Sebastian Szymański, Mateusz Żyro i Radosław Majecki - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Legia trzecia w Pro Junior System

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

800 tys. zł trafi na konto Legii Warszawa dzięki programowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Pro Junior System. W sezonie 2018/19 "Wojskowi" zajęli trzecie miejsce w ekstraklasowej klasyfikacji PJS.

Pierwsze miejsce zajął Lech Poznań, którego młodzi zawodnicy zgromadzili w sumie 10884 punkty. "Kolejorz" otrzyma nagrodę w wysokości 1,6 mln zł. Drugie miejsce i nagroda 1,1 mln zł przypadła Górnikowi Zabrze (8972 pkt). Legia uzyskała 8800 punktów za wystawianie do składu Sebastiana Szymańskiego, Radosława Majeckiego, Mateusza Żyrę i Mateusza Hołownię.

Najwięcej minut spośród legionistów rozegrał Szymański (2715). Drugi pod tym względem był Radosław Majecki (1260 minut). Można śmiało założyć, że gdyby nie marcowa kontuzja bramkarza (nie zagrał w 10 meczach), stołeczny klub mógłby walczyć o 1. miejsce z lechitami.

Nagrodę pieniężną w wysokości 0,5 mln zł otrzyma także Pogoń Szczecin, która zajęła 4. miejsce.

Z kolei rezerwy Legii Warszawa zdecydowanie wygrały trzecioligową klasyfikację PJS w województwie mazowieckim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
zduneq - 31.05.2019 / 14:52, *.inetia.pl

@Wotyek (Legionisci.com):

można byłoby wrzucić chociaż skróconą notkę jak to działa

odpowiedz
SEBO(L) - 29.05.2019 / 06:59, *.chello.pl

@Wotyek (Legionisci.com): nie każdy zna zawiłości i wykładnię przepisów,stąd moje wątpliwości :) Ale dla większości czytających mogło to być niezrozumiałe...

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.05.2019 / 22:43, *.cyfrowypolsat.pl

@SEBO(L): nie jest ważne skąd do nas trafił tylko ile czasu był szkolony w Legii...

odpowiedz
Wotyek (Legionisci.com) - 28.05.2019 / 18:54, *.legionisci.com

@SEBO(L): Punkty miał mnożone razy 2 :)

odpowiedz
SEBO(L) - 28.05.2019 / 18:38, *.chello.pl

"Można śmiało założyć, że gdyby nie marcowa kontuzja bramkarza (nie zagrał w 10 meczach), stołeczny klub mógłby walczyć o 1. miejsce z lechitami." No bardzo śmiałe założenie,chyba,że jest traktowany jako wychowanek,bo tylko w takiej sytuacji liczba minut jest mnożona × 2 punkty. A przyszedł po trzech sezonach w juniorach KSZO.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.