fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ramowy terminarz Ekstraklasy 2019/20

Woytek, źródło: 90minut.pl

Ekstraklasa SA opublikowała ramowy terminarz ligowy na sezon 2019/20. Rozgrywki rozpoczną się 19 lipca, a zakończą 23 maja. Przed meczami 1/32, 1/16 oraz 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski mecze Ekstraklasy będą rozgrywane od piątku do niedzieli.

W rundzie finałowej będzie tylko jedna kolejka w środku tygodnia - decydująca runda będzie dłuższa o sześć dni. W całym sezonie jeszcze tylko jedna kolejka zostanie rozegrana poza weekendem.

Ramowy terminarz Ekstraklasy 2019/2020
1. kolejka - 20-21 lipca
2. kolejka - 27-28 lipca
3. kolejka - 3-4 sierpnia
4. kolejka - 10-11 sierpnia
5. kolejka - 17-18 sierpnia
6. kolejka - 24-25 sierpnia
7. kolejka - 31 sierpnia-1 września (bez poniedziałku)
8. kolejka - 14-15 września
9. kolejka - 21-22 września (bez poniedziałku)
10. kolejka - 28-29 września
11. kolejka - 5-6 października (bez poniedziałku)
12. kolejka - 19-20 października
13. kolejka - 26-27 października (bez poniedziałku)
14. kolejka - 2-3 listopada
15. kolejka - 9-10 listopada (bez poniedziałku)
16. kolejka - 23-24 listopada
17. kolejka - 30 listopada-1 grudnia (bez poniedziałku)
18. kolejka - 7-8 grudnia (bez poniedziałku)
19. kolejka - 14-15 grudnia (bez poniedziałku)
20. kolejka - 21 grudnia (bez meczów w niedzielę i poniedziałek)
21. kolejka - 8-9 lutego (bez poniedziałku)
22. kolejka - 15-16 lutego (bez poniedziałku)
23. kolejka - 22-23 lutego (bez poniedziałku)
24. kolejka - 29 lutego-1 marca (bez poniedziałku)
25. kolejka - 4 marca (kolejka w środku tygodnia)
26. kolejka - 7-8 marca (bez poniedziałku)
27. kolejka - 14-15 marca
28. kolejka - 21-22 marca (bez poniedziałku)
29. kolejka - 4-5 kwietnia
30. kolejka - 11 kwietnia (multiliga)
31. kolejka - 18-19 kwietnia
32. kolejka - 25-26 kwietnia
33. kolejka - 2-3 maja
34. kolejka - 9-10 maja (bez poniedziałku)
35. kolejka - 13 maja (kolejka w środku tygodnia)
36. kolejka - 16-17 maja (sobota, niedziela)
37. kolejka - 22-23 maja (piątek, sobota)

Godziny spotkań oraz zestaw par zostaną podane w pierwszym tygodniu czerwca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
roomano1984(L) - 29.05.2019 / 07:58, *.plus.pl

Losowanie I rundy to 18 i 19 czerwca a mecze 1 rundy to 11 i 18 lipca. Termin 2 rundy to 25 lipca i 1 sierpnia.

odpowiedz
R - 25.05.2019 / 21:28, *.tpnet.pl

A superpuhar kiedy? Tylko po co przeiez mynie gramy.

odpowiedz
Arek - 24.05.2019 / 23:08, *.tpnet.pl

I to mi się podoba. Ostatnia kolejka piątek sobota. No w końcu ktoś tam pomyślał.

odpowiedz
eLeLeL - 24.05.2019 / 19:48, *.chello.pl

Kiedy losowanie lugi europy?

odpowiedz
LGZ - 24.05.2019 / 18:30, *.tpnet.pl

@Wladeczek: Jeszcze nie bylo losowania !!!

odpowiedz
Władeczek - 24.05.2019 / 15:13, *.netfala.pl

Czyli z kim gramy 20 lipca pierwszy mecz sezonu??? Bo z tego kalendarza nie mogę wyczytać faken.

odpowiedz
DarceLi - 24.05.2019 / 13:06, *.chello.pl

jak 33 kolejka 2-3 maja a finał PP już nie obowiązuje???

odpowiedz
Totti - 24.05.2019 / 14:13, *.com.pl

@DarceLi:
33. kolejka – 2 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku)
za: http://ekstraklasa.org/aktualnosci/znamy-terminarz-rozgrywek-ekstraklasy-na-sezon-2019-2020-13872
czyli może liga będzie grała, a może nie będzie grała ;)

odpowiedz
Kibic L - 24.05.2019 / 12:52, *.centertel.pl

Czyli zakończenie sezonu w sobotę???

odpowiedz
KuraK - 29.05.2019 / 08:31, *.orange.pl

@Kibic L : albo w piatek :)

odpowiedz
Andrzej - 24.05.2019 / 12:46, *.ip-point.pl

Mało kolejek w środku tygodnia aby nie kolidowały z europejskimi pucharami :D

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.05.2019 / 15:23, *.play-internet.pl

@Andrzej: Napewno nie będą,już "piłkarze" się o to postarają.

odpowiedz
ginpasterz - 24.05.2019 / 17:48, *.200.183

@Andrzej: tak żeby piłkarze mieli możliwość pooglądać i czegoś się nauczyć, ew. żeby kibice mogli gdzieś pojechać i obejrzeć na żywo prawdziwą piłkę nożną

odpowiedz