Relacja i zdjęcia

Finał CLJ U-15: Legia Warszawa 3-1 Pogoń Szczecin. Legia mistrzem!

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek o godzinie 12 drużyna Legii do lat 15 rywalizowała w Ząbkach o Puchar Polski. „Wojskowi” wynik otworzyli już w 4. minucie, po błędzie defensywy „Portowców” piłkę do bramki wpakował Wiktor Kamiński. Na drugiego gola długo nie czekaliśmy, bo już w 15. minucie ponownie futbolówkę do siatki wpakował Wiktor Kamiński. Nasz snajper z zimną krwią pokonał szczecińskiego bramkarza. Dziesięć minut później ekipa Rafała Gębarskiego prowadziła już 3-0, piłkę do siatki pi zamieszaniu w polu karnym wpakował Tomasz Okulicki. Po chwili arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni, który wykorzystał Michał Samborski. Po 40. minutach legioniści zeszli do szatni w dobrych humorach.

w drugiej połowie obie ekipy atakowały, jednak żadnej nie udało się zdobyć bramki. Legioniści nie forsowali tempa, byli ustatysfakcjonowani przebiegiem meczu, zaś szczecinianie nie mieli pomysłu na przebicie się przez linie defensywne Legii, a Dawid Kuczyński był praktycznie bezrobotny, poza jednym (niezbyt groźnym) strzałem z dystansu. "Wojskowi" do końca dowieźli prowadzenie i zdobyli tytuł!

U-15: Legia Warszawa 3-1 (3-1) Pogoń Szczecin
1-0 - 4’ Wiktor Kamiński
2-0 - 15’ Wiktor Kamiński
3-0 - 25’ Tomasz Okulicki
3-1 - 29' Michał Samborski (k)

Legia: Dawid Kuczyński, Tomasz Okulicki, Szymon Bednarz, Marcel Krajewski - Patryk Winiarski (51' Joel Franciszek Mpika), Patryk Bek, Adam Dębiński, Igor Strzałek (58'Kacper Knera), Dawid Kiedrowicz (80' Wiktor Puciłowski [05])- Wiktor Kamiński (70'Wiktor Nowak)
Rezerwa: Kacper Michalski (br), Hubert Wierucki, Kacper Włoch
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Maciej Bąbel, trener bramkarzy: Bartosz Groszak, trener przygotowania motorycznego: Krzysztof Mutschmann, fizjoterapeuta: Sebastian Karst.

Pogoń: Kajetan Wojtasiak - Jakub Sarnowski (20' Adam Dyczewski), Robert Żolik, Igor Matuszewski, Borys Frelich - Dawid Fornalik (69' Michał Bartkowiak), Jakub Laskowski (61' Cezary Stolz), Igor Mecnarowski (65' Maksymilian Walczak), Cyprian Włodarczyk (79' Kamil Jakubczyk), Olivier Albiński (75' Karol Ogórek) - Michał Samborski
Rezerwa: Marcel Mendes-Dudziński (br)

żółte kartki: Patryk Bek, Wiktor Kamiński - Olivier Albiński

Złote medale otrzymali także gracze z rocznika 2004 występujący w poprzednich meczach ligowych: Jakub Mielcarz (br), Sebastian Kieraś, Tomasz Mazur i Kacper Jakóbczyk.