Mateusz Wieteska - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

U-21: Polska 3-2 Belgia. Gol Szymańskiego, występ Wieteski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym grupowym meczu mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez Czesława Michniewicza pokonała Belgię 3-2. W meczu wystąpiło dwóch legionistów - Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański. W 16. minucie "Wietes" nie popisał się przy pierwszej bramce dla Belgów, ale później grał bardzo dobrze. W 26. minucie "Biało-Czerwoni" doprowadzili do wyrównania po trafieniu Szymona Żurkowskiego.

W drugiej połowie Polska zagrała dużo lepiej i zaowocowało to bramką w 52. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłką do siatki skierował Krystian Bielik. W 79. minucie na 3-1 po podaniu Żurkowskiego trafił Sebastian Szymański. Sześć minut przed końcem rywale Belgowie zdobyli kontaktową bramkę, ale nie zdołali wyrównać.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w środę 19 czerwca o godz. 21:00 w Bolonii z Włochami. Ostatnim grupowym rywalem będzie Hiszpania.

U-21: Polska 3-2 (1-1) Belgia
0-1 - 16' Aaron Leya Iseka
1-1 - 26' Szymon Żurkowski
2-1 - 52' Krystian Bielik
3-1 - 79' Sebastian Szymański
3-2 - 84' Dion Cools

Polska: 1. Kamil Grabara - 21. Karol Fila, 4. Mateusz Wieteska, 6. Krystian Bielik, 3. Kamil Pestka - 23. Konrad Michalak (90' 17. Kamil Jóźwiak), 7. Szymon Żurkowski, 16. Patryk Dziczek, 19. Filip Jagiełło (88' 5. Paweł Bochniewicz), 10. Sebastian Szymański - 9. Dawid Kownacki

Belgia: 1. Nordin Jackers - 2. Dion Cools, 4. Wout Faes, 22. Elias Cobbaut, 5. Casper De Norre (80' 19. Francis Amuzu) - 11. Dodi Lukebakio, 23. Orel Mangala, 8. Bryan Heynen, 10. Siebe Schrijvers, 7. Isaac Mbenza (90' 17. Alexis Saelemaekers) - 9. Aaron Leya Iseka (63' 16. Yari Verschaeren)

żółte kartki: Bielik, Grabara, Jóźwiak - Faes, Lukebakio

sędziował: IstvAn Kovacs (Rumunia)

widzów: 2534

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
kowa - 17.06.2019 / 16:57, *.play-internet.pl

Wygrali na mega farcie a już podnieta...

odpowiedz
krys008 - 17.06.2019 / 14:22, *.153.82

Teraz odzywa się tłum mądrych, że popełniliśmy błąd sprzedając Szymańskiego przed mistrzostwami. Legii nie stać na ryzyko, a oferta była dobra. Tyle w temacie.

odpowiedz
Wolfik - 17.06.2019 / 16:00, *.mm.pl

@krys008: O jakim ryzyku mówisz Kolego? Na Szymiego kupcy by się znaleźli, nawet jeśli mistrzostwa by mu nie wyszły. Uważam nawet, że klub powiniem go sprzedać dopiero po elimminacjach do LE (lub zawrzeć taką klauzulę - vide Żurkowski czy Walukiewicz). I powtórzę: pieniądze ze sprzedaży i tak wsiąkną, a klub jest osłabiony przed pucharami.

Twierdzę nadal, że nikt w klubie realnie nie myśli o awansie go LE. A to ostani rok, kiedy mamy współczynnik gwarantujący rozstawienie aż do rundy IV.

