fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Wygrana w bólach

Macedonia Północna 0-1 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Macedonię Północną i odniosła trzecie zwycięstwo w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy. Jedynego gola zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Krzysztof Piątek. Artur Jędrzejczyk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W 4. minucie przed szansą stanęli piłkarze Macedonii, kiedy Łukasz Fabiański obronił mocny strzał z dystansu Elmasa. Chwilę później po rzucie różnym główkował jeden z gospodarzy - na szczęście ponad poprzeczką. Przez kolejne minuty na boisku nie działo się nic ciekawego. Drużyny nie potrafiły stworzyć sobie żadnej dobrej okazji strzeleckiej. Do końca pierwszej połowy Polacy nie oddali żadnego celnego strzału. Zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze i tylko dzięki ich niedokładności nadal nie oglądaliśmy bramek.

Tuż po zmianie stron Polacy objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony w przerwie Krzysztof Piątek i ekwilibrystycznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Po zdobyciu bramki Polacy znów oddali inicjatywę rywalom. Macedończycy śmiało radzili sobie na skrzydłach, czym sprawiali niemałe kłopoty przeciwnikom.

Nieco ponad godzinę po rozpoczęciu gry gospodarze groźnie strzelili zza szesnastki i bardzo czujny Fabiański nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu drugą żółtą kartką został ukarany Musliu, więc musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni. Polacy odnieśli trzecie zwycięstwo w grupie, chociaż trzeba przyznać, że długimi fragmentami, to gospodarze byli stroną przeważająca.

Macedonia Północna 0-1 Polska
0-1 47' Piątek

Macedonia Północna: 1. Stole Dimitrievski - 15. Egzon Bejtulai, 14. Darko Velkovski, 6. Visar Musliu - 13. Stefan Ristovski (76, 5. Arijan Ademi), 17. Enis Bardi, 16. Boban Nikolov (62, 9. Aleksandar Trajkovski), 21. Elif Elmas, 8. Ezǵan Alioski - 10. Goran Pandev (85, 11. Ferhan Hasani), 23. Ilija Nestorovski.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 16. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 21. Przemysław Frankowski (46, 23. Krzysztof Piątek), 14. Mateusz Klich (90, 6. Jacek Góralski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (70, 13. Maciej Rybus) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Musliu, Nestorovski - Glik, Bednarek.
czerwona kartka: Visar Musliu (85. minuta, Macedonia Północna, za drugą żółtą).

sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
L - 09.06.2019 / 15:22, *.tpnet.pl

Tak jak by to powiedział świętej pamięci "wujo" _ Gramy bez trenera!

odpowiedz
Kamuflaż - 08.06.2019 / 14:08, *.tpnet.pl

Nie mamy trenera, o przepraszam selekcjonera! Nasz maestro gubi się w odnajdywaniu koła na nowo, jak małe dziecię. Po co gra w reprezentacji Zieliński? nic kompletnie jej nie daje, więc na co on tu? Mentalnie dzieciak, który spala się psychicznie i unika gry - to aż takie trudne do zauważenia? Na co w tej reprezentacji Klich czy Krychowiak? obaj grają to samo, czyli Nic. Na skrzydle mamy Grosickiego, co mu czasem uda się rozpędzić i wrzucić na pałę i Frankowskiego z juesej, niech idzie pokopać w soccer, bo w piłkę jest za słaby. Czyli nie mamy w ogóle środka pola i skrzydeł, pytanie za 100 pkt. jak mamy grać, nie kreując akcji? zamiast szukać ludzi do chociażby próby gry w piłkę nożną, powołuje się te same nazwiska w nadziei, że może odpalą. Serwuje się starą PMS czyli laga do napastnika, aż nawet największym optymistom brzydnie oglądanie tej padliny.

Ciągle to samo, u20, u21, reprezentacja, czy nasza gówniana ekstraklapa, ta sama kopanina bez ładu i składu. Czy na prawdę w tym kraju nie można wyszkolić kilku chłopaków? oczywiście, że można, tylko trzeba zerwać ze starym systemem i wziąć się do roboty. Polecam wam pojeździć po orlikach, szkółkach i innych obiektach gdzie szkoli się chłopaków i zobaczyć jak to wygląda. Jak wyglądają treningi małych i młodych, a następnie jak macie możliwość przejechać się za naszą zachodnią granicę i zobaczyć jak wygląda to u nich. Na pytanie Darka Szpakowskiego: gdzie jest nasza piłka? odpowiadam, w czarnej dupie.

