8 medali na Torowych MP w jeździe szybkiej na wrotkach

W okresie letnim, panczeniści Legii regularnie startują w zawodach na rolkach, szlifując tym samym formę przed zimowymi startami na lodzie. W ostatni weekend w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, w których nasi zawodnicy zdobyli 8 medali. Marek Kania wywalczył złoty medal na dystansach 200m, 500m, srebro na 7000m i brąz na 5000m. Jego brat, Mateusz Kania zdobył złoto na 7000m oraz trzy razy srebro: na dystansie 200, 500 oraz 5000m.

W klasyfikacji klubowej, Legia uplasowała się na miejscu czwartym z 323,5 pkt. Zwyciężył UKS Orlica Duszniki Zdrój.

Wyniki legionistów w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach:
200m (mężczyźni, senior): 1. Marek Kania 18,70s, 2. Mateusz Kania 18,84s
200m (kobiety, senior): 7. Maria Kania 23,70s
200m (mężczyźni, młodzieżowiec): 7. Karol Karczewski 20,73s
200m (kobiety, kadet): 22. Gabriela Puczen 24,65s
200m (mężczyźni, kadet): 12. Kacper Czechoski 22,90s
200m (kobiety, młodzik): 6. Adela Strygner 23,51s, 40. Zofia Szombara 26,27s
500m (kobiety, senior): 8. Maria Kania 58,92s
500m (mężczyźni, senior): 1. Marek Kania 44,07s, 2. Mateusz Kania 44,45s
500m (mężczyźni, młodzieżowiec): 7. Karol Karczewski 49,83s
500m (kobiety, młodzik): 17. Adela Strygner 58,37s, 40. Zofia Szombara 1:02.38 min.