Cafu - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

SE: Cafu wykupiony z Metz

Woytek, źródło: se.pl, Legionisci.com

Super Express poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Legia Warszawa wykupiła Cafu. Portugalczyk był wypożyczony na 1,5 roku z FC Metz, a w umowie zapisana była możliwość wykupu zawodnika.

800 tys. euro trafiło na konto francuskiego klubu i Cafu pozostanie zawodnikiem stołecznej drużyny. Nie można wykluczyć, że 26-latek odejdzie w letnim okienku transferowym, ale to będzie oznaczało, że Legia wyceni go znacznie wyżej niż zapłaciła teraz.

Cafu ma za sobą - delikatnie mówiąc - bardzo kiepską wiosnę. Jedyne z czego zostanie zapamiętany z ostatnich miesięcy, to żółte i czerwone kartki. Choć grał bardzo dużo, to nie wniósł do zespołu tyle, ile dawał jesienią, gdy 6 razy wpisał się na listę strzelców i wraz z Martinsem rządził w środku pola.

Do tej pory Portugalczyk rozegrał 50 spotkań w barwach Legii, strzelił 9 goli i zanotował 6 asyst.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 30.05.2019 / 20:58, *.chello.pl

Prezentuje chwilami brazylijski styl;)

odpowiedz
Kibic - 30.05.2019 / 14:39, *.centertel.pl

To nic nie da jeśli dalej trenerem będzie uczeń i to do tego słaby
Wcale bym się nie zdziwił jakby pierwsze skrzypce grali Antolić ,Rado ,Jodłowiec koledzy i ziomkowie Vuko.Tak będzie wyglądało oczyszczanie Legi do zmiany trenera pewnie po paru meczach ligowych

odpowiedz
magoo - 31.05.2019 / 09:55, *.chello.pl

@Kibic: Coś Ty się tak przyfastrygował do Vuko ?
Antolić to niezły grajek, Rado kończy się kontrakt i nie zostanie przedłużony raczej, a Jodła... Jakby nie było aktualny mistrz Polski.
Aha i Legii piszemy przez dwa i, wełniana istoto...

odpowiedz
lhm - 31.05.2019 / 22:55, *.vectranet.pl

@magoo:
Może dlatego że jest trenerskim ignorantem?

odpowiedz
zlb - 29.05.2019 / 21:14, *.t-mobile.pl

Do żart itp...LUDZIE W JAKIM ŚWIECIE ZYJECIE? ?? NIESTETY NIE STAĆ NAS NA GRAJKOW JAKICH SOBIE ZYCZYCIE !!! NIECH NASZ PREZESINA WKONCU PRZEJRZY NA OCZY I ZOBACZY JAKICH KOTÓW MOŻNA WYLUSKAC Z NIZSZYCH LIG, LUB TEŻ NIZSZYCH LIG W HISZPANII, PORRUGALII, ITD...A U NAS ODRAZU CHCE SIE NAZWISKA Z KOZAK CV A PÓŹNIEJ. ..UPS NIESTETY NIE POSZLO! !! LIPA JEST.

odpowiedz
Foresto - 29.05.2019 / 14:32, *.chello.pl

Skoro ma lepszą jesień to warto go zostawić do zimowego okienka :)

odpowiedz
Patryk (L) - 29.05.2019 / 09:12, *.chello.pl

Kto jest na zdjęciu oprócz Cafu i Pasquato ?

odpowiedz
autor - 29.05.2019 / 09:21, *.tpnet.pl

@Patryk (L): ten grubcio co był wypożyczony z Lazio, obrońca, nie pamiętam nazwiska...

odpowiedz
malin - 29.05.2019 / 09:47, *.play-internet.pl

@autor: Mauricio

odpowiedz
Terry - 29.05.2019 / 08:44, *.97.134

do Nopar - o czym ty piszesz chłopie... kupią go za 800 000 i sprzedadzą za 1 mln? hahahaha...To powiedz jedną rzecz, dlaczego Metz go nie sprzeda teraz za takie pieniądze lub większe komuś innemu? Nie pisz głupot... Metz wie ze sprzedaje ogórka i tyle.

