Iuri Medeiros - fot. Marcin Banaszkiewicz
REKLAMA

Legia zrezygnowała z wykupienia Medeirosa

Woytek, źródło: Legionisci.com, Record.pt

Legia Warszawa zrezygnowała z możliwości wykupienia Iuriego Medeirosa ze Sportingu CP - poinformował portugalski dziennik Record. Nikogo taka decyzja nie powinna dziwić, ponieważ klauzula wykupu była ustalona na 6 mln euro i od samego początku było oczywistym, że Portugalczyk nie zakotwiczy przy Łazienkowskiej dłużej niż do końca sezonu.

Medeiros rozegrał w barwach Legii 15 spotkań, zdobył 3 bramki i zanotował 1 asystę. W końcówce sezonu podpadł trenerowi Aleksandarowi Vukoviciowi, który zdjął go z boiska w 33. minucie spotkania z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach zawodnik nie wykonywał poleceń sztabu szkoleniowego i ostatecznie nie wybiegł na boisko do końca sezonu.


W trakcie sezonu z Łazienkowskiej płynęły głosy, że Medeirosa warto było ściągnąć na pół roku, bo taki zawodnik może pomóc w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego. O dziwo dwa lata temu przeciwny takim ruchom do klubu był obecny prezes Dariusz Mioduski. O półrocznym wypożyczeniu Tomasa Necida mówił wówczas na antenie Eleven: "Nie popieram takich ruchów. Nie podobają mi się wypożyczenia, po których nie mamy prawa pierwokupu. Żeby go zatrzymać w Warszawie pewnie trzeba byłoby dać około dwóch milionów euro. To za dużo. Takimi ruchami transferowymi robimy przysługi innym klubom. Bierzemy do siebie piłkarza, który siedzi na ławce, u nas dochodzi do formy i potem wraca do swojej drużyny. To kiepski interes".

Rok później oglądaliśmy w barwach Legii Mauricio - z zerową szansą na wykupienie, a tej wiosny Medeirosa, który miał największą klauzulę wkupu z całej trójki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (83)

+dodaj komentarz
dyniogłowy - 03.06.2019 / 12:54, *.tpnet.pl

Nie ma KK piłkarza, A.M. piłkarza to od transferów został Miro Dyniogłowy. Medeiros przerastał ligę, obejrzyjcie bramki.

odpowiedz
autor NZ - 02.06.2019 / 12:24, *.chello.pl

mioduski won z Legii

odpowiedz
ja - 01.06.2019 / 13:22, *.chello.pl

Brawo, wspaniała decyzja.
Cóż za wiadomość!

Dzięki Panie Prezesie!!!

odpowiedz
kowaL - 01.06.2019 / 12:28, *.vectranet.pl

Pudel to kłamca i oszust! Sam już nie wie co mówił i kiedy, prawdę powie jak się pomyli...

odpowiedz
teo - 31.05.2019 / 14:24, *.chello.pl

Mioduski to futbolowy matoł

odpowiedz
Kibolek - 31.05.2019 / 12:45, *.telefonica.de

NAJWIEKSZYM WZMOCNIENIEM BEDZIE WYJ......NIE AMATORA I OSZUSTA
MIODUSKIEGO . A TEN MEDEIROS TO SLABIZNA JAK RESZTA TEGO BIEDRONKOWEGO ZSCIAGU Z PORTUGALII

odpowiedz
Rado - 31.05.2019 / 12:31, *.144.162

Rado musi odejść, dziękuję za grę ale teraz jest już trochę za słaby. Dodatkowo dlaczego Vuko wpuszcza Rado a nie młodych? Trzeba to zmienić bo robi się układ a szatni nigdy nie wychodzą na dobre takie rzeczy.

odpowiedz
matus007 - 31.05.2019 / 10:22, *.play-internet.pl

mioduski odejdzi dziadu jeden

odpowiedz
Micha(L) - 31.05.2019 / 09:33, *.tpnet.pl

dyletanci.....

odpowiedz
Tomek - 31.05.2019 / 09:16, *.113.189

Mioduski jak widać dalej nic się nie zmienia i kłamie. Boże czemu pokarałeś nas takim imbecylem w roli właściciela i prezesa...

odpowiedz
Gienek - 31.05.2019 / 08:55, *.netfala.pl

Mioduski twoją jedyną wizją jest brak jakiejkolwiek wizji. Do kudłatego pasuje jak ulał.

odpowiedz
Ali - 31.05.2019 / 08:24, *.249.134

Prezes działa bardzo konsekwentnie, w myśl zasady: jedno powiem, co innego zrobie.

