Inaki Astiz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kontrakt na rok

Astiz zostaje w Legii!

Woytek, źródło: Legia.com

Inaki Astiz podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. Hiszpan, który zdobył z klubem trzy mistrzostwa, sześć Pucharów Polski i Superpuchar, będzie pełnił nową rolę, osoby wspierającej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników.

- Pozostanie Inakiego Astiza w Legii to część większego planu budowania drużyny i rozwoju zawodników. Inaki będzie pełnił szczególną rolę, będąc łącznikiem między pierwszym i drugim zespołem. Korzystając ze swojego doświadczenia ma wspierać rozwój młodych piłkarzy w wielu wymiarach - powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

35-letni Hiszpan ma na swoim koncie 265 spotkań w barwach Legii i 10 strzelonych goli. W ostatnim sezonie wystąpił w 16 meczach i zdobył 1 bramkę.

Pełne statystyki Astiza w Legii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Warszaeiak1234 - 17.06.2019 / 10:58, *.chello.pl

Astiz jak stare wino:)

odpowiedz
Kipkorir - 17.06.2019 / 00:11, *.chello.pl

Wymyślanie na siłę dobrze opłacanych stanowisk... za chwilę będziemy mieli 5 asystentów i 10 bliżej nieokreślonych koordynatorów.

odpowiedz
Tagi - 16.06.2019 / 10:38, *.vectranet.pl

Dobrze ża zatrzymują Legionistów w klubie. Niech przekazują młodzieży co znaczy grać z e"L"ka na piersi.

odpowiedz
mazovia ciechanow - 16.06.2019 / 10:18, *.orange.pl

Jeszcze raz to idealnie nam uswiadamia jak klubu sie nie powinno prowadzic - nie powinno sie trzymac w klubie zawodnikow tylko dlatego ze sa sympatyczni (kuchy,astiz czy emerytowany radovic) - nie mam nic do Astiza ale on nigdy nie powinien byl zagrac w takim klubie jak Legia, bo jest poprostu na niego za SLABY i zawsze byl za slaby - nie powinien tez dotykac naszej mlodziezy zeby jej nie zepsuc - jak on ma "dbac o rozwoj mlodziezy" to juz widza ta mlodziez... kopiaca sie po czolach

LEGIA - quo vadis!? Pani Mioduski wyrzuc pan tego Kucharskiego!

odpowiedz
Lefa - 16.06.2019 / 12:45, *.t-mobile.pl

@mazovia ciechanow: 100%racji

odpowiedz
Rambo - 16.06.2019 / 06:22, *.centertel.pl

Dokąd ten świat zmierza? Ok tytuł mylący, ale w tekście jak wół napisane, że będzie pełnił inną rolę, a tu większość komentarzy jakby miał być nadal piłkarzem i grać w pierwszej drużynie. Dramat.

Inaki powodzenia BTW ;)

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 16.06.2019 / 08:08, *.legionisci.com

@Rambo: Nie sądzę by tytuł był mylący. Inaki podpisał kontrakt piłkarski i w sobotę normalnie rozpoczął przygotowania z drużyną do nowego sezonu.

odpowiedz
atmosferic - 16.06.2019 / 10:08, *.orange.pl

@Woytek (Legionisci.com): jezeli jest jak mowisz - to dlaczego sie podaje ta informacje prawa reka przez lewe ucho - czy ten Radoslaw Kucharski to jakis idiota nie moze normalnie powiedziec jaka funkcje bedzie spelnial Astiz czy bedzie w druzynie czy w sztabie trenerskim? bo kto to cholery jest "lacznik miedzy 1 zespolem a drugim"? albo "osby wspierajacej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników."

czyli co jest trenerem czy nie ? bo o rozwoj zawodnikow powinien dbac TRENER a nie jekis sympatyczny eks hiszpanski kopacz - ktory sam nie umie grac niema kwalifikacji prawdopodobnie i on teraz bedzie nam psul mlodziez

odpowiedz
atmosferic - 15.06.2019 / 23:18, *.orange.pl

nieeeeeee no jaja jakies - co oni odpier...aja z tym klubem ten typ sie nie nadaje nawet do klubu z dna ekstraklasy a co dopiero do Legii

odpowiedz
Swojak(L) - 16.06.2019 / 13:19, *.centertel.pl

@atmosferic: Za to Ty nadajesz się właśnie do tego,bym mógł czytać takie wygniecione wypociny wylewające się z pogniecionego mózgu jak Twój.

odpowiedz
Legionista - 15.06.2019 / 22:37, *.187.96

Tytuł artykułu jak na onetach, dla klików

odpowiedz
GL - 15.06.2019 / 18:54, *.tpnet.pl

Dobra decyzja a kontrakt taki jaki powinien byc !!

odpowiedz
Jasio - 15.06.2019 / 17:12, *.55.106

Skończył karierę czy może te dodatkowe funkcje będzie pełnił jako zawodnik???

odpowiedz
tomiacab - 15.06.2019 / 16:44, *.virginm.net

w takim razie mam nadzieję, ze pozbywamy się Wieteski lub remiego, a nie Jędzy. Bo po co przychodziłby Lewczuk jak nie za Astiza?

odpowiedz
zorientowany - 15.06.2019 / 15:22, *.chello.pl

Marek Jóźwiak i Tomasz Arceusz już stoją w blokach i rozpoczynają treningi!

