Iuri Medeiros - fot. Marcin Banaszkiewicz
REKLAMA

Legia zrezygnowała z wykupienia Medeirosa

Woytek, źródło: Legionisci.com, Record.pt - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zrezygnowała z możliwości wykupienia Iuriego Medeirosa ze Sportingu CP - poinformował portugalski dziennik Record. Nikogo taka decyzja nie powinna dziwić, ponieważ klauzula wykupu była ustalona na 6 mln euro i od samego początku było oczywistym, że Portugalczyk nie zakotwiczy przy Łazienkowskiej dłużej niż do końca sezonu.

Medeiros rozegrał w barwach Legii 15 spotkań, zdobył 3 bramki i zanotował 1 asystę. W końcówce sezonu podpadł trenerowi Aleksandarowi Vukoviciowi, który zdjął go z boiska w 33. minucie spotkania z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach zawodnik nie wykonywał poleceń sztabu szkoleniowego i ostatecznie nie wybiegł na boisko do końca sezonu.

W trakcie sezonu z Łazienkowskiej płynęły głosy, że Medeirosa warto było ściągnąć na pół roku, bo taki zawodnik może pomóc w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego. O dziwo dwa lata temu przeciwny takim ruchom do klubu był obecny prezes Dariusz Mioduski. O półrocznym wypożyczeniu Tomasa Necida mówił wówczas na antenie Eleven: "Nie popieram takich ruchów. Nie podobają mi się wypożyczenia, po których nie mamy prawa pierwokupu. Żeby go zatrzymać w Warszawie pewnie trzeba byłoby dać około dwóch milionów euro. To za dużo. Takimi ruchami transferowymi robimy przysługi innym klubom. Bierzemy do siebie piłkarza, który siedzi na ławce, u nas dochodzi do formy i potem wraca do swojej drużyny. To kiepski interes".

Rok później oglądaliśmy w barwach Legii Mauricio - z zerową szansą na wykupienie, a tej wiosny Medeirosa, który miał największą klauzulę wkupu z całej trójki.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.