2019-06-18 | Aleksandar Vuković, trening, zgrupowanie, Warka - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wywiad z trenerem

Vuković: Widzimy teraz nową Legię

Maciej Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Po pierwszym dniu zgrupowania w Warce Aleksandar Vuković porozmawiał z dziennikarzami na temat przygotowań do nowego sezonu, o zmianach kadrowych, a także planach na najbliższe tygodnie. Trener Legii nie zaprzeczył, że do klubu mogą trafić Ivan Obradović oraz Arvydas Novikovas. - W kadrze mamy sporo wolnych miejsc. Jest to również szansa dla innych, żeby na te miejsca wskoczyć. Kadra musi liczyć minimum 20 zawodników, a w tej chwili na pewno nie mamy tylu "pewniaków", co do których jesteśmy przekonani, że będą realizowali to, czego będziemy od nich oczekiwali - uważa Serb.

Jaka przyszłość czeka takich zawodników jak Sanogo, Kopczyński czy Jodłowiec?
- Wiadomo, że sytuacja Andre Martinsa, Cafu czy Remy'ego jest jasna i klarowna. Natomiast co do zawodników, którzy do nas wrócili z wypożyczeń, to z różnych względów nie stuprocentowej pewności. Jeżeli chodzi już jednak konkretnie o wymienioną trójkę, czyli Sanogo, Kopczyńskiego czy Jodłowca, to jest duża szansa na to, że zostaną z nami na rundę jesienną.

Czy po ostatnich transferach nie za mało jest "Legii w Legii"?
- Siłą rzeczy widzimy teraz nową Legię. Na pewno na początek przygotowań w Warce nie dysponuję jeszcze docelową kadrą. Myślę, że w Leogangu skład będzie bardziej zbliżony do tego, który będzie nas reprezentować w tym sezonie. Wierzę, że to będzie dobra grupa, która będzie grała dla Legii, tak jak wszyscy sobie tego życzymy. Nie ma tutaj tak dużego znaczenia, czy ktoś się czuje legionistą czy nie. Chodzi przede wszystkim o profesjonalne podejście do wykonywanych zadań.

Jakie odczucia po transferze Gwilii? Dlaczego to on trafił do drużyny?
- To jest piłkarz, do którego jakości byliśmy zgodni. Jesteśmy pewni, że może się nam przydać. Wierzę w niego i w to, że wyjdzie do rywalizacji z innymi piłkarzami i powalczy o wyjściowy skład. Nikomu nie chcę obiecywać gry i mówić, że jest świetny. Chcę mieć dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycję i widzieć pomiędzy nimi walkę o skład. Chcę patrzeć i oceniać obiektywnie, kto na ten skład zasługuje.

Dlaczego do Legii trafił Lewczuk a nie Rzeźniczak?
- Przede wszystkim dlatego, że temat przenosin Lewczuka był, a Rzeźniczaka nie było. Po drugie, myślę, że Igor może być bardziej przydatny ze względu na różne przesunięcia taktyczne, które mogą się wydarzyć. Jest on znany z tego, że może wystąpić na boku defensywy. Kuba co prawda również, ale jeszcze raz podkreślam, podstawową różnicą był fakt, że temat Igora funkcjonował już omawiany od jakiegoś czasu.

Obradović i Novikovas to dwa brakujące ogniwa w Legii?
- Nie ulega wątpliwości, że potrzebujemy zawodników na pozycję lewego obrońcy i skrzydłowego. Cały czas czynimy starania, żeby piłkarze o takiej specyfice do nas trafili. Kto to będzie, to w tej chwili trudno powiedzieć. Obaj wymienieni wpisują się jednak w nasze założenia i mogliby w tej drużynie się znaleźć. Czy tak się jednak stanie, to trudno wyrokować.

Kiedy trener chciałby mieć zawodników na te pozycje?
- Tak jak każdy trener, chciałbym mieć ich dostępnych jak najszybciej. Podkreślam jednak jeszcze raz, że wspomniani wcześniej Obradović i Novikovas to piłkarze, którzy znajdują się w szerokim gronie zawodników, którzy mogliby trafić do Legii.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Ilu jeszcze piłkarzy odejdzie?
- Jeżeli mówimy o takich z tej ścisłej kadry, to raczej nie przewidujemy większych zmian. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie odmówimy transferu, jeżeli ktoś będzie chciał zapłacić za kogoś 20 mln euro. Sam bym rekomendował sprzedaż (śmiech).

