fot. Legia PamiętaMY
REKLAMA

Kibice Legii zorganizowali dzień sportu w Pakienie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kibice Legii po raz drugi zorganizowali na Wileńszczyźnie dzień sportu. Jesienią zeszłego roku ten miał miejsce dla klas 0-5 w Szumsku. Tym razem gospodarzem międzyszkolnych zawodów była szkoła w Pakienie, a rywalizowały ze sobą dzieci z klas 6-10. Młodzież rywalizowała na kilku przygotowanych torach, w różnych konkurencjach, na zasadzie klasa na klasę. Było sporo dobrej zabawy, a wizyta legionistów oprócz konkurowania na niwie sportowej, zakończona została zgodnie z tradycją wspólnym grillem. Na deser zaś wszyscy chętni skosztowali pysznych pączków.

"Na deser pączki, słodycze i oczywiście rozdanie nagród - prezentów, których zestaw otrzymał każdy uczestnik. Dużym powodzeniem cieszyły się też zebrane w listopadzie zeszłego roku przez legijny Otwock i Klub Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej koszulki, podarowane dla kresowych rodaków przez biegaczy z całej Polski, których część zostawiliśmy specjalnie na tę okazję. Opanować 100 młodzieżowców i ubrać to w ramy konkurencji, biorąc pod uwagę, że nie jesteśmy specjalistami od kolonii i wycieczek szkolnych, to zabawa dla większej załogi, ale tym razem wsparło nas dwóch kolegów z legijnej grupy Tradycja Pokoleń oraz niezawodni Strzelcy z Wilna (czyli polskie chłopaki z Wilna, nasi koledzy, zorganizowani w ramach Związku Strzeleckiego), którym raz jeszcze za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Osobne podziękowanie trzeba złożyć Klubowi Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ten ostatni, wypożyczył nam wiele atrybutów i sprzętu, które umożliwiły przeprowadzenie większości konkurencji, a pośredniczący w tym dealu Patryk z legijnego Otwocka przeprowadził fantastyczną grę planszową, do której po prawdzie dzieciaki bardziej się pchały, niż do pozostałych. Ciekawe pytania, zagadki, zdania i rebusy przygotowane przez Patryka, były naprawdę imponujące! Nawet dla nas. Już teraz anonsujemy kolejną akcję, której celem będzie zebranie wyprawek szkolnych dla dzieciaków latem, na kolejny rok szkolny. Zapraszamy do współpracy, jak zawsze - prosto i z mostu: bez Was nic by z tego nie było! I tym razem liczymy więc na Wasze wsparcie w tej materii!" - relacjonują organizatorzy akcji.
fot. Legia PamiętaMY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Piotr - 26.05.2019 / 08:47, *.vodafone-ip.de

Pięknie! Super akcja!!!

odpowiedz
MCHR - 25.05.2019 / 13:35, *.orange.pl

Wspaniała inicjatywa. Brawo, brawo, brawo!!!

odpowiedz
Kiwi - 24.05.2019 / 17:47, *.com.pl

Brawo super

odpowiedz
News⚽️Legia - 24.05.2019 / 09:55, *.94.64

Brawo!

odpowiedz
Olo82 - 23.05.2019 / 23:03, *.telkab.pl

Brawo! Piękna inicjatywa

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.