Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener podsumował obóz

Vuković: Potrzebujemy obrońcy i ofensywnego gracza

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę legioniści zakończyli pierwszą część przygotowań do sezonu. Trener Aleksandar Vuković podsumował ostatnie dni treningów, wypowiedział się na temat potrzebnych wzmocnień, liderów w drużynie i młodzieży.

O gierce wewnętrznej
- Sobotnia wewnętrzna gra to była zwykła jednostka szkoleniowa z pewnymi zadaniami, które zawodnicy musieli wykonać. W tym tygodniu pracowaliśmy nad aspektami gry obronnej i sposobem rozgrywania piłki od tyłu. Zawodnicy mieli więc nakaz rozgrywania piłki bronienia w określony sposób. Różniło się to tym od normalnej gry, że trzeba było grać od tyłu po ziemi, a zabronione były długie podania do przodu. Drugim elementem było komunikowanie się na boisku. Jodła dużo mówił? Czyli dobrze wykonał zadanie.

O młodych zawodnikach
- Jestem bardzo zadowolony z postawy młodzieży. To co jest najważniejsze to fakt, że większość z nich pokazała taką jakość, która nie powodowała obniżenia poziomu zająć. Kilku zaprezentowało się lepiej, kilku gorzej, ale generalnie ogólnie obraz jest bardzo pozytywny. Do młodych nie zaliczam już Żyry i Nawotki, są w niej natomiast Kwietniewski, Kostorz, Cielemęcki, Karbownik i Praszelik.

- Większość z młodych pojedzie z nami do Austrii. Kilku zostanie, ale to normalne i to niekoniecznie jest kwestią gorszej oceny tego, co zrobili w Warce. W sumie z 21 piłkarzy z pola, których miałem do dyspozycji w Warce 3 lub 4 zawodników nie pojedzie. W Leogang chcemy mieć z bramkarzami 28-30 zawodników. Gwilia, Vesović, Jędrzejczyk i Nagy rozpoczną przygotowania od poniedziałku. Bardzo szybko do nas dołączy Kulenović, Wieteska prawdopodobnie nie tak szybko, a Kante jeszcze później.

Lewczuk opcją na bok obrony
- Liczę także na to, że będę mógł korzystać z Igora Lewczuka. W zasadzie to nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Igor powinien już teraz włączyć się w walkę o skład. Istotne jest dla mnie to, że jest on dla mnie opcją na bok obrony. Na tę chwilę planuję Vesovicia na skrzydło, więc na prawej obronie zostaje Stolarski. Jedyny minus tego zgrupowania - choć mam nadzieję, że to nie okaże się nic poważnego - to dzisiejsze zejście Luisa Rochy. To nasz jedyny nominalny lewy obrońca, a musiał opuścić boisko z powodu urazu w gierce wewnętrznej. To świadczy o tym, że potrzebujemy by Igor był już z nami.

Mocna szatnia
- Po odejściu kilku mocnych osobowości mamy “podejrzenia”, kto mógłby przejąć rolę liderów w szatni, która się zmieniła. Kilku graczy zostało i teraz przyjdzie ich kolej. To taka naturalna zmiana. Zawsze tak było, że nawet gdy człowiek miał cechy lidera, a miał w drużynie starszych od siebie, to się nie wychylał. Teraz naturalnym będzie to, że kilku młodszych zawodników stanie się tymi najbardziej doświadczonymi i będzie musiało wziąć większą odpowiedzialność za zespół pod kątem przywództwa. Wszyscy środkowi pomocnicy są do tego predysponowani. "Jędza" jest naszym kapitanem, doszedł Igor. Zobaczymy jaka sytuacja będzie z "Wietesem", ale to jest dla mnie jedna z osób, która ma największe predyspozycje, żeby być jednym z liderów.

