III liga: Legia II Warszawa 1-2 Sokół Aleksandrów Łódzki

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 33. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa przegrała z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1-2. W spotkaniu zadebiutowało 4 graczy z zespołu U18 - Mateusz Szyszkowski, Wiktor Preuss, Mateusz Lisowski i Mieszko Lorenc. Legioniści byli aktywniejsi, ale ich błędy w ustawieniu przy stałych fragmentach gry były bezlitośnie wykorzystywane przez rutynowanych rywali. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu legioniści zajmują 8. miejsce z dorobkiem 51 punktów, zaś Sokół pozostaje wiceliderem. W sobotę o godzinie 17 "Wojskowi" zakończą sezon na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Goście objęli prowadzenie w 25. minucie po pięknym uderzeniu Dominika Głowińskiego z rzutu wolnego. Dziesięć minut później legioniści mieli szansę na wyrównanie, ale Grzegorz Aftyka z rzutu karnego trafił w słupek. W 40. minucie ponownie Gabriel Kobylak został pokonany. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował Aleksander Ślęzak. W ostatnich minutach meczu Legia zdobyła honorową bramkę za sprawą , który wykorzystał jedenastkę.

III liga: Legia II Warszawa 1-2 (0-2) Sokół Aleksandrów Łódzki
0-1 - 25' Dominik Głowiński
0-2 - 40' Aleksander Ślęzak
1-2 - 88' Łukasz Zjawiński (karny)

Legia II: 30. Gabriel Kobylak - 2. Mateusz Leleno, 3 Konrad Matuszewski (75' 18. Wiktor Preuss), 5. Mateusz Bondarenko, 7. Łukasz Łakomy, 9. Łukasz Zjawiński, 15. Radosław Pruchnik, 17. Bartłomiej Ciepiela (92' 14. Mateusz Lisowski), 23. Grzegorz Aftyka, 24. Amos Shapiro-Thompson, 26. Mateusz Szyszkowski (85' 19. Mieszko Lorenc)
Rezerwowi: 12. Jakub Kowynia
Trener: Piotr Kobierecki

Sokół: 22. Jakub Lemanowicz - 28. Karol Żwir, 8. Aleksander Ślęzak, 30. Artur Gieraga, 14. Jakub Szarpak(kpt)(62' 17. Bartłomiej Rakowski) - 9. Paweł Kaczmarek, 21. Piotr Kasperkiewicz, 6. Dominik Pecyna (70' 4. Tomasz Bogołębski), 11. Michał Miller, 7. Dominik Głowiński (76' 16. Dawid Sarafiński ) - 10. Dawid Cempa (80' 15. Bartłomiej Maćczak)