fot. Woytek / Legionisci.com

Legia rozpoczyna przygotowania

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia.com

Po 3,5-tygodniowej przerwie piłkarze Legii wracają do pracy. W sobotni poranek wszyscy spotkają się na Łazienkowskiej, gdzie przeprowadzone zostaną dwudniowe testy medyczne i fizyczne. W poniedziałek cała ekipa wyruszy do Warki, gdzie będzie przebywała do 22 czerwca. Na koniec pierwszego zgrupowania Legia ma rozegrać pierwszy mecz sparingowy.

- Popracujemy nad modelem gry, na jakim nam zależy. Chcemy w skupieniu dobrze przejść przez ten okres i być gotowym już na pierwszy mecz nowego sezonu 11 lipca. Poza tym aspektem ważne jest skonsolidowanie grupy po zmianach w składzie i rozpoczęcie dobrej współpracy. Kręgosłup drużyny pozostał, wielu ważnych zawodników wciąż jest z nami, dzięki czemu nowi piłkarze będą mogli szybko wkomponować się do zespołu - powiedział Aleksandar Vuković dla legia.com.

W Warce zespół będzie trenował bez zawodników, którzy ostatnio byli powołani na do kadr narodowych: Artura Jędrzejczyka, Dominika Nagya, Marko Vesovicia, Waleriana Gwili, Sandro Kulenovicia i Mateusza Wieteski.

- Gwilia bardzo podobał mi się w Górniku Zabrze. Jest środkowym pomocnikiem, który doda nam szybkości i będzie wzmocnieniem na już. Podobnie jak Igor Lewczuk, który ma doświadczenie, charakter i jest wartościowym zawodnikiem występującym w roli środkowego obrońcy. Licząc, że meczów będzie dużo, to bardzo istotne transfery - powiedział trener "Wojskowych".

Plan przygotowań Legii

15-16.06. – testy medyczne i fizyczne
17–22.06. – zgrupowanie w Warce
22.06. - sparing
25.06. – 3.07. – zgrupowanie w Leogang (Austria)
27.06. – sparing z FK Pribram
+ 3 sparingi (Universitatea Craiova, Clube Atlético Bragantino, ?)
06.07. – sparing: Legia - Pogoń Siedlce (stadion Legii)
11.07. – 1. mecz 1. rundy eliminacji eliminacji Ligi Europy
14.07. – sparing: Legia - Radomiak Radom (stadion Legii)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Pogromca ogórasów - 15.06.2019 / 09:16, *.chello.pl

Banda Ogóra taką proponuję ksywę na ten sezon przyjąć dla tej zbieraniny Miodulskiego.

odpowiedz
Bosman - 15.06.2019 / 08:45, *.as13285.net

Trampek, to Ty z gaja? trzebinia?

odpowiedz
bolo - 15.06.2019 / 00:51, *.net.pl

Po tych wszystkich przetasowaniach najwyższa pora zatrudnić trenera . Ten pasterz z Serbii , który pozuje na legendę (?) Legii , co najwyżej może trenować II drużynę (oczywiście ze szkodą tejże) .Kudłaty powielił pomysł Amiki z ub. sezonu.Wiemy z jakim efektem.Nas czeka to samo.

odpowiedz
zorientowany - 14.06.2019 / 23:49, *.chello.pl

Wietaszka ma iść do Montpellier za 3 klocki euro, transfer na dograniu.

odpowiedz
Trampek - 14.06.2019 / 23:43, *.net.pl

Ktoś może to sprawdzić ? https://sport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/byly-pilkarz-ac-milan-moze-trafic-do-legii-warszawa/2dlfqs9?utm_source=sport.onet.pl_viasg_sport&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

odpowiedz
Patryk - 14.06.2019 / 20:47, *.centertel.pl

Co z Kopczynskim?

odpowiedz
brasu - 14.06.2019 / 21:06, *.vectranet.pl

@Patryk: mam nadzieje ze tez mu podziękują. 27-letni "talent" - mlody, perspektywiczny. ale to samo pytanie mozna podpiac pod monete, ktory takze wraca z wypozyczenia.

odpowiedz
Leg-fan - 14.06.2019 / 23:32, *.vectranet.pl

@Patryk: Po Arkadii cgodzi

odpowiedz
Wielki - 15.06.2019 / 07:22, *.kompex.pl

@Leg-fan: w muzeum by się go nie spodziewal

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.06.2019 / 20:38, *.193.102

Warka!Zawsze!jest!z!Wami!Moje!Rodzinne!strony!

odpowiedz
ale jaja - 14.06.2019 / 19:57, *.skranetcan.pl

to jest skład na majstra w przyszłym sezonie?
Zal

odpowiedz
Mruvawoodstock - 14.06.2019 / 20:02, *.sky.com

@ale jaja: majster to w Poznaniu.

odpowiedz
tekken (L) - 14.06.2019 / 19:57, *.chello.pl

Mimo,że paru odeszło to w Legii i tak jest potencjał.Tylko trzeba to poukładać.

odpowiedz
Julon - 14.06.2019 / 19:31, *.centertel.pl

Słabo to wygląda, transfery prawie zerowe!

odpowiedz
7775 - 14.06.2019 / 19:07, *.centertel.pl

I znowu to samo, rozpoczyna się zgrupowanie, transferów nie ma a jak będą to po zgrupowaniu i wszystkie niewypały będą tłumaczyli tym, że nowi piłkarze się "nie zaaklimatyzowali" bo nie mieli czasu. Dobrze, że chociaż przyszedł ten Gwilia i Lewczuk, ale nie zapominajmy, że wielu odeszło i jakby nie patrzeć to część z tych co poszli stanowiła trzon zespołu (Hlousek, Kucharczyk, Szymański). Trener znowu swoja bajka "wiem na jakim modelu gry nam zależy, ale nie powiem". Tak naprawdę co on może wiedzieć skoro odeszło kilku podstawowych graczy a los chociażby Carlitosa, Wieteski, Majeckiego czy Cafu nie jest przesądzony.

odpowiedz
Turek - 14.06.2019 / 18:59, *.t-mobile.pl

Z takim składem na pierwsze zgrupowanie to jest śmiech przez łzy .

odpowiedz
Afro - 14.06.2019 / 18:18, *.plus.pl

Ribbery bez kontraktu! Podobno nie ma propozycji.

odpowiedz
Robert - 15.06.2019 / 12:47, *.play-internet.pl

@Afro: Kto to jest Ribbery?

odpowiedz
Szczypior - 16.06.2019 / 19:18, *.orange.pl

@Robert : świetny pomocnik Bayernu Monachium i reprezentacji Holandii

odpowiedz