Marko Vesović i Mikkel Kirkeskov - fot. MIshka / Legionisci.com
REKLAMA

PS: Legia chce Kirkeskova

Woytek, źródło: Przegląd Sportowy

Przegląd Sportowy informuje, że Legia Warszawa zainteresowana jest pozyskaniem lewego obrońcy Piasta Gliwice Mikkela Kirkeskova. 27-letni Duńczyk występuje na pozycji lewego obrońcy. W ostatnim sezonie zagrał 36 pełnych spotkań w Ekstraklasie, strzelił 2 bramki i zanotował 2 asysty.

Na łamach gazety Kirkeskov potwierdził, że dochodzą do niego pogłoski o zainteresowaniu ze strony stołecznego klubu.

W latach 2016-2018 Kirkeskov występował w norweskim Aalesund. Jego kontrakt z gliwickim klubem obowiązuje jeszcze przez 1,5 roku, ale ma wpisaną kwotę odstępnego w wysokości ponad 400 tys. euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
Arek - 30.05.2019 / 22:56, *.tpnet.pl

Czyli, zapomnijmy o temacie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 30.05.2019 / 22:50, *.inetia.pl

Legia chce Kirkeskova...

To trochę tak, jakby Borussia chciała Alabę.

odpowiedz
Erni - 31.05.2019 / 01:31, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: Chyba raczej odwrotnie. To my możemy chcieć.

odpowiedz
andreas - 30.05.2019 / 21:07, *.chello.pl

A nasz skauting gdzie? Niech znajdą jakiegoś rodzynka typu Duda !!! Bo bierzemy z drugiej krajowej ręki lub trenerzy sprowadzali. Wolałbym Kozluja z Pogoni.

odpowiedz
Trampek - 01.06.2019 / 13:54, *.net.pl

@andreas: U nas skauting nie istnieje. Są tylko handlarze - którzy też nie są najwyższych lotów. Co najmniej połowa ADMINISTRACJI klubu powinna z hukiem wylecieć , bez prawa powrotu. Inaczej ten marazm będzie trwał w nieskończoność.

odpowiedz
lw73 - 30.05.2019 / 19:03, *.chello.pl

Nie chcę być złym prorokiem ale po większości takich newsów cena grajka rośnie kilkukrotnie i widzimy … piłkarz x nie dla Legii ;) ale obym się mylił bo to fajny grajek

odpowiedz
Ździch - 30.05.2019 / 21:04, *.net.pl

@lw73: A rozumiesz, co oznacza klauzula odstępnego?

Ale fakt - on nie dla Legii. Na legia.net napisali, że transfer jest bardzo mało prawdopodobny.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.05.2019 / 15:18, *.play-internet.pl

A co do samego zawodnika,to sądzę,że może po prostu nie "odpalić" w Legii,a to dlatego,że w Piaście miał zajebistą szatnie,co podkreślali wszyscy piłkarze gliwckiego klubu,a unas na dzień dobry zostanie do pionu postawiony przez Radoviča i zaraz mu się wszystkiego odechce.Dobrze,że K.K. jużnie ma i Malarza,bo by we trzech gościa zahukali.9

odpowiedz
Felek - 30.05.2019 / 14:31, *.netfala.pl

Brać go! To kocur!

odpowiedz
Kraken - 30.05.2019 / 14:26, *.t-mobile.pl

Ktoś tu zna portugalski, jest taki news czy Legia coś może negocjuje w jego sprawie?

https://www.record.pt/futebol/futebol-nacional/liga-nos/sporting/detalhe/legia-prescinde-de-iuri-medeiros

odpowiedz
Manolo - 30.05.2019 / 14:33, *.tpnet.pl

@Kraken: Napisali, że Legia nie wykupi Iuriego i że musi sobie szukać nowego klubu.

odpowiedz
ultra - 30.05.2019 / 14:39, *.tpnet.pl

@Kraken:
Legia zrezygnowała z Medeirosa i nie będzie starać się o kolejne wypożyczenie.

odpowiedz
Kraken - 30.05.2019 / 18:32, *.t-mobile.pl

@ultra @Manolo: dzieki!