odpowiedz
Mr T - 29.05.2019 / 08:57, *.mm.pl

@Terry: Bo opcja w kontrakcie jest taka, że (L) ma prawo wykupu. Nieważne czy Metz chce czy nie chce chłopa sprzedawać.

odpowiedz
MatWij - 29.05.2019 / 13:29, *.98.100

@Terry: Litości. Gdybyś przeczytał artykuł a nie komentował tytułu wiedziałbyś że Metz na dzień dzisiejszy nie miało nic do powiedzenia bo takie były warunki wypożyczenia. Podobna sytuacja do Bayernu, który to mógł wykupić Rodrigueza z Realu i za chwilę sprzedać z zyskiem. Bayern tego nie zrobi bo ich stać, Legii jak wiemy nie.

odpowiedz
LWGZ - 29.05.2019 / 07:44, *.tpnet.pl

Carlitos,Martins,Cafu i Jedrzejczyk zostaja w LEGII !!!!

odpowiedz
Adson 78 - 30.05.2019 / 11:42, *.plus.pl

@LWGZ: to pewna wiadomość ?
bardzo hepy bym był

odpowiedz
Rafał - 29.05.2019 / 02:00, *.chello.pl

Oddają Legionistów a wykupują turystów. Bez sensu!

odpowiedz
Legionista - 28.05.2019 / 20:38, *.mm.pl

Sprzedać w jasną cholerę!

odpowiedz
lhm - 28.05.2019 / 21:30, *.t-mobile.pl

@Legionista:
Wszystkich sprzedać w pi...u, niech nie będzie niczego.
Jeszcze zatęsknicie za Kucharczykiem, Cafu... nawet Hamalainenem, jak zobaczycie kogo nasi "fachowcy" ściągną do Legii.

odpowiedz
Wolfik - 28.05.2019 / 18:09, *.mm.pl

I znów mam mieszane uczucia. Niby na jesieni się wyrózniał, ale wiosna była w jego wykonaniu beznadziejna. W dodatku spalał się psychicznie w decydujących momentach - o jego głupich czerwonych kartkach pisałem, że to piłkarski debilizm. Nie tęskiłbym, gdyby go w składzie brakło. Ale skoro go wykupiono....

Warto przy tym zauważyć, że wykupienie Cafu stawia sens powrótu Jodłowca pod znakiem zapytania. Osobiście uważam, że Jodła jest lepszym wyborem niż Cafu.

odpowiedz
Kedar1985 - 28.05.2019 / 18:47, *.play-internet.pl

@Wolfik:

Cafu po to jest kupiony aby Go jeszcze w tym okienku sprzedać za więcej. A chętni są.

odpowiedz
ŻART - 28.05.2019 / 16:22, *.206.119

Szybki , dobry technicznie . zagrania prostopadłe do napastników to to co ten piłkarz ma . Co oni wyprawiają . Legii potrzebni są dużo lepsi Piłkarze od obecnych , bo z obecną kadrą daleko nie zajedziemy . Taki Valencia z Piasta robi różnicę w lidze . A u nas ani jednego zawodnika , który byłby najlepszy w lidze na swojej pozycji .Taki Ofoe ośmieszał naszą całą ligę , a nie poszedł do jakiegoś mega zespołu , ani mega mocnej ligi przeszedł do Belgii i nie jest tam jakimś omega . To pokazuje tylko poziom naszej ligi i poziom Legii . Bez Piłkarzy , którzy mają trochę przyśpieszenia i techniki za dużo nie ugramy nic nigdy . Tylko wyłącznie jechanie na farcie to nie powinna być główna cecha Legii . Trzeba niestety zainwestować konkretnie w konkretnych Piłkarzy , a nie w wkładki na koszulki bo tych u nas jest już dostatek .

odpowiedz
Xyz - 29.05.2019 / 01:40, *.centertel.pl

@ŻART: Offoe odszedł z Legii do Grecji

odpowiedz
MCHR - 28.05.2019 / 16:09, *.orange.pl

To ten, co zapie.....ał? Prawdziwy Legionista? Ostatnio tylko łowca debilnych kartek. Nic więcej.