odpowiedz
ares45 - 15.06.2019 / 15:03, *.chello.pl

Nie potraficie czytać ze zrozumieniem ?
Taką samą funkcję proponowano Malarzowi i Rado, oczywiście za mniejsze wynagrodzenie jak mieli do tej pory, ale oni chcieli jeszcze pograć i zarobić gdzieś większą kasę. Nie chcieli w Legii zostać w takiej roli jak Astiz. Tylko Astiz wybrał taką opcję. A jak nie wiecie, to często bywał na treningach małolatów i sam mówił że chętnie by prowadził młodsze roczniki. Facet jest inteligentny i ma poukładane w głowie, więc to nie jest zły ruch ze strony klubu.

odpowiedz
Dung - 15.06.2019 / 17:41, *.chello.pl

@ares45: Ty to chyba w ogóle nie umiesz czytać. W tekście nic nie ma o Malarzy ani Radoviciu!

odpowiedz
Michal.i v2 - 15.06.2019 / 23:37, *.192.55

@Dung: no no, bystrzak jestes. W tym tekscie nie ma, ale w poprzednich bylo. Z reszta wystarczy interesowac soe klubem, zeby to wiedziec.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 16.06.2019 / 08:10, *.legionisci.com

@ares45: nieprawda. Astiz został w klubie jako PIŁKARZ + dodatkowe zadania. Malarz i Rado nie mieli takiej propozycji, a nie chcieli kończyć gry w piłkę.

odpowiedz
brasu - 16.06.2019 / 10:15, *.vectranet.pl

@Woytek (Legionisci.com): "będzie pełnił nową rolę (słowo klucz: NOWĄ!) , osoby wspierającej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników."
Co do Malarza zaproponowano mu rownież NOWĄ rolę - miał pomagać Dowhaniowi. Niestety są to inne kontrakty niż te piłkarskie dlatego zrezygnował, a w klubie pojawi się Mucha. Podobna sytuacja miała miejsce z Rado. dostał propozycje zostania w klubie ale nie na kontrakcie piłkarskim.

odpowiedz
SEBO(L) - 16.06.2019 / 22:00, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): no to chłopie pisz jasno i na temat.Tu wszyscy będą pisać o czytaniu ze zrozumieniem,ale nie to jest sednem sprawy.To nie jest,k..wa,poradnik damsko-męski,żeby używać kobiecych skrótów myślowych. Podpisał nowy kontrakt? Podpisał, czyli jest piłkarzem. Będzie pełnił NOWĄ rolę? No będzie,ale czy nadal jest/będzie piłkarzem?Albo gra,albo nie.Mamy się domyślać? Powinna być treść i przekaz,a nie jedno lub drugie.Coraz gorzej tu u Was z pisaniem,a najlepszym dowodem jest "odpalili około kilkadziesiąt rac"... Coś na zasadzie "szli we dwóch z takim jednym"...

odpowiedz
Dung - 17.06.2019 / 22:34, *.chello.pl

@Michal.i v2: interesuje się klubem, ale mam coś takiego, jak życie prywatne, praca, rodzina oraz inne zainteresowania. Nie siedzę zatem bez przerwy w Internecie i nie klikam każdego newsa o Legii na ten sam temat na każdym portalu. Istnieje życie realne. Spróbuj, szczerze polecam!

odpowiedz
Milanista - 15.06.2019 / 14:19, *.194.155

Niestety z tego co widzę większość nie potrafi czytać ze zrozumieniem...

odpowiedz
zduneq - 15.06.2019 / 15:13, *.play-internet.pl

@Milanista:

Obawiam się że przeczytali tylko nagłówek.
Na więcej nie pozwala analfabetyzm wtórny :D

odpowiedz
ktoś - 15.06.2019 / 14:19, *.centertel.pl

Bardzo dobry ruch.

odpowiedz
Mrok - 15.06.2019 / 14:15, *.gov.pl

Uff, no to luz, co najmniej dolną ósemkę mamy zapewnioną

odpowiedz
Walus - 15.06.2019 / 16:58, *.t-mobile.pl

@Mrok: Dlaczego tak uważasz?

odpowiedz
Michal.i v2 - 15.06.2019 / 23:56, *.192.55

@Mrok: czytac nie nauczyli w szkole? Astiz ma zostac i pelnic inna role niz granie w piłkę.

odpowiedz
Kibic - 15.06.2019 / 14:01, *.plus.pl

Ale wy marudy jestescie. Ludzie ogarnijcie sie!!!!
Ma byc łacznikiem midzy pierwsza a druga druzyna!- a nie grac w pierwszej druzynie. Dla was to i messi by byl za slaby
W moim sercu na dobre i na zle TYLKO LEGIA LEGIA WARSZAWA

odpowiedz
ksieciunio - 15.06.2019 / 13:56, *.chello.pl

chyba was poj..........

odpowiedz
Hhh - 15.06.2019 / 13:46, *.plus.pl

kucharski to gada takie formulki jakby osobiscie mioduski mu je pisal i kazal recytowac, zmieniając tylko nazwiska pilkarzy

odpowiedz
tomiacab - 15.06.2019 / 16:59, *.virginm.net

@Hhh: ależ przecież tak jest.

odpowiedz
GC - 15.06.2019 / 13:37, *.chello.pl

Faktycznie odmłodzenie składu :D

odpowiedz