III liga: Unia Skierniewice 2-2 Legia II Warszawa

W meczu 32. kolejki III ligi Legia II Warszawa zremisowała na wyjeździe z Unią Skierniewice 2-2. Do przerwy legioniści prowadzili 2-0 po bramkach Piotra Cichockiego i Łukasza Zjawińskiego. Tuż po zmianie stron gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a w 66. minucie po rzucie karnym doprowadzili do wyrównania. Mecz był kolejną okazją do gry dla młodych zawodników z drużyn juniorskich, a debiut zaliczył Patryk Konik. Do końca ligowego sezonu pozostały dwie kolejki.

III liga: Unia Skierniewice 2-2 (0-2) Legia II Warszawa
0-1 - 18' Piotr Cichocki (as. Łukasz Zjawiński)
0-2 - 26' Łukasz Zjawiński (as. Piotr Cichocki)
1-2 - 46' Kamil Łojszczyk
2-2 - 66' Maciej Wyszogrodzki (karny)

Legia II: Kacper Tobiasz - Mateusz Leleno, Mateusz Bondarenko, Bartosz Brodziński, Konrad Matuszewski - Piotr Cichocki (46' Bartłomiej Ciepiela), Radosław Pruchnik (Kpt), Aleksander Waniek (79' Łukasz Łakomy), Amos Shapiro-Thompson, Grzegorz Aftyka (55' Patryk Konik) - Łukasz Zjawiński
Rezerwa: Kobylak, Mosór

żółte kartki: Stępień, Pęgowski (Unia) - Konik, Brodziński, Matuszewski (Legia II)
czerwona kartka: Adrian Pęgowski (84', druga żółta, Unia)

Strzały (celne): Unia 16 (7) - Legia 5 (3)

Kolejny raz legioniści wytąpili w składzie okrojonym o zawodników, którzy wznowili dziś treningi, ale z I drużyną. Także gospodarze wystąpili w zestawieniu nie do końca typowym, szczególnie w obronie. Legia zaczęła lepiej, doskonale radził sobie na prawym skrzydle Cichocki, który już w 8. minucie był bliski zdobycia gola, a 10 minut później uzyskał trafienie po szybkim wyprowadzeniu piłki od bramki przez Tobiasza i zgraniu od Łukasza Zjawińskiego. W 26. minucie Legia podwyżzyła na 0-2 - po przechwycie piłki przez Matuszewskiego izagraniu do Cichockiego, akcję wykończył skutecznie na dalszym słupku Zjawiński. Pod koniec 1. połowy do głosu próbowali dojść gospodarze, ale strzały Bojańsczyka nie mogły zaskoczyć naszego bloku obronnego.

W przerwie i niedługo po niej nastąpiło w obrbu drużynach sporo zmian. Jako że Legia w ostatnim czasie sporo eksperymentuje ze składem pod kątem nowego sezonu, Cichocki mimo b. dobrej postawy zszedł jako pierwszy. Na boisku pojawił się Bartłomiej Ciepiela oraz debiutujacy dziś w III lidze Patryk Konik, który w zespole CLJ występuje zwykle na lewej obronie. Nasz zawodni k szybk ozłapał żółą kartkei musiał siębardziej pilnować. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego po zaledwie 55 sekundach, gdy po strzale Łojsczyka piłka niczym spadający liść wylądował apod poprzeczką bramki Legii. W 62. minucie doskonałą okazję miałbyły gracz Hutnika Warszawa Szymon Kiwała, ale Tobiasz dwukrotnie obronił. Wkrótce potem najlepszą sytuację w tej połowie mieli podopieczni Piotra Kobiereckiego: ścinający często do środka Ciepiela zgrał sprytnie do Amosa Shapiro-Thompsona, ale tego przyblokował były bramkarz Legii '95 i rezerw Mikołaj Smyłek. Gospodarze wypuścili szybki atak, a w polu karnym padł Bojańczyk; arbiter dość odważnie uznał, że to Brodziński go sfaulował, i podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez weterana m.in. I ligi Macieja Wyszogrodzkiego. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy przerywana co jakiśczas kontrakcjam,i. Od 84. minuty gospodarze grali już w "10", gdy po faulu taktycznym Pęgowskiego arbiter pokazałmu drugą żółką kartkę. Mimo przewagi w ostatnich minutach, Legia nie zdołałą obronić prowadzenia.