odpowiedz
tomek - 28.05.2019 / 15:35, *.warszawa.pl

prawdziwy Legionista nie jakiś tam Kucharczyk

odpowiedz
nopar - 28.05.2019 / 15:15, *.t-mobile.pl

Terry! Widzę, że jesteś wysokiej klasy fachowcem, do tego świetnie znasz się na finansach, zarządzaniu oraz polityce transferowej.
800.000 Euro za takiego gracza to nic, a w każdej chwili można go sprzedać na min milion. W 1,5 mln to kosztują byle ogryzki z Piasta, który w następnym sezonie wróci na swoje miejsce w tabeli

odpowiedz
Darek - 28.05.2019 / 15:10, *.t-ipconnect.de

Za wiele nie tracimy.Wykupiony wiec jest nasz.Dobrze przygotowac go do sezonu pod wzgledem fizycznym i jeszcze pokaze ze na nasza lige wystarczy.A jak sie trafi kupiec to Legia go sprzeda za jakies 2-3 miliony euro i zarobi na tym kilkakrotnie.

odpowiedz
Adek - 28.05.2019 / 17:11, *.tpnet.pl

@Darek :
Zastanów się tak szczerze, bardzo Cię proszę.. ilu graczy Legia w ciągu ostatnich lat sprzedała z nadwyżką, a co mamy po tym?
To jest właśnie te "zarabianie"?

odpowiedz
12kufli - 28.05.2019 / 14:51, *.orange.pl

jak Cafu robił całe granie do przodu to wszyscy piszczeli, żeby go wykupić bo jak nie to "Mioduski out!!". A że wiosnę miał słabą (jak większość grajków zresztą) no to już "człapak" "pieniądze wyrzucone w błoto" itd. Weźcie wy się zdecydujcie.

odpowiedz
Terry - 28.05.2019 / 14:30, *.97.134

Moim zdaniem zarząd robi ogromny błąd...800 tyś wyrzucone w błoto...Cafu na 50 spotkań może max z 8-10 dobrych reszta piach.... !!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 28.05.2019 / 15:01, *.centertel.pl

@Terry: Jak Mioduski zdecydował się wydać 800 tys euro to najprawdopodobniej znaczy, że ma już na Cafu kupca.

odpowiedz
7775 - 28.05.2019 / 14:06, *.tpnet.pl

Oby tylko prezes miał dobrego kupca, bo za 3,5 miliona złotych można było wyjąć ze 2 dobrych zawodników z naszej ligi. Na wiosnę Cafu jedyne co prezentował to śmiercionośny strzał, który mógł urwać jakąś część ciała gdyby w nią trafił. Na nasze nieszczęście strzał ten rzadko trafiał w ogóle w bramkę.

odpowiedz
NAS - 28.05.2019 / 14:20, *.centertel.pl

@7775: Hahaha. Dwóch dobrych grajków z naszej ligi za 800 tysięcy euro? Chyba drugiej... Żaden klub ekstraklasy nie puści DOBREGO zawodnika za mniej niż milion euro kolego. Wartość piłkarzy poszła mocno w górę przez ostatnie lata co jest paranoją.

odpowiedz
NAS - 28.05.2019 / 14:24, *.centertel.pl

@7775: Hahaha. Dwóch dobrych grajków z naszej ligi za 800 tysięcy euro? Chyba drugiej... Żaden klub ekstraklasy nie puści DOBREGO zawodnika za mniej niż milion euro kolego. Wartość piłkarzy poszła mocno w górę przez ostatnie lata co jest paranoją.

odpowiedz
7775 - 28.05.2019 / 15:12, *.tpnet.pl

@NAS: To, że jakieś kluby wyceniają jakichś zawodników na miliony euro, to nie znaczy, że za tyle sprzedają. Prawdziwa cena zawodnika wynosi tyle, ile ktoś jest gotów dać za niego gotówki. Owszem, nie mówię, że Piast sprzeda Valencię za 0,5 mln euro. Nie mniej w większości polskich klubów serca mocniej by zabiły gdyby ktoś przyszedł i realnie wyłożył 0,5 mln (ponad 2 mln złotych) euro za ich dobrego gracza.

odpowiedz
Mlbets - 28.05.2019 / 16:05, *.centertel.pl

@7775:

Jakieś przykłady tych dobrych zawodników z naszej ligi za tak małe pieniądze?

