Walerian Gwilia pomaga wstać Andre Martinsowi - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery tuż tuż

Gwilia i Lewczuk na testach medycznych

Woytek i Wiśnia, źródło: Legia.com/Twitter

Walerian Gwilia i Igor Lewczuk niebawem zostaną piłkarzami Legii. O przenosinach gruzińskiego piłkarza do stołecznego klubu poinformował na Twitterze Michał Kołodziejczyk dziennikarz Wirtualnej Polski. W poprzednim sezonie 25-latek był wypożyczony do Górnika Zabrze, dla którego rozegrał 18 meczów, w których zdobył jednego gola.

Pomocnik karierę rozpoczął w Metaliście Charków. Następnie grał w kilku innych ukraińskich klubach, aż w 2016 roku przeniósł się na Białoruś, gdzie reprezentował barwy FK Mińsk i BATE Borysów. W rundzie wiosennej sezonu 2017/18 podpisał kontrakt ze szwajcarskim FC Luzern, z którego w połowie poprzednich ligowych rozgrywek na pół roku wypożyczył go Górnik. Gwilia ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z Luzern.


Z kolei o transferze Lewczuka wiadomo już od kilku dni. 34-letni obrońca w środę przechodzi testy medyczne i jeżeli wypadną dobrze, to zwiąże się ze stołecznym klubem rocznym kontraktem - poinformował warszawski klub.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (64)

+dodaj komentarz
lol - 12.06.2019 / 22:18, *.tele2.se

LE nasza - płakać sie chce

odpowiedz
Bran - 12.06.2019 / 20:03, *.chello.pl

trzeba być ignorantem albo pracownikiem klubu żeby pisać, że zrobiliśmy świetny interes na emerycie Lewczuku i tym gruzińskim Kante, za 6 mln euro za Szymańskiego 1 mln pójdzie na transfery (0.8 już pewnie poszło) a reszta zostanie przeżarta, ale oczywiście mamy Januszy co to mają "Legię w sercu" i mogą oglądać jak ich ukochana - jak mniemam - drużyna z każdym rokiem gra coraz większą padakę...szkoda pisać...

odpowiedz
Kostek - 12.06.2019 / 19:21, *.chello.pl

Momentami jak czytam komentarze ludzi, którzy twierdzą że to sabotaż, po co nam ten emeryt itd. to mam wrażenie że odlecieliście zbyt wysoko. Nasz klub nie stać na spektakularne transfery. Aktualnie mamy ujemny bilans za ostatnie dwa lata i celem jest odbudowa drużyny, dość niskim kosztem. Kupujemy Lewczuka który u nas grał bardzo dobrze, a we Francji większość czasu jednak grał, niż siedział. Facet jest lepszy o dwie klasy od Rzeźniczaka czy Astiza, a w oblicze realnego odejścia Wieteski zostajemy z dwoma środkowymi obrońcami (Jędza i Remy) Żyro nie liczę. Lewczuk podpisuje kontrakt na rok, co jest mądrym posunięciem. Myślę że na polskie warunki powinien prezentować się co najmniej przyzwoicie. Co do tego drugiego Pana ciężko mi się wypowiedzieć bo Górnika nie oglądam, z nami miał asystę, wygląda na solidnego grajka. Niech wywiera konkurencję na Portugalczykach, warunki fizyczne dobre, 26 lat, niski koszt i grał w lidze. Górnika nie było stać, a nas tak więc wzięliśmy pewniaka, a nie jakiegoś grajka z 2 ligi tureckiej czy 3 hiszpańskiej. Zejdźmy na ziemię, transfery pokazują że idziemy w sprawdzone rozwiązania, a to dobrze licząc ostatnie lata i dziesiątki pomyłkę z różnych krajów które u nas zawitały.

odpowiedz
nousir - 12.06.2019 / 19:46, *.tpnet.pl

@Kostek:

pytanie dlaczego klub ze środkowej europy który ma fifarafe byznezmena, który zarobił 25mln euro w LM jest taki biedny gdzie juz nawet węgierski klub wydaje 2.4mln euro za zawodnika?

odpowiedz
bbk - 12.06.2019 / 20:16, *.amazonaws.com

@nousir: bo przeplacaja na pensjach i to sporo

odpowiedz
bolo - 12.06.2019 / 20:24, *.net.pl

@nousir: Dalej nie kumasz czaczy? Loczek pierze hajs mamiąc wszystkich wzniosłymi celami.Przykład-odprawy trenerów .

