Radosław Kucharski i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharski: Transfery w ciągu dwóch tygodni

Bodziach, źródło: Sport.pl

Dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski w rozmowie ze Sport.pl wypowiedział się na temat sprzedaży do Dinama Moskwa Sebastiana Szymańskiego, jak również planowanych transferach do klubu. Nowych nazwisk możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. "Myślę, że to kwestia najbliższych dwóch tygodni. Na pewno jednym z priorytetów jest dla nas znalezienie piłkarza na pozycję Szymańskiego, ale szukamy piłkarzy na różne pozycje. Głównie do ofensywy. Albo inaczej: takich, którzy podniosą poziom zespołu. Staramy się też przewidzieć, co się może stać w drugą stronę, bo oprócz Szymańskiego mamy w zespole kilku innych piłkarzy, którzy też mają dobrą markę na rynku" - powiedział dyrektor sportowy Legii.

Dinamo Moskwa zapłaciło Legii 5,5 miliona euro za pozyskanie 20-letniego Sebastiana Szymańskiego, a nasz klub może liczyć jeszcze na bonusy. "Z naszej perspektywy to najwyższy transfer w historii klubu, a nawet - doliczając przyszłe bonusy - najwyższy w historii ekstraklasy" - powiedział Sport.pl Radosław Kucharski, który przekonuje, że działacze 12. klubu rosyjskiej ekstraklasy robili wszystko, by Szymańskiego wykupić przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy do lat 21.

"Negocjacje były krótkie i bardzo intensywne. Rosjanom bardzo zależało, by dopiąć ten transfer jeszcze przed mistrzostwami Europy do lat 21. To był sprytny ruch z ich strony" - powiedział Kucharski. Więcej wypowiedzi dyrektora sportowego Legii można przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Darek - 08.06.2019 / 17:11, *.chello.pl

Matko kochana klub ktory 3 lata temu gral w lidze mistrzow dziś ma 250 tysięcy euro na wzmocnienia przed sezonem.
Książke by napisal jak w 3 lata doprowadzic klub do zapasci finansowej.
Normalnie nie do uwierzenia.

odpowiedz
Wolfik - 08.06.2019 / 20:36, *.mm.pl

@Darek: Nie do uwierzenia w normalnym kraju. W Polsce Kolego, to już nikogo nie dziwi.

odpowiedz
L - 08.06.2019 / 13:35, *.tpnet.pl

Ten z lewej to chyba myśli ze jest jakimś jamesem bondem.

odpowiedz
tekken (L) - 07.06.2019 / 18:18, *.chello.pl

Kupcie Furmiego i Bukse i będzie dobrze.
Podpisać na sezon kontrakt np. z Robakiem on swoje strzeli na pewno.
Dać szanse młodym:Żyro, Bondarenko, Aftyka, Cichocki, Rosołek,Zjawiński, Wojtysiak, Leleno czy Praszelik. Jest spora grupa niezłych młodych zawodników, a jest jeszcze więcej tylko nie pamiętam nazwisk.

odpowiedz
... - 08.06.2019 / 04:36, *.sbcglobal.net

@tekken (L): Robak? tyś chyba nie normalny

odpowiedz
Hiszpan - 07.06.2019 / 17:46, *.play-internet.pl

Nie wierzę temu typowi.

odpowiedz
jo - 07.06.2019 / 06:33, *.tpnet.pl

Ja się nie dziwię, że nie ma na nic kasy. Za darmo odeszło tylu graczy, że prawie 11 meczową można by zmontować i się w lidze utrzymać...
Brawo prezes - rozdawaj pan dalej...

odpowiedz
Wolfik - 07.06.2019 / 09:08, *.mm.pl

@jo: Rozdawnictwo jest cool - takie czasy.

