fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plotki transferowe: Jak nie Zylla, to Hyjek?

Wiśnia, źródło: Twitter

Legia szuka zawodnika, który odmłodziłby kadrę i wzmocnił rywalizację w środku pola. Jak informuje Maciej Wąsowski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", stołeczny klub interesuje się Javierem Ajenjo Hyjkiem - młodzieżowym reprezentantem Polski, grającym obecnie w Atletico Madryt. Piłkarz miałby stanowić alternatywę dla Marcela Zylli z Bayernu Monachium, którego transfer nieco się oddalił.

Hyjkowi w czerwcu wygasa kontrakt z obecnym pracodawcą i jeżeli strony go nie przedłużą, to wówczas będzie mógł trafić do Legii za darmo. W przeciwnym wypadku w grę wchodziłoby wypożyczenie. 19-latek mógłby na Łazienkowską trafić w miejsce Zylii, wychowanka Bayernu, który zamiast do Polski woli przenosiny do 2. Bundesligi.

18-letni Hyjek urodził się i wychował w Hiszpanii. Jego matka jest Polką i dlatego w 2017 roku zdecydował się na grę w biało-czerwonych barwach.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
ops2 - 29.05.2019 / 23:57, *.chello.pl

za drobne.....https://www.transfermarkt.pl/ibrahima-drame/profil/spieler/649028

odpowiedz
Bear - 23.05.2019 / 13:48, *.orange.pl

Bardzo jestem ciekaw czy ktokolwiek przyjdzie do nas i wzmocni pierwszy skład.
Jak na razie cisza.... jedyne co słychać to o tych dwóch młodzieńcach którzy może byliby dobrymi transferami ale raczej jako uzupełnienie składu.
Rzeźniczak ma kontrakt tylko do czerwca, z Lewczukiem podobno Raków rozmawia, Starzyńskiego za chwilę Lechia łyknie, Haraslin czy Novikovas raczej na pewno do nas nie przyjdą.
Generalnie wszyscy się zbroją a w Legii wielka cisza, nie wróży to niczego dobrego.

odpowiedz
Swojak(L) - 22.05.2019 / 19:29, *.centertel.pl

Tu wszyscy są naprawdę zajebistymi trenerami,scautami,managerami i prezesami klubu w jednej osobie.Brać ich, brać ich wszystkich.Bedzie skład nie do ogrania

odpowiedz
Karol96 - 22.05.2019 / 15:59, *.chello.pl

Witam,może też coś dodam od Siebie.
Według mnie,dobrym ruchem byłoby sprzedać : Cierzniak,Astiz, Phillips,Pasquato,Agra.
Wykupić: Cafu
Kupić: Starzyński,Furman,Diaw, Drągowski,Vadis Odidja-Ofoe,Jordan Ayew.

odpowiedz
eth - 22.05.2019 / 16:39, *.tpnet.pl

@Karol96: Spoko, ale Ty płacisz za Drągowskiego! ;) Od siebie w "kupić" dodam Insigne.

odpowiedz
Le Ja - 07.06.2019 / 11:11, *.orange.pl

@Karol96: To nie FIFA...

odpowiedz
Janex jakiś - 22.05.2019 / 14:49, *.com.pl

brać do środka Starzyńskiego i Furmana, do obrony Rzeźniczaka i Lewczuka...

odpowiedz
Szczepix - 28.05.2019 / 18:42, *.play-internet.pl

@Janex jakiś: I po 60 min w każdym meczu środek oddycha rękawami.

odpowiedz
eth - 22.05.2019 / 13:27, *.tpnet.pl

No tak, Starzyński nie drogi, chętny do opuszczenia Zagłębia i... Legia śpi, a Starzyński idzie do Lechii...

odpowiedz
Legia - 22.05.2019 / 13:19, *.t-mobile.pl

Czy ta gówniarzeria wie, że dla nas liczy się tylko mistrzostwo ?

odpowiedz
KuchyKing1916 - 22.05.2019 / 11:44, *.amazonaws.com

Kuchy King legenda Legii.

odpowiedz
Bear - 22.05.2019 / 10:59, *.orange.pl

Gdzieś w internecie doszukałem się plotki że podobno Kuba Rzeźniczak może wrócić do Legii.
Gdyby to była prawda, to co o tym myślicie ?

odpowiedz
Mirosław - 22.05.2019 / 07:08, *.chello.pl

Arumbarena jest w wysokiej formie, można brać sprawdzonych grajkow.

odpowiedz
m4 - 21.05.2019 / 21:31, *.chello.pl

Fatalczyk za burta !!!! Potwierdzone info !!!