odpowiedz
krys008 - 31.05.2019 / 07:05, *.serv-net.pl

Jaki sens ma wypożyczanie na pół roku gościa , który ma wpisane 6 mln za wykupienie? Wcześniej wypożyczenie na pół roku Greka , który był zupełnie bez formy i poza rytmem meczowym. Delikatnie mówiąc decyduje o tym człowiek bez wyobraźni.

odpowiedz
atenim - 31.05.2019 / 08:14, *.centertel.pl

@krys008: Jakiego Greka?

odpowiedz
Kazik z Bielan - 31.05.2019 / 12:16, *.tpnet.pl

@atenim: tego, co udawał Greka.

odpowiedz
krys008 - 31.05.2019 / 18:38, *.t-mobile.pl

@Kazik z Bielan: Mauricio faktycznie taki z niego Grek jak ze mnie. Brazylijczyk, ale mniejsza o narodowość. Pozbyliśmy się Czerwinskiego, Pazdana, Dąbrowskiego, a wypożyczamy na pół roku nieprzygotowanego gościa. Ktoś wytłumaczy mi zamysł tego posunięcia ?

odpowiedz
krys008 - 31.05.2019 / 06:57, *.serv-net.pl

A to zaskoczenie. :).

odpowiedz
Mario - 31.05.2019 / 06:10, *.timplus.net

He, he, he, prezesik by musiał pieniądze z dwóch sezonów zarobionych w lidze wydać na wykupienie. Chyba, że by brał na kreskę. Tak przy okazji, co wywiad, to widać, że Ofoe chętnie by wrócił do Legii. Najlepszy piłkarz w naszej lidze od lat. Może warto by ktoś w klubie o tym pomyślał. Gość w pojedynkę mecze może wygrać i jeszcze by pograł w Legii.

odpowiedz
ss - 31.05.2019 / 17:55, *.vectranet.pl

@Mario: A Ty w ogóle wiesz gdzie aktualnie gra Ofoe? Wiesz jaki ma kontrakt?

odpowiedz
Lebaid - 31.05.2019 / 05:53, *.vectranet.pl

Była wcześniej mowa o kolejnym wypożyczeniu, ale chyba jednak z głową gość ma coś nie tak ... bo technicznie bajka.

odpowiedz
oLaf - 31.05.2019 / 00:08, *.vectranet.pl

nie no , jestem w szoku, takiego "kocura" się pozbywamy???? ; ))))))))))

Medeiros powinien nam dopłacić że tu grał!!!

odpowiedz
EdiSolo - 31.05.2019 / 08:38, *.plus.pl

@oLaf: Kocur..... z papierowymi pazurami i chamskim zachowaniem i to jeszcze za jaką kasę.
Bardzo dobra decyzja klubu.

odpowiedz
Maciek - 31.05.2019 / 00:03, *.chello.pl

Jako pierwszy powinien zakończyć przygodę z Legią Radovic,dopiero wtedy trener byłby bardziej wiarygodny.

odpowiedz
EdiSolo - 31.05.2019 / 08:24, *.plus.pl

@Maciek: Co Ty pier....sz ??? Radovica zwolnić jako pierwszego ?? a umowy ?, kontrakty?.

odpowiedz
sprite - 31.05.2019 / 00:00, *.play-internet.pl

Do zdobycia mistrzostwa zabrakło kilku punktów , może jakby zagrał to zrobiłby te różnice w ostatnich meczach i zamiast 2 remisów byłyby 2 zwycięstwa... o porażce z Piastem nie wspomnę. Vuko to niech się obraża prywatnie, a w Legii ma grać najlepsza jedenastka, a nie jedenastka lubiana przez trenera

odpowiedz
Kibic - 31.05.2019 / 06:56, *.centertel.pl

@sprite: i prze, Rado

odpowiedz
Krwawę Dziąsło - 30.05.2019 / 22:56, *.vectranet.pl

Bardzo dobrze bo był rzadki jak przecier pomidorowy!

odpowiedz
Arek - 30.05.2019 / 22:39, *.tpnet.pl

Ciekawe czemu jakoś w ogóle mnie to nie dziwi.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 30.05.2019 / 22:17, *.btcentralplus.com

Prawdopodobnie Barcelona I Real walcza aby nasz 'prezes stulecia' zostal u nich prezesem. Walka o grube pieniadze bo to diament wsrod prezesow.

