Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Porażka z liderem

III liga: Legia II Warszawa 0-1 Legionovia Legionowo

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 29. kolejki III ligi rezerwy Legii rywalizowały w Ząbkach z Legionovią Legionowo, czyli z zespołem który aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Legioniści przegrali w tym starciu 0-1 po bramce 19-letniego Konrada Zakliki.

Pomimo, że faworytem tego spotkania była drużyna z Legionowa, to Legia pierwsza zaatakowała. W 3. minucie rajdem lewą flanką popisał się Radosław Cielemęcki, jednak jego uderzenie było lekkie, przez co z łatwością wyłapał je bramkarz. W 27. minucie sytuację sam na sam z golkiperem zmarnował Oskar Wojtysiak. Po tej szansie to nasz rywal lepiej prezentował się na murawie, jednak sytuacje które sobie stwarzał nie były klarowne.

Po zmianie przewagę wciąż miała Legionovia, jednak uderzenia podopiecznych Marcina Sasala były bardzo niecelne. W 52. minucie zza pola karnego przymierzył Konrad Zaklika i fantastycznie umieścił piłkę w siatce. Kacper Tobiasz, który w przerwie meczu zmienił kontuzjowanego Gabriela Kobylaka, nie miał najmniejszych szans przy strzale 19-latka. W 70. minucie do głosu doszli legioniści, w pole karne z piłką wpadł Michał Bajdur, jednak futbolówka trafiła jedynie w bramkarza. Sześć minut później przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanęli nasi przeciwnicy, na szczęście dobrą interwencją popisał się golkiper. W 86. minucie Legionovia miała świetną okazję, aby zdobyć drugą bramkę. Z okolicy siódmego metra w słupek trafił Karol Podliński. Podczas doliczonego czasu gry dobrą okazję na wyrównanie stanu spotkania miał Amos Shapiro-Thompson, niestety Amerykanin nie dał rady pokonać Jakuba Stefaniaka.

III liga: Legia II Warszawa 0-1 (0-0) Legionovia Legionowo
0-1 - 52' Konrad Zaklika

1. Gabriel Kobylak (45' 12. Kacper Tobiasz) - 2. Mateusz Leleno, 5. Mateusz Bondarenko, 13. Bartosz Brodziński, 3. Konrad Matuszewski - 6. Oskar Wojtysiak (73' 24. Amos Shapiro-Thompson), 8. Aleksander Waniek, 15. Radosław Pruchnik, 20. Radosław Cielemęcki (54' 18. Piotr Cichocki), 16. Michał Bajdur - 9. Łukasz Zjawiński (78' 23. Grzegorz Aftyka)
Rezerwowi: 17. Bartłomiej Ciepiela, 19. Bartosz Gęsior
Trener: Piotr Kobierecki

Legionovia: 11. Jakub Stefaniak - 4. Kacper Górski, 5. Sebastian Weremko (19' 2. Jakub Kabala), 6. Konrad Zaklika, 9. Eryk Więdłocha (77' 23. Filip Kowalczyk), 10. Karol Podoliński, 14. Patryk Koziara, 19. Luka Janković, 22. Piotr Krawczyk (88' 7. Patryk Paczuk), 24. Kacper Będzieszak, 99. Daniel Choroś
Rezerwowi: 12. Oliwier Wienczatek, 15. Kamil Wolski, 17. Jakub Karabin, 21. Miłosz Żbikowski
Trener: Marcin Sasal

żółte kartki: Radosław Pruchnik, Aleksander Waniek