Sztab szkoleniowy również został wzmocniony. Pojawili się Mucha, Radunović, Bortnik...
- Jestem bardzo zadowolony z tych zmian. W tej chwili sztab jest skompletowany. W końcówce sezonu nie było czasu ani potrzeby, aby poczynić jakieś większe ruchy. Cieszę się, ponieważ mamy taki sztab ludzi, na którym mi zależało. Każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie. Na pewno będą w stanie pomóc mi w kwestiach, w których potrzebuję tego wsparcia. Mówię tutaj o przygotowaniu fizycznym czy niuansach taktycznych.

Wreszcie nie jest pan trenerem tymczasowym. Jak trener widzi swoją przyszłość?
- Kiedyś powiedziałem, że zawsze przygotowywałem się do bycia trenerem Legii. Nie boję się danej mi szansy. Nikt nie jest w stanie zagwarantować sukcesu, jednak zrobię wszystko, aby zwiększyć na niego szansę. Wiem, że są wątpliwości, co do mojego wyboru. Byłyby one nawet wtedy, gdybym prowadził przez dziesięć sezonów inne kluby z sukcesami. Pracuję spokojnie, ponieważ wiem, co robię. Jak mało kto znam realia przygotowania się tego klubu do sezonu. Nie jest to proste, ale wierzę w to, że zrobimy tutaj dobrą robotę.

fot. Woytek / Legionisci.com

Czy rozmawiał Pan z prezesem przed zgrupowaniem?
- Nie. Na razie z prezesem rozmawiałem tylko po zakończeniu poprzedniego sezonu. Myślę, że będzie czas, aby porozmawiać przed najbliższymi rozgrywkami. Wszystko jest jednak tak, jak być powinno. Czuję od prezesa odpowiednie wsparcie. Mogę spokojnie skupić się na swojej pracy.

Teraz przed trenerem najtrudniejsze miesiące?
- Nie trzeba mi przypominać, że wielu trenerów poległo w zbliżających się miesiącach. Spokojnie do tego wszystkiego podchodzę. Henning Berg miał udany początek sezonu, ale na starcie europejskich pucharów również miał problemy. Później trzeba było sporo wycierpieć z Besnikiem Hasim, aby wreszcie awansować do Ligi Mistrzów. Następnie zabrakło gdzieś jednej bramki i odpadliśmy z rywalami słabszymi od siebie. Na pewno mam duże doświadczenie, ponieważ byłem przy drużynie przez długi czas. Spróbuję przekuć to w coś, co przyniesie tej drużynie sukces.

Pierwszy obóz to motoryka, a drugi taktyka?
- W poniedziałek był jedyny trening, podczas którego nie dotknęliśmy się mocniej taktyki. Od wtorku zaczynamy nad tym pracować, ponieważ nie ma już tak naprawdę na to czasu. Musimy pamiętać, że mamy trzy tygodnie do pierwszego meczu, więc trzeba trenować, aby grać tak, jak tego chcemy.

Legia będzie nadal grała 4-2-3-1?
- Tak, tym bardziej, że nie ma czasu na zmiany. Doświadczenie z poprzednich lat pokazuje, że mamy możliwość delikatnej zmiany ustawienia, ale chcę abyśmy doskonalili to, co jest wszystkim znane. To na pewno jest aspekt, który może nam przynieść sukces sportowy.

Czy trener wskazał prezesowi zawodnika, którego widziałby u siebie w składzie?
- Tak, to Vadis Odjidja-Ofoe. On zawsze jest tutaj mile widziany, jednak jego przyjście jest nierealne (śmiech). Z Radkiem Kucharskim i Tomkiem Kiełbowiczem rozmawiamy, kogo możemy sprowadzić. Wiem, jakie są realia klubu i na co możemy liczyć. Nie stać nas na to, aby sprowadzać zawodników, o jakich wszyscy marzą. Trzeba sobie z tym poradzić. Nie jest sztuką grać w Football Managera, tylko trzeba trenować ludzi, których się ma pod sobą. Zrobię wszystko, aby mieć do dyspozycji graczy, którzy chcą trenować i skupiać się na pracy. Moja rolą jest zespolenie tego wszystkiego, aby wszyscy piłkarze ze sobą odpowiednio współpracowali.

