Radosław Cierzniak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kontrakt na rok

Cierzniak na dłużej w Legii

Wiśnia, źródło: Legia.com

Radosław Cierzniak podpisał nowy kontrakt z Legia, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok. W umowie znalazł się również zapis o jej możliwym przedłużeniu. Doświadczony bramkarz gra w stołecznym klubie od trzech i pół roku. Razem z nim zdobył trzy mistrzostwa Polski oraz dwa krajowe puchary.

Do tej pory Cierzniak rozegrał w Legii 30 meczów. Ma za sobą występy w Ekstraklasie, fazie grupowej Ligi Mistrzów, a także finale Pucharu Polski.

- Cieszę się, że klub docenia moje umiejętności i kolejny sezon będę grał przy Łazienkowskiej. Pozostanie w Legii to dla mnie naturalny i najlepszy wybór. Mam tutaj wszystko, czego potrzeba piłkarzowi na najwyższym poziomie – od profesjonalnego sztabu trenerów, fizjoterapeutów i opiekę medyczną, po pełne wsparcie ze strony klubu. Dziękuję za zaufanie - powiedział Radosław Cierzniak cytowany przez oficjalną stronę Legii.

W czwartek nowy kontrakt z Legią podpisał inny bramkarz Cezary Miszta

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
bronek49 - 15.06.2019 / 18:06, *.chello.pl

to bramkarz nie na Legie ,nic nie pomógł drużynie, wręcz zaszkodził słaby na lini ,przedpolu i niestety bardzo słabo gra nogami jeden z najsłabszych bramkarzy jacy grali wLegii

odpowiedz
zaba285 - 15.06.2019 / 12:47, *.lukman.pl

to zła decyzja. gość nie umie grać na przedpolu i wyjść do dośrodkowań. w lepszych ligach to potrafią juniorzy... moim zdaniem brak jego wyjść na przedpolu do dośrodkowań mocno się przyczynił w rundzie mistrzowskiej do utraty mistrzostwa

odpowiedz
Dyrektor Sportowy - 14.06.2019 / 18:11, *.centertel.pl

Niestety transferów na razie nie będzie...
Prezes powiedział, że jest bez pieniędzy i kase na następne transfery musze sobie sam naruchać
więc zapraszam promocja 200 zł za godzine
anons na odlotach

odpowiedz
Kris - 14.06.2019 / 17:43, *.plus.pl

I git jeszcze tylko Rado i bedzie dobrze

odpowiedz
Jacek - 16.06.2019 / 19:14, *.com.pl

@Kris: Przecież Radović odszedł z Legii...

odpowiedz
GL - 14.06.2019 / 13:35, *.tpnet.pl

Takie kontrakty powinny byc w stosunku do pilkarzy pozostajacych w LEGII na nastepny sezon 30 + a jak bedzie dobry sezon to ewentualnie przedluzyc !!

odpowiedz
Damian - 14.06.2019 / 12:26, *.net.pl

ZnaFcy.. Co niektórzy to by pół składu wyje....

odpowiedz
kirby - 14.06.2019 / 15:20, *.tpnet.pl

@Damian:

owszem, wyje... byśmy pół składu który przegrał mistrzostwo w tej ogórkowej lidze. Mamy ich głaskać?

odpowiedz
Loczek - 14.06.2019 / 11:57, *.net.pl

Pawłowski? Kurzawa? Oby

odpowiedz
Fatality - 14.06.2019 / 10:07, *.warszawa.pl

To już lepiej ręcznik w bramce powiesić, niż wystawiać do klatki Drewniaka.

odpowiedz
Farme(L) - 14.06.2019 / 09:15, *.bridgefibre.net

Przecież jak piłka w niego nie trafii to on w piłke napewno też nie... Ten facet to najgorsza decyzja... Lepiej trzonek od szczotki między słupki wstawić wieksza szansa na obronę. I czego niby mają sie młodzi przy nim nauczyć?

odpowiedz
Bubu - 14.06.2019 / 09:49, *.t-mobile.pl

@Farme(L): haaaa dobreee

odpowiedz
Emdzej01 - 14.06.2019 / 08:51, *.mm.pl

No dobra, czyli skład na dziś to:

Atakujący: Niezgoda, Carlitos, Kante, Kulenović i Sanogo

Pięciu graczy, którzy powinni wystarczyć. Tu wzmocnień się nie spodziewam, a uzupełnienia są niepotrzebne.

