fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Przygotowania rozpoczęte

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia.com

W sobotni poranek legioniści zakończyli urlopy i spotkali się na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Dwa pierwsze dni są poświęcone badaniom medycznym i testom fizycznym wszystkich graczy, którzy w lipcu rozpoczną walkę o Ligę Europy i odzyskanie tytułu mistrzowskiego.

Na stadionie pojawili się zawodnicy, którym zakończyły się wypożyczenia: Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński, Tomasz Nawotka, Vamara Sanogo i Mateusz Żyro. Sztab szkoleniowy zdecydował o włączeniu do treningów z pierwszą drużyną dwóch graczy rezerw Radosława Cielemęckiego i Macieja Rosołka.

W szatni pojawił się także Arkadiusz Malarz, ale tylko po to by pożegnać się z kolegami. Przygotowania natomiast rozpoczął Inaki Astiz, jako jedyny z graczy, którym 30 czerwca kończyły się umowy. Hiszpan przedłużył kontrakt o rok.

Kilkanaście dni wcześniej pracę indywidualną rozpoczęli Jarosław Niezgoda, Mateusz Praszelik, Mikołaj Kwietniewski, Vamara Sanogo i Kacper Kostorz. Wszystko po to, by nadrobić zaległości i na pełnych obrotach wejść w przygotowania z całą drużyną.

Od nowego sezonu za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał Łukasz Bortnik, a z bramkarzami Krzysztofowi Dowhaniowi będzie pomagał Jan Mucha. Asystentem Vukovicia został także zapowiadany wcześniej Aleksandar Radunović. W sztabie pozostał Marek Saganowski.

Kadra Legii na początek przygotowań (26 zawodników):

Bramkarze: Radosław Cierzniak, Radosław Majecki, Cezary Miszta, Wojciech Muzyk

Obrońcy: Inaki Astiz, Igor Lewczuk, Tomasz Nawotka, William Remy, Luis Rocha, Paweł Stolarski, Mateusz Żyro

Pomocnicy: Salvador Agra, Domagoj Antolić, Cafu, Radosław Cielemęcki, Tomasz Jodłowiec, Michał Karbownik, Michał Kopczyński, Kacper Kostorz, Mikołaj Kwietniewski, Andre Martins, Mateusz Praszelik

Napastnicy: Carlitos, Jarosław Niezgoda, Maciej Rosołek, Vamara Sanogo

Nieobecni reprezentanci (7 zawodników): Walerian Gwilia, Artur Jędrzejczyk, Jose Kante, Sandro Kulenović, Dominik Nagy, Marko Vesović, Mateusz Wieteska


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
ZW - 17.06.2019 / 08:20, *.tpnet.pl

Czy dzis bedzie trening ? Warka !

odpowiedz
LWZ - 17.06.2019 / 08:04, *.tpnet.pl

Czy cos wiadomop na temat Skibickiego ?

odpowiedz
PPU - 17.06.2019 / 07:47, *.centertel.pl

Ja też uważam że może nie być tak źle. Mniej gwiazdorzenia więcej gry.

odpowiedz
LWG - 16.06.2019 / 22:36, *.tpnet.pl

Na lige wystarczy gorzej bedzie w walce o LE ale zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce.!!!

odpowiedz
Rafal - 16.06.2019 / 22:31, *.play-internet.pl

Bardzo słabo ta kadra wygląda, brak jakości niestety na którą nas nie stać niestety za czasów p. MIODUSKIEGO

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.06.2019 / 21:29, *.cyfrowypolsat.pl

A co ze Skibickim? Do rezerw go sprowadzili!?

odpowiedz
dzl - 16.06.2019 / 22:45, *.mm.pl

@Sputnik 44: no właśnie a Sulley? wróci z Słowacji

odpowiedz
e(L)o - 16.06.2019 / 19:37, *.vectranet.pl

Będziemy Mistrzami Świata trata tata ta ta !!!!

odpowiedz
Żenada - 16.06.2019 / 17:09, *.co.nz

Ławka napastników napawa dumą, z taka siłą ofensywną to Liga Miatrzów nasza

odpowiedz
Wawa (L) - 16.06.2019 / 13:30, *.play-internet.pl

Oj,a nie za ciężko im będzie.??..Q źwa takie upały.Ojjjjjjj.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.06.2019 / 12:52, *.inetia.pl

Ja nie wątpię, że Mucha będzie świetnym asystentem, ale to wciąż najlepszy bramkarz spośród wymienionych i jeśli np. taki Majecki miałby odejść to właśnie Słowaka chciałbym widzieć między słupkami.

odpowiedz
Zimny - 16.06.2019 / 10:08, *.mm.pl

Majecki - Rocha, Remy, Lewczuk, Jędrzejczyk - Nagy, Jodłowiec, Martins, Vesović - Carlitos, Niezgoda.