odpowiedz
Rambo - 30.05.2019 / 14:26, *.centertel.pl

Najlepszy LO w naszej lidze, więc za taką cenę nawet się nie zastanawiać. Veso może coś o tym powiedzieć ;) zdecydowanie na TAK!

odpowiedz
Juri - 30.05.2019 / 13:13, *.inetia.pl

Wymienić na Philipsa,po co płacić.

odpowiedz
SZKODA - 30.05.2019 / 13:11, *.206.90

Jak z Piasta to szkoda , że Legia nie chce VALENCJĘ

odpowiedz
ultra - 30.05.2019 / 14:33, *.tpnet.pl

@SZKODA:
Legia pewnie by chciała Valencie,ale Piast podobno chce za niego około 2 mil euro. To jest gracz poza naszym zasięgiem.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.05.2019 / 12:57, *.play-internet.pl

Nie ma co narzekać,chociaż ta ciągła rotacja jest megawqrwiajaca.Co rundę ponad połowa składu jest wymieniana,więc co Mioduski chce z Legią ugrać?.A no nic,tanio kupić,drożej sprzedać,ot i cała polityka klubu.A Wy mu dalej klask,klask.A-i "Nie poddawaj się.........".nie zapomnijcie.Tylko komu,tym co i tak wiedzą,że za pół roku ich nie będzie w Legii?.Przecież ten system w korporacji,jaką jest obecnie Legia,to jakiś absurd.Jak Wy byście podchodzili do obowiązków w pracy,gdybyście wiedzieli,że w tej firmie jesteście tylko "na chwilę"?.

odpowiedz
Luk - 30.05.2019 / 13:06, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA: ostatnio to polityka jest taka że oddajemy za darmo. Pazdan Kuchy Pasquato Hama Hlousek i ani złotówki za nich

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.05.2019 / 13:21, *.play-internet.pl

@Luk:Nie ma takiego określenia,jak za darmo.Zaoszczędzone pieniądze z tytułu niepodpisania/nie przedłużenia kontraktów to też przecież jest zysk,i to wcale nie taki mały,bo umowy opiewały na setki tysięcy zł,a przypuszczam,że kolejna kwota by była większa od poprzedniej.Tak jak tu ktoś napisał,Legia przechodzi na tryb oszczędnościowy i po pierwsze ucieka z kosztów,a po drugie już dawno stała się "komisem"tylko do tej pory sam szrot skupowała,z nadzieją,że któryś złom chociaż na chwilę odpali,to go puści jakiemuś frajerowi.Przecież Carltos był kupiony tylko po to,żeby w europucharach kilka bramek strzelił i go sruuuuu na handel.A że w europie nie pograliśmy za wiele,to został u Nas( w sumie dzięki temu jesteśmy na 2 miejscu,bo że by nie te jego 17 chyba bramek to i puchary by nam uciekły).

odpowiedz
Darek - 30.05.2019 / 12:40, *.t-ipconnect.de

400 tys euro to w naszym zasięgu finansowym.Sprawdzony w naszej lidze i do tego lewy obronca.U nas zawsze byl klopot z ta pozycja.Kiedys Warzyniak,Brzyski.Teraz Hlousek odszedl wiec konkurencja jest jak najbardziej potrzebna.Przyda sie.Kupic go.

odpowiedz
Maciek - 30.05.2019 / 15:43, *.chello.pl

@Darek :
Darku to ile z tych 400tys pochodzi z Twojej kieszeni?

odpowiedz
Yeti - 30.05.2019 / 12:37, *.netfala.pl

Wont wszystkie łazęgi z kraju i ze świata z Legii!

odpowiedz
MrT - 30.05.2019 / 12:27, *.play-internet.pl

Ioto chodzi. Cieszę się, że jest próbą ściągnięcia piłkarza, o który pisałem. Następny Janota.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.05.2019 / 15:09, *.play-internet.pl

@MrT: Pewnie skauting Legii przegląda strony L.L.i natrafili na Twój post.Gratulacje-stary.