Skrzydłowi: Nagy i Agra

Obaj przekwalifikowani na skrzydłowych na sile. Agra do odstrzału, Nagy lepiej wyglada po lewej stronie. Od biedy, na prawej stronie może grać Vesović.

Pomocnicy: Martins, Cafu, Gwilia, Antolić, Jodlowiec, Praszelik, Karbownik.

Jest wiec Martins, jako pewny punkt i reszta grająca w kratkę lub niewiadoma. Hmmm

Boczni obrońcy: Vesović, Stolarski, Rocha

Ten ostatni do odstrzału, Stolarskiemu przepowiadam sezon życia, Vesović wyglada najlepiej na ten moment. Po lewej puściusieńko - Jędza jako zapchajdziura.

Stoperzy: Remy, Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk i Żyro

Bramkarze: Cierzniak, Majecki, Miszta, Muzyk


W sumie 27 zawodników. Do odstrzału: Kopczyński, Agra, Rocha.

odpowiedz
Kurak - 14.06.2019 / 09:08, *.orange.pl

@Emdzej01: Chyba sobie zartujesz z Rocha do odstrzalu. Puscilismy lysego po to aby pozbywac sie drugiego lewego broncy? Pomysl...
Skrzydlowi: Agry bym nie liczyl bo to nie jest nawet pol pikarz. Nagy przybiera nogami aby sie stad ewakuowac, widac ogromne niedobory na tej pozycji. Puscilismy Kucharczyka za frytki, nie wiem co my bedzie grac teraz.
Pewnie ktorys napadzior bedzie na odstrzal, pewnie w sierpniu, domyslam sie ze wypadnie na Kante i Niezgode.
Jodlowiec moze ponownie wrocic do Piasta, chcialbym aby u nas zostal, ale z niewolnika nie ma pracownika. Antolic mysle, ze pryzdaloby sie odstrzelic ale pewnie nei ma chetnych na niego. Wisla Plock nie spada wiec pewnie tematu Furmana nie ma...

odpowiedz
Legionista - 14.06.2019 / 08:43, *.160.86

"Cieszę się, że klub docenia moje umiejętności". Chłopie, a jakie Ty masz umiejętności?! Prawda jest taka, że nigdy nie powinieneś trafić do Legii, ponieważ tutaj potrzebujemy najlepszych, a Ty jesteś ligowym przeciętniakiem.

odpowiedz
ultra - 14.06.2019 / 14:23, *.tpnet.pl

@Legionista:
Skoro potrzebujemy najlepszych to przypomnij to Prezesowi Dyzmie,jak będzie kontraktował nowych piłkarzy. Bo moim zdaniem przyjdą zawodnicy po taniości do odbudowy jak Lewczuk. Taką nam Legie od 2,5 roku buduje Prezesik. Niedługo to jakością piłkarzy nie będziemy odbiegać od innych drużyn w lidze.

odpowiedz
Bodo70 - 14.06.2019 / 08:26, *.infolan.pl

Ja też nie jestem przekonany do Cierzniaka. Raz bronił lepiej, raz gorzej, ale nie był pewnym punktem drużyny. Nigdy nie wiadomo, kiedy puści szmatę.

odpowiedz
sochaczew444 - 14.06.2019 / 07:08, *.interkam.pl

dziwie mu sie ze chce kolejny sezon grzac ławe...

odpowiedz
Hiszpan - 14.06.2019 / 07:03, *.t-mobile.pl

Kolejna słaba wiadomość. Za tego babola przy wolnym z Pogonią powinni go pogonić.

odpowiedz
Szpilordzik - 14.06.2019 / 01:00, *.t-mobile.pl

42msc i 30meczy...slabo...slabo to wyglada ale mysle ze to dobry ruch.. Lepiej podpisac z Ciezniakiem niz z Malarzem ktory by sie nie zgodzil na lawe.... Grunt ze Carlitos zostaje!!