odpowiedz
FWK - 30.05.2019 / 22:17, *.play-internet.pl

Szkoda... Najlepszy z nich wszystkich

odpowiedz
Lukas357jna - 30.05.2019 / 21:41, *.centertel.pl

No i pięknie

odpowiedz
Legion63 - 30.05.2019 / 21:29, *.centertel.pl

Do Tomaszek67 to ty jeszcze żyjesz dlaczego nie odzywasz się do starego kumpla z Pruszkowa z którym za Wuja szukaliśmy stadionu zagłębia Lublin po jupiterach a jak wracaliśmy z Krakowa to już w drodze powrotnej mówiłem że będzie walkower a urwaną linię sprzęgła w Szczecinie pamiętasz a Poznań Radom Mielec Bydgoszcz Katowice Zamość Tychy Pniewy ....to się odezwij

odpowiedz
Tomaszek67 - 31.05.2019 / 19:13, *.236.83

@Legion63 : mylisz mnie z kims...ja mam 67 lat a nie rocznik 67, dla mnie jestes malolat,nie znam cie

odpowiedz
Legion63. - 31.05.2019 / 20:51, *.centertel.pl

@Tomaszek67: sorki mój kumpel też tak się podpsywał nie chciałem Cię urazić a i w moim wieku miło usłyszeć że sie jest małolatem

odpowiedz
globus - 05.06.2019 / 11:47, *.mm.pl

@Legion63 : i znalazłeś to Zagłębie w Lublinie?

odpowiedz
KibicL - 30.05.2019 / 21:29, *.vectranet.pl

Nie ma się co oszukiwać, po kilku latach w miarę "tłustych" nadchodzi mizeria i tyle. Powoli stajemy się pośmiewiskiem a to jak prowadzony jest klub w niedługim czasie będzie w podręcznikach biznesu piłkarskiego jak nie należy prowadzić klubu.

odpowiedz
Hiszpan - 30.05.2019 / 21:23, *.play-internet.pl

Niech wywalą jeszcze z 10 wkładów nie mam z tym problemu. Ale może qwa już jakieś transfery do klubu.

odpowiedz
Pogromca głupców - 31.05.2019 / 06:27, *.play-internet.pl

@Hiszpan: Jeszcze okienko transferowe nie zostało otwarte tłuku. Naprawdę myślisz, że większość klubów robi pierwsze transfery już tydzień po zakończonym sezonie?

odpowiedz
Hiszpan - 31.05.2019 / 07:37, *.play-internet.pl

@Pogromca głupców: To zobacz ile się dzieje w innych klubach intelektualisto z branżówki.

odpowiedz
GZLW - 30.05.2019 / 21:09, *.tpnet.pl

Gdyby "LEGIA" nie zrezygnowala to i tak nie za taka cene wiec sprawa zamknieta !!!!

odpowiedz
LWL - 30.05.2019 / 21:00, *.tpnet.pl

Pilkarzem byl dobrym ale nie do konca sprawdzonym !!!

odpowiedz
Kaktus - 30.05.2019 / 20:58, *.tpnet.pl

Nie wykupiliśmy go?
Kto by myślał....

odpowiedz
tekken (L) - 30.05.2019 / 20:46, *.chello.pl

Popieram to -wypożyczenie to było dobre zgranie. Skoro nas nie stać na takich zawodników to można jednego dwóch wypożyczać z dużo lepszych klubów. Zawsze coś pograją. Nie ma co się oszukiwać to był dobry zawodnik.

odpowiedz
Wolfik - 30.05.2019 / 21:11, *.mm.pl

@tekken (L): Dobry może i był. Ale dobrego futbolu w jego wykonaniu w Legii było może ze 60 minut. I to jak drużynie szło. To stanowczo za mało by wyłożyc za niego kilka mln euro.

odpowiedz
Pacho - 30.05.2019 / 21:48, *.55.187

@Wolfik: kilku takich i byłby git ale z gówna...

odpowiedz
tekken (L) - 31.05.2019 / 12:09, *.chello.pl

@Wolfik: Oczywiści dlatego mówię, że trzeba takich wypożyczać, ale tylko z mocnych klubów, co się nie łapią.

odpowiedz
LGZ - 30.05.2019 / 20:32, *.tpnet.pl

To co widzielismy nie byl wart az takiej ceny, to byly przeblyski w grze w meczach w ktorych wystapil !!!

odpowiedz
zlb - 30.05.2019 / 19:45, *.t-mobile.pl

PADAKA JEST I TYLE! !! !LOCZEK JAKO PREZES TO JEST DNO! !!! I BLAGAM NIE PISZCIE ZE SWOJA KAPUSTE WYKLADA ITD...GDZIE SOS ZA LM???