Czy oprócz Wieteski, Kulenovicia i Kante wszyscy pozostali będą już w Leogangu?
- W zależności jak się potoczą ich losy w reprezentacjach, to w momencie, kiedy skończą turniej, będą musieli szybko wrócić do klubu. Nie przewiduję dla nich dłuższych urlopów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
ultra - 21.06.2019 / 13:25, *.tpnet.pl

Adam Dawidziuk


@AdamDawidziuk
27 min.27 minut temu
Więcej
W odpowiedzi do to @RobertKorpalski@RawaLN1 i jeszcze 4 osób
Aktualny. LO nie upadł, ale jest daleko i będzie bardzo ciężko go zakontraktować.

Jestem przekonany, że do Legii oferowani byli lepsi piłkarze niż Obradovic, niestety filozofia prowadzenia tego klubu doprowadziła do fatalnej sytuacji finansowej i kolejne kandydatury nam odmawiają. Trzeba było zmieniać filozofię Leśnodorskiego i się kłócić? Gdyby nie zachcialo się konfliktow kasa z LM dalej byłaby w klubie, a Legia byłaby kompletnie w innym miejscu. Do czego doprowadziło to cięcie kosztów, zatrudnianie szrotu i omijanie dobrych zawodników oraz trenerów z wysokimi kontraktami? do jeszcze większego długu. W ciągu tych 3 lat wolałbym 1 dobrego drogiego trenera i kilku dobrych grajków niż ten cały szrot.

Twitter również pieje, że Prezes wspominał na spotkaniu z kibicami, że Kopczyński miał już nie grać w Legii tymczasem są już artykuły, że walczy o skład. Mijają 2 miechy od straty mistrzostwa, a nie bylo ani 1 wywiadu z wyjaśnieniami prezesa za utratę mistrzostwa.

Wytłumaczcie mi jak można go lubić i popierać? Jedyny plus to akademia i tylko tyle. Zaraz wylecimy znów z pucharów bo na transfery się nie zapowiada, coś czuję, że szybciej Wieteska odejdzie żeby zapchać dziurę budżetową.
[21-06-2019 12:26]

odpowiedz
Oto Ja - 21.06.2019 / 07:05, *.centertel.pl

Gdzie te transfery ,prezesie i trenerze gdzie te transfery .

odpowiedz
Bexa - 20.06.2019 / 18:56, *.chello.pl

Ja trenerze widzę nową i słabą kadrowo Legie. Z roko na rok coraz gorzej to wyglada

odpowiedz
pk - 20.06.2019 / 17:39, *.tpnet.pl

Oby ta drużyna była lepsza niż ta na koniec sezonu

odpowiedz
Simon - 20.06.2019 / 14:46, *.centertel.pl

A gdzie sa wzmocnienia skladu bo teraz to jakas kpina

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2019 / 16:04, *.bredband2.com

@Simon: wzmocnienia? Przyszli Kopczynski, Jodlowiec (ktorego nadal bardzo lubie, ale....), Kante, Sanogo.
To sa wzmocnienia typu pic na wode fotomontarz. Z Vukovicem jako dac-mu-szanse-ma-DNA!- jako trenerem (na lata!) to szystko wyglada raczej jak to przyslowiowe stare kino. Czeski film, Ruska mgla, nic nie widac, akcja trwa.

odpowiedz
Rocco - 20.06.2019 / 21:05, *.solarcom.ch

@Simon: Chodzi ci o igły do pompowania piłek? W przyswzłym tygodniu będą, trzy zestawy plus pompka gratis.

odpowiedz
BL1916 - 20.06.2019 / 04:37, *.chello.pl

Magiera ,Jozak,Klafuric,RSP Projekty na lata Vuko ty tez jesteś projekt na lata do sierpnia

odpowiedz
grzesiek - 19.06.2019 / 17:49, *.centertel.pl

Ooo kogo ja widze Krzeszczu- zwolennik wlascciciela Mioduskiego . Witam po dlugiej nieobecnosci w komentarzach :)

odpowiedz
Kris - 19.06.2019 / 15:20, *.plus.pl

W lidze to mysle ze kazdego powinnismy tluc grajac na 2 napastnikow

odpowiedz
Krzeszczu - 19.06.2019 / 13:35, *.bredband2.com

Nowa Legia, no nie wiem, ale na pewno Stara Legia.
Oj bedzie sie dzialo...

