Sebastian Szymański i Artur Jędrzejczyk - fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Jędrzejczyk i Szymański powołani do reprezentacji

Woytek, źródło: 90minut.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Macedonią Północną (7 czerwca, Skopje) i Izraelem (10 czerwca, Warszawa). Wśród powołanych znalazło się dwóch zawodników Legii Warszawa - Artur Jędrzejczyk i Sebastian Szymański.
Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (SPAL 2013, Włochy), Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako), Robert Gumny (Lech Poznań), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK, Turcja), Arkadiusz Reca (Atalanta BC, Włochy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Chicago Fire, USA), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Damian Kądzior (GNK Dinamo (Zagrzeb), Chorwacja), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Damian Szymański (Achmat Grozny, Rosja), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Krzysztof Piątek (AC Milan, Włochy)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Tomek Mokotów - 23.05.2019 / 14:45, *.play-internet.pl

Jędrzejczyk rozumiem ale Szymański? Statystyki jak na reprezentacyjnego pomocnika beznadziejne... 5 asyst? 2 bramki? Hlousek mniej meczów zagranych a strzelił więcej goli...

Niewiele mnie kadra interesuje ale po takim sezonie jedynym sygnałem dla Szymańskiego powinna być ławka rezerwowych w Legii a nie powołanie do reprezentacji...

odpowiedz
Wielki CWKS - 23.05.2019 / 17:31, *.chello.pl

@Tomek Mokotów : Ochłoń ,on ma 19,czy tam 20 lat.Gdyby strzelił 7 goli i miał 10 asyst już dziś podpisywałby umowę z Borussią albo Ajaxem.W jego wieku nie statystyki są ważne,a gra i rozwój.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 23.05.2019 / 21:10, *.play-internet.pl

@Wielki CWKS:

To się zagrzałeś kolego. 20lat w Ajaxie czy Borussi to już 1 skład.

A postęp w grze liczy się asystami i strzelonymi bramkami. A Szymański kopie się po czole zamiast robić postępy...

odpowiedz
Wielki CWKS - 24.05.2019 / 15:51, *.chello.pl

@Tomek Mokotów : To ty się zagrzałeś,porównujesz najlepsze talenty piłkarskie na świecie do Szymańskiego? Szymański ma talent,ale to jeszcze nie klasa światowa

odpowiedz
Tomek Mokotów - 24.05.2019 / 19:54, *.play-internet.pl

@Wielki CWKS:
O czym ty piszesz? Jakie porownanie? Czytaj ze zrozumieniem.

Statystyki pokazują 80% wartości. A Szymanski jest słaby. B.słaby.
W jego wieku grają już w Borussi w 1 składzie a Szymuś nawet na 1 skład Legii nie zasługuje.

Talent to nie wszystko a wiecznie młodych i zdolnych jest pełno.

odpowiedz
Wielki CWKS - 25.05.2019 / 00:35, *.chello.pl

@Tomek Mokotów : Człowieku pisze ci prosto że w Borussi i Ajaxie gra najlepsza młodzież piłkarska na świecie,a ty masz pretensje że oni grają i mają statystyki,a Szymański nie ma tych statystyk.Szymański to talent jak na Polskę i Europe środkową,ale nie światowej klasy,jeszcze porównaj budżet Polski do budżetu USA to się pośmiejemy,za Atlantykiem to mają statystyki haha.

odpowiedz
Matt - 23.05.2019 / 13:03, *.tpnet.pl

Życzę Szymańskiemu jak najlepiej, jednak nie jestem fanem jego talentu. Nie mam natomiast zielonego pojęcia o co chodzi z tym zamieszaniem wokół jego talentu. Ci co mają z tym jakiś problem albo nie rozumieją co się do nich mówi albo nie słuchali do końca. Gościu jasno daje znać, że na miano Legionisty trzeba sobie zasłużyć. Gdyby powiedział: "tak, jestem 100% Legionistą" zaraz byłyby krytyczne komentarze żeby się nie wywyższał i na to nie zasługuje.