odpowiedz
PrzemoL - 17.06.2019 / 10:43, *.chello.pl

Widzę, że wielu tutaj już płacze i chciałoby sprzedać Szymiego za 15-20 mln, bo gra na Euro U-21. Oglądaliście chociaż ten mecz? Tak jak niektórzy piszą, poza golem, Szymański był jednym ze słabszych na boisku. Odbijał się od przeciwników, miał sporo strat, a nawet byli tacy co go spokojnie wyprzedzali (a niby szybkość to jego atut). Tak więc trochę chłodnej wody na te wasze rozgrzane głowy (ja wiem, że ostatnio upały dają się we znaki) i spójrzcie trochę obiektywniej na jego grę. Poza tym, oglądałem również mecz Włochy - Hiszpania. Jeśli w obu najbliższych meczach przegramy mniej niż po 5-0, to będzie sukces. Niestety, ale widać zdecydowaną różnicę i widać, że w tych ekipach faktycznie grają ludzie z LM, którzy coś potrafią. Szybkość, agresja, technika, wszystko na dużo wyższym poziomie. Z resztą porównajcie sobie poziom Szymańskiego i Chiesy (czy jakoś tak ma ten Włoch). Cieszy zwycięstwo z Belgią (mam lekkie wrażenie, że trochę nas zlekceważyli), ale obawiam się, że to koniec sukcesów na tych mistrzostwach (pamiętajmy, że z grupy wychodzą tylko zwycięzcy i jedna drużyna z drugiego miejsca). Choć i za to należą się brawa i słowa uznania.

odpowiedz
Start - 17.06.2019 / 09:23, *.144.162

Płaczki i wyznawcy Bogusia czas start :)!

odpowiedz
ZW - 17.06.2019 / 08:43, *.tpnet.pl

W tych mistrzowstwach pracuje dla siebie aby u nowym klubie co najmniej grac !!

odpowiedz
LGZ - 17.06.2019 / 08:26, *.tpnet.pl

Ogolnie mecz dobry a w tych mistrzowstwach U-21 moze wiecej osiagnie niz U-20 !!!

odpowiedz
LWGZ - 17.06.2019 / 08:24, *.tpnet.pl

W LEGII w rundzie wiosennej jak gral to widzielismy to nagle gdyby sie to odmienilo to o czyms to mowi !!!!

odpowiedz
GL - 17.06.2019 / 08:16, *.tpnet.pl

Szymanskiego nie ma co zalowac, odszedl a kasa wplynela i koniec a wystepy zobaczymy jakie beda w jego wykonaniu chyba ze po odejsciu chce sie pokazac z dobrej strony aby byc w nowym klubie na lawce rezerwowych bo czy od razu wskoczy do pierwszego skladu to nie wiadomo chyba ze naprawde zagra dobre mistrzowstwa ale po pierwszym meczu nic nie wskazuje oprocz strzelonego gola a gra byla jaka to widzielismy!!

odpowiedz
Pawel - 17.06.2019 / 08:13, *.amazonaws.com

Czesław Michniewicz nie dzwonil przed meczem do niejakiego "Fryzjera"??

odpowiedz
znajca - 17.06.2019 / 06:11, *.unitelmedia.pl

Cmokanie i zachwyty nad Szymańskim, i... jazda z Mioduskim, że tanio sprzedał. A prawda jest taka, że Szymański był wczoraj najgorszy na boisku! Każdy Belg miał więcej udanych dryblingów, celnych podań i obiorów. Drugi Kownacki, gwiazdeczka! Sytuacja jak u seniorów: wynik lepszy od gry. Jedyny Michalak śmigał na prawym skrzydle aż miło.

odpowiedz
Marcel - 17.06.2019 / 01:21, *.t-mobile.pl

Szymański chyba nie jest już zawodnikiem Legii... A tak w ogóle to widzę, że mega tłum ludzi oglądał ten mecz :-)

odpowiedz
Wolfik - 16.06.2019 / 22:34, *.mm.pl

Stare polskie przysłowie mówi "co nagle, to po diable". Moim zdaniem mozna było poczekac chociaż do zakończenia mistrzost i wówczas sprzedawać "Szymiego" ale biedakowi zawsze się spieszy. I może to być przysłowiowy "strzał w kolano". Mam równiez przeczucie, że i Wieteski nie zobaczymy juz w meczu ligowym.

odpowiedz
L - 16.06.2019 / 22:51, *.tpnet.pl

@Wolfik: pomimo gola wcale nie grał dobrze , moim zdaniem michalak na drugim skrzydle grał o wiele lepiej.