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 28.05.2019 / 13:42, *.centertel.pl

Jedynie kto go może kupić to Lechia Gdańsk

odpowiedz
LGKSZ - 28.05.2019 / 14:17, *.centertel.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: pod warunkiem że sprzedadzą całą ergo arene gołodupcy bez pieniedzy.

odpowiedz
Pio - 28.05.2019 / 13:28, *.play-internet.pl

Kopczyński wraca więc po co nam cafu i martins

odpowiedz
Mlbets - 28.05.2019 / 13:04, *.centertel.pl

Jak chcą tanio kupić - drożej sprzedać to tylko pogratulować.
Vuko za nim nie przepada więc pewnie mają już kupca.

odpowiedz
zorientowany - 28.05.2019 / 12:59, *.plus.pl

Podobno na te 800k euro to brali chwilówke w Bocianie.

odpowiedz
Bocian - 28.05.2019 / 14:28, *.orange.pl

@zorientowany: Byli u nas, to prawda. Ale nie dostali - brak zdolności kredytowej...

odpowiedz
unti - 28.05.2019 / 15:14, *.140.150

@Bocian: Poszli do PROVIDENTA tam dostali jak spłaca za 10 dni to będize bez odsetek , jeśli nie to 400% rocznie RRSo

odpowiedz
Pacho - 28.05.2019 / 17:12, *.55.188

@unti: lol

odpowiedz
Bocian - 28.05.2019 / 22:10, *.orange.pl

@unti: Podobno sam premier im pod Żyro wał....

odpowiedz
Władeczek - 28.05.2019 / 12:56, *.netfala.pl

Po co nam taki człapak faken?

odpowiedz
xax122 - 28.05.2019 / 13:01, *.centertel.pl

@Władeczek: bo za 2 mln mogą sprzedać.

odpowiedz
Echhh - 28.05.2019 / 15:34, *.35.90

@Władeczek: A po co ty nam jesteś ??? Sraken

odpowiedz
ale wladeczek ... - 28.05.2019 / 17:14, *.forcepoint.net

@Władeczek: maciora i oled tv ;) za 800 k

odpowiedz
Pablo19 - 28.05.2019 / 12:55, *.tpnet.pl

Oby wykupili, bo mają komu sprzedać. Jeśli nie i 800 tyś euro poszło, aby miał grać to bardzo ryzykowny ruch zwłaszcza przy obecnej dziurze budżetowej.

odpowiedz
BRL - 28.05.2019 / 12:55, *.tktelekom.pl

mimo wszystko bardzo mnie to cieszy.

odpowiedz
DzyndzeL - 28.05.2019 / 12:55, *.plus.pl

Sprzedać jak najszybciej z zyskiem, wraca Kopczyński także środek pola mamy obstawiony.

odpowiedz
tomiacab - 28.05.2019 / 14:22, *.145.201

@DzyndzeL: niektórzy to chyba mają słaba pamięć i zapomnieli już co prezentuje na boisku Kopczyński. Wątpię żeby nauczył się grać w pile w Nowej Zelandii. Wolałbym zostawić Martinsa, Cafu, Jodłę i Furman dokoptować, a pozbyć się Kopy i Antolicia

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.05.2019 / 15:27, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Naprawdę sądzisz,że w Nowej Zelandii podniósł swoje umiejętności?.Myślę,że jak by cokolwiek więcej,niż u nas prezentował,to by go chcieli zatrzymać,a i on sam pewnie wolałby tam zostać,wszak N.Z.to piękny kraj.Wróci więc jak zbity pies i będzie w Legii występował w roli "gwiazdy".Może nawet doczeka się piosenki o sobie-coś w stylu "Kopa King".

odpowiedz
Legion - 29.05.2019 / 17:48, *.play-internet.pl

@tomiacab: tomus przeciez kopczynski to symbol naszej akademii za bogusia L Najlepszego I najwspanialszego prezesa pod sloncem. Tylko nie mow, ze michal nie wzmocni sily razenia naszego klubu

odpowiedz
adam - 28.05.2019 / 12:52, *.netdrive.pl

max. 1,2 euro.
sprzedawac

odpowiedz
Kubek - 28.05.2019 / 12:57, *.t-mobile.pl

@adam: Kupuję! Sprzedany za 1 euro i 20 europensów.

odpowiedz