Czekając na transfery
- Dużych wymagań w tej chwili nie mamy. Nie uważam, że nasza sytuacja jest zła. Nie jest jednak też doskonała, bo chcemy mieć na każdej pozycji po dwóch zawodników walczących o skład i kilku młodych, którzy będą gotowi żeby grać tak jak np. dziś Karbownik, który zagrał jako lewy obrońca. To świadczy o tym, że potrzebujemy jednego obrońcy i co najmniej jednego zawodnika na pozycji ofensywnego pomocnika / skrzydłowego, a najlepiej dwóch. To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy teraz za wszelką cenę robić pewne ruchy, narażając klub na nie wiadomo jakie finansowe wysiłki. Trzeba być gotowym żeby zainwestować, ale nie przeinwestować. Ja też jestem za tym.

- W kwestii transferów jestem na bieżąco, ale nie chcę siedzieć na telefonie i pytać kiedy będzie nowy zawodnik. Zajmuję się tymi, których mamy i tak będzie zawsze. Liczę na to, że będziemy mieli nowych jak najszybciej.

Szansa dla Agry?
- Salvador Agra już szansę dostaje, bo trenuje z nami. W Austrii mamy zaplanowane cztery sparingi i zorganizujemy je tak, że każdy dostanie bardzo dużą liczbę minut. Każdy będzie miał szansę pokazania się i po sparingach dokonamy oceny.

Awans obowiązkiem
- Przejście pierwszych rund rund Ligi Europy jest obowiązkiem i nie ma co udawać, że jest inaczej. Natomiast bez poważnego podejścia do meczu to się nie uda. Czekamy na to, która z drużyn będzie naszym rywalem. Dla nich to pewnie będzie wyjątkowy mecz o życie, tak jak dla nas był mecz z Realem Madryt. Musimy być gotowi na to, że przeciwnik będzie zmobilizowany.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
dno - 26.06.2019 / 06:49, *.chello.pl

Legia z tym trenerem i tymi zawodnikami nie widzę przyszłości 4 miejsce ewentualnie 5

odpowiedz
:-) - 25.06.2019 / 09:52, *.vectranet.pl

Trenerzyna z kieleckim DNA zapewni dużo emocji. Będzie walka o utrzymanie.

odpowiedz
Agra odpali - 24.06.2019 / 04:49, *.centertel.pl

Jeszcze zobaczycie że Agra po katastrofalnym wejściu do klubu w nadchodzącym sezonie będzie wiodącą postacią drużyny. Myślę że chłopak się ogarnie i wykorzysta daną mu szansę po Vuko.

odpowiedz
eLka - 24.06.2019 / 10:32, *.tpnet.pl

@Agra odpali: i bardzo dobrze prawdziwym kibicom powinno na tym zależeć żeby odpalił i grał jak najlepiej.

odpowiedz
Raf - 24.06.2019 / 04:41, *.02.net

Czy jest jakiś kibic Legii tu co mi narzeka? Bo płaczecie nom stop pewnie jakby Legia grała w 3 lidze jak Polonia to nikogo z Was nie byłoby taka prawda marudy narzekacze

odpowiedz
eLka - 24.06.2019 / 10:30, *.tpnet.pl

@Raf: K6 gra w 4 :)
trzecia to tylko z nazwy :) ESA, 1 liga, 2 liga, 3 liga

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 23.06.2019 / 21:19, *.t-mobile.pl

Potrzebujemy trenera z papierami. Pakuj mandzur.

odpowiedz
elelek - 23.06.2019 / 17:21, *.chello.pl

Płacheta. brawo

odpowiedz
e(L)o - 23.06.2019 / 15:39, *.vectranet.pl

Potrzebujemy trenera i prezesa! Nic więcej!!!

odpowiedz
Kkleg - 23.06.2019 / 15:32, *.play-internet.pl

Novikovas,Obradovic,Kozulj

odpowiedz
Ale jaja - 23.06.2019 / 14:29, *.skranetcan.pl

Kucharczyk jest do wzięcia za.darmo

odpowiedz
julka - 23.06.2019 / 17:44, *.jaslo.pl

@Ale jaja:
Ale po co jak on jest słaby. Za zasługi to się medale dostaje.

