III liga: Legia II 1-0 RKS Ursus

Bodziach, Maciej Frydrych , źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii wygrały dziś w Ząbkach w spotkaniu 31. kolejki III ligi z RKS-em Ursus 1-0. Jedynego gola dla naszej drugiej drużyny zdobył Piotr Cichocki w 66. minucie spotkania. W Legii zadebiutowali 16-letni Ariel Mosór oraz o rok starszy Nikodem Niski.

Już na początku meczu gorąco zrobiło się pod bramką legionistów. Jeden z piłkarzy „Traktorków” otrzymał futbolówkę ze skrzydła, po czym trafił nią w poprzeczkę. Następnie to podopieczni Piotra Kobiereckiego byli w natarciu, czego skutkiem było umieszczenie piłki w siatce przez Łukasza Zjawińskiego w 22. minucie. Niestety gol „Zjawy” nie został uznany, ponieważ piłkarz znajdował się na pozycji spalonej. Kilka minut później w nasze pole karne wpadł Paweł Wolski, jednak fatalnie przestrzelił. W 37. minucie po świetnej akcji Amosa Shapiro-Thompsona oko w oko z golkiperem stanął Michał Bajdur, który przegrał rywalizację z bramkarzem. W końcówce pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze groźne uderzenie Patryka Kamińskiego, z którym świetnie poradził sobie Kacper Tobiasz.

Początek drugiej części meczu należał do Ursusa, nasi przeciwnicy oddawali sporo strzałów zza pola karnego, jednak tego dnia w świetniej dyspozycji był Kacper Tobiasz. W 66. minucie to legioniści objęli prowadzenie, za sprawą Piotra Cichockiego, który chwilę wcześniej wszedł na murawę. „Cichy” wpadł rozpędzony w pole karne, po czym uderzając po krótszym słupku, pokonał golkipera.

Za tydzień podopieczni Piotra Kobiereckiego zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.

III liga: Legia II Warszawa 1-0 (0-0) RKS Ursus
1-0 - 66' Piotr Cichocki

12. Kacper Tobiasz - 2. Mateusz Leleno, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Ariel Mosór, 3. Konrad Matuszewski - 6. Oskar Wojtysiak (58' 18. Piotr Cichocki), 8. Aleksander Waniek, 15. Radosław Pruchnik (79’ 7. Łukasz Łakomy), 24. Amos Shapiro-Thompson (87' 17. Bartłomiej Ciepiela), 16. Michał Bajdur (84. 11. Nikodem Niski) - 9. Łukasz Zjawiński
Rezerwowi: 12. Jakub Ojrzyński, 23. Grzegorz Aftyka
Trener: Piotr Kobierecki

żółte kartki: Ciepiela - Skowroński, Wojcinowicz