odpowiedz
Adam - 19.06.2019 / 13:19, *.t-mobile.pl

Panie , te nowe znaczy niepokojące, jakich piłkarzy mamy każdy widzi i niestety ale dobrze nie jest

odpowiedz
Wawa (L) - 19.06.2019 / 10:48, *.play-internet.pl

,,wsparcie od Prezesa...'' tiaaaa.Już Cię ,,zaraził '' Miodousty????
Powodzenia ..będzie potrzebne i to bardzoooo. (L)

odpowiedz
Rutek - 20.06.2019 / 20:49, *.t-ipconnect.de

@Wawa (L): Już Jacek Magiera miał wsparcie Mioduskiego

odpowiedz
Haha - 19.06.2019 / 10:30, *.vectranet.pl

Ale będą jaja.. sezon bez pucharów i waka o pierwszą 10.

odpowiedz
Felek - 19.06.2019 / 10:26, *.netfala.pl

Gdzie te transfery? Pytam o wzmocnienia a nie uzupełnienia i powroty.

odpowiedz
t - 19.06.2019 / 10:19, *.edu.pl

Vuko wiem, że nie wszystko od Ciebie zależy, ale naciskaj na Prezesa i Zarząd Legii by kupili kilku nowych , młodych a zarazem dobrych graczy. Niestety, ale skład z zeszłego sezonu musi być diametralnie przebudowany.
Czekamy na transfery.

odpowiedz
Yeti - 19.06.2019 / 10:06, *.netfala.pl

Tak bezmyślnie budowanej Legii nie chcę. Legia z Kopczyńskim, Agrą i Sanogo ma szansę stać się pośmiewiskiem ligi. Mamy szansę odpaść z zespołem z Andory lub z Gibraltaru, przebijemy wówczas wynik sprzed roku.

odpowiedz
Jasio - 19.06.2019 / 09:18, *.2.49

Brak urlopow to MEGA BŁĄD !!! Juz to przerabialismy, z Pazdanem i Jodłowcem. Aco niby taki zaznajomiony z przeszloscia, a powiela błędy poprzedników.

odpowiedz
ZW - 19.06.2019 / 08:50, *.tpnet.pl

Zobaczymy jakie wyniki osiagnie "NOWA LEGIA" w sparingach a to cos bedzie troche mowilo !!

odpowiedz
GL - 19.06.2019 / 08:12, *.tpnet.pl

Atak marzen: Carlitos i Niko a w zanadrzu Ofoe !!

odpowiedz
kris - 19.06.2019 / 07:51, *.tpnet.pl

"Nie ma tutaj tak dużego znaczenia, czy ktoś się czuje legionistą czy nie" - serio? :/

odpowiedz
Skubany Jan - 19.06.2019 / 00:24, *.63.25

Wszyscy oczekujecie cudów i nie wiadomo czego
Poczekajmy a zobaczymy
Vuko zły
Bez doświadczenia itd .
Myśle ze po ostatnim sezonie nie możemy czekać na zbawienie
Praca
Praca
I jeszcze raz praca
Nikt Nam nie dał wszystkiego za darmo
Praca
Praca
Praca

odpowiedz
Miodulski musi odejść!! - 19.06.2019 / 07:46, *.plus.pl

@Skubany Jan : To ogóry przecież są w większości także żadna praca nie pomoże.
PS. Miodulski musi odejść

odpowiedz
Ja1916 - 19.06.2019 / 08:36, *.centertel.pl

@Miodulski musi odejść!! : a kto to Miodulski? Nie znam człowieka..

odpowiedz
Kalientes. - 21.06.2019 / 01:59, *.40.240

@Miodulski musi odejść!! : naucz się wymawiać nazwisko człowieka dzięki któremu ten klub funkcjonuje, zwykły idioto

odpowiedz
Darek - 19.06.2019 / 00:00, *.t-ipconnect.de

Poczekamy na kilka pierwszych meczow Legii i zobaczymy wtedy te nowa Legie.Czy cos z tego bedzie?
Wierze ze to bedzie lepsza druzyna niz w tamtym sezonie.
Vuko prowadz.