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2019 / 14:49, *.mm.pl

@Kamuflaż: Oczywiście, że oglądanie naszych reprezentacji to kalka tego co widzimy na co dzień. Jeśli przeciwnicy są marni i w zasadzie sami sobie strzelają gola (jak Macedończycy) to wynik i punkty uspokajają opinię i dalej oglądamy to samo gówno. A że ostatnio mamy szczęscie w losowaniach rywali do eliminacji, to je wygrywamy i wszystko jest cool.

Wygrane eliminacje, to zadowolony prezes PZPN wraz z działaczami, bo można odtrąbić kolejny sukces i chwalić "polską myśl szkoleniową. A że potem przegrywamy "strasznie ciężką grupę" z Kolumbiami czy Senegalem... cóż o tym się szybko zapomina.

A wszystko zaczyna sie od dołu, od klubów piłkarskich zazwyczaj biednych , od właścicieli zazwyczaj skąpych i pazernych równocześnie, od trenerów i samych piłkarzy z ego wielkości słońca. I od kibiców dla których wygrana z Legią czy doczłpanie do MP z przewagą punktu nad rywalami to oznaka potęgi.

Testem są rozgrywki pucharowe. A jak one wyglądają, każdy widzi. Gdy większość ligowej Europy przebywa na urlopach nas juz w tej Europie nie ma. I nie będzie. Bo nas poprostu na to nie stać. Mentalnie, organizacyjnie i sportowo. Jeśli klub Legia ma na letnie transfery 250 tys. euro.....to ja nie wiem, czy ktoś zwiariował czy robi sobie jaja.

odpowiedz
PrzemoL - 08.06.2019 / 12:12, *.chello.pl

Tak sobie po tym meczu pomyślałem, że wiecie co by było najgorszą rzeczą, jaka może się przydarzyć reprezentacji w tych eliminacjach? Wygranie grupy, a już szczególnie wygranie w cuglach, z kompletem zwycięstw. Wtedy znowu byłoby pompowanie, że jesteśmy najlepsi i w ogóle wyjście z grupy to pewniak, a tak poważnie to celujemy tylko w mistrzostwo europy. Problem w tym, że wtedy znowu: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Choć na mistrzostwach świata nawet honoru zabrakło i tak może być i tym razem.

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2019 / 14:51, *.mm.pl

@PrzemoL: Rywale są tak słabi, że nasza wygrana w cuglach nie jest wcale niemożliwa. Tutaj poprostu nie ma z kim przegrać, grając tylko cokolwiek w piłkę.

odpowiedz
Łuki - 08.06.2019 / 10:30, *.tpnet.pl

Im gorzej grają tym mają więcej punktów. Taki to paradoks.

odpowiedz
Jan - 08.06.2019 / 08:41, *.centertel.pl

Obawiam się że Żydki ograja nas do zera. Obym się mylił.

odpowiedz
gazza - 08.06.2019 / 08:29, *.inetia.pl

Mecz - tragedia...Co robił na boisku Lewandowski ? stał, no przecież nie będzie się wysilał za parę złotych...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.06.2019 / 13:48, *.chello.pl

@gazza: Pieprzysz jak potłuczony. To jedyny gracz (obok Fabiana) który starał się robić wszystko.

odpowiedz
Twardy Legiunia - 08.06.2019 / 08:00, *.chello.pl

W dupie jesteśmy i tyle w temacie. Tylko Legia!!!

odpowiedz
Alan - 08.06.2019 / 09:00, *.t-mobile.pl

@Twardy Legiunia:
Oni przynajmniej gdzieś grają a Legia ..... zobaczymy za kilka miesięcy. ...