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.06.2019 / 00:28, *.204.66

Przeciétny za słaby na Legie,życia nie poświécił na bramce I mało myślácy ,Malarz lepszy!

odpowiedz
Gienek - 14.06.2019 / 00:01, *.play-internet.pl

Po co??? Przecież to jest bardzo przeciętny, żeby nie napisać słaby bramkarz. Czyżby już chcieli się pozbyć Majeckiego, który jest o wiele lepszy? Kur.a z tym kudłatym wizjonerem to my zaraz przed spadkiem będziemy się bronić...

odpowiedz
L - 13.06.2019 / 23:53, *.tpnet.pl

Bardzo przeciętny bramkarz. Nie rozumiem dlaczego Malarz nie może pełnić roli drugiego doświadczonego bramkarza. Spójrzcie ile razy Malarz nam mecz wybronił a on? Do wszystkich którzy tak pochwalają decyzje o zostawieniu Cierzniaka chciałbym wiedzieć za co on u nas dostaje kolejną szansę? Niech ktoś mi odpowie bez napinki bo ja nie znajduję argumentów...

odpowiedz
Rafał N. - 13.06.2019 / 23:33, *.t-mobile.pl

Dobrze, że z dwóch doświadczonych bramkarzy przynajmniej on zostaje, ale żeby nie było tak jak z Malarzem, że w styczniu Radek będzie trenował z rezerwami pod balonem ;-)

odpowiedz
krys008 - 13.06.2019 / 23:03, *.serv-net.pl

Zapracował!
Dobre posunięcie. Jak nie spieniężą Majeckiego będzie siedział na kawce gotowy do wejścia i dania z siebie maksa. Jednocześnie nie będzie siał fermentu, ze nie gra i łamiemy mu karierę. Solidny bramkarz, który zadowoli się byciem numerem dwa .

odpowiedz
Farme(L) - 14.06.2019 / 09:26, *.bridgefibre.net

@krys008: To ironia, bo jeszcze kawy nie piłem? To tak jakbyś napisał, że zadowala Cię wicemistrzostwo. Tu chodzi o rywalizację, a nie zadowolenie. Więc ja osobiście wolę ambitnego Malarza od pokornego ''Cieniasa''.

odpowiedz
HUgon - 13.06.2019 / 22:54, *.vectranet.pl

Szkoda Muzyka bo ten sztab szkoleniowy go zmarnuje.Nauczą go jak przyspawać się do lini,będzie 2 gi Malarz i Cierzniak.

odpowiedz
Wielkie KS PIASECZNO - 13.06.2019 / 22:17, *.orange.pl

Loczek zwaliłeś sprawę z Rzeźnikiem....
WON!!!

odpowiedz
Donson - 13.06.2019 / 22:04, *.chello.pl

Cierzniak to ręcznik na bramkę i nic więcej

odpowiedz
Wsciek(L) y - 13.06.2019 / 21:55, *.mm.pl

Za ten wolny z Pogonią????

odpowiedz
Atos - 13.06.2019 / 21:51, *.centertel.pl

Kolejne wzmocnienie w ramach programu odmładzania kadry, gratuluję...

odpowiedz
Leny - 13.06.2019 / 21:31, *.chello.pl

trza go było oddac w pakiecie z Kucharczykiem.
komponuja sie drewna

odpowiedz
Mr T - 13.06.2019 / 21:15, *.mm.pl

Mam wątpliwości czy to dobry ruch...

odpowiedz
Ale jaja - 13.06.2019 / 21:08, *.skranetcan.pl

To chyba jakiś żart
1kwietnia już był

odpowiedz
Zakład - 13.06.2019 / 20:29, *.vectranet.pl

Czytając te rewelacje kto z Legii odchodzi a kto przychodzi z całym szacunkiem dla Vuko miejsce na pudle będzie ogromnym sukcesem.Pudlo oczywiście od miejsca numer 2!Kiedy ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy.Mlodość to podstawa.Sezon czy dwa na budowanie zespołu i potem golić frajerów jak to było za Kowala.Legio z czym do ludzi to jest szrot.Pudel kasy nie masz to sprzedaj klub.

odpowiedz
bronek49 - 13.06.2019 / 20:06, *.chello.pl

cierzniak to cienias w stosunku do Malarza ,to Malarz w 80% przyczynil się da zdobycia mistrzostwa , a cierzniak w 80% przyczynił się że go nie zdobyliśmy to bramkarz który nie potrafi grać na lini ,przedpolu i fatalnie gra nogami czyli zero

odpowiedz
old_fan - 13.06.2019 / 21:43, *.plus.pl

@bronek49: dokładnie! Nawet jak Malarz zaczął trochę gorzej bronić to nie było żadnych baboli! A Cierzniak? Szmata co dwa, trzy mecze. Dla atmosfery, to się nie zatrudnia bramkarzy tylko wygrywa mecze!