odpowiedz
Macienty - 12.06.2019 / 19:06, *.orange.pl

Wypad na konwiktorska zje....y. Jak slusze co tu sie poca te dzieciaczki to beka. Mamy transfery jakie mamymysle ze bedzie jeszcze lepiej. Dobrze ze ten gvilla dochodzi to cafu i martins bd musieli bardziej zapieprzac zeby miec miejsce w skladzie. Lewczuk mimo wieku mysle ze moze sporo wniesc bo napewno przewyzsza rzezniczaka czy astiza, pozatym po zakonczeniu kariery moze zostac w akademii no i do tego jezeli odejdzie wieteska co bylo by dla mnie lipa to zapelni luke ale mlodzi gracze pokroju zyry moga sie od niego sporo nauczyc. Ludzie wkoncu mamy transfery z ekstraklasy a wy ciagle narzekacie lepiej viagnac szrot zza granicy no chyba nie. No niestety prezes nasz to typowy korpo chce moze i dobrze ale nie zawsze mu to wychodzi. Bedziemy mieli akademie za pare lat napewno bedzie z tego pozytek i mam.nadzieje ze duzy bo w Polsce jest od groma mlodych talentow i trzeba ich wychwytywac i taka jest prawda. Czasem podejmuje zle decyzje wazne zeby wyciagal wnioski licze ze ktos mocny jeszcze do Nas dolaczy. Vuko wierze w Ciebie ze pociagniesz ten zespol i wkoncu bedziemy liderem we wszystkim pozdro dla prawdziwych fanow co maja (L) gleboko w sercu elo

odpowiedz
Stano - 12.06.2019 / 18:58, *.t-mobile.pl

jest jeszcze w orbicie, Platfusian Paralitio z FC Tirana, na wypożyczeniu w FC Goatfarm z opcją pierwokupu $300 goats, info pewne, ale prezes nie chce szumu

odpowiedz
Juri - 12.06.2019 / 17:56, *.inetia.pl

Same kozaki,nie ma to tamto .
Hahahaha

odpowiedz
Jaroo - 12.06.2019 / 17:33, *.virginm.net


HAHAHAHA Furman juz nawet nie jest w opcji czy moze przyjsc.
Boze widzisz i nie grzmisz.
Legionisci z e(L)ka w sercu sa pomijani albo wyrzucani z klubu a jakies zupelne No name przychodza do klubu;/

odpowiedz
Kaban - 12.06.2019 / 19:01, *.224.231

@Jaroo: Legia w sercu to troche za malo liedy brakuje umiejetnosci.

odpowiedz
piast - 12.06.2019 / 17:23, *.chello.pl

tego Gvile to wymyślił ten sam co Agrę - to sabotaż

odpowiedz
Wkurzony Szopen - 12.06.2019 / 17:19, *.play-internet.pl

Bracia.Jeżeli zaczynamy budować nową Legię to na Boga po co nam zawodnicy po 30-tce?Skoro Lewczuk nie zarobił wystarczająco dużo we Francji to niech pojedzie do Chin.Możemy wytrzymać sezon góra dwa ale kupujmy młodych zawodników.Chyba Vuko nie chce mieć Legii Dotychczasowe transfery dupy nie ukrywają.Panie Kucharski zrób pan dwa trzy super transfery.

odpowiedz
Zigi - 12.06.2019 / 16:45, *.orange.pl

Tylko bez gruzinów. Won z kozoje..em!

odpowiedz
Szaman81 - 12.06.2019 / 16:55, *.t-mobile.pl

@Zigi: baranku, ponad 90% Gruzinów to chrześcijanie. Typowy dzban...

odpowiedz
kokos - 12.06.2019 / 17:57, *.orange.pl

@Szaman81: Na dodatek w większości pozytywnie do nas nastawionych

odpowiedz
Tomek Mokotów - 12.06.2019 / 19:03, *.play-internet.pl

@Zigi:

Akurat z całego post ZSRRowskiego syfu Gruzini to chyba jedyny całkiem sensowny naród...