odpowiedz
Czerczesow - 30.05.2019 / 20:10, *.centertel.pl

@zlb: Kasa jest u Koralika i Pędzla. Razem z Pudlem piją wódkę za wał stulecia. Kibicom wmówili wojnę o Legię. Dziel i rządź. Nikt nie rozliczył kontraktu młodego Pędzla który ponoć umie lepić pierogi a nie stać na bramce.

odpowiedz
Legia Warszawa - 30.05.2019 / 19:33, *.chello.pl

SZOK

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2019 / 19:33, *.virginm.net

wow cóż za niespodziewany obrót sprawy hahaha Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Vuković, prawdopodobnie na zlecenie miodka, "dusił" Medeirosa pod koniec sezonu, aby kibice nie cisnęli pudla o wykupienie. Bo przecież ten powiedział na początku roku, ze stać nas na jego wykupienie hehehehe. Mam wrażenie , ze w końcówce sezonu, zrobiono wszystko, by Medeiros wyglądał na jak najsłabszego gracza, choćby kosztem wyniku sportowego drużyny.

odpowiedz
lhm - 30.05.2019 / 20:14, *.t-mobile.pl

@tomiacab:
To samo było swego czasu z Vako Kazaiszwilim. Grał bardzo dobrze ale poszedł prikaz z góry i nagle przestał się mieścić w składzie. To była głupota ze strony klubu bo odchodził właśnie Odidja, a Vako był do wzięcia za niewiele ponad milion euro...

odpowiedz
Arek - 30.05.2019 / 22:43, *.tpnet.pl

@tomiacab: ale coś go słabo dusił, skoro jeszcze żyje.

odpowiedz
Arek - 30.05.2019 / 22:44, *.tpnet.pl

@lhm: O tak, tego to Magiera prawie zadusił na śmierć.

odpowiedz
tomiacab - 31.05.2019 / 08:31, *.145.180

@lhm: podibnie pozbyto się Orlando Sa.

odpowiedz
lhm - 03.06.2019 / 01:42, *.vectranet.pl

@Arek:
Nie zadusił :-) w MLS sobie swietnie radzi.

odpowiedz
L - 30.05.2019 / 19:19, *.tpnet.pl

Po co go w ogóle tutaj ściągali skoro wiadomo było że go nie wykupią???? Mioduski węź pan mnie zatrudnij na prezesa. Gorszy niż ty nie będę...

odpowiedz
gazza - 30.05.2019 / 18:51, *.inetia.pl

Nie zdobyli mistrza więc wykup tak marnego piłkarza jest bez sensu !
6 mln za ogórka ...hahahahahaha

odpowiedz
LWGZ - 30.05.2019 / 18:23, *.tpnet.pl

Tak naprawde powinien byl zagrac w rundzie finalowej udowadniajac swoja wartosc ale mimo tego kwota byla za wysoka !!!!

odpowiedz
tomaszek67 - 30.05.2019 / 18:14, *.centertel.pl

Abdou Razack Traore blisko Legii !
Już niedługo wyprzedzimy wszystkich o lata świetlne!
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 30.05.2019 / 18:49, *.play-internet.pl

Rozumiem twój wpis jako ironię bo jeśli nie to współczuję...

odpowiedz
Legion63 - 31.05.2019 / 08:51, *.centertel.pl

@tomaszek67: to ty jeszcze żyjesz dlaczego nie odzywasz się do starego kumpla z Pruszkowa z którym za Wuja szukaliśmy stadionu zagłębia Lublin po jupiterach a jak wracaliśmy z Krakowa to już w drodze powrotnej mówiłem że będzie walkower a urwaną linię sprzęgła w Szczecinie pamiętasz a Poznań Radom Mielec Bydgoszcz Katowice Zamość Tychy Pniewy ....to się odezwij

odpowiedz
Miodulski - 30.05.2019 / 18:06, *.tmodns.net

Standart

odpowiedz
(L)egia - 30.05.2019 / 17:31, *.65.127

Fajnie, bo kilka razy się popisał ładnym golem, ale jeśli miałby być kolejnym buntownikiem, rujnującym morale naszego zespołu, to mówię mu bez żalu: papa!

odpowiedz
m - 30.05.2019 / 17:30, *.chello.pl

ten nasz mioduski to jest taki mądry że aż strach.

odpowiedz
olew - 30.05.2019 / 17:21, *.vectranet.pl

niezły grajek, ale dla nas zbyt drogi chyba, a może Vuko się postawił , bo że go nie lubi to było widać

odpowiedz
Kuba - 30.05.2019 / 19:51, *.t-mobile.pl

@olew: Trener oczyszcza drużynę, niewielu już zostało na liście.

odpowiedz
Wolfik - 30.05.2019 / 17:12, *.mm.pl

Od początku jego przyjścia było wiadome, że jest tutaj tylko "przelotem". Do dziś nie wiem jaki jego pobyt miał mieć sens.