odpowiedz
Maciek - 18.06.2019 / 23:55, *.centertel.pl

Widzimy i nie chcemy juz jej ogladac. Przynajmniej ja

odpowiedz
Legionista - 18.06.2019 / 23:43, *.chello.pl

Nie wiem czy Miodek wie o kończącym sie kontrakcie Nikolicia z końcem grudnia. Może warto ściągnąć 31-latka? Ściągamy starszego Lewczuka i nie ma w tym problemu to i Niko by nie był problemem. Kiedy odchodził mówił, że chciałby wrocic do Warszawy. Panie Mioduski moze tutaj warto zaryzykować i dac mu wyższy kontrakt i skusić kasą? Mysle ze król strzelców eklapy murowany :D

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.06.2019 / 23:52, *.193.87

@Legionista : 100%Poparcia!

odpowiedz
Ibis - 18.06.2019 / 23:59, *.chello.pl

@Legionista :
Podobno Lech chciałby "przygarnąć" Nico, a zatem lance do boju, szable w dłoń pyrlandczyków goń, goń, goń...

odpowiedz
Skrz@t - 19.06.2019 / 02:30, *.chello.pl

@Legionista : Myślę, że temat Nicko też jest dla nas nie osiągalny finansowo. Mimo, że mógłby przyjść za darmo to jednak finanse na które liczył be Nemania dla naszego klubu byłyby nie do dźwignięcia. Tak realnie.

Obym się mylił i w styczniu miło zaskoczył.

A gdyby Nicko już do nas zawitał to mógłby zostać szybko legendą, z jego bramkostrzelnością :)

odpowiedz
MatWij - 19.06.2019 / 06:50, *.orange.pl

@Legionista : Nie dalej jak miesiąc temu również podczas wywiadu wspomniał o Legii. Może jestem naiwny ale w ten temat akurat wierzę. Gość zupełnie inny od Prijo który zmieniał klub za każde 10 $. Nico Idąc do MLS nie udawał że marzy mu się wielka piłka a robił to bo emerytura coraz bliżej. Niczego nie udawał więc może i teraz nie udaje. A Prijo idąc do Arabów mówił o coraz wyższym poziomie tamtejszej ligi ;)

odpowiedz
mLody - 19.06.2019 / 10:19, *.play-internet.pl

@MatWij: Nie ma szans na Nico, tyle w temacie

odpowiedz
Jaaaa - 18.06.2019 / 23:43, *.cyfrowypolsat.pl

No to słabo.

odpowiedz
DzyndzeL - 18.06.2019 / 23:41, *.chello.pl

Nowa Legia z Sandogo, Gwilem, Roczem i Agrą? Dziękuję za taką drużynę.

odpowiedz
No to pa lamusie - 19.06.2019 / 20:23, *.124.148

@DzyndzeL: hejterzy poczekajcie na pierwsze mecze . Wierzę bo kocham L

odpowiedz
krys008 - 18.06.2019 / 23:14, *.serv-net.pl

Nie mam przekonania do Vuko w roli trenera Legii, lubię gościa, ale nie ten rozmiar kapelusza. Może Korona Kielce, ale Legia, no nie ta półka. Z drugiej strony, jak ja chciałbym się mylić, jak ja marzę, żeby mu się udało!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 19.06.2019 / 16:23, *.play-internet.pl

@krys008: Twoje Marzenia gryza sie z ograniczeniami. Wiec to prowadzi do nikad.

odpowiedz
leśny - 18.06.2019 / 22:40, *.t-mobile.pl

Z Miodkiem to tylko siwych włosów wam przybędzie od tych stresów porażek i kompromitacji. Nie liczcie na żadne wzmocnienia.

odpowiedz
Maks Paradys - 18.06.2019 / 21:58, *.your-server.de

Nic nie widzimy, ciemność widzimy.

odpowiedz
Pinokio - 18.06.2019 / 21:41, *.play-internet.pl

Nie lej Vuko wody bo mi w butach chlupoce.Jodła niech wraca do Piasta bo chłopaki pierwszej rundy LM nie przejdą.Pracujesz góra do września.A pit m znowu rewolucja w składzie.

odpowiedz
LWGZ - 18.06.2019 / 21:32, *.tpnet.pl

Jaka bedzie ta "NOWA LEGIA" to jest znak zapytania bo narazie nic nie wiemy oprocz tego jacy sa pilkarze w kadrze !!!!