odpowiedz
Mat - 23.06.2019 / 11:47, *.tpnet.pl

Nie przesadzajcie. Sytuacja transferowa jest w miarę dobra. Do wywalenia zostali tylko Agra, Kante, Kopczyński, Antolić od biedy i Kulenović którego można wypożyczyć. Tak jak Vuko mówi, LO potrzebny, czyli Obradović za darmo z Anderlechtu. Wtedy obrona kompletna. Stolarski (Vesovic)- Remy (Lewczuk)- Jędza (Astiz)- Obradović (Rocha).
Na ŚPD Cafu (Jodłowiec)- Martins (Antolić/ Gwilia). Na skrzydłach Nagy, Novikovas, Gwilia, gra tam Carlitos, kupić Valencie z Piasta za max 1 mln/ Kozulja z Pogoni. Atak to Niezgoda i Sanogo, Carlitos, można poszukać napastnika, może Niko chciałby wrócić do nas. I kadra niemal skompletowana

odpowiedz
tomiacab - 23.06.2019 / 18:38, *.play-internet.pl

@Mat: no faktycznie tak nie wiele faktycznie brakuje dopięcia kadry. Postuluje Twoją wypowiedź. Trzeba jeszcze tylko pozbyć się pięciu zawodników i pięciu sprawdzić. W ile w dwa tygodnie? Faktycznie ku... Nie jest źle.

odpowiedz
lhm - 23.06.2019 / 23:21, *.vectranet.pl

@Mat:
Kante do wywalenia? Stuknij się w łeb. Chyba, że już wcześniej się uderzyłeś, to by tłumaczyło co piszesz. "Vuko mówi" tylko nie bardzo wie, co mówi.

odpowiedz
lucho_83 - 23.06.2019 / 11:30, *.chello.pl

Zdjęcie wyraża więcej, niż 1000 słów...

odpowiedz
7775 - 23.06.2019 / 11:30, *.centertel.pl

Jak czytam, że Rocha ma być podstawowym zawodnikiem w obronie to już wiem, że w tym sezonie po prostu nie można liczyć na nic więcej niż w obecnym. A będzie nawet gorzej bo kluby takie jak Piast, Jaga, Lechia, Cracovia nadrabiają zaległości i podwyższają swoją poprzeczkę, więc wcale nie jest pewne, że w przyszłym roku będziemy w ogóle musieli martwić się o grę w Europie. Oni się rozwijają, Legia się cofa.

odpowiedz
Lotek - 23.06.2019 / 10:01, *.plus.pl

Obawiam się, że to zdjęcie będzie wizytówką nadchodzącego sezonu... Tunel długi - a światła nie widać... Najważniejsze, że Prezes zadowolony! Toć nasz Klub to maszyna do zarabiania pieniędzy, która pracuje bez zarzutu. Nadeszły kruche lata...

odpowiedz
Ba - 23.06.2019 / 15:26, *.centertel.pl

@Lotek:
Kiepska maszyna skoro trzeba dokładać

odpowiedz
tomiacab - 23.06.2019 / 18:33, *.play-internet.pl

@Ba: Nie bój się, miodek zarabia.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.06.2019 / 09:37, *.play-internet.pl

"Musimy być gotowi na to,że przeciwnik będzie zmobilizowany".To brzmi troche lepiej,niż "To będzie ciężki mecz,bo Sant Julia/College Europa to nie są chłopcy do bicia".I z takim podejściem po dwóch meczach będziemy mogli skupić się tylko na lidze.Parafrazując tekst Kazika Staszewskiego-"Coście sqrwysyny uczynili z tą drużyną".

odpowiedz
LGZ - 23.06.2019 / 09:28, *.tpnet.pl

Kto bedzie liderem P.Trenerze a wsrod innych pilkarzy to nie ma a jak wygladal mecz z Spain to wiemy wiec widzielismy tez gre Wieteski ktora pozostawiam do oceny !!!

odpowiedz
Hiszpan - 23.06.2019 / 09:09, *.t-mobile.pl

Vuko wygląda jak robotnik który w poniedziałek o 8:05 mówi qwa ale ten tydzień się ciągnie. Nie jest trenerskim orłem ale nie ma wymagań jest tani i układny dla el loco ideał.