A dodatkowo widząc jego "zaangażowanie" w grę, ta wiadomość w ogóle mnie nie zaskakuje.

odpowiedz
tomiacab - 30.05.2019 / 19:38, *.virginm.net

@Wolfik: wiesz jaki był sens? Na wypadek gdyby udało się sprzedać Szymańskiego, aby nie powstała dziura. Takie było założenie. "Sprzedam Szymiego za 10 mln, to wtedy wykupię Medeirosa, jeśli zjadą z ceną do 4 mln"

odpowiedz
Wolfik - 30.05.2019 / 19:54, *.mm.pl

@tomiacab: @tomiacab: 4 mln euro za Medeirosa? Żart. Nie ten kaliber. Poza tym, gdyby jakiś polski klub wydał taką kasę na piłkarza, byłbym w szoku.

odpowiedz
Obcy - 30.05.2019 / 19:56, *.t-mobile.pl

@tomiacab: A który mądry zapłaci 10 baniek za tego miejsca mistrza? Weź ochłoń.

odpowiedz
tomiacab - 31.05.2019 / 08:28, *.145.180

@Obcy: Cyba nie czujecie ironii. Przedstawiłem rok myślenie pudla

odpowiedz
Alan - 30.05.2019 / 17:05, *.t-mobile.pl

Podpadl trenerowi..... a może gdyby nie podpadl to Legia była by MP w tej chwili kto wie..

odpowiedz
Hb - 30.05.2019 / 18:53, *.t-mobile.pl

@Alan: przypomnij sobie gdzie strzelił. Raczej 3 plac

odpowiedz
miron - 30.05.2019 / 17:05, *.play-internet.pl

Po cichu liczyłem że loczek jednak wykupi Mederiosa:(nic szkoda

odpowiedz
NOPAR - 30.05.2019 / 16:43, *.plus.pl

Tak dp przemyślenia...
Ależ Ty mądry jesteś.
A Szymański, Cafu, Martins... to pierwsze przykłady piłkarzy Legii którym piłka nie przeszkadza.
Więc opinia mocno naciągana

odpowiedz
Tak dla przemyślenia dla włodarzy Legii - 30.05.2019 / 16:38, *.206.90

Legia w Europie wygląda na tle europejskich drużyn z zachodu jak nasza młodzieżowa reprezentacja reszta szybka , dobra technicznie a nasi jakby biegali na szczudłach .
Brakuje zawodników typu Ofoe , Valencia , Takich który widać , że bieganie z piłką nie powoduje piłkarzom , żadnych problemów . W tej chwili mamy trochę za bardzo drewnianych piłkarzy w składzie . I tu jest największy problem Legii brak jakościowych zawodników w składzie . Tu nawet Mourinho by nie pomógł , bo z mewy orła się nie zrobi niestety .

odpowiedz
CZYM PODPADŁ? - 30.05.2019 / 16:35, *.101.235

I TERAZ ZACZNIE SIE ODDAWANIE SZROTU I OCZYWIŚCIE STRATY OGROMNE

odpowiedz
csv - 30.05.2019 / 16:32, *.t-mobile.pl

" Nie podobają mi się wypożyczenia, po których nie mamy prawa pierwokupu"

Ale Legia MIAŁA prawo pierwokupu Medeirosa.

odpowiedz
Logiczne - 30.05.2019 / 16:46, *.m247.com

@csv: wow, niesamowite:) A 2 mln euro bez opcji wykupu za Necida to więcej niż 6 mln euro za opcję wykupu Medeirosa...

odpowiedz
L - 30.05.2019 / 16:29, *.tpnet.pl

Przecież loko mówi to co wyczytał w podręczniku dla korposzczurów. On nie ma swojego zdania bo się nie zna na piłce. Mówi po to żeby ładnie to brzmiało a nie coś oznaczało...

odpowiedz
Michał - 30.05.2019 / 16:24, *.domynet.pl

Kobieta zmienną jest... Ale te jej loczki wybaczają wszystko..

odpowiedz
Otwock - 31.05.2019 / 10:09, *.play-internet.pl

@Michał: To było dobre,brawo Ty.

odpowiedz