odpowiedz
Mr T - 30.05.2019 / 16:50, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA: Dzisiaj do mnie dzwonili. Chcą żebym został szefem skautingu.

odpowiedz
Simon - 30.05.2019 / 11:56, *.155.3

Jak się kogoś perspektywicznego chce mieć to trzeba coś wydać coś kasy. Za 400 tys to nawet Rasiaka na emeryturze byśmy nie kupili

odpowiedz
kryniek76 - 30.05.2019 / 11:45, *.jmdi.pl

oglądałem U20 mam nadzieję , że Marcel Noah Zylla to plotka. Gość tragedia !

odpowiedz
Adson 78 - 30.05.2019 / 11:34, *.plus.pl

Jestem za , to dobry lewy obrońca i w dodatku sprawdzony w Polskiej lidze , a dodatkowy plus że nie drogi !!!

odpowiedz
Inteligent - 30.05.2019 / 11:09, *.t-mobile.pl

Oglądając w tym sezonie z 5 spotkań Piasta w każdym był wyróżniającym się zawodnikiem. Lepszy od Hlouska więc bez problemów da radę!

odpowiedz
Krytykant_Zawodowiec - 30.05.2019 / 10:51, *.vectranet.pl

Mamy super skauting i pion sportowy skoro jedyny transfer jaki mogą zrobić to brać gości potwierdzonych w lidze. Ja też mogę być dyrektorem sportowym !! Ten trop po Hamie i Carlitosie ma ograniczone efekty bo jak ci goście przychodzą to jakoś im się przestaje chcieć starać bo już są zarobieni po podpisie.

odpowiedz
KKK - 30.05.2019 / 12:02, *.12.141

@Krytykant_Zawodowiec: co wy chcecie od tego Carlitosa. Jak dla mnie to właśnie on zap...ł na boisku. Do tego liczby też miał dobre

odpowiedz
7775 - 30.05.2019 / 15:05, *.tpnet.pl

@Krytykant_Zawodowiec: Zgodzę się z Tobą co do zdania o słabym skautingu w Legii, jednak nie mogę się zgodzić co do ściągania graczy z naszej ligi. Na chwilę obecną Legia jest w marnej sytuacji finansowej i ściąganie piłkarzy z polskich klubów jest dobrym rozwiązaniem - są w naszym zasięgu cenowym, znają ligę, nie muszą się aklimatyzować w nowym kraju. Też bym chciał w Legii dobrych piłkarzy z zagranicznych lig, ale spójrzmy prawdzie w oczy - Legii na to nie stać w chwili obecnej.

odpowiedz
DzyndzeL - 30.05.2019 / 10:51, *.plus.pl

Kirkasov ogór, brać Rymaniaka i Matynie i boki obrony mamy obstawione. Polska Legia!

odpowiedz
Kraken - 31.05.2019 / 08:05, *.t-mobile.pl

@PryndzeL: dobrze prawisz PryndzeL po Kucharczaku nie ma śladu, Midairos już na plaży, więc niech sięgają po krajowych, z zagranicznych to fatboy Farforsell ma dobre petardy z dystansu.

odpowiedz
Antyberg - 30.05.2019 / 10:47, *.centertel.pl

Zdecydowanie nie, a przynajmniej nie teraz jedna runda dobrze zagrana, ciekawe czy poradził by sobie z presją w Legii? Wolałbym już Sedlara!

odpowiedz
7775 - 30.05.2019 / 10:44, *.tpnet.pl

Wreszcie jakaś dobra wiadomość, oby transfer doszedł do skutku. Swoją drogą ostatnio w komentarzach pisałem w kontekście Cafu, że za 800 tys. Euro można wyciągnąć 2 dobrych zawodników z polskiej ligi to wiele osób się śmiało. I mamy Kirkeskova za 400 tys., zostaje jeszcze połowa sumy. ;)

odpowiedz
graba80 - 30.05.2019 / 10:22, *.optikomp.pl

Na zdjęciu, Medeiros w pełni zaangażowany w akcję drużyny :)

odpowiedz
Dariusz Szpakowski - 30.05.2019 / 10:31, *.vectranet.pl

@graba80: zawodnik analizuje sytuację i buduje w głowie zarys kontrataku. świadczy to o jego boiskowej dojrzałości, umiejętności przeglądu pola oraz bagażu boiskowych doświadczeń.