odpowiedz
pol - 21.05.2019 / 21:40, *.chello.pl

@m4: są dużo gorsi w tej drużynie od KUCHARCZYKA

odpowiedz
(L) - 21.05.2019 / 19:58, *.47.121

Jakub Rzeźniczak odwiedził dzisiaj nasz stadion, może to dobry znak...

odpowiedz
Majkel - 21.05.2019 / 19:02, *.play-internet.pl

A i jeszcze HildeeeeeeBerto

odpowiedz
Skaut piwny - 21.05.2019 / 18:59, *.t-mobile.pl

Podobno bez klubu są Paralitić, Zezić, Slepniak, Sekvoja, Obija-Slupkoje, Platfuss i McDonalds.

odpowiedz
Gimbi - 22.05.2019 / 13:29, *.tvp.pl

@Skaut piwny: dawno się tak nie uśmiałem, de facto rżę ze śmiechu cały czas :-) Dzięki za poprawę humoru !! PS A jakie są szanse na Fataleiro, Drewnopulosa i Łamaganescu ?

odpowiedz
Majkel - 21.05.2019 / 18:58, *.play-internet.pl

Janczyk, Korzym, Trochim, Rzeźniczak, Zjawiński, Helio Pinto, Paweł Karczorowski to będzie hicior na trenera Kubicki a i jeszcze na szpicę dokupić Michała Gotwalda z Michałem Hubnikiem i kaszanka grana co wtorek/środę od sierpnia do maja na Ł3:)

odpowiedz
ben - 21.05.2019 / 20:22, *.inetia.pl

@Majkel: a Wojtek Kowalczyk to h..j ?

odpowiedz
Maciek - 21.05.2019 / 21:04, *.chello.pl

@ben: tak

odpowiedz
NADAJE - 21.05.2019 / 17:55, *.chello.pl

RYMANIAK PRZEDE WSZYSTKIM NA BOK OBRONY!!!!! LEGIA!!!

odpowiedz
Mr T - 21.05.2019 / 19:28, *.mm.pl

@NADAJE: dokładnie. Stolarski na ławkę a Veso na skrzydło. A na prawą pomoc Pawłowskiego z Zagłębia.

odpowiedz
nopar - 21.05.2019 / 16:39, *.t-mobile.pl

Old na menaga. Legio ! Brać go !

odpowiedz
pit - 21.05.2019 / 16:05, *.230.191

Chude czasy nadchodzą, skoro "grzejemy się" transferami juniorów...

odpowiedz
Honey from the ear - 21.05.2019 / 15:57, *.t-mobile.pl

Lewy jest do wziecia chyba za darmo, z Bayerem się nie może dogadać, a Real Sociedad milczy

odpowiedz
Trzeciak Mirosław - 23.05.2019 / 12:40, *.230.191

@Honey from the ear: Po co nam Lewandowski? Mamy przecież Arruabarrenę!

odpowiedz
znawca - 21.05.2019 / 15:51, *.plus.pl

Trzeba solidnie wzmocnić drużynę, proponuje: Felix Ogbuke, Edi Stanford, Maciej Janiak, Franklin Mujdoh, Roland Eresaba oraz Darek Solnica.

odpowiedz
Adson - 21.05.2019 / 15:12, *.centertel.pl

Popieram że Starzyński nadaje się do nas i jest do wzięcia nie za duży chajs. Do tego Novikovas na skrzydło i bajka, ale dobrze wiemy jak to się skończy.. nakupujemy szrotu i będziemy za pół roku kolejnego trenera szukać :/

odpowiedz
zorientowany - 21.05.2019 / 15:06, *.chello.pl

Starzynski, Robak, Angulo, Buksa, Dziczek, Sedlar, Mladenovic, Rymaniak, Helik i Matynja i jedziemy na mistrza!

odpowiedz
Bardziej zorientowany - 21.05.2019 / 18:06, *.t-mobile.pl

@zorientowany: Kucharczyk x 11 by cloning

odpowiedz
Old - 21.05.2019 / 14:28, *.centertel.pl

Wyj.. Wszystkich oprócz portugalczyka w pomocy, veso, Stolarczyka i niezgody kupić lub uzupełnić młodymi do 24 lat i zacząć budowę drużyny na lata sprzedawać za gruby hajs co roku 2 a za pięć lat będziemy mieli pake jak ta lala...

odpowiedz
Michaello84 - 21.05.2019 / 15:08, *.sos.pl

@Old : Taki z Ciebie kibic, że nie wiesz, że Stolarczyk to trener Wisły K.?