odpowiedz
Bubu - 07.06.2019 / 17:26, *.t-mobile.pl

@Wolfik: pozwole sie nie zgodzic ,z kolega ,

odpowiedz
Gepetto - 07.06.2019 / 00:14, *.chello.pl

Ooo kurła 250 000 hahaha jak na klub tak bogaty, odstający kilka krotnie od innych finansowo. Żenua. Już Raków wyłożył bez niczego 300 000 (najbiedniejszy klub w ekstraklasie zaraz po nas wychodzi). Transfery są tortem, a Kucharski i jego wypowiedzi sprytną ,,truskawką" na torcie upieczonym przez nie mniej sprytnego chyba inaczej eL Loko. Kucharski chwali się ile to zarobią i zarobili. Szkoda, że nie podał ile na czysto zostało i ile z tych bonusów, bo z tego starczyło na Cafu i Muzyka i te 250 000. Sprytnie ten klub niszczą, a raczej robią fabrykę typu złapiemy rybkę, to może będzie z niej ryba i się uda opylić sprytnie od święta

odpowiedz
Wolfik - 07.06.2019 / 09:07, *.mm.pl

@Gepetto: Wychodzi na to, że to "bogactwo" jest tylko w głowie właściciela oraz kibiców - mitomanów. Prawda jest bardziej przyziemna - jesteśmy biedni jak cała liga.

Jeśli drużyna z ligi węgierskiej wydaje na zawodnika 2,5mln euro, to o czym my tutaj mówimy. Zostalismy bardzo, bardzo daleko z tyłu od czasu (krótkiego zresztą) historycznego awansu do LM.

Ale widząc jak zachowuja się ludzie w kraju, działanie właściciela średnio mnie dziwi. Jest typowe.

odpowiedz
Gepetto - 07.06.2019 / 13:51, *.chello.pl

@Wolfik: dokładnie tak. Z ich głowami i gadaniami to powinniśmy robić transfery dwu cyfrowe w mln ojro, a sprzedawać trzy cyfrowe...

odpowiedz
jam - 07.06.2019 / 16:39, *.167.254

@Wolfik: dodałbym że ostatniego awansu do LM

odpowiedz
Tomek 82 - 06.06.2019 / 23:28, *.play-internet.pl

Z ich strony sprytny ruch ale z naszej Panie Kucharski to żenada! Poszliscie na łatwiznę z prezesem bo nie macie hajsu na jakie kolwiek ruchy A na tym chlopaku można było by zarobić wiecej po euro tyle w temacie .

odpowiedz
Derwall - 07.06.2019 / 07:02, *.orange.pl

@Tomek 82: Obawiam się ze po mistrzostwach U-21 niewiele będziemy mieli dobrych opinni o naszej reprezentacji i tego zapewne pan Kucharski się obawia ,ze te mistrzostwa będą zmarnowana szansa do promocji wręcz przeciwnie -i tak jak U-20 się niepopisalo tak będzie i teraz ,

odpowiedz
Darek - 06.06.2019 / 23:11, *.t-ipconnect.de

Przeciez ostatnimi czasy do Legii przychodza tylko i wylacznie pilkarze ktorzy podnosza poziom zespolu.Chukwu,Necid,Eduardo,Philipps,Agra,Rocha.Rzekl bym nawet sami wirtuozi pilki noznej.
Zebysmy tylko po raz kolejny nie sprowadzili pilkarzy ktorym damy 2-3 letnie kontrakty a po pol roku bedziemy sie zastanawiac jak sie ich pozbyć.
A z kasa w wysokosci 250 tys euro na pewno podbijemy europe.

odpowiedz
Real - 06.06.2019 / 20:25, *.co.nz

Bez rasowego napadziora nie ma co marzyć o czymkolwiek, pamiętacie jak Ljuboja ciągnął cała drużynę bo non-stop strzelał bramki?

odpowiedz
Kibic - 06.06.2019 / 19:36, *.inetia.pl

Do Legi trzeba zawodników strzelających bramki

odpowiedz
lob - 06.06.2019 / 19:26, *.chello.pl

Odgrzewane kotlety........nie macie nowych wiadomości ???
Ok ! Gra Muzyka.........

odpowiedz
Abc - 06.06.2019 / 18:20, *.centertel.pl

Szkoda że w Legii nikt nie potrafi robić sprytnych ruchów.