odpowiedz
Foresto - 30.05.2019 / 10:52, *.chello.pl

@graba80: To jest to co się zowie "mądrym staniem" ;)

odpowiedz
SEBO(L) - 30.05.2019 / 11:50, *.centertel.pl

@graba80: szybki,zdecydowany,przebojowy,mocno trzyma się na nogach.

odpowiedz
kryniek76 - 30.05.2019 / 11:52, *.jmdi.pl

@Dariusz Szpakowski:

jakiego kotrataku
przecież Medeiros widzi już że Veso jedzie do końca mapy i na 100 % nie poda więc mając na uwadze soje predyspozycje gry w obronie woli czekać na przeciwnika

odpowiedz
TOMAL - 31.05.2019 / 09:58, *.t-mobile.pl

@graba80: hahaha cenne spostrzezenie

odpowiedz
Rudym nie - 30.05.2019 / 10:05, *.plus.pl

Rudego nie brać bo będzie donosił

odpowiedz
Tomek - 30.05.2019 / 10:31, *.113.189

@Rudym nie: Ktoś musi to robić skoro pozybyli się Kucharczyka, która był liderem pod tym względem

odpowiedz
Franco - 30.05.2019 / 16:01, *.plus.pl

@Tomek: Twoją stara

odpowiedz
Bear - 30.05.2019 / 09:57, *.orange.pl

Gdyby przyszedł, byłoby to na pewno wzmocnienie.
Moim zdaniem, najlepszy lewy obrońca w naszej lidze.

odpowiedz
Zyciowy optymista - 30.05.2019 / 09:45, *.inetia.pl

Podoba mi sie pomysl sprowadzenia tego goscia, po co szukac gdzies w innym kraju ,albo nie ogranego z lawy, lepiej z polskiej ligi sprawdzonego zawodnika.

odpowiedz
Tomek c - 30.05.2019 / 09:43, *.t-mobile.pl

Bardzo, bardzo dobry pomysł. Brać i się nie zastanawiać.

odpowiedz
Władeczek - 30.05.2019 / 09:40, *.netfala.pl

Brać z Piasta Jodłe, tego ruska Kreskova i Sedlara i faken jedziem z fajami w górze! Osłabiamy najznaczniejszą konkurencje i sami się wzmacniamy. Faken byłbym dobrym doradcą zarządu Legii. Co oni tam robią faken, że jeszcze tego nie wykminili?

odpowiedz
Gibon - 30.05.2019 / 17:08, *.centertel.pl

@Władeczek: ale ty glupi jestes to az zeby bola.Jestes tak glupi sam z siebie czy ktos ci za to placi FAKEN

odpowiedz
LGZ - 30.05.2019 / 09:14, *.tpnet.pl

ZamiastJodlowca lepszy bylby Sedlar !!!

odpowiedz
LWGZ - 30.05.2019 / 09:10, *.tpnet.pl

Z tego co sie widzialo w innych meczach to jest dobrym pilkarzem wiec nie ma co sie zastanawiac za taka cene, takze dobry bylby to transfer i to szybko poki taka cena !!!!

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2019 / 09:06, *.236.147

Mądry ruch. Oby coś z tego wyszło.

odpowiedz
Caspar - 30.05.2019 / 08:56, *.inetia.pl

Zdecydowane TAK dla tego transferu. Gość na nasze realia jest bardzo dobry! 400 tyś. Euro to dobra cena za sprawdzonego lewego obrońcę. Na obecną chwilę najlepszy LO w naszej e-klapie.

odpowiedz
Lakis - 30.05.2019 / 08:56, *.chello.pl

to byłby dobry ruch. Choć miałem nadzieję na kolejny sezon poszukiwania LO przez skautów Legii.