odpowiedz
Tyle w temacie - 18.06.2019 / 21:18, *.cyfrowypolsat.pl

Jak co roku te same dyrdymaly... Tyle że ten rok bez tytułów :7

odpowiedz
Gienek - 18.06.2019 / 20:51, *.play-internet.pl

To, że Legia będzie nowa to wiemy. Pytanie czy to będzie lepsza Legia. Mam wątpliwości...

odpowiedz
Lesny Dziadek - 18.06.2019 / 20:36, *.play-internet.pl

Vuko - dwie wiadomosci - dobra i zla. Szybkie transfery juz byly. A ta druga - to by bylo na tyle...

odpowiedz
kamyk - 18.06.2019 / 20:24, *.play-internet.pl

Jeśli nowa Legia jest zapychana starymi grajkami (Lewczuk, Kopczyński,itp.) to Nikolić jako stary wyga też powinien wrócić do Legii (podobno rozważa taki wariant , ale brak ruchu z obozu L, może warto byłoby temat ten podjąć) .....
Juniorzy nam genialnie pogrywają , może Miodek z nich kasę zgarnie , kluby z Anglii ostrzą sobie apetyty że za grosze coś wyrwią...

odpowiedz
Amatorka - 18.06.2019 / 19:31, *.t-mobile.pl

Dziadostwo i amatorka
Wzięli 5.5 mil EURO za Szymańskiego
Uwolnili około 3 mil EURO z pensji odchodzących graczy.
A wzmocnienia ? Tylko jedno... gruzin.
Gdzie ta nowa Legia ?
Bo ja jej nie widze.

odpowiedz
lvkmar - 18.06.2019 / 19:50, *.chello.pl

@Amatorka : I niech sobie trzymają te kilka mln euro nawet w obsranych gaciach. Jeśli dzięki temu otrzymają szansę młodzi Polacy (którzy śmiem wątpić, aby byli gorsi od takiego Agry na przykład) to ja mogę nawet dziś dostarczyć im jakieś gacie. Jak będą chcieli, obsram nawet, aby euro się lepiej trzymało.

Co to k... za myślenie, że jak jest kasa to trzeba ją wydawać?

odpowiedz
Amatorka - 18.06.2019 / 20:27, *.t-mobile.pl

@lvkmar:
Nie będzie młodych Polaków... bo są za słabi... nikt nie jest jeszcze na poziomie takiego Szymańskiego aby wskoczyć do 1 składu i grać regularnie. Odeszło wielu piłkarzy i ktoś musi ich zastąpić.

odpowiedz
Kruk - 18.06.2019 / 20:30, *.play-internet.pl

@lvkmar:
Święta prawda. Podpisuję się pod tym obiema rękami.

odpowiedz
Seba8102 - 18.06.2019 / 22:14, *.vectranet.pl

@lvkmar: Agra to jeszcze zagra. I to dobrze zagra. Zobaczycie

odpowiedz
Prorok - 18.06.2019 / 19:27, *.02.net

W 2024 roku Legia wygra Ligę Mistrzów.

odpowiedz
bronek49 - 18.06.2019 / 18:53, *.chello.pl

Vuko mam do ciebie prośbe oddaj Kopczyńskiego nawet za darmo ten zawodnik to nie do gry w tym klubie

odpowiedz
Bidon - 18.06.2019 / 18:35, *.tpnet.pl

Jakos nie mam przekonania do trenera Vukovica w fazie Mistrzoskiej Legia zagrala bardzo slabo przypomne ze sezon wczesniej Legia dala rade z trenerem od kobiet ( tak go wielu tu nazywalo ) dla Mnie to opcja oszczednosciowa , no nic chetnie odwolam to co pisze pod warunkiem ze awansujemy do LE bo przeciez to jest priorytetem.....

odpowiedz
Swojak(L) - 18.06.2019 / 19:22, *.centertel.pl

@Bidon: Nie spamuj forum,idz się napełnij i potem wypij na koniex

odpowiedz
witam - 18.06.2019 / 18:19, *.centertel.pl

fajnie ze mioduski dal szanse vuko tyle czasu w legii to zycze mu powodzenia oby na wyniki to zamienil

odpowiedz
tomaszek67 - 18.06.2019 / 17:40, *.centertel.pl

W Legii obecne wzmocnienia są tak kolorowe jak włosy Miodka.
Nie tak to miało wyglądać.

odpowiedz
aa - 18.06.2019 / 17:31, *.92.5

Juz na ten moment Legia jest mocniejsza niz sezon temu. Odeszli zawodnicy ktorzy nie wnosili duzo, a przszedl ten gruzin ktory przyzwoicie sie zapowiada.

