REKLAMA

Koszulki PamiętaMY 2019

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Jak co roku, kibice Legii przygotowują koszulki z serii "PamiętaMY" z motywem nawiązującym do Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie, całkowity zysk przeznaczony zostanie na tegoroczne obchody Powstania z udziałem delegacji kibiców Legii Warszawa, pomoc Kombatantom oraz obchody innych rocznic patriotycznych, ważnych dla Warszawy i Polski.

W związku z faktem, że na rok 2019 przypada 75. rocznica wybuchu Powstania, grupa OFMC proponuje nawiązanie do szerszej symboliki odwołującej się do polskiej walki przeciwko niemieckim narodowym socjalistom - umieszczoną na koszulkach warszawską wersję motywu z popularnego plakatu z okresu II Wojny Światowej - "Poland First To Fight". Jego autorem był malarz, rysownik oraz krytyk artystyczny, Marek Żuławski (Rzym 1908 - Londyn 1985), twórca znany również z graficznego upamiętnienia Powstania 1944 dedykowanym plakatem. W 75. rocznicę zdecydowano się jednak na parafrazę PFTF.

Szczegóły i zapisy znajdziecie na Forum Kibiców i na profilu OFMC na Facebooku.

OFMC - Koszulka "PamiętaMY" 2019 Wzór nr 1

fot. OFMC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
PamiętaMY - 01.06.2019 / 12:50, *.chello.pl

Smutne jest to że w taką odzież ubiera się totalna patologia i lekka siara jest w czymś takim się pokazać. Moda na odzież patriotyczną - nie idźMY tą drogą..
Rozumiem flaga, ale masa zapijaczonych mord w zaszczanych dresach i takich właśnie koszulkach lansuje się po szemranych metach i w bramach..

No ale hajsik się zgadza..Patrioci :)

odpowiedz
Legia Pamiętamy - 30.05.2019 / 15:43, *.chello.pl

@Jerry: Bez sensu te wtręty o marnych nauczycielach. Plakat powstał mniej więcej na przełomie sierpnia i września 1940 roku, czyli w okresie kiedy już trwała tzw. Bitwa o Anglię.

odpowiedz
Jerry - 30.05.2019 / 12:51, *.netfala.pl

@o ka: Fakt, Twój nauczyciel sie nie popisał. Może faktycznie za mało zarabiał. Ten wzór jest kopią plakatu "First to Fight" pana Zuławskiego, a samo hasło było z 1939r a nie,jak piszesz z okresu Bitwy o Anglię.

odpowiedz
Legia PamiętaMY - 29.05.2019 / 22:41, *.chello.pl

@Pamietamy: Legia Pamietamy i Old Fashion Man Club, to dwie niezależnei działające "instytucje". Na nasz "wzór nr 2" jeszcze chwilę musicie zaczekać:)
z pozdrowieniami

odpowiedz
Pamietamy - 29.05.2019 / 09:48, *.cyfrowypolsat.pl

Pamiętamy robicie takie dobre akcje na Kresach a wypuszczacie takie gówno za przeproszeniem. Liczyłem na coś lepszego. Mimo to i tak kupie :)

odpowiedz
<0 - 28.05.2019 / 17:53, *.chello.pl

To ma być zgodne z oryginałem
(na ile się da), a nie stanem obecnym czy waszym wyobrażeniem ... ROZUMIECIE ? Eksperci w każdej dziedzinie, potrafiący wszystko zrobić najlepiej.