Piękny kraj, dobrzy ludzie...

odpowiedz
Szaman81 - 12.06.2019 / 19:03, *.t-mobile.pl

@kokos: byłem tam 10 razy. W tym roku będę jeszcze 4. Polecam każdemu. Zwłaszcza niech wybierze się Zigi. :)

odpowiedz
Gepetto - 12.06.2019 / 16:19, *.chello.pl

Zobaczymy czy ten cały Gwali będzie na fali. Niestety gruzini się nie wyróżniają w dobrych klubach. Optymalne dla nich to średnie kluby wtedy ich można zauważyć (chyba, że Szota Arveładze albo Arweładze). Lewczuk jest przede wszystkim po to by dał francuskiej jakości, pokazał jak wyprowadzić piłkę bez wykopu byle dalej. Do tego jak Wieteska odejdzie to runda jesienna jest jego. Później uzupełnienie i zależy czy będzie LM. Co do Rzeźniczaka to tutaj Was zaskoczę hehe. Nasz prezes go skreślił, bo był za słaby na Legie. Teraz nie może wrócić by nie pokazać, że się po raz kolejny mylił i dalej rozpowiadać, że Legia z roku na rok jest coraz mocniejsza i mocniejsza. Wymówki w postaci nabrał jakości i może być u nas nie da rady, bo go każdy zje jak w takim wieku piłkarz się rozwija, a do tego już go nie opyli dalej, bo Kuba wie, że osiada już w Polsce. Zdziwiło Was pewnie to mocno, prawda? ;). Na dzień dzisiejszy to Płock wydaje mi się, że będzie wyżej w tabeli niż my. Ba żeby tylko el loko się czkawką nie odbiła pierwsza ósemka i pozostał gorzki smak walki o utrzymanie.

odpowiedz
Barczi - 12.06.2019 / 18:19, *.centertel.pl

@Gepetto: Chłopaku nie wiem czy wiesz, ale w tym sezonie LM jest nieosiągalna!

odpowiedz
powerkf - 12.06.2019 / 18:22, *.inetia.pl

@Gepetto: wyjdź Panie Gepetto z wieloryba bo bajdurzysz jakbyś się w beczce rumu musiał codziennie kąpać :)

odpowiedz
Gepetto - 13.06.2019 / 00:02, *.chello.pl

@Barczi : z lm chodziło mi o transfery, bo będzie hajs i wtedy można się jarać. Doskonale każdy wie, że lm w tym ani następnym nie będzie. Moim zdaniem zależy od reszty drużyn ligi. Pozostaje nam pierwsza ósemka lub walka o kw. do europucharów i szybki powrót z podróży po Europie. Na dzień dzisiejszy. Pozdro

odpowiedz
7775 - 12.06.2019 / 16:18, *.centertel.pl

Lepszy Lewczuk i Gwilia niż Wellington czy Zylla. Co do Rzeźniczaka to znamienne jest to, że 3 lata temu na tle innych zawodników wszyscy chcieli żeby Rzeźniczak wypadł ze składu, dzisiaj na tle innych zawodników wszyscy chcą żeby wrócił...

odpowiedz
Kalbar - 12.06.2019 / 16:08, *.plus.pl

To tak na dobry początek, a kto następny?

odpowiedz
brasu - 12.06.2019 / 16:22, *.vectranet.pl

@Kalbar: i nazywasz to dobrym poczatkiem? jak dla mnie bieda. z calym szacunkiem dla lewczuka, ale to juz bym wolal by sie ogrywal ktos z pary bondarenko (19l), zyro (20l).

kolejna kwestia. gdzie ta wizja odmlodzenia? lewczuk, jodlowiec... brawo, sama młodziez

odpowiedz
Mr T - 12.06.2019 / 17:12, *.mm.pl

@brasu: Legia to nie klub, w którym obrońcy mają się ogrywać. Błąd obrońcy powoduje okazje dla przeciwnika. Dobry obrońca musi mieć doświadczenie. Lewczuk je ma. Lewczuk nie będzie zawodnikiem pierwszej 11tki, tylko 18tki i to jeżeli opchną Wieteskę, w co bardzo wierzę.

odpowiedz
Victor - 12.06.2019 / 15:54, *.centertel.pl

Co za padka, to nie jest już jedzenie łyżką tylko naparstkiem

odpowiedz
Pit - 12.06.2019 / 15:53, *.net.pl

Lewczuk??? Kudłaty pod zimny prysznic marsz!! Następny hit transferowy to będzie" Legia ściąga obiecującego napastnika, Kucharczyk blisko transferu". Znów robią kibiców w bambuko....