odpowiedz
miron - 06.06.2019 / 18:00, *.play-internet.pl

A My już tak sprytni nie byliśmy żeby go sprzedać po mistrzostwach za 7 baniek plus bonusy:(

odpowiedz
Phoenix(L)k - 07.06.2019 / 07:59, *.188.226

@miron :

Po mistrzostwach to tyle musielibyśmy dopłacić, by ktoś wziął Szymańskiego w formie z Legii...

odpowiedz
Twardy Legiunia - 06.06.2019 / 17:54, *.chello.pl

Najlepszy transfer to byłby MIODULSKI OUT

odpowiedz
Ben - 06.06.2019 / 20:20, *.inetia.pl

@Twardty Legiunia: to go kup !

odpowiedz
Obcy - 06.06.2019 / 17:47, *.t-mobile.pl

Panie dyrektorze ja zauważam w pana wypowiedziach pewną niekonsekwencje. Raz pan twierdzi,że monitorujecie​ od dłuższego czasu kandydatów do Legii. Innym razem,że dopiero teraz zaczynacie poszukiwania. Istny cyrk. Za swoje zasługi ja bym pana przeniósł na inne mniej absorbujące stanowisko.

odpowiedz
L - 06.06.2019 / 19:30, *.tpnet.pl

@Obcy: Bo loczek gada to co wyczytał w podręczniku dla korposzczurów.

odpowiedz
ding - 06.06.2019 / 17:46, *.chello.pl

Kucharski, Starzyński to nie jest godny następca Szymańskiego.

odpowiedz
krys008 - 06.06.2019 / 21:59, *.serv-net.pl

@ding: pozwolę się nie zgodzić. Może nie tak perspektywiczny, ale liczby dużo lepsze, świetny przegląd pola, podanie, wrzutka i wbrew pozorom dużo biega i pracuje dla drużyny. Jestem na tak!

odpowiedz
Wolfik - 06.06.2019 / 17:45, *.mm.pl

Przed sprzedażą Sebastiana na transfery było w Legii 250 tys. euro. Jeszcze ktoś naprawdę się łudzi, że awansujemy do LE?

odpowiedz
j - 06.06.2019 / 17:36, *.tpnet.pl

jeśli pan Kucharski twierdzi że to był sprytny ruch ze strony Dinama, to jaki to był ruch z naszej strony ??? dżizas

odpowiedz
sprite - 06.06.2019 / 18:49, *.play-internet.pl

@j: k...a,o tym samym pomyślałem..

odpowiedz
Sim - 06.06.2019 / 19:49, *.btireland.net

@j: jesli oni spryciarze to Kucharski jest gamoniem

odpowiedz
Pio - 06.06.2019 / 21:15, *.play-internet.pl

@j: rownie dobrze mógł z tych mistrzostw wrócić z zerwanymi wiązadłami .Ja sobie inaczej ten transfer tłumaczę.musiala być kasa na już żeby kogoś kupić

odpowiedz
Wizjoner Mioduski - 06.06.2019 / 17:19, *.t-mobile.pl

Po mistrzostwach świata byłby wart 15mln euro bu ha ha

odpowiedz
Szaro-szary - 08.06.2019 / 21:09, *.orange.pl

@Wizjoner Mioduski : na tych mistrzostwach dostaniemy bęcki takie , że będą sie zastanawiac nad sensem posiadania reprezentacji młodzieżowych ... A cena za Szymanksiego spadnie do 1,5 mln

odpowiedz
Swojak(L) - 06.06.2019 / 17:09, *.centertel.pl

Czekam...na zafcow światowego formatu, potencjalnych trenerów,managerów i właścicieli klubu na ich optymistyczne,mniej optymistyczne i druzgocące komentarze wobec powyższego artykułu.na wieczór spalam gibsztyla i szykuje się na solidna lekturę w wielu wersach.PZDR.

odpowiedz
Kraken - 06.06.2019 / 17:07, *.t-mobile.pl

Sprytny ruch ze strony Rosjan, czyli co nasz direktore jest frajerem, po mistrzostwach bedzie drozszy???