odpowiedz
Zbycho(L) - 23.05.2019 / 08:53, *.chello.pl

Przeczytałem jeszcze raz wypowiedź Szymiego i domyślam się o co mu chodziło. Druga część zdania na to wskazuje, "że trzeba na to zasłużyć". Jednak uważam, że czucie się Legionistą to uczucie subiektywne i zależy tylko ode mnie, a zasługiwać na miano Legionisty to już ocena innych. Jeżeli ktoś się nie czuje Legionistą to znaczy, że nie jest gotów poświęcić się dla tego Klubu w 100%. Może więc lepiej odejść i poczuć się Rosjaninem, Turkiem lub jakimś innym obcokrajowcem. Jak ktoś nie czuje LEGII w sercu to po co się męczyć. Małżeństwa nie zawsze zawiera się z miłości, często dla kasy lub jakichś innych profitów.
Chyba że to jakieś niefortunne przekłamanie na linii autor, a prowadzący wywiad

odpowiedz
aas - 23.05.2019 / 10:21, *.t-mobile.pl

@Zbycho(L): Myślę, że miał na myśli nieudany sezon, nie trzymał równej formy. Miał tylko przebłyski. Niefortunnie dobrał słowa, chciał na pewno, żeby lepiej to zabrzmiało, żeby kibice byli zadowoleni z jego słów, niestety wyszło to troche nieudolnie

odpowiedz
Zbycho(L) - 23.05.2019 / 07:58, *.chello.pl

Odnośnie Szymiego, wytłumaczcie mi co autor miał na myśli mówiąc, że nie czuje się Legionistą. Bo dla mnie jest to równoznaczne z tym, iż nie chce mu się zap...ć na boisku dla (myślałem) ukochanego Klubu, że nie jest gotowy na poświęcenia dla LEGII. Jeżeli tak to niech spier....a. Dla mnie stracił cały szacunek. Myślałem, że wychowanek takiego klubu jak LEGIA ma w swoim DNA (L) na całe życie.
Chyba, że się mylę i standardy się po zmieniały? Ja kibicuję Ukochanemu Klubowi już 57 lat od pierwszego meczu na którym byłem i mam to zamiar robić aż do śmierci przez co czuję się LEGIONISTĄ, a taki gówniarz ma problemy z tożsamością?

odpowiedz
t - 23.05.2019 / 05:50, *.centertel.pl

Jędrzejczyk w kadrze?!
Przecież on mial caly sezon słaby. ....

odpowiedz
Mr.Kanister - 22.05.2019 / 14:41, *.play-internet.pl

Legia - USA 3:1

odpowiedz
m - 22.05.2019 / 12:50, *.chello.pl

niezła zgraja...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2019 / 09:08, *.play-internet.pl

Szymański musi mieć naprawdę super poukładanego w kręgach trenerskich menagera,że pomimo takiej surówy jaką prezentuje,nie dość,że gra w Legii,to i do kadry narodowej go powołują.Na układy nie ma rady.

odpowiedz
znaFca lepszy niż wszyscy trenerzy - 22.05.2019 / 19:24, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: Tak tak ty napewno trenowałeś Szymańskiego i wiesz lepiej od Pinto,Vuko i Brzęczka że Szymański się nie nadaje.Nie ośmieszaj się.

odpowiedz
olew - 21.05.2019 / 18:05, *.vectranet.pl

to najlepsi grajkowie Legii, jeszcze Majecki i Martins, ale ten ostatni raczej nie nasz...

odpowiedz
KibicL - 21.05.2019 / 17:58, *.vectranet.pl

Reca opada jedna i druga, że tego Arka powołał.

odpowiedz
Gizior - 21.05.2019 / 17:56, *.alfa-system.net

Reca...

odpowiedz
zorientowany - 21.05.2019 / 17:46, *.chello.pl

A na ch.j tam ten uszaty, chyba żeby piłki podawał zza boiska.

odpowiedz
Wawa (L) - 21.05.2019 / 17:44, *.com.pl

Nie no Szymański???? jaja jakieś W-wa szok

odpowiedz
Sam - 21.05.2019 / 17:25, *.t-mobile.pl

Szymański buuuhhhhaaaa może do podawania wody się nada, szybki jest... nic więcej.

odpowiedz
L - 21.05.2019 / 16:32, *.tpnet.pl

Szymański tu to jakiś żart.

odpowiedz
Andrzej - 21.05.2019 / 16:44, *.ip-point.pl

@L: Może ktoś go w końcu tam ogarnie bo od jakiegoś roku przestał się rozwijać.

odpowiedz
Zenek - 21.05.2019 / 16:27, *.centertel.pl

Do reprezentacji w piłce nożnej?

odpowiedz
Fataleiro - 21.05.2019 / 16:16, *.t-mobile.pl

Razi brak Kuchego.

odpowiedz
zaba285 - 21.05.2019 / 19:34, *.lukman.pl

@Fataleiro: fatalna sprawa :) fatalna pomyłka :)

odpowiedz