Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Zagłębiem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę legioniści remisem 2-2 z Zagłębiem Lubin zakończyli sezon 2018/19. „Wojskowi” ostatecznie zajęli drugie miejsce w tabeli, uznając wyższość Piasta Gliwice. Zapraszamy do ocen przyznanych przez nas warszawiakom.

Carlitos - Hiszpan strzelił gola już w 16. minucie meczu, kiedy po podaniu Hamalainena stanął oko w oko z golkiperem. Snajper z zimną krwią zmieścił futbolówkę między nogami bramkarza. W 28. minucie piłkarz z Półwyspu Iberyjskiego ruszył z piłką spod własnego pola karnego, kiedy znalazł się na połowie przeciwnika, celnie przerzucił futbolówkę do Cafu. Portugalczyk wycofał ją do Hamalainena, który mocno uderzył, jednak świetnie głową interweniował Slisz. W 63. minucie Carlitos starał się zamknąć dośrodkowanie Rochy, jednak nie dał rady dosięgnąć futbolówki.

William Remy - Od pierwszych minut Francuz był pewny w swoich interwencjach. Podczas doliczonego czasu gry do drugiej części meczu 28-latek starał się głową skierować piłkę do bramki, niestety uderzył niecelnie. Remy wygrał trzynaście z osiemnastu pojedynków (72%) oraz celnie podawał futbolówkę (85%). Obrońca często starał się wprowadzać futbolówkę do ofensywy, przy czym zaliczył aż cztery udane zwody.

Sebastian Szymański - W 16. minucie „Szymi” zachował się bardzo mądrze, przepuszczając między nogami piłkę, która trafiła do Carltiosa, a ten umieścił ją w siatce. W 54. minucie Szymański zszedł ze skrzydła do środka pola i podał futbolówkę do Cafu. Portugalczyk uderzył w kierunku bliższego słupka, niestety minimalnie się pomylił. W 83. minucie „Seba” przemanewrował rywala przed polem karnym, po czym huknął z dystansu, niestety naszego rywala uratowała poprzeczka. W 90. minucie Szymański dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, ta spadła pod nogi Hlouska. Czech z ogromnym spokojem wpakował piłkę do bramki. 20–latek zaliczył najwięcej udanych odbiorów wśród legionistów, aż pięć. Pomocnik podawał dość niecelnie (66%).

Artur Jędrzejczyk - „Jędza”, podobnie jak Remy, był pewny w swoich interwencjach. Poważny w skutkach błąd przytrafił mu się w 32. minucie. Kapitan Legii niedokładnie oraz za lekko wybił głową futbolówkę, przez co przejął ją Czerwiński, a następnie napędził bramkową akcję Zagłębia. Jędrzejczyk grał twardo oraz agresywnie, wygrał dwanaście z piętnastu pojedynków (80%).

Domagoj Antolić - W 9. minucie Chorwat chciał zagrozić bramce Forenca, ale uderzył niecelnie. Rzadko widywaliśmy go w ofensywie, częściej przerywał ataki rywali. Bardzo celnie podawał piłkę (91%) oraz zaliczył jedno kluczowe dogranie. „Antola” wygrał aż osiem z jedenastu pojedynków przy ziemi. Pomocnik zszedł z murawy w 72. minucie.

Cafu - W ofensywie był znacznie bardziej widoczny od Antolicia. W 28. minucie Portugalczyk otrzymał świetne podanie od Carlitosa, jednak zamiast oddawać strzał, cofnął futbolówkę do Hamalainena, którego uderzenie zablokował Slisz. W 54. minucie pomocnik strzałem zza pola karnego chciał zaskoczyć golkipera, niestety Cafu minimalnie chybił. Portugalczyk celnie podawał (85%) oraz zwycięsko wychodził jedenaście razy z osiemnastu pojedynków.

Kasper Hamalainen - W 15. minucie Fin zauważył wchodzącego w pole karne Carlitosa i to właśnie do niego „Hama” posłał futbolówkę. Hiszpan ze spokojem umieścił piłkę w bramce, a Hamalainen dopisał sobie asystę. W 28. minucie pomocnik mocno uderzył w kierunku bramki, jednak Zagłębie uratował Slisz. Piłkarz bardzo celnie podawał (93%), trzeba mieć jednak na uwadze, że Fin dokładnie piłkę dogrywał czternaście razy, za to przykładowo Antolić, który zagrał trzynaście minut więcej od „Hamy”, celnych podań miał czterdzieści. Były zawodnik Lecha fatalnie wypadł w pojedynkach - wygrał jeden z piętnastu. Hamalainen zszedł z murawy w 59. minucie.

Marko Vesović - W meczu był niewidoczny i na próżno szukać jego udanych rajdów czy wrzutek. Podobnie jak „Hama” Czarnogórzec bardzo mało razy podawał piłkę, a do tego miał tylko 78% ich celności. W defensywie Vesović zaliczył trzy udane odbiory. „Veso” zszedł w 59. minucie.

Luis Rocha - Rocha dwukrotnie doprowadził do zamieszania pod bramką naszego rywala. W 63. minucie Portugalczyk dośrodkowaniem szukał Carlitosa, który wślizgiem nie dogonił piłki. W 89. minucie Nagy wyłożył futbolówkę obrońcy, jednak ten z okolicy jedenastego metra fatalnie przestrzelił. Niestety żadna z obydwu akcji nie zmusiła do interwencji golkipera. Z wyjątkiem tych dwóch sytuacji rzadko widywaliśmy Portugalczyka pod polem karnym Zagłębia. 25-letni defensor niecelnie podawał (75%).

Radosław Majecki - Golkiper nie popisał się w tym meczu. Zagłębie oddało dwa celne strzały, a Majecki dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki. W obu sytuacjach bramkarz powinien zachować się lepiej.

Paweł Stolarski - Stolarski zawinił przy obu straconych golach. Przy pierwszej bramce obrońca był źle ustawiony, przez co nie widział wybiegającego Bohara, kiedy już go zauważył było za późno. W 58. minucie były zawodnik Lechii Gdańsk stał tyłem do Szysza, przez co nie zobaczył wybiegającego 21-latka. Oprócz tego Stolarski grał bardzo niecelnie (71%), za to zaliczył aż osiem udanych zwodów, czyli najwięcej wśród legionistów.

Zmiennicy

Adam Hlousek - Czech na murawę wszedł w 72. minucie, były to dla niego ostatnie minuty z „eLką” na piersi. Trzeba przyznać, że Hlousek świetnie pożegnał się z publicznością zdobywając gola w 90. minucie. Obrońca opanował piłkę dośrodkowaną przez Szymańskiego, po czym ze spokojem wpakował ją do bramki. Czech celnie podawał (88%).

Dominik Nagy - Pomocnik wszedł na murawę w 59. minucie. W 89. minucie Węgier fantastycznie podał piłkę do Rochy, który z okolicy jedenastego metra fatalnie przestrzelił. Nagy zaliczył dziesięć celnych podań na dziesięć, jednak wygrał tylko jeden pojedynek z siedmiu.

Jarosław Niezgoda - Niezgoda wszedł na murawę w 59. minucie. Przez ten czas był niewidoczny i nie pokazał za wiele na boisku.