Miejsce poza top3 w lidze z tym składem będzie dużym nieporozumieniem, brak awansu do fazy grupowej LE, również trzeba będzie uznać za porażkę. Ten skład nie wygląda tak źle. A do zmiany są zawsze Wieteska, Stolarski, Gwilia, Antolić i Kulenović, może Kantemu uda się odnaleźć. Trochę wiary.

odpowiedz
Tylko (L)egia - 16.06.2019 / 09:34, *.legionowodom.pl

W sumie to wszystko zależy od tego czy gwiazdom będzie się chciało.Chwila przecież my już nie mamy gwiazd jak czytam czat . Krótko, skład jak będą zapier...alać nie wygląda źle......tylko czy będą

odpowiedz
Hiszpan - 16.06.2019 / 09:16, *.play-internet.pl

Najsłabszy skład od wielu sezonów. Ale cóż może młodzież dźwignie temat.

odpowiedz
antyk - 16.06.2019 / 04:06, *.207.129

no i gitara,niech się już rozpoczyna ten nowy sezon bo już na głodzie jestem,zawsze jadę na ten poziom naszej ligi ale jest w niej coś takiego że długo też nie da się bez oglądania tych baboli i kaleczniaków wytrzymać (L)

odpowiedz
Czerczesow - 16.06.2019 / 00:22, *.tpnet.pl

(L) ukas I tu się z Tobą zgadzam, dlaczego Radović legenda i kapitan, a nie Astiz powinien odejść tym bardziej że to kolega Vuko nie ogarniam chyba Miodek maczał w tym palce. No i Malowany najbardziej charakterny i zaangażowany zawsze dawał z siebie 100%ale chyba dlatego ze wieków. Ch... wie.??

odpowiedz
(L)ukas - 16.06.2019 / 00:07, *.as13285.net

ZAMIAST RADO POWINIEN ODEJŚĆ ASTIZ. PATRZĄC NA OBECNY SKŁAD POWIEM SZCZERZE "Rewolucji" NIE WIDAĆ PANIE M. LEŚNY WRÓĆ!!

odpowiedz
Czerczesow - 16.06.2019 / 00:04, *.play-internet.pl

Spadac fajfusy a nie tu hejtowac Legiunie, jak wy nie wiecie że Agra i Cierzniak dalej na pokładzie to znaczy że się nie interesujecie, albo jesteście z pyrlandii albo jakies inne paparuchy, wont pajace!!!! Dać im przepracowac sezon i wtedy będziemy oceniac, wy k....ekspercii I znawcy!!!

odpowiedz
ałtor - 16.06.2019 / 09:08, *.tpnet.pl

@Czerczesow :

Juz popracowali sezon w którym przegrali mistrzostwo buraczanej ligi i 2 lata bez pucharów XD

odpowiedz
jakby weszlo czytal... - 15.06.2019 / 23:08, *.orange.pl

Ustalmy i przypomnijmy sobie coś:
1. Legia nie dlatego grała regularnie w LE, bo Leśnodorski taką zayebistą drużynę zbudował swoim geniuszem, tylko dlatego, że Skorża i jego zespół (przed Leśnodorskim to było) pokonał Spartak Moskwa. Też dlatego, że ktoś PRZED Leśnodorskim miał fantazję i umiejętności, żeby ściągnąć takiego Ljuboję itd.
2. Popatrzcie KTO grał w Legii i jakie były wyniki w lidze i kto był trenerem i jak zespół grał jak Leśnodorski przychodził jako prezes i porównajcie co było jak odchodził.
3. Przypomnijcie sobie co pisaliście jak L za Leśnodorskiego frajersko przegrała mistrzostwo w przedostatniej kolejce w Gdańsku
4. Pamiętajcie co pisaliście po 0:6 z Borussią ( i nie tylko)
5. Pamiętajcie jak po awansie do LM wszyscy opuszczali Łazienkowską skwaszeni jednak tym co zobaczyli na boisku.
6. Pamiętajcie, że Leśnodorski działał głównie za kasę Mioduskiego.
7. Pamiętajcie, że to nie Mioduski zrobił dym z kibicami Borussi, co moim zdaniem było kroplą , która przelała czarę we współpracy Mioduski - Leśnodorski
8. Do Legii wraca Jodłowiec, Kante, Sanogo, Przychodzi Gwilia, Lewczuk. Do gry (mam nadzieję) będzie w końcu zdolny od początku do końca Niezgoda. Będziemy o utrzymanie walczyć ? Śmieszne.

