fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zagra w Lidze Mistrzów!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Koszykarze Legii Warszawa w sezonie 2019/20 zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów. Podopieczni Tanego Spaseva wystąpią w pierwszej rundzie eliminacyjnej, która odbędzie się w drugiej połowie września. Jeśli legioniści nie zdołają przejść dwóch rund eliminacyjnych i awansować do rundy zasadniczej, trafią do fazy grupowej FIBA Europe Cup.

Oprócz Legii w Lidze Mistrzów zagrają także Anwil Włocławek (faza grupowa) oraz Polski Cukier Toruń (druga runda eliminacji). Losowanie koszykarskiej Ligi Mistrzów będzie miało miejsce 4 lipca. Pierwsza runda eliminacyjna zaplanowana została na 17 i 20 września, druga runda na 26 i 29 września. Faza grupowa rozpocznie się 8 października.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Kop w KOD - 23.06.2019 / 09:43, *.vectranet.pl

Jeśli Legia nie zdoła przebrnąć dwóch rund eliminacyjnych i awansować do rundy zasadniczej, to trafi do fazy grupowej Pucharu Europy FIBA.

odpowiedz
ajjajj - 23.06.2019 / 00:14, *.broadband.hu

To taka biedna "Liga Mistrzów"...

odpowiedz
wizjoner - 22.06.2019 / 13:24, *.chello.pl

Brawo Mioduski!

odpowiedz
Paweł - 22.06.2019 / 10:30, *.mgk.pl

Liga Mistrzów FIBA to taka 3 liga. Hierarchia rozgrywek europejskich: 1. Euroliga 2. Eurocup 3. Liga Mistrzów FIBA 4. FIBA Europe Cup

odpowiedz
oLaf - 22.06.2019 / 13:44, *.vectranet.pl

@Paweł: dzięki za wytłumaczenie bo nie wiedziałem skąd ten cud... : )

odpowiedz
Raf - 22.06.2019 / 04:33, *.02.net

To już nie ma Euroligi czy ta liga mistrzów to co innego?

odpowiedz
Www - 22.06.2019 / 06:41, *.chello.pl

@Raf: Euroliga jest, ale to inna federacja ta liga mistrzów to taka 2 liga

odpowiedz
Mlbets - 22.06.2019 / 13:25, *.centertel.pl

@Raf:

Euroliga nie podlega fiba ani nikomu. To prywatna liga. Do tego stopnia, że np rozgrywają swoje mecze w terminach kolidujacych z rozgrywkami reprezentacyjnymi, przez co wiele reprezentacji gralo kwalifikacje do MŚ czy ME rezerwami :)

odpowiedz
Łukasz93 - 21.06.2019 / 21:36, *.play-internet.pl

A jakim cudem?

odpowiedz
News⚽️Legia - 21.06.2019 / 21:14, *.94.37

No i gdzie hala Warszawy?! gdzie jest nowoczesna hala sportowo-kulturalna?!Miasta Stołecznego Warszawy ile to lat mamy!?czekać?!wstyd! I gdzie liga mistrzòw ?!

odpowiedz
zainteresowany - 21.06.2019 / 21:07, *.orange.pl

Ale za co? :) Dostaliśmy dziką kartę czy inne drużyny nie chciały/nie mogły grać?

odpowiedz
singspiel - 21.06.2019 / 23:45, *.play-internet.pl

@zainteresowany: tak. Legia aplikowała o możliwość gry w LM. Dostała dziką kartę. Podobno miasto ma pomóc finansowo

odpowiedz
zainteresowany - 22.06.2019 / 12:22, *.214.165

@singspiel: Dzięki za info, bo Bodziach trochę przysnął. :) A w sumie fajnie, zawsze to nowe doświadczenia, przygoda, atrakcja dla kibiców i mam nadzieję plus finansowy, bo z tym to różnie bywa.

odpowiedz
pol - 22.06.2019 / 19:05, *.pktele.pl

@zainteresowany: w koszu do tych rozgrywek raczej sie dopłaca :)

odpowiedz
Brat proroka - 21.06.2019 / 20:47, *.82.107

No tak, to drużyna koszykarska Legii, nie piłkarska, ehh...

odpowiedz
Jasio - 21.06.2019 / 20:22, *.edu.pl

A dlaczego to Legia dostała miejsce w eliminacjach do LM?

odpowiedz
kuterrenka - 21.06.2019 / 18:56, *.centertel.pl

co decyduje o uczestnictwie w lidze mistrzów?

odpowiedz
Wizjoner Mioduski - 21.06.2019 / 18:43, *.t-mobile.pl

WTF?

odpowiedz
oLaf - 22.06.2019 / 13:43, *.vectranet.pl

@Wizjoner Mioduski : rozwaliłeś sysstem! ; )))

odpowiedz
Leśny - 21.06.2019 / 18:39, *.t-mobile.pl

Nareszcie, po tylu latach, tylko liczcie dobrze żółte kartki !!!

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 21.06.2019 / 18:24, *.co.uk

Tak samo jak pilkarze w Lidze Europy! Co to za tytul???? Eliminacje sie nie licza, juz wiadomo ze przejda obie rundy??? Poza tym moglibyscie wytlumaczyc laikom takim jak ja jakim cudem zsgramy w tych eliminacjach?????

odpowiedz
Redakcjo - 21.06.2019 / 17:50, *.centertel.pl

A jak nie przejdą pierwszej, to nigdzie nie grają?

odpowiedz