odpowiedz
Wolfik - 30.05.2019 / 08:37, *.mm.pl

To może od razu całą drużynę Piasta kupić w pakiecie z trenerem i sztabem?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.05.2019 / 08:15, *.chello.pl

Bardzo dobry piłkarz, szczególnie za te pieniądze. Z Vesovica robił sobie jaja. Brać, nie zastanawiać się. Co z Furmanem?

odpowiedz
xyda2612 - 30.05.2019 / 08:12, *.114.129

Jeśli brać to w pakiecie z Aleksandar Sedlar,
a Jodła zostanie w Gliwicach.

odpowiedz
sylwiusz11 - 30.05.2019 / 08:08, *.chello.pl

wymienić za Jodłę...

oni chcą Jodłę a my Kirkeskowa...wszyscy będą szczęśliwi:)

odpowiedz
Pepe - 30.05.2019 / 08:55, *.t-mobile.pl

@sylwiusz11:
Jodła jest priorytetem dla Vuco

odpowiedz
vcs - 30.05.2019 / 13:58, *.t-mobile.pl

@Pepe: To nieprawda. Żadnym "priorytetem" nie jest, po prostu wraca z wypożyczenia.

odpowiedz
qemp - 30.05.2019 / 08:08, *.cyfrowypolsat.pl

To kogo my ostatnio ściągamy to jest parodia. Jeśli znów mam oglądać Legię przegrywającą mistrzostwo i grę w pucharach to już wolę, żeby to robili gracze typu Hołownia, Wieteska, Szymański. Przynajmniej czegoś się nauczą.

odpowiedz
On L - 30.05.2019 / 08:15, *.25.51

@qemp: to powiedz mi wielki ekspercie czego nauczy sie holownia cZy szymanski jak dostanie baty od hodowcow koz z azerbejdzanu albo rybakow z islandii. Czego te nasze wielkie talenty moga sie wtedy nauczyc. Slucham...

odpowiedz
Dawać go! - 30.05.2019 / 08:42, *.play-internet.pl

@qemp: wiesz w ogóle jakie umiejętności ma ten piłkarz? Widziałeś go w akcji? Dla mnie to był najlepszy piłkarz meczu w Warszawie. Vesovicia tak czyścił w obronie ze chłop się myć nie musiał po meczu ..,

odpowiedz
:-) - 30.05.2019 / 08:43, *.26.22

@On L: masz racje a znawców znowu będzie wielu i kogo nie kupimy to bedzie źle , dla informacji Legia kontaktowała sie z Realem i pytała o Marcelo :-)

odpowiedz
PrzemoL - 30.05.2019 / 12:20, *.chello.pl

@:-): Muszę sprostować, ale Ramos chce odejść z Realu i już, podobno, mioduski się z nim kontaktował. Prawdopodobnie podpisanie kontraktu na ostatniej prostej.

odpowiedz
Twardy Legiunia - 30.05.2019 / 08:08, *.plus.pl

A po co miałby przechodzić z mistrza i przyszłego uczestnika ligi mistrzów do wicemistrza i przyszłego uczestnika kolejnego eurowpierdolu pod wodzą Miodulskiego? Taka rzeczywistość.

odpowiedz
Zyg - 30.05.2019 / 08:12, *.centertel.pl

@Twardy Legiunia: mistrzostwo Piasta to 1roczna aberracja. Nic wiecej.

odpowiedz
Brat - 30.05.2019 / 08:38, *.play-internet.pl

@Twardy Legiunia: chyba przyszłego uczestnika pierwszej rundy do eliminacji Ligi Mistrzów....

odpowiedz
Alex Bielany - 30.05.2019 / 08:40, *.centertel.pl

@Twardy Legiunia: ze gdzie waldus ze swoimi one season stars ma uczestniczyc?

odpowiedz
Arystosedes - 30.05.2019 / 07:54, *.atman.pl

Chukwu z nami też był najlepszy ;)

odpowiedz
mariano[L] - 30.05.2019 / 07:48, *.ip-point.pl

W meczu u nas był najlepszy na boisku,jeśli by się udało do z formą jaką prezentował było by wzmocnienie a nie uzupełnienie.

odpowiedz