odpowiedz
Legionista 842 - 15.06.2019 / 23:40, *.centertel.pl

@jakby weszlo czytal...: w sumie jak to czytam to tak jak by mi śp. Ojciec dał w pysk. No toczka w toczke ujetę. Bez czepiania się o drobiazgi. Ale kur.. Jego mac jakim trzeba byc cepem żeby dostać nauczkę.... Od 3 lat co robimy. Kompromis.. Dla mnie Legia jest całym życiem mam ponad 45 wyjazdów z Legia. Ale to co usłyszałem na ostatnim spotkaniu jadąc 400 km.. Sam zaczęłam to śpiewać.. Kur.. Mielismy mistrza na wyciągnięcie ręki.. Najłatwiejszy chyba od 5 lat... Dzisiaj kur.. Piast niestety musi być mistrzem.. Przepraszam jak komuś nie dopasowałem z tekstem.. Ale dla mnie Legia to życie..

odpowiedz
anonim - 16.06.2019 / 00:10, *.play-internet.pl

@jakby weszlo czytal...: nie o srodek tabeli panie darku ewew
nyualnie ktos z pana przyd.....w probuje zrobic z nas idiotow trzeba powiedziec wprost piniedzy nie ma i nie bedzie a ukochany posel w brukselii

odpowiedz
Biała Łapa - 16.06.2019 / 00:19, *.chello.pl

@jakby weszlo czytal...:
Weszło czytam sporadycznie, ale taki hejtowy najazd na Bogusia Leśnodorskiego trąca zadaniowaną i opłaconą pracą (przedsięwzięciem) na rzecz p. Mioduskiego. Kolego, skoro zniżasz się do takiego poziomu, to wybacz, ale polemika z Tobą graniczy z futbolowym s-f.
Ps.: ad. pkt. 6 - poza pomówieniami, wypadałoby podać jakiekolwiek fakty, konkrety, realia. A co Ty masz do powiedzenia w tej konkretnej materii?! No chyba tylko i wyłącznie "słuszną" realizację zleconego zadania. Z takim podejściem do aktualnej rzeczywistości możesz wiele osiągnąć...Czego oczywiście, Ci nie życzę...

odpowiedz
Seeb - 16.06.2019 / 02:26, *.play-internet.pl

@jakby weszlo czytal...: No w punkt kolego trafiłeś

odpowiedz
Eukaliptus - 16.06.2019 / 18:56, *.chello.pl

@jakby weszlo czytal...: Kolego nie zakłamuj rzeczywistości czarna ściana jest czarna i taką pozostanie. Działalność Mioduskiego to ch..., d...a i kamieni kupa. Im szybciej da sobie spokój z prezesurą tym lepiej dla Legii. Chciał udowodnić koledze jak łatwo prowadzić klub i udowodnił....

odpowiedz
Biała Łapa' - 16.06.2019 / 23:56, *.chello.pl

@Eukaliptus:
Bardzo rzadko to piszę, ale masz Kolego 300% racji (lub normy intelektualnej).
Brawo Ty!!!

odpowiedz
Szyszko - 15.06.2019 / 22:51, *.chello.pl

Zlot szrotu. Nie wiem czy zebrałby z tego 11-stke, która w normalnych warunkach poziomem zaslugiwalaby żeby być w Legii. Być bo i tak w większości przypadków tylko jako zmiennicy. Jak można w kilka lat rozłożyć klub wychodzący z grup LE, zbierający wszystkie trofea krajowe...

odpowiedz
Twardy Legiunia - 15.06.2019 / 22:50, *.chello.pl

Ten Cielememcki to ca za ogóras '???

odpowiedz
brasu - 17.06.2019 / 08:04, *.vectranet.pl

@Twardy Legiunia: tego ogorasa oladali juz przedstawiciele lig top 5, panie scout.

odpowiedz
LWGZ - 15.06.2019 / 21:01, *.tpnet.pl

Nikt nie lamentuje tylko piszac komentarz wyraza swoja opinie !!!!

odpowiedz
tekken (L) - 15.06.2019 / 20:24, *.chello.pl

Agre jak już jest to na szpice do ataku i na zabieganie przeciwnika. Mały szybki to może go nie upilnują. Może się sprawdzi;).

