Artur Haluch - fot. Mishka / Legionisci.com

Radomiak liczy na wypożyczenie młodzieżowców z Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Radomiak Radom liczy na wypożyczenie z Legii uzdolnionych młodzieżowców, którzy mogliby się ogrywać na zapleczu ekstraklasy. O tym, który z juniorów Legii trafi do beniaminka I ligi wyjaśni się nie wcześniej niż po pierwszym obozie przygotowawczym Legii, który zakończy się 22 czerwca.

- W kwestii wzmocnień liczmy też na Legię. Współpraca z Legią jest i to taka bardzo owocna. W tej chwili staramy się o młodzieżowców, bo Legia ma dosyć fajnych młodzieżowców, a jest wymóg, że w I lidze jeden młodzieżowiec musi grać. Próbujemy dogadać się właśnie w kwestii młodzieżowca, ale to wyjaśni się zapewne dopiero gdzieś po obozie pierwszego zespołu Legii. Pół roku czy rok wcześniej było trudniej, bo byliśmy w II lidze i wszyscy mówili, że dostaniecie, jak będziecie w I lidze, więc teraz jesteśmy - powiedział w rozmowie z RDC trener Radomiaka, Dariusz Banasik.

W Radomiaku wyróżniającymi graczami w minionym sezonie byli m.in. byli legioniści - bramkarz Artur Haluch oraz napastnik Rafał Makowski. Ten ostatni ma obecnie propozycje z klubów ekstraklasy. Do radomskiego zespołu dołączył w ostatnich dniach Mateusz Cichocki, który również spędził kilka lat przy Łazienkowskiej.

Podobnie jak przed rokiem, przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, Legia zagra sparing z Radomiakiem. Ten zaplanowany jest na niedzielę, 14 lipca na stadionie przy Łazienkowskiej - termin pomiędzy dwoma meczami 1. rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
sylwiusz11 - 12.06.2019 / 12:13, *.inetia.pl

ciekawe na co liczy Legia?

odpowiedz
Olo - 11.06.2019 / 10:46, *.centertel.pl

Makowski będzie gotowy, jak poprawi drybling i przygotowanie kondycyjne

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever! - 11.06.2019 / 12:18, *.215.36

@Olo: ok!Szefie!Czekamyyy!

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever! - 11.06.2019 / 10:13, *.02.net

Szanowna redakcjo prosimy o przekazanie info:Mr Mioduski !Makowski ready for Champione!

odpowiedz
News⚽️Legia - 11.06.2019 / 00:28, *.215.89

Makowski!gotowy! Do!Legi!

odpowiedz
Szymon - 10.06.2019 / 22:45, *.chello.pl

Malarza tam oddać

odpowiedz
News⚽️Legia - 10.06.2019 / 22:22, *.215.89

Tu Mr Mioduski pokaże nam ,dajâc Friends Legii! zawodnikòw utaléntowanych do pomocy w awansie do extraklasy.

odpowiedz
ŁUKASZ323 - 10.06.2019 / 21:32, *.plus.pl

Apropo meczu z Zagłebiem,widziałem przy stadionie chlopaków z Czuwaju Przemysl,orientuje sie ktos czy mamy uklad zgode(z tego co kojaze to raczej Czuwaj ma zgode z Zaglebiem i Bks),wie ktos pozdrawiam

odpowiedz
kokos - 10.06.2019 / 21:38, *.orange.pl

@ŁUKASZ323: Wszyscy znajomi Twoich znajomych to Twoje ziomeczki? No chyba nie.
A Czuwaj to ja pamiętam już z Marszu Niepodległości '12. Swoją drogą w porządku chłopaki.

odpowiedz
Lukasz323 - 10.06.2019 / 21:27, *.plus.pl

Zaglebie jak awansowało to szło ,,własna drogą'' niechcieli ogrywac naszych ,nawet gdzies było to opisane bodajze po meczu w Wawie w sierpniu

odpowiedz
R - 10.06.2019 / 18:14, *.tpnet.pl

Dajcie im 2 moze 3 chlopakow z teddy boys. Niech sie otrzaskuja na zapleczu ekstraklasy :-)

odpowiedz
Rafi - 10.06.2019 / 17:54, *.ip-point.pl

Zgadza się wspomóc Radomiaka!!!!! LW RR

odpowiedz
LWGZ - 10.06.2019 / 13:43, *.tpnet.pl

Mamy nadzieje ze Zaglebiu S. pomoga w walce o powrot do extraklasy w przyszlym sezonie !!!!

odpowiedz
Kibic L - 10.06.2019 / 13:10, *.centertel.pl

Szkoda, że Zagłębiu tak nie pomogli

odpowiedz
Mamut - 10.06.2019 / 14:34, *.t-mobile.pl

@Kibic L : Sanogo u nich grał

odpowiedz
Sputnik 44 - 10.06.2019 / 19:40, *.cyfrowypolsat.pl

@Mamut: i to grał całkiem dobrze. Mieli też Nawotkę.

odpowiedz
LWGZ - 10.06.2019 / 12:51, *.tpnet.pl

Trzeba wesprzec Radomiaka R. w walce w 1 lidze a byc moze o awans do extraklasy !!!!

odpowiedz
Mamut - 10.06.2019 / 12:29, *.t-mobile.pl

Przyjacielom, się nie odmawia, więc dać ich!

odpowiedz
PrzemoL - 10.06.2019 / 18:27, *.chello.pl

@Mamut: "Przyjacielom"... "Przyjacielom"...Nie wierzę, że można pisać tak "inteligentnie" inaczej. Ludzie, nauczcie się pisać po polsku, albo chociaż podstawówkę skończcie, zanim zaczniecie pisać w internecie.

odpowiedz
Mamut - 10.06.2019 / 19:07, *.t-mobile.pl

@PrzemoL: Przyjaciołom, przepraszam

odpowiedz