odpowiedz
sochaczew444 - 21.05.2019 / 16:26, *.interkam.pl

@Old : sam jestes Stolarczyk

odpowiedz
Qaacq - 21.05.2019 / 14:27, *.warszawa.pl

Moje propozycje: Robak, Starzyński, Janota, Pawłowski, Novikovas, Matynia, Helik, Loska, Hladun

odpowiedz
Grzesiek - 21.05.2019 / 16:12, *.centertel.pl

@Qaacq:
Robak? 36 lat?

odpowiedz
L - 21.05.2019 / 16:38, *.tpnet.pl

@Qaacq: Dobrze że nie jesteś trenerem. Co ty tu wypisałeś? Prawie 37 letni Robak???? Loska z kolei jeden z najsłabszych bramkarzy w lidze w tym sezonie. Nikt z tych co wymieniłeś nie załapałby się nawet na ławke u nas. Ty tak na poważnie czy dla jaj?

odpowiedz
Ja - 22.05.2019 / 18:28, *.vectranet.pl

@Qaacq: JANOTA XDDDDD

odpowiedz
Twardy Legiunia - 21.05.2019 / 14:17, *.plus.pl

Kurła, co to za leszcze znowu, zaczyna się kolejny odcinek podcierania szkłem tyłka.
Miodulski musi odejść!!!

odpowiedz
Tratraratra - 21.05.2019 / 14:09, *.vultr.com

Zamienił stryjek siekierkę na Hyjek.

odpowiedz
As - 21.05.2019 / 13:37, *.plus.pl

a Wszolek za darmoszke do wzięcia..

odpowiedz
tomaszek67 - 21.05.2019 / 13:19, *.centertel.pl

Już wkrótce wielkie transfery przy Łazienkowskiej 3 . O sile nowej Legii stanowić mają młodzi i perspektywiczni gracze na których później będzie można jeszcze zarobić czyli Zylla, Żyro i ten Hujek. Prezes Mioduski sięgnął głęboko do portfela i wyciągnął z niego ostatnie grosiki na transfery bo wie, że obecna drużyna jest warta tyle co chałupa Kononowicza.

odpowiedz
yyy - 21.05.2019 / 12:46, *.vectranet.pl

a co to za hyjek? kolejna młodociana gwiazda jak ten... co z fulham przyszedł? nawet nie pamiętam jak on się nazywa.

odpowiedz
tekken (L) - 21.05.2019 / 12:30, *.230.92

Lewy i prawy obrońca, bramkarz potrzebni. Potem zależy kto odejdzie. Jak napastnika to ja bym widział Bukse.

odpowiedz
Cch - 21.05.2019 / 13:20, *.plus.pl

@tekken (L): Ty o Legii piszesz? Na bramce Majecki i Cierzniak z nowym kontraktem, na PO stolar i Vesovic (lepszych nie ściągniemy) , za Bukse Pogoń chce 4 mln euro, to jak go chcesz ściągnąć?

odpowiedz
tekken (L) - 21.05.2019 / 16:06, *.230.92

@Cch: Jak mamy dominować to musimy kupować conajmniej takich jak Buksa. Veso to dla mnie pomocnik. na obronę go nie widzę. Więc potrzebny 3 bramkarz i rywalizacja dla Stolarskiego.

odpowiedz
Mr T - 21.05.2019 / 19:33, *.mm.pl

@Cch: Cierzniak? Nie dzięki, nie przekonuje mnie. Rok temu byłem zwolennikiem sprowadzenia Alomerovicia. Wzięła go Lechia i tam pokazuje, że jest wartościowym zmiennikiem.

odpowiedz
eth - 21.05.2019 / 12:20, *.tpnet.pl

Młodzi, dobrzy do ogrywania, ale nie na puchary. Zastanowiłbym się nad kupieniem Starzyńskiego. Od paru lat wykręca jak na Lubin niezłe liczby, wciąż dość młody, nie za drogi. Choć to ostatnie w Legii to sprawa względna.

odpowiedz
(L)ewy - 21.05.2019 / 12:13, *.18.244

Też nie rozumiem całego zamieszania, mamy kilku gości na których można się oprzeć : Majecki, Niezgoda, Jędza, Stolarz, Szymi,... dobierzmy do nich 3-4 uznanych zawodników z naszej Ekstraklapy i będzie dobrze.
Absolutnie spojrzałbym w kierunku Pogoni i zapytał o Kozulja - świetny zawodnik w dobrym wieku (24 lata), do tego jakiś ciekawy środkowy obrońca i jazda

odpowiedz
PrzemoL - 21.05.2019 / 18:37, *.chello.pl

@(L)ewy : Za Kozulja to Pogoń pewnie zaśpiewa sobie z 5 mlnE plus dodatki. Wierzysz, że miodousty były w stanie tyle wydać na jednego piłkarza? Jak (w sumie) on tyle nie wyda jeszcze przez najbliższe 5 lat. Sam bym chciał tego Kozulja, bo może być mega grajek, ale nie czarujmy się, "prezes" będzie ściągał szrot za darmo.