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 12.06.2019 / 15:25, *.play-internet.pl

Ten Gwila to dobry transfer, w Górniku wymiatał, więc przestańcie marudzić, Lewczuk jak odchodził to był płacz więc nie płakać jak wraca.

odpowiedz
LGZ - 12.06.2019 / 15:13, *.tpnet.pl

A D. Furman przychodzi do LEGII,czy cos wiadomo !!!

odpowiedz
Mr T - 12.06.2019 / 17:14, *.mm.pl

@LGZ: Jak Gwilla ma przyjść, to po co jeszcze Furmik?

odpowiedz
LWGZ - 12.06.2019 / 15:11, *.tpnet.pl

Pilkarz w takim wieku nie przystoi "LEGII " !!!!

odpowiedz
Mr T - 12.06.2019 / 17:15, *.mm.pl

@LWGZ: Trzeba było to powiedzieć Ljuboji.

odpowiedz
MPolo - 12.06.2019 / 14:46, *.centertel.pl

A co z trenerem? Bo bez niego nie da się grać...

odpowiedz
Szmu(L)ki - 12.06.2019 / 14:44, *.chello.pl

Zapominacie, że Lewczuk całkiem dobrze wyprowadza piłkę nogą, a nie jak Pazdan czy Wieteska wybija lagę do przodu.
Grając w Legii był super pewny w obronie. Astiz jak wracał ostatnio to też narzekano, ale z marszu prawie że zagrał kilka dobrych spotkań gdy nie mieliśmy kogo w obronie postawić.

Przestańcie płakać i wróćcie do futbol menegerów :P

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 12.06.2019 / 14:20, *.centertel.pl

Lewczuk wraca z podkulonym ogonem,było to do przewidzenia na polskie dziadostwo się nada

odpowiedz
Gepetto - 12.06.2019 / 15:37, *.chello.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: chyba sobie kpisz. Jak by nie jego alergie to byś go widział w kadrze. Wiek i dlatego już więcej nie zwojuje na zachodzie

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic (L) - 12.06.2019 / 14:03, *.centertel.pl

Gwilia bardzo dobry transfer ciągnął grę górnika i obok zurkowskiego i angulo był najlepszym ich piłkarzem. Transfer na plus co do Igora przychodzi pewnie jako zmiennik ale z dużą szansa na pierwszy plac oby kontuzje go omijaly i będzie dobrze w Legii za pierwszym podejsciem grał bardzo dobrze.

odpowiedz
Gienek - 12.06.2019 / 14:03, *.netfala.pl

Sprowadzenie Lewczuka wpisuje się w wizję kudłatego w zakresie odmładzania składu...

odpowiedz
Do Rzeźnikofanów - 12.06.2019 / 13:54, *.play-internet.pl

Dajcie spokój z tym Rzeźniczakiem! Już dawno powiedział, że z Legii odszedł, bo żona mu powiedziała, że w Legii nie traktują go jak legendy, którą [rzekomo] jest.

odpowiedz
Mati - 12.06.2019 / 13:57, *.com.pl

@Do Rzeźnikofanów: a nie był? Wiele lat gry wiele tytułów zdobył

odpowiedz
L - 12.06.2019 / 13:58, *.tpnet.pl

@Do Rzeźnikofanów: A co kogo obchodzi zdanie jego żony? Chyba każdy zorientowany kibic L zgodzi się że Rzeźnik byłby lepszy od Lewczuka - młodszy o rok + grał regularnie nie jak Lewczuk ostatnie 2 sezony przesiedziane na ławce...

odpowiedz
Kibic - 12.06.2019 / 14:27, *.orange.pl

@Do Rzeźnikofanów: A nieuciekld do baku dlatego bo mial mloda dupke na Wilanowie i chcial sie z tego wyrwa?

odpowiedz
Pio - 12.06.2019 / 14:52, *.play-internet.pl

@Mati : legendą był rzeżnik ?? Lodu na czoło bo.ci upały szkodzą

odpowiedz
(L)egia - 12.06.2019 / 15:25, *.242.60

@Mati : Rzeźniczak może i jest zasłużony, ale to nie legenda i nie wypada go stawiać w jednej linii m.in. z Brychczym, czy Deyną - to są legendy.

odpowiedz
:) - 12.06.2019 / 15:35, *.oriflame.pl

@Kibic: no i własnie to jest to pytanie :) i chyba to Edytka chciała wyrwać :P

odpowiedz
Gepetto - 12.06.2019 / 16:05, *.chello.pl

@Do Rzeźnikofanów: może Pinokić yyy radovic jest, nie? Wiadomo nie jest to Jacek Zieliński na przykład ale w obecnych najemniczych czasach sobie na jego gablote. Za samo to szacunek się należy ale nie kontrakt.

odpowiedz
Roko - 12.06.2019 / 13:54, *.sfr.net

Pogonili Pazdana, żeby odgrzać Lewczuka, to może jeszcze Angulo za Carlitosa i Włodarczyka za Kucharczyka i lecimy, dublet jest nasz! Klękaj Europo!