odpowiedz
Marek - 15.06.2019 / 19:55, *.play-internet.pl

Walczyć trenować........

odpowiedz
Mlbets - 15.06.2019 / 19:31, *.centertel.pl

Jak smutne życie trzeba mieć żeby pod każdym newsem lamentowac, jak to źle...

odpowiedz
tomaszek67 - 15.06.2019 / 19:29, *.centertel.pl

Ibrahim Afellay blisko Legii ! Ma podpisać umowę na rok z opcją przedłużenia o następny 1+1.
Jeżeli ten transfer dojdzie do skutku to będziecie przepraszać prezesa Mioduskiego
na kolanach! Ten człowiek ciężko pracuje i co wieczór modli się o przyszłość Legii.
Psy szczekają karawana jedzie dalej! Tylko Legia!

odpowiedz
Bubu - 15.06.2019 / 21:06, *.vectranet.pl

@tomaszek67: haaaa

odpowiedz
Autor - 15.06.2019 / 22:01, *.t-mobile.pl

@tomaszek67:
Tyle, że typ jest w wieku przedemerytalnym...
wlasnie takich żegnamy...

odpowiedz
Barjusz 54 - 15.06.2019 / 19:20, *.orange.pl

Może coś mi uleciało, jak byłem w innym wymiarze . a co z Furmim ?

odpowiedz
Aaaaa - 15.06.2019 / 22:22, *.centertel.pl

@Barjusz 54: gra w Wiśle Płock

odpowiedz
L - 15.06.2019 / 18:16, *.t-mobile.pl

Mioduski powoli rozmontowuje Legie

odpowiedz
misiek75 - 15.06.2019 / 17:57, *.vectranet.pl

Wzmocnienia rzeczywiście strasznie mocne, aż nie mogę się już doczekać nowego sezonu, jestem ciekaw co w głowie ma Mioduski ale i Vukovic bo jak narazie ok odchodzą starzy zawodnicy, rozumiem przebudowę zespołu ale narazie to te transfery nie porazaja a przed nami nowy sezon i liga Europy. Vuko chyba mam nadzieję ma świadomość, że po zeszłym sezonie w tym nie ma już miejsca na pomyłki, pożyjemy, zobaczymy.

odpowiedz
Ja - 15.06.2019 / 15:43, *.vectranet.pl

Redakcjo, a co się dzieje z Crisem Philippsem? Nie to, żeby mi go jakoś strasznie brakowało, ale jednak jest w szerokiej kadrze, a na zgrupowanie nie jedzie.

odpowiedz
Dominik - 15.06.2019 / 17:02, *.metrointernet.pl

@Ja: skończył mu się kontrakt

odpowiedz
Antyberg - 15.06.2019 / 18:21, *.centertel.pl

@Dominik: wydaje mi się że kontrakt to ma do grudnia?

odpowiedz
Ja - 15.06.2019 / 19:41, *.vectranet.pl

@Dominik: otóż nie skończył mu się kontrakt. Do 31 grudnia ma umowę.

odpowiedz
?? - 15.06.2019 / 14:25, *.sekocin.pl

A Nawotka nie jedzie na zgrupowanie?

odpowiedz
Kuba - 15.06.2019 / 14:06, *.sky.com

Ah to Agra jeszcze u nas jest ! ... zapomniałem !

odpowiedz
F - 15.06.2019 / 13:40, *.t-mobile.pl

A Cierzniakowi nie kończyła się też umowa 30 czerwca?

odpowiedz
Obcy - 15.06.2019 / 15:26, *.t-mobile.pl

@F: Ty jakiś niekumaty jesteś. Przecież była informacja, że przedłużył.

odpowiedz
IamSorry - 15.06.2019 / 13:24, *.155.151

Nie widzę potencjału na dominacje w lidze. Przy odrobinie szczęścia awans do LE. W ekstraklasie miejsce 2-3 również będzie sukcesem.

odpowiedz
J - 15.06.2019 / 13:19, *.play-internet.pl

Pierwszy :D

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 15.06.2019 / 13:28, *.kician.us

@J: pamiętaj, że teraz na forum pierwszy zawsze skończy jako ostatni ;)

odpowiedz
J - 15.06.2019 / 15:04, *.play-internet.pl

@PiotrŻo(L)iborz:
No właśnie widzę ;)
Dobrego weekendu wszystkim (L)

odpowiedz