Zamiast propagować inicjatywę, to odstraszacie pisząc te brednie bez wcześniejszego rozważenia czemu akurat tak to wygląda.

odpowiedz
Gosc - 28.05.2019 / 17:36, *.inetia.pl

Opamietajcie sie, Orzel jest wzorem z II RP. Panowie, miedzy nami zgoda.

odpowiedz
Jacek1968 - 28.05.2019 / 16:58, *.tpnet.pl

na oryginale jest w koronie i z orlim dziobem a tu...

odpowiedz
o ka - 28.05.2019 / 16:55, *.com.pl

o k...a jaki orzeł!!!Na dodatek jak nawiązujące do powstania, to jest bardziej symbolika bitwy o Anglię...
Rzeczywiście nauczyciele za mało zarabiają....

odpowiedz
GCW - 28.05.2019 / 14:36, *.com.pl

szkoda, że to kopia wzoru Firs to Fight...

odpowiedz
Majster - 28.05.2019 / 12:32, *.tpnet.pl

a wzór 2

odpowiedz
OMG - 28.05.2019 / 11:55, *.chello.pl

...........orle uskrzydlona kaczka bez korony

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 28.05.2019 / 11:52, *.play-internet.pl

@Kafar: obudzic sie, spakowac plecak I isc na lekcje.

odpowiedz
KO - 28.05.2019 / 11:20, *.tpnet.pl

Hej... Dla kogo jest ta rozmiarówka?

odpowiedz
Kaczka - 28.05.2019 / 11:20, *.net.pl

Co jest ku...wa z tym orłem!!?? Przecież ta grafika na koszulce to jakaś profanacja - wstyd nosić takie coś. Orła nie można dobrego zrobić?? Na kolanie ktoś to rysował.

odpowiedz
Japitel - 28.05.2019 / 11:19, *.iunet.it

Mieszkam za granicą.czy mogę kupić koszulkę przez Internet?

odpowiedz
:D - 28.05.2019 / 10:49, *.orange.pl

@Kafar: odstawić strzały Xd

odpowiedz
:D - 28.05.2019 / 10:48, *.orange.pl

Macie tylu dobrych grafików a wypuszczacie takie ooo

odpowiedz
Adas - 28.05.2019 / 10:14, *.t-mobile.pl

A gdzie męska rozmiarówka??

odpowiedz
Alan - 28.05.2019 / 09:47, *.t-mobile.pl

Orzeł bez korony ? Sory ale to jakieś przeklamanie jest.

odpowiedz
L - 28.05.2019 / 08:46, *.centertel.pl

@szyderca bez serca: dokładnie wygląda na kaczkę

odpowiedz
Brat - 28.05.2019 / 08:28, *.play-internet.pl

Do @X
Jeśli już, to są goście z potężną...nadwagą. 124 cm przy zdrowej sylwetce to jest sporo

odpowiedz
Twardy Legiunia - 28.05.2019 / 07:52, *.plus.pl

Brakuje rozmiaru 5XL dla bardziej przypakowanych kibiców.

odpowiedz
terefere - 28.05.2019 / 07:28, *.kth.pl

Jakieś fajne koszulki z motywami Żołnierzy Wyklętych by się przydały także...w sumie to nie 1 marzec, ale kiedyś z tego co pamiętam były zajebiste koszuleczki, niestety nie kupiłem - a szkoda.

odpowiedz
Bolo 60 cm w bicku - 28.05.2019 / 00:01, *.plus.pl

@X: dokładnie, nie każdy jest szczypiorem w rurkach!

odpowiedz
Kafar - 27.05.2019 / 23:33, *.chello.pl

Ja mam 150 cm w klacie i dla mnie koszulki nie ma! Co zrobić?

odpowiedz
szyderca bez serca - 27.05.2019 / 22:18, *.chello.pl

@Sochaczew od zawsze z Legią: Z dzioba wygląda raczej na kaczkę... niestety... znak czasów? ;-)

odpowiedz
Sochaczew od zawsze z Legią - 27.05.2019 / 21:27, *.tpnet.pl

Czy Orzeł ma koronę ?! Jakoś słabo ją widać !

odpowiedz
X - 27.05.2019 / 21:21, *.virginm.net

3xl ma 124cm w klacie......ludzie to jakis zart,wsrod kibicow naprawde sa potezniejsi goscie,ktorzy co rok musza nosic za male,opiete jak baleron koszulki

odpowiedz