odpowiedz
Romek - 12.06.2019 / 13:48, *.play-internet.pl

Walerian Gwilia to bardzo pozytywny transfer. Młody, waleczny, potrafi grać ofensywnie. Natomiast Lewczuk to już latanie dziury w obronie wiekowym piłkarzem, ale jeśli przez ten rok będzie w formie to powinien dać dobra jakość.

odpowiedz
Irek - 12.06.2019 / 13:51, *.play-internet.pl

@Romek: w Górniku grał całkiem dobrze, mam nadzieje że zastąpi elektrycznego Cafu.

odpowiedz
Pinezka - 12.06.2019 / 13:53, *.play-internet.pl

@Romek: tak, pokładam w nim spore nadzieje. Oby tylko nie okazal Się drugim Necidem.

odpowiedz
Los Sigaros - 12.06.2019 / 13:45, *.tpnet.pl

TRAGEDIA...
Za Lewczuka -> Sedlar
Za Gwile -> Furman...

odpowiedz
Ja - 12.06.2019 / 13:51, *.vectranet.pl

@Los Sigaros: Płock nie spadł, więc za Furmiego chcą pewnie pieniądze, jakich Miodek nigdy nie da. A Sedlar już w Mallorce, także też nierealne

odpowiedz
Wojtek86 - 12.06.2019 / 13:42, *.net.pl

Transfery na miarę naszych możliwości...

odpowiedz
zorientowany - 12.06.2019 / 13:42, *.plus.pl

Spoko spoko mamy jeszcze Kopczyńskiego, Sandogo i Żyre drugiego, także wzmocnienia pełna geba. Trzeba się pogodzić z tym że Legia będzie walczyła w nowym sezonie o utrzymanie. Może przyda się taki sezon żeby Mioduski w końcu stąd sp... ił.

odpowiedz
Javan - 12.06.2019 / 13:55, *.chello.pl

@zorientowany: i co wtedy Ty z kolegą przejmiesz jego udziały jak nie masz na orenzade i

odpowiedz
Weź idź stąd - 12.06.2019 / 14:04, *.129.146

@Javan: co miodek to jakaś ostatnia deska rtunku dla Legii? Uważasz Legie za jakiegoś bękarta, którego nikt by nie kupił za uczciwą cenę?

odpowiedz
Mdread - 12.06.2019 / 14:34, *.virginm.net

@zorientow5any: w tamtym sezonie tez byl placz po odpadnieciu z pucharow ze bedzie problem zebybyc w 8 ze bedziemy walczyc o spadek jak franz i Co wynik nie tragedia 2 miejsce gra to nie kiedy byla tragedia ale w tej smieszniej lidze mozna grac polowe meczow tragic nie a I tak sa puchary. Tak ze w tym sezonie bedzie podobnie.

odpowiedz
Gepetto - 12.06.2019 / 16:27, *.chello.pl

@Weź idź stąd : za uczciwą cenę tak. Zobacz, że Legia jest na różne sposoby zadłużona (ja chyba na siebie wezmę komornika, bo sobie pożyczyłem ze skarbonki dwa zł na słonecznik i do tej pory nie oddałem) plus koszt sponsorów np. Za nazwę stadionu trzeba wybulić, bo to ktoś załatwił, akademię lub mało tego jeszcze płacenie za wynajem lokali, boisk itp, za ceny zboża i wody w Afryce. Jak widzisz zamiast załóżmy za 1 zł kupić będziesz musiał mnożyć i mnożyć i kalkulować w latach czy się to opyla. Dlatego nikt nas nie kupi, a dzięki temu stajemy się coraz słabszym zespołem korporacyjnym czy sklepikowym piłkarze po cztery zł... Takiego łba do interesu to nie ma nikt no może jeszcze leśny ale on chce szybciej mieć profity...

odpowiedz
Obcy - 12.06.2019 / 13:41, *.t-mobile.pl

No transfer tego gruzina to mega wzmocnienie. Co nasi spece w nim zobaczyli to ja nie wiem. Dziadek Lewczuk za dziadka Astiza też bez sensu. Zamiana siekierki na kija. To już Rzeźniczak trochę młodszy.

odpowiedz
Zielony - 12.06.2019 / 15:07, *.t-mobile.pl

@Obcy: Rzeźnik młodszy ale czy lepszy???

odpowiedz
Obcy - 12.06.2019 / 15:49, *.t-mobile.pl

@Zielony: Z jednej bajki.

odpowiedz
Dominik - 12.06.2019 / 17:16, *.plus.pl

@Obcy: Kiedy grał ostatnio Lewczuk, a kiedy Rzeźnik?

odpowiedz