odpowiedz
siarasiarzewski - 06.06.2019 / 17:05, *.chello.pl

Zostawcie Andre Martinsa, to mózg drożyny, ciężko będzie go zastąpić ;/

odpowiedz
Arek - 06.06.2019 / 16:56, *.tpnet.pl

Stare to i ciekawe, czy prawda.

odpowiedz
Yaya Banana w Legii - 06.06.2019 / 16:54, *.plus.pl

Trzech kocurow do lykniecia w niewielkim pieniadzu:
- Yaya Banana
- Herve Bazile
- Kobamelo Kodisang
Na co czekaciepanie Miodulski i Kucharski???

odpowiedz
X - 06.06.2019 / 22:41, *.virginm.net

@Yaya Banana w Legii: od 4 lat pieprzysz o tym banana, kup se na targu kisc i powies na yaya pajacu.....i kurna kto to jest mioduLski mi powiedz....

odpowiedz
Xxc - 06.06.2019 / 16:51, *.t-mobile.pl

Wywiad sprzed tygodnia... zostal wiec kolejny. A transferów jak nie było tak nie ma

odpowiedz
sobo(L)ew - 06.06.2019 / 16:24, *.cyfrowypolsat.pl

I znowu ściagna jakiś gowniany zagraniczny szrot,przez pół roku będzie się aklimatyzowal,później przyjdzie nowy trener i powie,ze nie widzi tych piłkarzy w swojej koncepcji i kolejne pieniądze pójdą w piździec.

odpowiedz
Kuba - 06.06.2019 / 16:14, *.t-mobile.pl

Jest coś takiego jak "pozycja Szymańskiego"? Seba się przemieszczał po całym boisku.

odpowiedz
Mundial w Rosji - 06.06.2019 / 16:10, *.orange.pl

"To był sprytny ruch z ich strony" powiedział Kucharski. No ich tak, ale wasz to napewno nie. Jeśli Szymański wypali na ME 21 będzie kolejna szpilka wbita w zarząd.

odpowiedz
Mlbets - 06.06.2019 / 21:07, *.centertel.pl

@Mundial w Rosji :

A jak nie (raczej na to są znacznie większe szanse, bo skoro był słaby na tle kopaczy z ekstraklasy to nie ma powodu, żeby myśleć, że będzie się wyróżniał przy lepszych rywala h)?

odpowiedz
eduardo - 06.06.2019 / 16:05, *.centertel.pl

Skoro to byl sprytny ruch z ich strony to z waszej to byl ruch frajerski

odpowiedz
Fryderinio - 06.06.2019 / 15:51, *.orange.pl

Faktycznie co za SPRYTNY ruch! Fascynujące! Jak oni na to wpadli?! Ten ruch to jakaś innowacja w historii światowych transferów. Niesamowite, że Pan Radosław Kucharski miał szczęście uczestniczyć w tym precedensie i doświadczyć tak wyrachowanego i pomysłowego działania jak kupno młodego, ale już nieco doświadczonego, piłkarza przed Mistrzostwami na których zagra pierwsze skrzypce, co i tak nic nie zmieni bo Szymek jak i cała kadra uja zagra ni więcej niż przed dniami ich młodsi koledzy z U-20, czyli klasyka gatunku i smutna rzeczywistość naszej narodowej kopanej mimo iż serduszko bardzo mocno chciałoby inaczej. Miłego dnia!

odpowiedz
Jasio - 06.06.2019 / 15:18, *.edu.pl

Uwaga Link do GóWna! Lepiej poszukajcie na forumce.

odpowiedz
dino - 06.06.2019 / 15:05, *.108.201

"takich, którzy podniosą poziom zespołu."
Takich jak ten Nascimento z 2 ligi tureckiej?
Na zdjeciu powyzej 2 błaznów bawi się w zarządzanie profesjonalnym Klubem

odpowiedz
RyzomiR - 07.06.2019 / 08:51, *.chello.pl

@dino:
no caly dramat polega na tym, ze tak. on podniesie poziom druzyny

odpowiedz
123 - 07.06.2019 / 12:54, *.gov.pl

@RyzomiR: No właśnie! :)

odpowiedz