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 23.06.2019 / 10:21, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: do tego chyba było ślivovicy troszku w niedziele hehe

odpowiedz
BRD - 23.06.2019 / 08:02, *.chello.pl

Amerykę odkrył...

odpowiedz
tomiacab - 23.06.2019 / 07:21, *.play-internet.pl

Wieteska jednym z liderów?! Czego my sie doczekaliśmy?

odpowiedz
Mr T - 23.06.2019 / 09:39, *.mm.pl

@tomiacab: Czytam i nie wierzę...

odpowiedz
e(L)vis10 - 23.06.2019 / 02:02, *.tpnet.pl

"Potrzebujemy obrońcy i ofensywnego gracza" delikatnie rzecz ujmując wysokich wymagań to Pan nie masz Panie Vuko, czyli mamy liczyć na ..., utrzymanie się w dupoklasie? Taki jest cel na bieżący sezon?

odpowiedz
tyLko - 23.06.2019 / 01:40, *.play-internet.pl

Lewa obrona tyLko PAWEŁ JAROSZYŃSKI z Chievo !!!! #44

odpowiedz
Balde - 23.06.2019 / 15:28, *.centertel.pl

@tyLko: lekko nieaktualne:)

odpowiedz
Krzeszczu - 23.06.2019 / 01:24, *.bredband2.com

Potrzebujemy Trenera!

odpowiedz
antyk - 24.06.2019 / 19:07, *.207.129

@Krzeszczu: o krzeszczu wróciłeś,wypościli cię?:)mam nadzieje na ostre i merytoryczne kłótnie z tobą bo nigdy się z tobą nie zgadzałem no ale zobaczymy:)

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 23.06.2019 / 01:02, *.play-internet.pl

Do malkontentow. Pamietacie sezon 2011/12? Byly 'truskawki',transfery jakich Wisla 97/98 nie miala, a skonczylo sie na spektakularnej porazce. Wiary troche. Nawet z tymi zawodnikami Legia jest faworytem rozgrywek 2019/20.

odpowiedz
nabil - 23.06.2019 / 11:32, *.tpnet.pl

@Warszaeiak1234:

czyli jesteś kolejnym którego zadowala kopanie się w eklapie z Arką czy inną Koroną? Zdajesz sobie sprawę, ze za chwile LE?

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 24.06.2019 / 09:04, *.chello.pl

@nabil: nie zrozumiales mnie, wtedy z Rado i Ljuboja pojechalismy Ruskich. Zobaczymy teraz. Uwazam ze nawet z tymi ktorych mamy teraz mozemy spokojnie grac w grupie LE. Wiecej wiary w umiejetnosci i trener, trener i jeszcze raz trener. Czy Vuko jest ok? Zobaczymy. 50/50

odpowiedz
Ja - 23.06.2019 / 00:57, *.t-mobile.pl

Toć był Kuchy i mógł być Rzeźnik. Dwie pozycje obstawione. Wystarczyło się postawić pudlowi

odpowiedz
Przestańcie płakać - 23.06.2019 / 05:15, *.optonline.net

@Ja: zacznij myśleć, Kuchego nikt tu już nie chiał, Rzeźnik ?
Mamy się cofać, czy iść do przodu.

odpowiedz
Bodo70 - 22.06.2019 / 23:44, *.tpnet.pl

Już wiecie, dlaczego Vuko pozostał trenerem, choć koncertowo przep... mistrzostwo - bo jest tani w utrzymaniu, w życiu nie podskoczy prezesowi Mioduskiemu i nie upomni się o transfery. Będzie "dziergał" z tego, co mu dadzą, o taktyce ma marne pojęcie, a czy potrafi przygotować drużynę do rundy, to się dopiero okaże . Czarno to wszystko widzę.

odpowiedz
BaLas - 22.06.2019 / 23:32, *.plus.pl

Proponuję Macieja Janiak i Sebastiana Nowaka. A jakby nie, to w odwodzie jeszcze czekają Arkadiusz Gmur i Tomasz Arceusz.