odpowiedz
Wolfik - 17.06.2019 / 10:21, *.mm.pl

@L: Zgadzam się, nie był to jego dobry występ. Ale gola strzelił. A to się na takich imprezach liczy.

odpowiedz
News⚽️Legia - 16.06.2019 / 22:17, *.215.3

To nastèpny strzał w kolano Mioduskiego, mogli poczekać do zakończenia mistrzostw to by cena była minimum trzyrazy wiéksza Echo...Mr M .D czas wiécej myśleć przy jakiej kolwieg decyzji pleaaassss

odpowiedz
Hejtujacy bezmyślność - 16.06.2019 / 23:02, *.play-internet.pl

@News⚽️Legia:
A kto daje gwarancję, że zagra dobrze? Kto daje gwarancje, nie złapie kontuzji w trakcie ME? Trzy razy większa wartość to by była może za rok jakby zagrał dobry sezon i kilka fajnych spotkań w Lidze Europy. Nikt za Polaka z Ekstraklasy nie da więcej niż 10mln po takim sezonie.

odpowiedz
Miodulski musi odejść! - 16.06.2019 / 22:04, *.chello.pl

Melepeta Miodulski opchnął Szymańskiego za drobniaki, a za 2 tygodnie mógłby wyjąć 20 mln euro. Taki to biznesmen z bożej łąski.

odpowiedz
Balde - 17.06.2019 / 08:31, *.centertel.pl

@Miodulski musi odejść!:
Ludzie muszą zacząć myśleć. Jeszcze długo żaden piłkarz z ligi polskiej nie odejdzie za 20 baniek.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 16.06.2019 / 20:47, *.69.58

Loko zna się na piłce ale chyba, tylko lekarskiej. Szumi już jest wart 10 m za 2 tygodnie 20, ale głupota Loczks jest tak długa i zakręcona jak jego włosy. Co do Wietesia, to też przyzwoicie i 10 m po tym meczu to minimum. Jak loczek sprzeda taniej to znaczy, że działa na szkodę klubu oraz nas kibiców.

odpowiedz
Zimny - 16.06.2019 / 20:55, *.mm.pl

@PiotrŻo(L)iborz: Z polskiej ligi jeszcze długo nikt nie pójdzie za dwucyfrówkę. Gdyby nasza reprezentacja liczyła się w Europie i na świecie a nasze kluby grały regularnie w LE chociaż, to może wtedy... No i przede wszystkim właśnie dobre wyniki w piłce młodzieżowej.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.06.2019 / 20:35, *.chello.pl

Jeszcze ze dwa takie mecze Szymiego, a okaże się że moskwicini zrobili złoty interes. Kupili za 5.5 melona, sprzedadzą po miesiącu za 10. Wietes też długo miejsca nie zagrzeje. Coś ten lokowaty nie ma szczęścia do Legii.

odpowiedz
Andrzej - 16.06.2019 / 20:48, *.plus.pl

@Po(L)ubiony:
Z Szymańskim to nie przesadzaj. Oprócz bramki to był jednym z najgorszych na boisku. Żadnego dośrodkowania, dużo strat. Życzę mu jak najlepiej.

odpowiedz
gedos - 17.06.2019 / 07:04, *.107.195

@Andrzej:
Ponieważ jest taki słaby i brak mu wszystkiego, nieznający się dynamowcy kupili go za 5,5 mln, grał w 42 meczach w sezonie, regularnie powoływany do reprezentacji Polski albo seniorów albo U21. Ogarnij się człowieku - podobno jesteś (byłeś) jego kibicem jako kibic Legii (chyba, że to nie Twój rodowód), więc trochę pomyśl zamiast kopiować zawistnych hejterów i psełdodziennikarzyków.

odpowiedz
Wolfik - 17.06.2019 / 16:01, *.mm.pl

@gedos: Otóż to!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.06.2019 / 07:17, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: A skąd są " moskwicini"?.Czy to przybysze z obcej planety,czy jakaś odnaleziona przypadkowo dawno zaginiona cywilizacja?.

odpowiedz