Ze dwoch dodatkowych zawodnikow (zeby nie bolalo odejscie Hlouska) i bedzie dobrze. Wiadomo, nie swietnie, ale jak na nasze warunki dobrze.

odpowiedz
Juri - 18.06.2019 / 17:21, *.inetia.pl

Legia to Legia !

odpowiedz
Aek - 18.06.2019 / 16:50, *.tpnet.pl

To ja trzymam kciuki. Oby wszystko poszło jak najlepiej.

odpowiedz
widz - 18.06.2019 / 16:47, *.orange.pl

Widzisz ?
Nie !
No widzisz

odpowiedz
Swojak(L) - 18.06.2019 / 21:14, *.centertel.pl

@widz: ehhh

odpowiedz
Bl1916 - 18.06.2019 / 16:42, *.chello.pl

Panie Vuko Kielbik Miodek R Kucharski
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana znacie to

odpowiedz
piotrek - 18.06.2019 / 16:40, *.chello.pl

Z roku na rok Legia jest slabsza tak samo jak nasza skopana ekstraklasa. Piast bo losowaniu odpada po 1 rundzie, przy dobruch wiatrach Cracovia tez...Mam juz dosc gadania i zastanaiania jaka ta legia bedzie... Ci roku jeat przebudowa ale ponoc to teraz jest najlepsza. I co ??!! Bierzemy lewczuka ktory zaraz idzie na emeryture a od dwoch lar zagral lacznie kilkasziesiat minut... Gruzina ktory prochu nie wymysli, bedzie conajwyzej uzupelnieniem. Zastanawiamy sie nad kolejnym dziadkiem z balkan ktory od roku nie gra w pilke i novikasem ktory ma wywalone na polska lige, pol roku i go nie bedzie... A kudlaty nie wpadnie na pomysl zeby wrocil nikolic ktoremu skonczyl sie kontrakt a obecni napastnicy mu do piet nie dorastaja... Skrzydel nie mamy... Ale za to kupilismy plujacego Cafu...jesli w zeszlyn sezonie bylo zle szykujcie na ten i pamietajcie kupic karnet. Musi byc kasa na zwolnienia kolejnych trenerow i nie trafionych transferow... Nie myslalem ze to powiem ale tesknie za czasami lesnego a nawet ITI.

odpowiedz
Jerry - 18.06.2019 / 17:25, *.com.pl

@piotrek: Jeśli o piłce nożnej masz takie samo pojęcie jak o gramatyce to ja jestem spokojny o twoje przepowiednie. "Bałkanie"

odpowiedz
Och (L) ota - 21.06.2019 / 08:19, *.chello.pl

@piotrek: teskno ci do czasow iti? przeciez to dzieki nim Legia winduje w dol z roku na rok.Oni caly czas sa

odpowiedz
FC - 18.06.2019 / 16:30, *.chello.pl

Trzymam kciuki

odpowiedz
Tomek - 18.06.2019 / 16:22, *.chello.pl

A ja widzę że po tym jak odpadniemy z pucharów już w 2 rundzie Ciebie drogi Vukovicu nie będzie już w połowie sierpnia. Hans (stolarski) i wieteska którego nikt za kilo kłaków nie kupi, których Ty wystawisz w obronie na te mecze, załatwią Ci wyjazd z Legii. Mam nadzieje że przeczytasz ten wpis i jakimś cudem uwierzysz że to co napisałem to prawda

odpowiedz
LGZ - 18.06.2019 / 16:18, *.tpnet.pl

Kibice tez widza jaka jest "LEGIA" ale sa ciekawi jak bedzie grala !!!

odpowiedz
Nie chciałbym krakać , no ,ale .... - 18.06.2019 / 16:12, *.206.91

Była Legia w której był w drużynie Ofoe z którym Legia awansowała do LM . Było to co w zakończonym już sezonie , jest to co mamy na dziś z tego co pozostało z mega wzmocnieniami . Pytanie czy Legia z roku na rok rośnie w siłę , czy wprost przeciwnie patrząc na jakoś jej zawodników , którzy co rok są wymieniani i to pytanie czy nowi zawodnicy są coraz lepsi sprowadzani do Legii

odpowiedz