odpowiedz
BIEDA - 22.06.2019 / 22:44, *.206.58

Odpowiedz dotycząca transferów " Dużych wymagań nie mamy " I to jak dla mnie wystarcza za cały wywiad . Niema środków na silne transfery to nie ma co na nic wielkiego oczekiwać .

odpowiedz
Lemur - 22.06.2019 / 22:42, *.ufanet.ru

To se kupmy, proste, a jak nie ma gdzie to może w LKS-ie Duet Wychody-Hubale albo w GKS-ie Dziadowa Kłoda, chłopaki z chęcią by przyszły.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 22.06.2019 / 22:17, *.play-internet.pl

Pisałem, że szkoda, że Szymański poszedł tak tanio, sorry to był niezły strzał. Zero przyjęcia, kopie się po głowie.

odpowiedz
Hiszpan - 22.06.2019 / 22:08, *.play-internet.pl

Czyli jednak kupią Juliusza Kruszankina i Dariusza Czykiera.

odpowiedz
zdzich - 22.06.2019 / 21:36, *.plus.pl

ruszy sprzedaż karnetów i rzeczywistość zostanie zweryfikowana

odpowiedz
krys008 - 22.06.2019 / 20:29, *.t-mobile.pl

Finansowo faktycznie musi wyglądać to tragicznie. Duże wietrzenie szatni, zejście z kontraktów, a obawiam się, ze Wieteski również nie zobaczymy jesienią. Majecki też niepewny. Obawiam się, że kasa za Szymańskiego nie zasypała dziury w sejfie.

odpowiedz
Ultra - 23.06.2019 / 09:57, *.play-internet.pl

@krys008:
Majecki teraz nie może być sprzedany, bo w składzie musimy mieć młodzieżowca i to doświadczonego.

odpowiedz
krys008 - 23.06.2019 / 12:32, *.t-mobile.pl

@Ultra: Wierzysz w to, że jak wpłynie oferta za ładne euro, to Mioduski nie sprzeda Majeckiego? Jesteśmy w takiej finansowej d..., że oczywiście sprzeda, a później cis się wymyśli. Niestety takie realia. Nie mamy zespołu, trenera i kasy. Legia staje się przeciętniakiem w Esie, która jest marnej jakości. Przykre to, ale prawdziwe. Szybki zjazd z meczów w LM z Realem, Borusią, do poziomu marnej Esy.

odpowiedz
Adam - 22.06.2019 / 20:06, *.play-internet.pl

Najbardziej przydałby się prawdziwy trener.

odpowiedz
Bexa - 22.06.2019 / 19:00, *.chello.pl

Powiedziałbyś Vuco że chcesz transfery, ale Prezes przekazał że nie mamy kasy bo żona przejęła kasę za Szymiego. A tak poważnie to wygląda to tragicznie, że taki klub jak Legia nie jest w stanie wyselekcjonować gracza który będzie pasował finansowo jak i jakościowo. Jeżeli Pan amator Kucharski potrzebuje podpowiedzi, to proponuję udać się na Słowację lub do Czec. Tam można wyciągnąć ciekawych piłkarzy, ale nie wiem czy On w ogóle wie gdzie leżą te kraje.

odpowiedz
do Beksy - 22.06.2019 / 20:06, *.centertel.pl

@Bexa:
Zobacz taki profesjonalista jak Leśny również nie wiedział tego. Nawet wtedy jak wpłynęły pieniądze z LM.

odpowiedz
Legia(1916) - 22.06.2019 / 21:11, *.chello.pl

@do Beksy: Ale ten profesjonalista Leśny miał jakieś sukcesy sportowe w Europie , a osiągnięcia Mioduskiego w Europie to ch.., d...a i kamieni kupa.

odpowiedz
Yerro - 22.06.2019 / 18:57, *.chello.pl

Słabo to wszystko wygąląda

odpowiedz
I tak - 22.06.2019 / 18:29, *.pktele.pl

Już zaczyna się tłumacznie, zabrakło stwierdzenia, że w Europie nie ma już słabych drużyn. Grunt pod kompromitację już jest. A przecież miałeś trenerze wybrać graczy, dla których będzie liczyło tylko mistrzostwo ...

odpowiedz