiedz
Wiśnia - 20.05.2019 / 12:15, *.play-internet.pl

I runde moze jakims psim swedem przejda, ale w II rundzie pogrom. Eurowp...l i szybko na wakacje.

odpowiedz
Kamuflaż - 20.05.2019 / 10:19, *.tpnet.pl

Pierwszą może przejdziemy, ale w 2 rundzie po nas, taki RC Strasbourg, AZ Alkmaar, Vitória Guimarães i game over.

odpowiedz
mazovia ciechanow - 20.05.2019 / 13:26, *.orange.pl

@Kamuflaż: te kluby co wymieniles beda razem z Legia rozstawione wiec z nimi Legia nie zagra

odpowiedz
7775 - 20.05.2019 / 10:16, *.tpnet.pl

Tak naprawdę może dobrze się stało, mamy 2 miesiące na solidną organizację. Wielu piłkarzy MUSI odejść bo gołym okiem widać, że po prostu im się nie chce. Po drugie prezes MUSI wyłożyć konkretne pieniądze na transfery, jak nie ma to niech szuka inwestorów - ja bym szukał w spółkach państwowych - może Orlen, może LOT itp. Po trzecie Fornalik na trenera - sprawdził się, zna ligę i ma ambicje. A jak nie w tę stronę to zbudujmy zespół z samych młodych Polaków, może skończymy na końcu tabeli, ale będziemy oglądać walkę i zaangażowanie a nie portugalski zaciąg kopiący się po czołach.

odpowiedz
KibicL - 20.05.2019 / 09:54, *.vectranet.pl

Wsród rozstawionych (wiem,że na nich teraz nie trafi) to przynajmniej 90% drużyn jest nie do przejścia dla Legii.

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 20.05.2019 / 07:52, *.play-internet.pl

Czarno to widzę. W Europie nie ma już słabych drużyn

odpowiedz
pol - 20.05.2019 / 08:49, *.chello.pl

@Karo(L) 1981:
Źle to widzisz.
W Europie jest WIELE słabych drużyn.
Niestety Legia z przeciętniaka stała się drużyną słabą,dlatego leją nas Luksemburczycy,Kazachowie i Czarnogórcy

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 20.05.2019 / 10:34, *.play-internet.pl

@pol: Z mojej strony to była ironia niestety.

odpowiedz
a - 20.05.2019 / 10:56, *.chello.pl

prócz polskich@Karo(L) 1981:

odpowiedz
sprite - 20.05.2019 / 14:12, *.play-internet.pl

@Karo(L) 1981: zobaczymy która z polskich drużyn przyniesie największy wstyd :-)

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 20.05.2019 / 15:20, *.play-internet.pl

@sprite: Wszystko zależy od losowania, bo jeśli trafią się drużyny pokroju Eintrecht czy Roma to może być grubo, ale większego wstydu po Dudelage to chyba długo nie będzie.

odpowiedz
Rrr - 20.05.2019 / 07:48, *.centertel.pl

Płacz i lament.. patrząc na to co ludzie tutaj piszą to gdyby nie daj Boże Legię spotkało to co ŁKS,Widzew,Pogoń parę lat temu to ja nie wiem coo wtedy.. barwy do zmiany dla takich osób.. nie ma mistrza to nie ma, słabo grają i chu.j
Sracie na piłkarzy że żaden nie jest Legionista tylko najemnik a wy to kto? Legioniści? Takie płaczki? Brak słów..

odpowiedz
(L)ebiega - 20.05.2019 / 09:59, *.entel.pl

@Rrr: brawo, 100% racji, kibicem się jest!

odpowiedz
Kaktus (L) - 20.05.2019 / 13:43, *.105.170

@Rrr: Wreszcie komentarz na poziomie. Siedzą przed telewizorem a potem wypisują głupoty na internetach. Wiernym jest się zawsze. Nie ważne okoliczności. I nie ma tłumaczenia,że to albo tamto. To czarno biała sytuacja. Albo jesteś kibicem albo nie. Legia aż po grób.

odpowiedz
oLaf - 20.05.2019 / 15:29, *.vectranet.pl

@Kaktus (L): można też napisać: "albo jest się głąbem albo nie". Ludzie są źli nie dlatego że przegraliśmy sezon tylko dlatego że niektórym piłkarzynom NIE CHCIAŁO SIĘ GRAĆ, ZASUWAĆ dla Legii. NIe wiem dlaczego, ale ja bym ich wywalił na kopach z klubu...

odpowiedz
Rrr - 20.05.2019 / 23:29, *.centertel.pl

@oLaf: możesz napisać co chcesz pole na komentarz przyjmie wszystko

odpowiedz
Konrado - 20.05.2019 / 07:04, *.play-internet.pl

Pamiętam że kiedyś się piło w czasie takich meczów tyłem do murawy bo i tak z góry było wiadomo że wygramy. A teraz...

odpowiedz
(L) - 20.05.2019 / 09:51, *.chello.pl

@Konrado: Kiedy to było... Ale fakt :)

odpowiedz
W(L) - 20.05.2019 / 07:04, *.chello.pl

Qrwa,śmiać się czy płakać,oto jest pytanie?

odpowiedz
Kedar1985 - 20.05.2019 / 06:51, *.play-internet.pl

Trafiamy na Debreczyn i się żegnamy z pucharami w I rundzie eliminacji...

odpowiedz
XX - 20.05.2019 / 05:52, *.net.pl

Już po Vuko. Szkoda go, dobry był z niego herbatnik.

odpowiedz
Autor - 20.05.2019 / 01:21, *.vectranet.pl

Kiedyś bym się tylko zaśmiał na widok takich rywali. Teraz przypuszczam, że o wygraniu dwumeczu przesądzi jedna bramka strzelona na wyjeździe. A czy strzeli ją Legia, już pewny nie jestem...

odpowiedz
Gnój - 20.05.2019 / 00:38, *.chello.pl

Kupa.

odpowiedz
Darek - 20.05.2019 / 00:35, *.t-ipconnect.de

I jedna z tych druzyn z nami pojedzie jak z fura gnoju pod warunkiem ze dostana wolne w pracy.Od dwoch lat tak jest.
My mamy przygotowania do sezonu,obozy,sparingi,5 gwiazdkowe hotele,masazystow,dietetykow,pschylogow i ..uj wie co jeszcze a listonosz odstawi rower wezmie dzien wolnego i jest po nas.Uklony dla pana prezesa.

odpowiedz
browar - 20.05.2019 / 00:22, *.mm.pl

49. FK Buducnost Podgorica (Czarnogóra) 3.250
50. FC Levadia Tallin (Estonia) 3.250
51. Universitatea Craiova (Rumunia) 3.190
57. Debreceni VSC (Węgry) 3.000
I jeszcze kilka innych druzyn ktorych mozemy sie obawiac z taka gra...

odpowiedz
Juri - 20.05.2019 / 00:15, *.inetia.pl

Kto by nie był,zwycięstwo to obowiązek.

odpowiedz
skrzat - 19.05.2019 / 23:54, *.cyfrowypolsat.pl

dobrze ze nie ma dudelange

odpowiedz
Mati - 20.05.2019 / 07:44, *.com.pl

@skrzat: oni grają o LM możliwe że Piast ich trafi

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.05.2019 / 23:53, *.orange.pl

UE Sant Julia (Andora) - To jest ciekawy rywal, szkoda, że nie ma już w Legii Romeo. Byłby niezły Szekspir...Ale awansu i tak nie będzie, z taką grą...

odpowiedz