odpowiedz
Trampek - 08.06.2019 / 07:56, *.net.pl

Obraz nędzy i rozpaczy - jeżeli chodzi o grę zespołową !!! Gdyby nie Fabiański i mimo wszystko więcej posiadanych indywidualności w Reprezentacji Polski niż u przeciwnika - wynik meczu byłby odwrotny. Można powiedzieć tak,że to indywidualne umiejętności polskich piłkarzy pokonały Reprezentacje Macedoni Płnocnej. Ale nie ma co się dziwić. Jeżeli Szef PZPN-u mający za sobą nieudany epizod jako trenera Reprezentacji Polski wystawia ocenę obecnemu trenerowi tej reprezentacji - to zastanawiam się czy skalą porównawczą jest jego wspomniany nieudany epizod. Różnica in plus między obecnym szefem PZPN-u a obecnym trenerem Reprezentacji Polski ,polega wyłącznie na tym,że obecny Szef PZPN-u w trakcie tego epizodu podał się do dymisji składając rezygnację z prowadzenia reprezentacji kraju, zachował się honorowo !!! Czy na to stać obecnego trenera - na dzień dzisiejszy wątpię ! Bo wyniki indywidualne naszych piłkarzy nie oznaczają ,że mamy REPREZENTACJĘ. Naprawdę wysoką sztuką jest zajęcie innego niż pierwszego miejsca w ... beznadziejnie bardzo słabej grupie. Obecnych POLSKICH PIŁKARZY pod względem indywidualności porównuję do ORŁÓW GÓRSKIEGO z najlepszego okresu , natomiast do osiągnięcia porównywalnych wyników potrzebny w trybie pilnym trener na miarę śp. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO. Wówczas o wyniki międzynarodowe możemy być spokojni. Czy tak się stanie ? Na dzień dzisiejszy wątpię. Obym się mylił.

odpowiedz
Matt - 08.06.2019 / 10:17, *.tpnet.pl

@Trampek: z Orłami Górskiego to poleciałeś. Wtedy każdy z pierwszej 11 był notowany wśród 10 piłkarzy na świecie na swojej pozycji, teraz też?

odpowiedz
Trampek - 08.06.2019 / 11:00, *.net.pl

@Matt: Gdy śp. Kazimierz Górski przejmował kadrę - 2 może 3 piłkarzy było w pierwszej 10 na świecie na swoich pozycjach. To Kazimierz Górski NIE MAJĄC WIELE INDYWIDUALNOŚCI potrafił stworzyć drużynę ,na bazie której wyłoniły się indywidualności.Dziś jest odwrotnie . Są indywidualności - brak trenera o poziomie zbliżonym do ówczesnego trenera.A dla przypomnienia / przy grach zespołowych / to .. wartość piłkarza wzrasta wraz z wartością drużyny, a nie odwrotnie. Jezeli na mistrzostwach świata zajmiemy trzecie miejsce na świecie, pokonując po drodze takie tuzy jak : Włoch , Argentyna , Brazylia to ... obecni piłkarze będą notowani w pierwszej dziesiątce na swoich pozycjach . Tylko potrzebny jest trener - a nie OSOBA zatrudniona na etapie trenera. Tyle i aż tyle w temacie.

odpowiedz
sasski - 08.06.2019 / 23:15, *.play-internet.pl

@Trampek:
Ale po czym wnosisz, że odnotowano polskie nazwiska dopiero dzieki Gorskiemu?

Kluby ówcześnie nie grały? Myslisz ze tacy pillarze jak Deyna błysnęli dzięki reprezentacji?

Zartujesz sobie czy po prostu do glowy ci nie przyszlo, ze swiat byl odrobune inny bez internetu?

odpowiedz
Matt - 08.06.2019 / 23:58, *.tpnet.pl

@Trampek: Każdy ma swoje zdanie, ja jednak pozostanę przy swoim. Nie chcę Cię również jakoś przekonywać tylko chcę się do tego odnieść. Pomijam nawet Deynę i Latę. Porównaj proszę obronę: Gorgoń, Żmuda, Szymanowski, Musiał, a tę obecną. Glik? Bednarek? Ten pierwszy u szczytu kariery był europejskim średniakiem. Zawsze jego błędy były przez komentatorów zwalane na Pazdana, że źle asekurował itd. Dalej też jest ciekawie, bo jak Tomaszewski ratował nam mundial, to Szczęsny WSZYSTKIE zawalił koncertowo. Wielki Szczęsny król Turynu.