odpowiedz
m4 - 13.06.2019 / 19:58, *.chello.pl

bardzo dobrze a malario do Plocka tam miejce przegranych

odpowiedz
... - 13.06.2019 / 19:13, *.co.uk

A Malarz? Zostaje czy wylatuje? Co z innymi? Kiedy zostanie ogarnieta kadra na mecze w eliminacjach do Ligi Europejskiej??? Zeszloroczny cyrk z Jedza nikogo niczegi nie nauczyl??? Znowu chcemy komedii z odsuwaniem pilkarzy od skladu na poczatku sezonu? Kiedy w koncu w Legii beda zatrudniani profesjonalisci?????

odpowiedz
zorientowany - 13.06.2019 / 19:02, *.chello.pl

Podobno w związku ze zmianą polityki kadrowej Legii do treningów wrócili Dariusz Solnica i Marek Jóźwiak, a w blokach już stoi Tomasz Sokołowski pierwszy.

odpowiedz
Marian bez zęba - 13.06.2019 / 19:26, *.plus.pl

@zorientowany: To nic, widziano jak Tomasz Arceusz zaczął truchty wokół Kanałku Piaseczynskiego.

odpowiedz
Urbiwpr - 13.06.2019 / 19:33, *.centertel.pl

@Marian bez zęba : i Witek Sikorski

odpowiedz
Bufet (L) - 13.06.2019 / 20:45, *.tpnet.pl

@zorientowany:
A "Dziekan" był widziany w salonie Adika jak nowe korki przymierzał ...

odpowiedz
xxc - 13.06.2019 / 21:32, *.vectranet.pl

@zorientowany: Jóźwiak odbudowuje forme w wisle plock. za rok bedzie jak znalazl ;)

odpowiedz
xxc - 13.06.2019 / 21:33, *.vectranet.pl

@zorientowany: a kilku scout'ów widziano na powązkach. formalnościa są juz tylko testy medyczne

odpowiedz
Lord Mioder - 13.06.2019 / 22:34, *.t-mobile.pl

@xxc: wystarczy mi, ze znajda legijne DNA

odpowiedz
Mietek - 14.06.2019 / 00:05, *.play-internet.pl

@zorientowany: Ponoć nawet Pan Lucjan trenował po imprezie urodzinowej truchtając po Agrykoli...

odpowiedz
(L)egia - 13.06.2019 / 18:53, *.82.107

To Liga Mistrzów jest już nasza, nie ma innej opcji.

odpowiedz
tomiacab - 14.06.2019 / 12:42, *.129.115

@(L)egia: szczególnie że nie jesteśmy mistrzem ;)

odpowiedz
Wwa - 13.06.2019 / 18:38, *.t-mobile.pl

Będzie grał w oldboyach

odpowiedz
brasu - 13.06.2019 / 18:38, *.vectranet.pl

czyli pewnie jako numer 3
majecki, muzyk, cierzniak.
miszta na rok na wypozyczenie. no i mam nadzieje ze nie wytransferuja majeckiego ;)

odpowiedz
bronek49 - 13.06.2019 / 18:37, *.chello.pl

Cierzniak ty nie masz żadnych umiejętności jesteś niemiłosiernie słabiutki . Mlarz w zeszły sezonie zdobył mistrza dla Legii ,a ty nic nie pomogłeś drużynie a najważniejszych meczach w końcówce puszczaleś takie szmaty że aż przykro było patrzeć że takiego słabego bramkarza ma Legia

odpowiedz
bronek49 - 13.06.2019 / 18:29, *.chello.pl

myslałem że już w Legii nie zostanie mocno się rozczarowałem to jeden z najgorszych bramkarzy w histori Legii ,to jest bramkarz który nie umie bronić na lini ,przedpolu nie mówiąc o grze nogami

odpowiedz
Zncgvyvyvoth - 13.06.2019 / 18:20, *.tpnet.pl

No i git!

odpowiedz
Balde - 13.06.2019 / 18:19, *.centertel.pl

Jak zostanie Majecki to bramkę mamy obsadzoną solidnie.

odpowiedz
brasu - 13.06.2019 / 18:58, *.vectranet.pl

@Balde: prawdopodobnie kogos wytransferuja. choc mam nadzieje ze bedzie to miszta na wypozyczenie. smiem jednak w to watpic dlatego w ten sposob sie zabezpieczyli na wypadek odejscia majeckiego. muzyk - niby talent, ale nie wiadomo czy udzwignie. miszta podobnie. wiec stad przedluzenie kontraktu z cerzniakiem

odpowiedz