odpowiedz
antyk - 21.05.2019 / 12:10, *.207.129

no co za debilizm,to chyba powinno być na odwrót,z zagranicy to powinniśmy sprowadzać tylko dobrych doświadczonych piłkarzy żeby nasza młodzież miała się od kogo uczyć i kogo podpatrywać

odpowiedz
olew - 21.05.2019 / 11:55, *.vectranet.pl

karwa, nie mamy swoich juniorów , czy warszawiacy są gorsi od madrytczyków , monachijczyków i innych , to jest paranoja !

odpowiedz
Pan Pawel - 21.05.2019 / 12:44, *.t-mobile.pl

@olew: no skoro są w szkółkach klubów ktore co roku grają w lidze mistrzow to logiczne ze muszą byc lepsi, ilu zawodników z naszej szkolki gra w 1 drużynie-3 Majecki Wieteska i Szymański, lepiej młodych polaków z juniorów z atletico czy bayernu niz szrot z portugalii hiszpanii itd.

odpowiedz
olew - 21.05.2019 / 18:15, *.vectranet.pl

@Pan Pawel: Nie muszą być lepsi, w tym wieku to dobrze grał Messi, ten tłusty angol z Evertonu, u nas kiedyś Kazimierski. Maja grać wychowankowie , bo nie można tylko kupować, nie ma wielkich drużyn bez wychowanków.

odpowiedz
dzyndzeL - 21.05.2019 / 11:16, *.chello.pl

Tiu nie trzeba ściągać jakiś kolejnych ogórasów niewiadomego pochodzenia, tylko otworzyć kiesię i ściągnąć kilku najlepszych / dobrze rokujących Polaków z ligi. Tak zawsze tworzyło się drużyny dominujące w lidze (dawna Legia, Widzew, potem Wisła).

Skład na następny sezon:

----------------------- Majewski -------------------
Stolarczyk - Czerwiński - Wieteska - Matynia
----------Martens -------- Furman ---------------
Mak -------------- Starzyński --------- Szymańczak
-------------------- Niezgoda -------------------------

Pogonić większość portugalskiego zaciągu (z wyjątkiem Martensa) oraz oczywiście grupę mącicieli w szatni (Radowicz, Jędrzejczak, Kucharczyk).

odpowiedz
Ździch - 21.05.2019 / 12:24, *.ibm.com

@dzyndzeL: Martens to marka butów?

odpowiedz
Pna Pawel - 21.05.2019 / 12:42, *.t-mobile.pl

@dzyndzeL: Matynia ogór, kto to Martens Stolarczyk i Szymańczyk?Majewski to ofensywny pomocnik a nie bramkarz, Mak i Starzyński sie nie nadają na Legie

odpowiedz
dzyndzeL - 21.05.2019 / 13:10, *.chello.pl

@Pna Pawel: Sam jesteś ogór, może Rocza lepszy? Albo te łamagi co teraz grają w pomocy?

odpowiedz
kaka - 21.05.2019 / 14:07, *.chello.pl

@dzyndzeL: Nie kompromituj się już nie wiem który raz. Taki z ciebie kibic jak z koziej d..y trąbka skoro nawet nie znasz nazwisk piłkarzy Legii.

odpowiedz
:) - 21.05.2019 / 15:43, *.62.89

@dzyndzeL:
żenada, po prostu żenada
co to za nazwiska?

odpowiedz
Piekario - 21.05.2019 / 16:13, *.t-mobile.pl

@dzyndzeL: a co z Wadzisem Okocza JJ Ofołe?

odpowiedz
Bródno - 21.05.2019 / 22:01, *.play-internet.pl

@dzyndzeL: ty naprawdę głupi jesteś

odpowiedz
Gepetto - 21.05.2019 / 11:05, *.play-internet.pl

Miodousty taką korporację zbudował na Łazienkowskiej, że łebki wolą grać w ligach, których trzeba szukać w google lub w niższych ligach za kieszonkowe.

odpowiedz
mkp - 21.05.2019 / 11:05, *.79.35

Przy Radosławie Kucharskim u starów pozyskanie go jest tak prawdopodobne jak pozyskanie Zylli, czyli dajmy sobie już spokój.

odpowiedz
zbynio - 22.05.2019 / 22:37, *.tpnet.pl

Starzynski do Legi

odpowiedz