Co do tego stwierdzenia: "wartość piłkarza wzrasta wraz z wartością drużyny". Zależność jest stety/niestety obustronna. Jak piłkarz się rozwija, to i drużyna idzie do przodu. Tak samo jak stadion jest słynny, bo grali na nim wielcy piłkarze, a piłkarz jest wielki, bo grał na słynnych stadionach ;)

odpowiedz
Roma - 08.06.2019 / 07:30, *.vectranet.pl

Po europejskich pucharach i półfinałach ligi narodów takich meczów nie powinno się pokazywać. Brzęczek swoimi pomysłami zabije jakąkolwiek nadzieję.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.06.2019 / 23:44, *.play-internet.pl

Ależ mamy słabych piłkarzy-nie tylko w reprezentacji zresztą.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 07.06.2019 / 23:41, *.chello.pl

Każde zwycięstwo reprezentacji cieszy, te trzy punkty również. Jednak oglądając dzisiejszy mecz (szczególnie I poł.) można było odnieść wrażenie, że to klasyczna powtórka z rozrywki. Czyli, ciułamy punkty w eliminacjach (MŚ, ME) kosztem atrakcyjności stylu gry i niekończącego się zgrywania piłkarzy - kadrowiczów, którzy znają się jak przysłowiowe łyse konie. Obawiam się, że jeżeli w grze naszej kadry nic się nie zmieni (wątek jakości rozgrywanych akcji ofensywnych - najbardziej pożądany!), to i owszem, ponownie awansujemy na dużą imprezę, ale już w pierwszych meczach fazy grupowej dostaniemy "bęcki" od solidnych ekip europejskich. I znowu będziemy wracać - w najbliższym terminie - z mocno podkulonym ogonem.
Mundial w Rosji był z pewnością kibicowskim upokorzeniem, ale jednocześnie świetną szkołą poznawczą, czyli gdzie aktualnie znajduje się polski futbol i jego repa. A gdzie się znajduje, to chyba każdy średnio inteligentny kibic doskonale zdaje sobie sprawę?!
Euro optymistyczne serdeczności

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2019 / 14:54, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Może i każdy widzi. Tylko co z tego? Jest wygrana, można się napić taniego piwa z biedry i odpalić grila. I tak do następnego meczu. A że rywali eliminacyjnych mamy jakich mamy, to bedzie się kręcić. I szafa gra.

odpowiedz
Kibic - 07.06.2019 / 23:18, *.t-mobile.pl

W dup.e z nimi ..Gdzie są WZMOCNIENIA??!!!

odpowiedz
Roma - 08.06.2019 / 07:35, *.vectranet.pl

@Kibic: na pewno nie za tego prezesa, trzeba przeczekać.

odpowiedz
lob - 07.06.2019 / 23:01, *.chello.pl

Obraz nędzy i rozpaczy. Co ten Frankowski robi w kadrze to sam pan Brzęczykiewicz tylko wie.
Lewy, Grosik, Glik i Fabiański, Piątek i długo, długo nic.

odpowiedz
111 - 08.06.2019 / 08:51, *.t-mobile.pl

Naszym tzw. gwiazdom nie chce się grać w reprezentacji. Zgrupowania traktują jak spotkanie integracyjne a mecze jako zło konieczne.

odpowiedz
lhm - 07.06.2019 / 22:50, *.t-mobile.pl

Brawo! Bałem się, że w tym meczu będzie remis. Mimo zachowawczej taktyki Brzęczka udało się wygrać. Brawo Piątek! Mógł grać w Legii...

odpowiedz
Rolf - 08.06.2019 / 16:31, *.onvol.net

@lhm: Lewy też mógł grać w Legii, oprócz niego jeszcze Salah, Berbatov, Arshavin, Hleb, Kolarov, Branislav Ivanović i paru innych, w których nie dostrzeżono odpowiedniego potencjału, a którzy zrobili karierę w poważnej piłce, chociaż kto wie, być może tę karierę zrobili, bo do Legii nie trafili i dzięki temu uniknęli kontaktu z fachowcami od partaczenia talentów?
Coś w tym musi być, bo jak do tej pory nikt, kto przwinął się przez nasze szeregi nie zrobił jakiejś oszałamiającej kariery po zmianie barw klubowych.

odpowiedz
Bolo - 07.06.2019 / 22:40, *.chello.pl

Dobry mecz Jędrzejczaka

odpowiedz
Dariusz Szpakowski - 09.06.2019 / 16:50, *.t-mobile.pl

@Bolo: zgadzam sie, emanowal spokojem i mial znakomity przeglad sytuacji, w boczno-centralnym sektorze boiska.

odpowiedz